Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Το Παράπονο του Κυρίου

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος dora_salonica, στις 16 Οκτωβρίου 2009.

  1. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Το Παράπονο του Κυρίου

    Merci. Θα επανέλθω. 

    ΥΓ. Είμαι τόσο σίγουρη όσο οποιοσδήποτε Παίκτης. Εάν ήμουν απόλυτα σίγουρη περί του ενός ή περί του άλλου, απλώς δεν θα έπαιζα. Απεχθάνομαι την ανία. Η διέγερση του πονταρίσματος είναι απίστευτη. Έχεις δει τον Ελαφοκυνηγό;
     
  2. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Απορία:Mήπως δίνουμε πολύ αξία στους Κ;
    Mήπως είναι υπερβολική η παρομοίωση του bdsm με τη θρησκεία;

     
  3. Christos70

    Christos70 Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Το Παράπονο του Κυρίου

    Ποστ Νο1
    '''
    ένα πιο σημαντικό συμπέρασμα προκύπτει από τα παραπάνω: ότι η δυναμική της σχέσης D/s ή M/s είναι της μορφής, Κ= στάση και Υ= κίνηση. Δηλαδή, εάν θέλαμε να σχηματοποιήσουμε την δυναμική της σχέσης, θα βλέπαμε ότι η υπόσταση του Αφέντη είναι στατική, ενώ η υπόσταση της σκλάβας κινητική.
    '''


    Διαφωνούμε Στο πιο σημαντικό σου συμπέρασμα και σου απέδειξα
    οτι η πόλωση που αποδιδεις στο Κ και στο Υ ειναι αντίστροφη
    Αλλα αντί να το παραδεχθεις πας και πετάς τη μπάλα σε άλλο γήπεδο
    και μάλιστα σε ενα γηπεδο που διαφωνει με τη πάρτυ σου





    '''
    Δεν διαφωνούμε. Σημασία έχει η διαφορά που έχω επισημάνει. Στάση vs κίνηση. Δεν είπα πουθενά ότι δεν εναλλάσσονται
    '''

    Άλλ' αντ' άλλα τα μεγάλα, της Παρασκευής το γάλα




    '''
    Για σκέψου πόσο γρήγορα θα ψόφαγε ένα τσιμπούρι, εάν η σκύλα το τίναζε από πάνω της
    '''
    ......
     
    Last edited: 17 Οκτωβρίου 2009
  4. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Από τη στιγμή που διευκρινίστηκε ότι το παρόν νήμα δεν αποτελεί θρησκευτική συζήτηση:

    Και από τη στιγμή που διευκρινίστηκε αυτό:

    Για να εξηγήσω για όσους δεν κατάλαβαν την συγκεκριμένη προσέγγιση: δεν μιλούμε για την θρησκεία, αλλά για ένα simulation, μια προσομοίωση προς τη θρησκεία. Με ενδιαφέρουν οι αιτίες αυτού του πράγματος. Θεωρώ το ερώτημα θεμιτό, και ζητώ τις απόψεις των μελών. Δεν θα συζητηθούν θρησκευτικά θέματα εδώ, αλλά θέματα BDSM. Για θρησκευτικές συζητήσεις, μπορεί όποιος ενδιαφέρεται να απευθυνθεί στα αντίστοιχα φόρα στο διαδίκτυο.

    ΥΓ. Η απάντηση της dementedjoker ήδη με έχει προσανατολίσει και σε άλλες - επίσης θεμιτές - πτυχές του θέματος. Είμαι ασφαλώς βέβαιη ότι και εκεί θα υπάρξουν παρόμοιες αντιδράσεις, άνευ λόγου...
     
  5. Uther

    Uther Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Το Παράπονο του Κυρίου

    χμμ στο παρελθόν. Αντιλαμβάνομαι όμως την έκταση που του δίνεις. Είχα εστιάσει πιο πολύ στον τρόπο με τον οποίο δεσμέυτηκε η επιθυμία του ανθρώπου στην ανάγκη αναβίωσης της τραυματικής εμπειρίας. Θα το ξαναδώ έχοντας στο μυαλό μου την συγκεκριμένη οπτική.

    Σ'ευχαριστώ και πάλι για τις ενδιαφέρουσες τοοποθετήσεις σου.
     
  6. elfcat

    elfcat . Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Το Παράπονο του Κυρίου

    Δεν μας λες και ποιος είναι ο Παίτκης γιατί η αλήθεια έιναι ότι έχω καιτρό να γελάσω και μου έχουν λέιψει αυτά τα νήματα? 
     
  7. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Το Παράπονο του Κυρίου

    Ο Παίτκης έβαλε το στοίχημά του εδώ και πολύ καιτρό.

    Εγώ πάντως, μόλις γέλασα. Σ' ευχαριστώ.