Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Το Τέρας.

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Εμπειρίες' που ξεκίνησε από το μέλος SM_Art_Lady, στις 14 Αυγούστου 2006.

  1. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Είναι μάταιο να αναλύετε τα "καλά" της και τα "κακά"
    της πόλης που κατά κάποιο τρόπο τυχαία ανέφερα.
    Πείτε ότι ο άνθρωπος ήρθε από το Λιανοκλάδι.
    Sorry αλλά το νόημα του θέματος είναι αλλού.
    Πάντα αυτά κάνετε και βγαίνετε εκτός θέματος
     
  2. Kits

    Kits Contributor

    Σιγουρα ποτε δεν φταιει μονο ενας... ή ο Γιαννης δεν εβλεπε καποια πραματα καθαρα ή η Τζενη αξιζει Οσκαρ Α΄Γυναικιου Ρολου εφοσον μπορουσε να υποκρινεται τοσα χρονια και μαλιστα τοσο καλα....
    Η σχεση του Γιαννη με την Τζενη αρχισε να χτιζεται απο πολυ μικρη ηλικια και αυτο ισως τους ''εγκλωβισε'' ωστε να δουν την ζωη μονοπλευρα. Το νομισμα ομως εχει παντα δυο οψεις...Προφανως η Τζενη την ειδε την αλλη οψη και αποφασισε. Ισως και να βαρεθηκε ή ακομα και να τρομαξε με την ιδεα πως στο υπολοιπο της ζωης θα ειναι ετσι,χωρις να εχει ζησει και αλλες εμπειριες.
    Παντως ειναι λυπηρο για τον οποιοδηποτε να ζη σε ενα κοσμο ιδανικο για αυτον και ξαφνικα ολα να γκρεμιζοντε.. και το χειροτερο να μην ξερει το ''γιατι''
    To BDSM απλωνει μονοπατια (BDSM paths) επικινδυνα γι αυτους που δεν ξερουν να τα περπατησουν και συχνα καταληγουν σε αδιεξοδο. Αν ομως βαδισεις σωστα και σιγουρα τοτε καποια απο αυτα τα μονοπατια σε οδηγουν στο παραδεισο!!
    Ειλικρινια και επικοινωνια ειναι απαραιτητα ''οπλα'' μεσα σε αυτα τα μονοπατια... Που οπως φανηκε απο αυτα που μας διηγηθηκε η Λαδυ, στον Γιαννη και στην Τζενη δεν υπηρχαν και ετσι βρηκαν ντουβαρι μπροστα στο δικο τους μονοπατι...
     
  3. Mavrobasilis

    Mavrobasilis Regular Member

    Εύα, αυτό ακριβώς είναι φρονημότερο: να εκτραπεί το θέμα διότι ήδη συνιστά αδιακρισία. Για τον ίδιο λόγο και η παρατήρησή μου σχετικά με την πόλη, ήδη ήντονε αρκετά παραπεμπτική η αναφορά που έκαμες. Όρθά ως τόσο δε δίνεις συνέχεια και καλό θα είναι να κλείσει εδά.


    Στο πνεύμα της εκτροπής, λοιπόν. Καλή μου Πριγκιπέσσα, ποσώς με απασχολεί αν στη Μάνη ευδοκιμούν υποτακτικοί (μάλλον στην έξω θα είναι). Εξακολουθεί όμως να μου φαίνεται εξαιρετικά απίθανο, δεδομένων των βιωμάτων που έχουσι όσοι αναθράφηκαν με τέθοιες αρχές. Εξ ου και η αναφορά στις 'σύγκριες' που ο Ηλίας κατάλαβε (ασχέτως πως διαφωνούμε στα υπόλοιπα). Επιδοκιμάζω δε την παρατήρησή σου σχετικά με τις ελληνίδες μάνες. Ο καλύτερος τρόπος για να μην καταστέσουν ετσά τα καμάριά σας, είναι να περιορισθεί η όποια επιρροή σας στο ελάχιστο δυνατόν.
     
  4. DarkDream

    DarkDream New Member

    Απάντηση: Το Τέρας.

    Αυτά τα τέρατα δυστυχώς ζουν ανάμεσα Μ/μας μονολόγησε η Μιstress Despoina φτύνοντας τον κόρφο Της.

    ....Και θρέφονται από τις σάρκες Μ/μας συμπλήρωσα και Γω ψελλίζοντας φανερά στεναχωρημένη.



