Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τι σκέφτεσαι τώρα ?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος anasia, στις 9 Δεκεμβρίου 2005.

  1. mystique

    mystique Owned Premium Member Contributor

    I don’t. Just nagging..  
     
  2. mystique

    mystique Owned Premium Member Contributor

    Έναν Καλιγούλα…τι τον έχεις;  
     
  3. mystique

    mystique Owned Premium Member Contributor

    Ισχύει στο ακέραιο.
    Ο Άινσταιν είχε πει πως «αν δεν μπορείς να το εξηγήσεις σε ένα πεντάχρονο παιδί, δεν το έχεις καταλάβει».
     
     
  4. mystique

    mystique Owned Premium Member Contributor

    Θα βάλω και φούμο στη μάπα και ότι γίνει  
     
  5. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Δεν ξέρω αν το έχει πει πράγματι ο Einstein αλλά πολύ θα ήθελα να τον δω να εξηγήσει σε ένα πεντάχρονο παιδί γιατί δεν τετραγωνίζεται ο κύκλος ή γιατί δε διπλασιάζεται ο κύβος ή γιατί δεν τριχοτομείται η γωνία με κανόνα και διαβήτη, και αυτά είναι απλά παραδείγματα που ένα πεντάχρονο παιδί είναι σε θέση να καταλάβει το πρόβλημα, μην αναφερθούμε σε προβλήματα που δεν μπορείς καν να τα κατανοήσεις αν δεν έχεις το κατάλληλο υπόβαθρο.

    Οι αφορισμοί είναι απλά αυτό, αφορισμοί.
     
  6. gaby_m

    gaby_m open for S/m discussion Premium Member Contributor

    Το παιδί του αφορισμού είναι οκτώ χρονών, όχι πέντε. Και όποιος το είπε, που μου ταιριάζει να είναι ο Einstein, πολύ καλά το σκέφτηκε. Κατάλαβα πράγματα που μου είπαν όταν ήμουν οκτώ και πάντα, στο τέλος, υποβάλλω σε αυτόν τον νοερό έλεγχο τους δικούς μου συλλογισμούς. Μπορούν να μας γλιτώσουν από epic fails  
     
  7. mystique

    mystique Owned Premium Member Contributor

    Ε μα τα λέω εγώ!

    Τι να σου εξηγήσω τώρα καλό μου παιδάκι από Ανοσολογία και Βιοχημεία;;
    Σάμπως κι εγώ τα καταλαβαίνω;;;   

    Άντε να πάμε να κάνουμε κούνιες καλύτερα..
     
  8. skia

    skia Contributor

    Αχ,ο γλυκούλης μου, ο Γάιος  
     
    Last edited: 11 Ιανουαρίου 2024
  9. George driver

    George driver New Member

    Καλή επιτυχία. Από κάποιον που στα τριάντα τρία χρόνια του αποφάσισε να βγει από το comfort zone και να σπουδάσει και να αλλάξει όλη του τη ζωή. Σκέψου πως επενδύεις σε εσένα.
    Με εκτίμηση!
     
  10. mystique

    mystique Owned Premium Member Contributor

    Ευχαριστώ θερμά! 
     
  11. Master Electro-pain

    Master Electro-pain Staff Member

  12. espimain

    espimain Contributor

    Σύμφωνα με την Βικιπαίδεια, το 2009 υπήρχαν 23 δημόσια πανεπιστήμια και 16 δημόσια τεχνολογικά εκπαιδευτικά ιδρύματα στην Ελλάδα. Μερικά από τα πιο γνωστά πανεπιστήμια είναι το Εθνικό και Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο Αθηνών, το Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης, το Εθνικό Μετσόβιο Πολυτεχνείο, το Πανεπιστήμιο Πατρών και το Πανεπιστήμιο Κρήτης.

    Δεν βρήκα ακριβή στοιχεία για τον αριθμό των μελών ΔΕΠ το 2009, αλλά βρήκα μια έρευνα που αναφέρει ότι το 2008 υπήρχαν 10.104 μέλη ΔΕΠ στα ελληνικά πανεπιστήμια, με μέσο όρο 40 φοιτητές ανά διδάσκοντα.

    Το 2024, σύμφωνα με το Gov.grhttps://futuregeneration.gr/list-of-universities-in-greece/, υπάρχουν 24 δημόσια πανεπιστήμια και 15 δημόσια τεχνολογικά εκπαιδευτικά ιδρύματα στην Ελλάδα. Μερικά από τα νεότερα πανεπιστήμια είναι το Διεθνές Πανεπιστήμιο Ελλάδας, το Πανεπιστήμιο Δυτικής Αττικής και το Πανεπιστήμιο Θεσσαλίας.

    Το 2022, σύμφωνα με το Hub.uoa.gr, κατανεμήθηκαν 400 νέες θέσεις μελών ΔΕΠ στα πανεπιστήμια όλης της χώρας, με βάση τις αφυπηρετήσεις και αντικειμενικά κριτήρια. Δεν βρήκα τον συνολικό αριθμό των μελών ΔΕΠ το 2024, αλλά υποθέτω ότι θα είναι μεγαλύτερος από το 2009.


    Σύμφωνα με την επίσημη ιστοσελίδα του Πανεπιστημίου Δυτικής Αττικής https://www.uniwa.gr/, το πανεπιστήμιο απασχολεί 602 μέλη ΔΕΠ, δηλαδή Διδακτικό Ερευνητικό Προσωπικό. Αυτά τα μέλη ΔΕΠ κατανέμονται σε 27 ακαδημαϊκά τμήματα, που ανήκουν σε 6 σχολές.


    Από πρόγραμμα τεχνητής νοημοσύνης

    Υ.Γ.
    Το Πανεπιστήμιο Δυτικής Αττικής νομίζω ότι δεν υπήρχε το 2009 αλλά υπάρχει σήμερα με 602 μέλη ΔΕΠ