Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Το ακούω τώρα και τη βρίσκω

Συζήτηση στο φόρουμ 'Τέχνη' που ξεκίνησε από το μέλος underherfeet, στις 13 Σεπτεμβρίου 2017.

  1. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

  2. Xtx

    Xtx Ούτε καν βανίλια, σκέτος χωνάκης

  3. sapfw

    sapfw out of order Contributor



    Νίκος Ξυδάκης: Τι ήταν το Σου Μι Τζου; Πού βρισκόταν; Και πώς του ήρθε του Μιχάλη Γκανά να το κάνει στίχο; Μου το διηγήθηκε εκ των ύστερων ο ίδιος. Ένας φίλος του ναυτικός μέσα στη μοναξιά μια στη μαύρη νύκτα τον πήρε τηλέφωνο από ένα λιμάνι της Ιαπωνίας. Εκείνος του έλεγε που βρίσκεται, αλλά η φωνή από το τηλέφωνο δεν έφτανε καθαρά. Μόνο κάτι γιαπωνέζικες συλλαβές έπιανε το αυτί του. Τσου μου σου, Γιου μι τζου, Σου μι τζου, κάτι τέτοιο, ίδιος ο Μιχάλης Γκανάς έδωσε το τελικό άκουσμα δίχως να γνωρίζει αν ο τόπος, το Σου Μι Τζου δηλαδή είναι υπαρκτός.

    Μια ανάλογη «παρεξήγηση» έχετε πει ότι σας συνέβη κι όταν πρωτοκυκλοφόρησε το «Σου-Μι-Τζου».

    Νίκος Ξυδάκης: Το τραγούδι είχε γραφτεί για τον τόνο του Νίκου Παπάζογλου. Μετά από διάφορες περιπέτειες όμως αναγκάστηκα να το τραγουδήσω εγώ στον ίδιο τόνο, που δεν ήταν ο δικός μου. Το αποτέλεσμα ήταν λίγο περίεργο, αλλά το τραγούδι άρεσε πολύ. Μια μέρα βρέθηκα σε ένα ταξί που από το ραδιόφωνο ακουγόταν το «Σου-Μι-Τζου». «Ωραίο τραγούδι. Αλλά, ρε παιδί μου», λέει ο ταξιτζής, «αυτή η τραγουδίστρια τι είναι; Καινούργια;». «Είναι μια καινούργια ινδή τραγουδίστρια», του λέω αυθόρμητα.

    Πηγή
     
    Last edited: 22 Μαρτίου 2021
  4. Xtx

    Xtx Ούτε καν βανίλια, σκέτος χωνάκης

  5. Apocryphos

    Apocryphos Γένεσις 4:9-15

  6. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

  7. Apocryphos

    Apocryphos Γένεσις 4:9-15

  8. Just_Me

    Just_Me Contributor

  9. Apocryphos

    Apocryphos Γένεσις 4:9-15

  10. Apocryphos

    Apocryphos Γένεσις 4:9-15

  11. Apocryphos

    Apocryphos Γένεσις 4:9-15

  12. Apocryphos

    Apocryphos Γένεσις 4:9-15