    Λυπάμαι αλλά δεν μπορώ καταλάβω κάτι …και αν μπορεί να μου το εξήγηση κάποιος …
    Οκ είναι μια λυπητερή ιστορία δυο ανθρώπων που ανακαλύπτουν ότι ίσως ( δεν ξέρουμε για σίγουρα ) για αρκετό καιρό ζούσαν ένα ..ψέμα !
    Οκ ….ίσως υπάρχει και μια παραπάνω ευαισθησία μια και είναι κάποιοι …από «μας » …αν και τα πραγματικά πρόσωπα μονό η ΆΡΤΑ τα ξέρει …
    Αλλά που είναι το …θέμα προς συζήτηση ? Εκατομμύρια ανθρώπων καθημερινά αντιλαμβάνονται ότι η σχέση τους …είναι ένα τεράστιο ..Ψέμα !
    Καμιά προτυτυπια δεν βλέπω !
    Η « Κυρία» που ΔΕΝ ήταν «Κυρία» για μένα έχει την ιδία βαρύτητα με μια οποιαδήποτε γυναικά σε μια σχέση «βανίλια» η οποία αποκαλύπτετε μετά από χρονιά ότι απλά ….υποκρινόταν .
    Το ότι είπε κάποια λόγια σε κάποια στιγμή έντασης δεν σημαίνει όμως και απαραίτητα ότι …είναι και η αλήθεια η πραγματικά αυτό που ένιωθε …ίσως …ήταν και λόγια απλά για να πονέσουν τον άλλον .
    Τον έτερο πρωταγωνιστή της ιστορίας ούτε θέλω να σχολιάσω σεβόμενος την δύσκολη ψυχολογικά κατάσταση που βρίσκετε μια και σε μια στιγμή …έχασε τα πάντα …γυναικά , σύντροφο , οικογένεια , Αφέντρα …τον κόσμο όλων!
    Γενικά πιστεύω ήταν εκτός τόπου και χρόνου όταν έφτασε στην ΑΡΤ !
    Αυτό που δεν καταλάβω όμως και ας με συγχώρεση Η ΑΡΤ που ξέρει ότι …είμαι ταπεινός της δούλος αλλά και γενικά την έχω σε μεγάλη εκτίμηση …είναι το πώς μια τόσο κοινότυπη ιστορία καθημερινή και συνηθισμένη …την εντυπωσίασε τόσο , ώστε να το θέση θέμα προς συζήτηση …
    Χωρίς φυσικά αυτό να σημαίνει ότι παραβλέπω το «δραματικό» της ανθρώπινης αυτής ιστορίας που έτσι η αλλιώς υπάρχει …
    Την ύπαρξη θέματος συζητήσεως σε αυτό το φόρουμ δεν καταλάβω …
    Ελπίζω η Αγαπητή μου ΆΡΤ να με συγχώρεση για την αγένεια της ερώτησης , και τοποθέτησης μου .
     
  5. DarkDream

    DarkDream New Member

    Απάντηση: Το Τέρας.

    Λυπάμαι αλλά δεν μπορώ καταλάβω κάτι …και αν μπορεί να μου το εξήγηση κάποιος …
    Οκ είναι μια λυπητερή ιστορία δυο ανθρώπων που ανακαλύπτουν ότι ίσως ( δεν ξέρουμε για σίγουρα ) για αρκετό καιρό ζούσαν ένα ..ψέμα !
    Οκ ….ίσως υπάρχει και μια παραπάνω ευαισθησία μια και είναι κάποιοι …από «μας » …αν και τα πραγματικά πρόσωπα μονό η ΆΡΤΑ τα ξέρει …
    Αλλά που είναι το …θέμα προς συζήτηση ? Εκατομμύρια ανθρώπων καθημερινά αντιλαμβάνονται ότι η σχέση τους …είναι ένα τεράστιο ..Ψέμα !
    Καμιά προτυτυπια δεν βλέπω !
    Η « Κυρία» που ΔΕΝ ήταν «Κυρία» για μένα έχει την ιδία βαρύτητα με μια οποιαδήποτε γυναικά σε μια σχέση «βανίλια» η οποία αποκαλύπτετε μετά από χρονιά ότι απλά ….υποκρινόταν .
    Το ότι είπε κάποια λόγια σε κάποια στιγμή έντασης δεν σημαίνει όμως και απαραίτητα ότι …είναι και η αλήθεια η πραγματικά αυτό που ένιωθε …ίσως …ήταν και λόγια απλά για να πονέσουν τον άλλον .
    Τον έτερο πρωταγωνιστή της ιστορίας ούτε θέλω να σχολιάσω σεβόμενος την δύσκολη ψυχολογικά κατάσταση που βρίσκετε μια και σε μια στιγμή …έχασε τα πάντα …γυναικά , σύντροφο , οικογένεια , Αφέντρα …τον κόσμο όλων!
    Γενικά πιστεύω ήταν εκτός τόπου και χρόνου όταν έφτασε στην ΑΡΤ !
    Αυτό που δεν καταλάβω όμως και ας με συγχώρεση Η ΑΡΤ που ξέρει ότι …είμαι ταπεινός της δούλος αλλά και γενικά την έχω σε μεγάλη εκτίμηση …είναι το πώς μια τόσο κοινότυπη ιστορία καθημερινή και συνηθισμένη …την εντυπωσίασε τόσο , ώστε να το θέση θέμα προς συζήτηση …
    Χωρίς φυσικά αυτό να σημαίνει ότι παραβλέπω το «δραματικό» της ανθρώπινης αυτής ιστορίας που έτσι η αλλιώς υπάρχει …
    Την ύπαρξη θέματος συζητήσεως σε αυτό το φόρουμ δεν μπορω να καταλάβω …
    Ελπίζω η ΆΡΤ να με συγχώρεση για την αγένεια της ερώτησης , και τοποθέτησης μου και αν εχει το χρονο και την θεληση... να μου απαντηση.
     
