Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τι σκέφτεσαι τώρα ?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος anasia, στις 9 Δεκεμβρίου 2005.

  1. zinnia

    zinnia Contributor

    γιατι να ξεφυγεις απο τον Ερωτα; Για να μην πληγωθεις; για να μην νοιωσεις ευαλωτη , ανοιχτη κι ακαλυπτη; Για να μη νοιωσεις ουτε στιγμη πως σηκωνεσαι απο τη γη και πετας; για να μη νοιωσεις ουτε μια φορα την αισθηση του παραδιδομαι , αφηνω στην ακρη τους φοβους μου και την αλυγιστη λογικη, ακομα κι αν τσουρουφλιστω και χασω τη γη κατω απο τα ποδια μου;
     
  2. thelma

    thelma Regular Member

    Απάντηση: Τι σκέφτεσαι τώρα ?

    πολυ τακιμια γινατε ωρε παιδια!!!
    ποτε προλαβατε.... 
     
  3. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    isnogood και πάλι διαφωνώ καθότι είμαι πνεύμα αντιλογίας.
    Την μοίρα μας την καθορίζουμε εμείς και μόνο εμείς, κανείς δεν φταίει για τις τυχόν ατυχίες μας παρά μόνο το κεφάλι μας και όποτε θέλεις θα στο αποδείξω με παραδείγματα


    καθεται λοιπον ενας και τρωει μια σοκολατα ... ερχεται ο αλλος και του λεει :
    - τι τρως ...
    - σοκολατα ....
    - αδυνατον !! , τι λες τωρα ? ... διαφωνω μαζι σου ... αυτο που τρως ειναι μια σοκολατα .....

    παμε σε αλλο ...
    τι γινεται οταν ερωτευεσαι τον αφεντη σου ... .... (οχι θα το αφηνα  )
    ... ε τι γινεται λοιπον ? ... οχι δηλαδη γιατι θα τσιριξω   ... τι πιστευτε οτι γινεται που δεν το φανταζοσασταν πριν .... αλλα ως κεραυνος εν αιθρια , ταραξε την σημασιολογια ορων και ορισμων ???.....
    εκτος και αν εχετε το μοναδικο χαρισμα να διακρινετε εναν ελεφαντα κρυμενο πισω απο μια παπαρουνα ....:alien:
    .... συγνωμη για το παραδειγμα , δεν θα επαναληφθει ....  
     
  4. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    Όταν λέω ότι μόνοι μας καθορίζουμε την μοίρα μας εννοώ τις επιλογές που κάνουμε john_slave96 και όχι τις τυχόν ασθένειες.
    Αυτές είναι στο χέρι του Θεού για όσους πιστεύουν στον Θεό   Και εδώ πάλι ο νοών, νοήτω john_slave96 για ποιον χτυπάει η καμπάνα.
     
  5. female

    female Contributor



    ...ελεύθερη βούληση λοιπόν; Πολύ θα 'θελα να ήταν αλήθεια. (Όχι, τις ευθύνες μου τις αναλαμβάνω και το κόστος το πληρώνω.)

    Πόσο ελεύθερα επιλέγουμε, πόσες επιλογές μας δίνονται (χαχα, ναι, παραμύθια ανάλογα με αυτά των σχεδιαστών μόδας) πόσο ελεύθερη σκέψη και όχι κατευθυνόμενη έχουμε... θα το τοποθετούσα στο νήμα των ανεκδότων ή της επιστημονικής καπιταλιστικής φαντασίας.

    (Ναι, κι εμένα μ΄αρέσει να το πιστεύω το παραμύθι, να μην δρω, τουλάχιστον, ως κυνική...)

     
  6. female

    female Contributor

    Φταίνε, φταίνε, έπρεπε να είχαν παραδοθεί εγκαίρως σαν καλά παιδιά, ως όφειλαν, στην πολιτικά ορθή υπερδύναμη, εις το (διεθνές) δίκαιον του ισχυρού, άρα φέρουν την ευθύνη!!! Μήπως δεν είχαν προειδοποιηθεί αρκούντως να παραδόσουν τα (ανύπαρκτα) πυρηνικά τους όπλα; Επιλογή τους λοιπόν να υποστούν τις συνέπειες της ανυπακοής τους. Ιρακινά ξερά κεφάλια, ευκόλως αναλώσιμα...

    Όταν θέλεις να καταλογίσεις ευθύνες με σκοπό την καταδίκη (των αδυνάτων κατά κύριο λόγο γιατί οι δυνατοί δεν πληρώνουν) είναι το ευκολότερο. Νομικό Δίκαιο... ("Δίκαιο", χααχαχα...)

     
  7. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    LordDragonal όταν μιλάω για απόψεις, είναι οι ΔΙΚΕΣ ΜΟΥ, εάν δεν τις συμμερίζεσαι, πρόβλημά σου και μόνο.
    Εγώ θα συνεχίσω να γράφω τις απόψεις μου γιατί απλά έτσι γουστάρω  
     
  8. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    female σε πίεσε κανείς να επιλέξεις λάθος σύντροφο; μία δουλέιά που δεν σου αρέσει;
    Δεν νομίζω να μπορεί κάποιος να μας πιέσει να κ΄΄ανουμε κάτι που δεν επιθυμούμε.

    Φυσικά και έχουμε ελεύθερη βούληση εκτός και είμαστε σκλάβοι, κάτι που δεν νομίζω να γίνεται στην εποχή μας.
    Τώρα εάν αυτές είναι οι απόψεις σου, τι να πώ;
    Έχουμε και μυαλό και ελεύθερη βούληση να επιλέξουμε σύντροφο, να κάνουμε την εργασία που θέλουμε, να ζούμε όπως θέλουμε, κάνω λάθος;
    Υπάρχουν μόνο οι λόγοι ανωτέρας βίας ( Θεός λέω εγώ ) που μόνο τότε δεν μπορούμε να τα κάνουμε ΟΛΑ όπως ακριβώς τα θέλουμε
     
  9. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Princess μαλλον δεν θα καταλαβες καλα το πνευμα της female σε αυτα που εγραψε.
    Αν ξαναδιαβασεις το post της ισως καταλαβεις καλυτερα το τι ενοει.
    Παιδια, Οικογενεια ...θα ελεγα Εγω.
    Αυτα ειναι ο δικος Μου Θεος!
     
    Last edited: 7 Δεκεμβρίου 2006
  10. zinnia

    zinnia Contributor

    τελικα εχουμε πλακα

    καταλαβαινουμε αυτα που μας συμφερουν .. ολα τ αλλα σαν να μην ειπωθηκαν ποτέ.. Ισως φταινε οι λογοι ανωτερας βιας που λεγαμε πιο πανω..


    ο νεος homo digitalis πολυ λιγο απεχει απο τους προγονους του
     
  11. Lady_D_Arbanville

    Lady_D_Arbanville Regular Member

    Απάντηση: Re: Τι σκέφτεσαι τώρα ?

    ...... aυτο εκανα... παραδοθηκα.. και εχασα...   εγw ειχα την μαγκια μαλλον μονο ..
     
  12. zinnia

    zinnia Contributor

    ξερεις..δεν υπογραφουμε συμβολαιο πως ολα θα πανε οπως εμεις ονειρευτηκαμε η μας βολευουν.. Αλλα χιλιες φορες να χασεις και να το χεις ζησει απο το να το αποφευγεις μην τυχον και δεν παει οπως εσυ θελεις..


    Και κατι που μολις μου ρθε στο μυαλο.. οταν δεν παει κατι καλα..το να μετραμε ποιος ειχε η δεν ειχε μαγκια .. δεν εχει νοημα..