Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τι σκέφτεσαι τώρα ?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος anasia, στις 9 Δεκεμβρίου 2005.

  1. Ride a Woman

    Ride a Woman Regular Member

    Απάντηση: Τι σκέφτεσαι τώρα ?

    Το σημαντικο δεν ειναι αυτο....
    Εχουμε αλλη μια φορα την ευκαιρια να κανουμε την περιοδεια μας και τα τραπεζωματα οπως τοτε με Αλκετα και να βγαλουμε τις μιζουλες και τα δωρακια μας....!!!!
     
  2. Mirage2009

    Mirage2009 Non Serviam

    Απάντηση: Τι σκέφτεσαι τώρα ?

    Εντάξει ρε παιδία μην το μιζερίαζουμε, σίγουρα δεν θα σηκώσουνε κούπα αλλά τουλάχιστον μην σηκώσουν τα πόδια και τρώνε 10αρες όπως τότε.
     
  3. sklabosgiorgos

    sklabosgiorgos Regular Member

    Απάντηση: Τι σκέφτεσαι τώρα ?

    καλα με ρεχαγκελ αυτα χλωμα τα βλεπω.αλλα ποιος το πιστευε και στην πορτογαλια.το μονο που θελω ειναι να δω τα δακρισμενα ματια του μαραντονα οταν ο πλιατσικας σηκωνει την κουπα στον αφρικανικο ουρανο.
     
  4. Mirage2009

    Mirage2009 Non Serviam

    Απάντηση: Τι σκέφτεσαι τώρα ?

    Ο Μαραντόνα φταίει όταν οι δικοί μας τότε μέχρι να κατεβάσουν τη μπάλα αλλάζαν βάρδια οι φάμπρικες?
     
  5. sklabosgiorgos

    sklabosgiorgos Regular Member

    Απάντηση: Τι σκέφτεσαι τώρα ?

    και εγω αργεντινος ειμαι μια απορια ο θεος δελλας τελειωσε απο την εθνικη.
     
  6. Mirage2009

    Mirage2009 Non Serviam

    Απάντηση: Τι σκέφτεσαι τώρα ?

    Τώρα!!!!!!!!
    Καλό παιδί και το κατέχει το τόπι αλλά τώρα πια βγάζει γούστα μόνο για τη Μαστροκώστα.
     
  7. alnair

    alnair Regular Member

    Απάντηση: Τι σκέφτεσαι τώρα ?

    Όλα ξεκίνησαν από μια αθώα, απλή ερώτηση. Η κατάληξη άκρως σουρεαλιστική.

    Ο Lord νομίζω ότι ήταν αυτός που πλησίασε περισσότερο την ουσία της ερώτησης, αν και δεν μου έκανε ο χασάπης. Παραήταν μπρουτάλ.

     

    Σωστό, και ισχύει. Αλλά δεν σχετίζεται με όπλο ή φόνο  

    Από τον underherfeet και πέρα ξεκινάει το σουρεάλ της υπόθεσης. Όλες οι ποιητικές φλέβες εκδηλώθηκαν!

    ΛΟΛ!

    Νομίζω ότι ο isno έδωσε ρέστα.

    Ποιητική αδεία. Κάποιος θα πρέπει να συμπονέσει και τα σαπούνια επιτέλους!   

    Και πού είναι η ρίμα;
     
  8. Babylon

    Babylon Regular Member

    Re: Απάντηση: Τι σκέφτεσαι τώρα ?

    Το σουρεαλιστική δεν κάνει ρήμα με το ρατσιστική;
     
  9. alnair

    alnair Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Τι σκέφτεσαι τώρα ?

    Ναι, αλλά τι σχέση έχει με το αρχικό ερώτημα; Ας το περιγράψω καλύτερα: Κάπου στην Αμερική του 1920-30, ένας μπάτσος σκότωσε έναν μαύρο για ασήμαντη αφορμή. Στον επικήδειο λόγο, και για να ξεσηκώσει τη μειονότητα, κάποιος συσχέτισε την ευκολία με την οποία ο μπάτσος πάτησε τη σκανδάλη με το γεγονός ότι ο άνθρωπος που σκοτώθηκε ήταν μαύρος. Στα αγγλικά κάτι τέτοιο είναι εύκολο, γιατί το trigger κάνει ρίμα με το nigger. Στα ελληνικά όμως;
     
    Last edited: 19 Νοεμβρίου 2009
  10. Babylon

    Babylon Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Τι σκέφτεσαι τώρα ?

    Δεν είχε πραγματικά σχέση με το δικό σου αρχικό ερώτημα, απλά -ενώ είμαι σίγουρη πως δεν ήταν τέτοια η διάθεση αυτών που απάντησαν και ακόμα περισσότερο η δική σου- ξέφυγε λίγο η φάση και άρχισε να ακούγεται ρατσιστικό.

    Πω πω, δύσκολο. Δεν μπορώ να βρω καμμία λέξη που να σημαίνει trigger και να κάνει ομοιοκαταληξία με το νέγρος ή αράπης.
     
  11. LordAini

    LordAini Regular Member

    Σε Ιαμβικό 15ασύλλαβο

    "Είν' εύκολο για σένα να πατήσεις τη σκανδάλη
    όταν στην άλλη άκρη είν' του αράπη το κεφάλι."


    Και σε Haiku

    "Μπάτσος τον είδε
    τον μαυρο τον αράπη
    και του έριξε"

    Και σταυρωτά άμα είναι

    "Αυτός ο αστυνομικός, σαν τέρας που διψάει
    πήρε το οπλο κ' όρμισε σαν μαινόμενος ταύρος
    Κι άν αφορμή δεν έδωσε, κι'αν δίκη δε ζητάει
    ένας άνθρωπος πέθανε, απλά γιατ' ήταν μαύρος."

    Καλύτερα?  
     
  12. Εγώ τουλάχιστον εντυπωσιάστηκα!