  6. blindfold

    blindfold Contributor

    η ιστορία αυτη μου θυμίζει περίπου μία ανάλογη που έχει ειπωθεί εδώ από ένα σκλάβο πάλι μόνο που σε εκείνη την περίπτωση εκείνος την είχε ωθήσει στο χώρο του bdsm ... στη συγκεκριμένη περίπτωση δεν γνωρίζω αν έχει συμβεί κάτι ανάλογο. επίσης το ότι ένα άτομο είναι δυναμικό δεν σημαίνει ότι την δυναμικότητα του στο τέλοσ την χρησημοποιεί για να ευχαριστεί Τον/ην Κυρίαρχό του ,δυστηχώς που το παραδέχομε(μεγάλος τεμπέλης ο υποφαινόμενος) όταν κάποιος είναι σκλάβος και παθητικόςμδεν πρέπει να σημαίνει ότι περιμένει να του έρθουν όλα...
    αυτά είναι τα πρώτα συμπεράσματα μου ...


    υ.γ. φιλτατε Maurovasilis υπάρχουν και Μητριαρχικές κοινωνίες...
     
  7. bdsmslave191

    bdsmslave191 Regular Member

    ομολογω πως ολη αυτη η ιστορια με αφησε αφωνο.ολοι εχουν εκφρασει τις γνωμες τους και πιστευω οτι εχουν πλησιασει παρα πολυ στην ιστορια αυτη.θα ηθελα να πω και εγω ομως καποια πραγματα περα απο τα οσα εχουν αναφερει τα υπολοιπα μελη.στο πρωτο σταδιο της μετακομισης και εγκαταστασης στο πατρικο σπιτι της Κυριας εχει ενα μεγαλο μεριδιο ευθυνης ο Γιαννης*.ειναι γνωστο και κατα καιρους αποδεδειγμενο οτι εχουμε ως προτυπα τους γονεις μας.και στην παρουσα φαση ο πρωτος υπευθυνος ειναι ο Γιαννης ο οποιος δεχτηκε αυτη την απο κοινου συμβιωση .ηταν λογικο οτι καποια στιγμη θα γινοταν,ασχετα αν εγινε για το καλο της οικογενειας οπως μας αναφερθηκε.στην δευτερη φαση (bdsm)νομιζω οτι οτι καπως τα πραγματα μπλεχτηκαν με την προσωπικη ζωη της συμβιωσης αλλα και της οικογενειας πραγμα που λειτουργησε σαν μια μακροπροθεσμη ωρολογιακη βομβα.ενας απο τους δυο θα εσπαγε .ετυχε να ειναι ο Γιαννης ο οποιος ειχε και το ρολο του υποτακτικου.και ειναι δυσκολο για εναν αντρα να ακουσει απο την γυναικα που επελεξε ως συντροφο για ολη του την ζωη να τον αποκαλει ''ΑΝΩΜΑΛΟ"" και οτι δεν της ταιριαζει για συζυγος.οσο για την υποκρισια που ανεφερε και καλα η Κυρια ειναι κατι ανυπαρκτο κατι που το πιστευω γιατι αν δεν της αρεσε δεν θα το εκανε.οποτε το ηθελε και κοινα το ΓΟΥΣΤΑΡΕ.επισης χωρις να ειμαι απολυτα βεβαιος πιστευω οτι πισω απο αυτην την εικονικη αληθεια ισως να κρυβεται και κατι αλλο .η Κυρια οπως αναφερθηκε ειναι μελος αυτης της κοινοτητας αρα και συχνος χρηστης του νετ.αποκλειεται η περιπτωση να εχει αντικαταστησει τον συντροφο της(Γιαννη) με καποιον αλλον?
     
  8. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    Δυστυχώς bdsmslave191, πολλά μπορεί να παίζουν ακόμα και να βρήκε η Κυρία κάποιον αντικαταστάτη του Γιάννη και απλά να βρήκε σαν πρόφαση ότι είναι "ανώμαλος".
    Αλήθεια αυτή θεωρούσε τον εαυτόν της "ομαλό"?
    Ίσως ο Γιάννης να ήταν τεμπέλης, λέω ίσως, και απλά τον βόλευε να γίνει σώγαμπρος.
    Άβυσσος η ψυχή του ανθρώπου τελικά  
     
  9. Mikra_Psemata

    Mikra_Psemata Contributor

    Απάντηση: Το Τέρας.

    Την φύση σε όλες τις εκφάνσεις της την διέπει η δυαδικότητα . Από το απλό άσπρο μαύρο, ζεστό κρύο χειμώνας καλοκαίρι, άνθρωποι καλοί άνθρωποι κακοί άνθρωποι αφέντες άνθρωποι σκλάβοι.
    Όλοι... ΟΛΑ τα κουβαλάμε μέσα μας..
    Ερχόμαστε σ αυτό τον κόσμο κουβαλώντας στα γονίδια μας αρχέτυπα και πληροφορίες αιώνων. Ερχόμαστε σ αυτό τον κόσμο και μεγαλώνουμε με κανόνες και τρόπους συμπεριφοράς των γονιών μας , της κοινωνίας, των δασκάλων μας, των φίλων μας.
    Η στάση ζωής του καθενός προγραμματίζεται και διαμορφώνεται από ένα πλήθος συγκυριακών καταστάσεων και κανόνων, ανάλογα το μέρος που μεγαλώνει κάποιος, την παιδεία που λαμβάνει, το πώς το ίδιο το άτομο απορροφά και φιλτράρει όλα αυτά.
    Όλο αυτό το αέναο χτίσιμο της προσωπικότητας και των θέλω μας συνεχίζεται καθημερινά.
    Η συγκεκριμένη ιστορία πιστεύω όπως και πολλές παρόμοιες δείχνουν ότι δεν πρέπει να είμαστε δογματικοί και απόλυτοι σχετικά με το συνειδητό της φύσης μας ως κοινότητα BDSM.
    Έχω διαβάσει πολλούς και από τις δυο μεριές να μιλάνε για «πραγματικούς» αφέντες ή πραγματικούς σκλάβους και ιμιτασιόν αφέντες ή ιμιτασιόν σκλάβους. Δεν θέλω να διαφωνήσω με κανένα, θέλω απλώς να τονίσω ότι δεν πρέπει για κανένα να βάζουμε το χέρι μας στην φωτιά για το «γνήσιο» της φύσης του ούτε ακόμη και για τον ίδιο μας τον εαυτό. Τώρα είμαστε έτσι σε αυτούς τους ρόλους.. σε 10 χρόνια μπορεί είμαστε πάλι στην ίδια θέση και στον ίδιο ρόλο μπορεί όμως και να μη είμαστε.
    Θεωρώ ότι ή ελευθέρια είναι η μεγαλύτερη ηδονή και ο πουριτανισμός γεννιέται από κάθε νέο ή παλιό καλούπωμα.
     
  10. savra

    savra Guest

    Re: Απάντηση: Το Τέρας.

     

    Οχιές και μαύρα φίδια
    http://rapidshare.com/files/22714869/The_Beast.rar.html
     
  11. Lycaon

    Lycaon Regular Member

    Απάντηση: Το Τέρας.

    Μήπως η Κυρία ήταν τελικά επαμφοτερίζουσα κατά βάθος; Συμβαίνει πολύ συχνά. Ίσως μάλιστα να μήν το είχε αντιληφθεί τόσα χρόνια. Δέν την δικαιολογεί όμως. Τόσα χρόνια το'κανε όλα ωραία και καλά και τώρα που την ενόχλησε ρίχνει το φταίξιμο στον άνδρα της. Εύκολο, αυτός είναι "ανώμαλος" αυτή όχι. Καταπιεζόταν; Πραγματικά ανεύθυνη.
     
  12. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    εεε ας της εχωνες 2 φασκελα εκεινη την ωρα βρε Γιαννη μου ..... πνιγηκατε σε μια κουταλια νερο .......
    καπου καπου ολων των ειδων οι μπαταριες θελουν και λιγο φορτισμα .....