Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Το δίλλημα

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Whip_Holder, στις 17 Ιουλίου 2011.

  1. thaleia

    thaleia Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Το δίλλημα

    σωστη αντιπαραβολη θεωρω οτι ειναι :

    δεν μου αρεσουν τα γιουβαρλακια αρα δεν θελω ΕΣΥ ΝΑ ΓΙΝΕΙΣ γιουβαρλακι
    κι αν γινεις ΕΣΥ γιουρβαρλακι θα τιμωρηθεις ...

    ή
    δεν μου αρεσει να φτειαχνουν γιουβαρλακια κι αν ΕΣΥ φτειαξεις γιουβαρλακια θα τιμωρηθεις

    σε καθε περιπτωση η επιθυμια του Κυριαρχου ειναι εντολη για τη σκλαβα
    κι αν ακομη φτειαξει τελεια γιουβαρλακια και μπαϊλντισει ο Κυριαρχος

    μεσα στο μπαϊλντισμα του οφειλει να την τιμωρησει πρωτα για ανυπακοη
    και μετα να την επαινεσει και να την ευχαριστησει γι αυτο που εχανε τοσο καιρο ..

    κι αει στην ευχη .. γιουβαρλακια βρικες για παραδειγμα ?
    λιγωθηκα ....      
     
  2. Angels Guardian

    Angels Guardian Regular Member

    Απάντηση: Το δίλλημα

    θα ήθελα κάποιες διευκρινήσεις από τον νηματοθέτη. Δόθηκε σαφής εντολή στη σκλάβα του να μην ανεβαίνει να χορεύει στις μπάρες ή εκφράστηκε απλά η γνώμη του πάνω σε αυτό το θέμα? Η εντολή να μην ανεβαίνει η σκλάβα του στη μπάρα δόθηκε για την προστασία της από τυχόν ατύχημα ή απλά γιατί δεν του αρέσει αυτή η πρακτική και το θέαμα? Επίσης αναφέρθηκαν οι λόγοι επιβολής της τιμωρίας ή όχι?
     
  3. Whip_Holder

    Whip_Holder Regular Member

    Απάντηση: Το δίλλημα

    Angels Guardian με χαρά να διευκρινήσω.Της είχα πει οτι δε με αρέσει και σαν θέαμα(εγω προσωπικά το θεωρώ ως ψωνιστήρι και δεν επιτρέπω στην σκλάβα μου να έχει τέτοια εικόνα που δε της ταιριάζει κιόλας) και επίσης οτι το θεωρω επικίνδυνο.Φυσικά και αναφέρθηκαν όπως πάντα.
    Θα ήθελα επίσης να διευκρινήσω κάτι άλλο.Δεν το έθεσα σωστά και υπάρχουν κάποιες παρερμηνείες.Δεν εννούσα οτι η τύχη έπρεπε να παίξει σοφρωνιστικό ρόλο.Αυτό που ρώτησα,στην ουσία είναι αν θα κάνατε το ίδιο στην θέση μου ή αν κάποιος πιστεύει οτι άφου χτύπησε,επρέπε να υπάρχει λύπηση κάτι στο οποίο δε συμφωνώ.
    Αποφάσισα να θέσω αυτό το νήμα διότι είχα μια συζήτηση με εναν καλό φίλο Master,ο οποίος με είπε:αφού χτύπησε δεν έπρεπε να την τιμωρήσεις,πίστευε στον σοφρωνισμό απο τύχη.
    Αλλά!Η τιμωρία δεν επιβλήθηκε γιατί χτύπησε,αλλά γιατί παρήκουσε.
     
  4. 8_8

    8_8 New Member

    Απάντηση: Το δίλλημα

    Καλημερα, η τυχη δεν εισαι εσυ και η σκλαβα σου εχει επιλεξει εσενα για να την τιμωρεις οπου χρειαζεται, ορθος και την τιμωρησες εαν η επιθυμια σου και διαταγη σου παρεβηκε. Η φυση και το μεγεθος της τιμωριας ειναι υποκειμενικα και ανταποκρινονται στην σχεση που εχεις με τον σκλαβο σου και πως τον τιμωρεις σε αναλογες περιπτωσεις. Οι σκλαβοι μαθαινουν απο τη συγκριση μεταξυ των τιμωριων που επιβαλεις. Σε εκεινο που θα συμφωνησω με αρκετους ειναι πως πρεπει να εισαι πιο αυστηρος με το τι ειναι διαταγη και τι οχι. Εαν το να μην κανει οτι εκανε ειναι διαταγη και την παρακουσε, τελος, τιμωρια. Αν δεν ησουν καθαρος τοτε μαλλον δεν επρεπε να την τιμωρησεις αλλα να της ξεκαθαρισεις την επιθυμια σου και να την προειδοποιησεις για την επομενη φορα.
     
  5. Seduction

    Seduction Regular Member

    Απάντηση: Το δίλλημα

    1. Χρειάζεται σαφήνεια και καθαρότητα στις εντολές

    2. Το αν θα την τιμωρήσεις και το πως, είναι θέμα καθαρά δικό σου και άσχετο με δήθεν καθολικούς κανόνες του χώρου. Εσύ ξέρεις τον άνθρωπο σου, εσύ και τον εαυτό σου. Εσύ ορίζεις που θέλεις να πας την σχέση σου και την s σου, εσύ θα βρείς τους τρόπους να τις πας εκει.

    3. Κάποιες φορές η τιμωρία της, είναι το να μη τιμωρηθεί. Στην κατάλληλη s/υ, είναι δυνατή τιμωρία.
     
  6. Angels Guardian

    Angels Guardian Regular Member

    Απάντηση: Το δίλλημα

    Αφού η τιμωρία επιβλήθηκε γιατί παράκουσε σωστά επιβλήθηκε. Κατά την άποψή μου πριν την επιβολή έπρεπε να διευκρινισθούν πλήρως οι λόγοι και η κάθε τιμωρία που επιβάλλεται σαφώς και πρέπει να έχει σωφρονιστικό - διδακτικό χαρακτήρα.
     
  7. Whip_Holder

    Whip_Holder Regular Member

    Απάντηση: Το δίλλημα

    Κατ'αρχάς ευχαριστώ για τις απαντήσεις...Αν δεν ξέρει η υ τις εντολές ξεκάθαρα τότε δεν πρέπει να επιβάλλεται τιμωρία.Εφ'όσον δεν ξέρει πράττει ελεύθερα.Φυσικά και έχει σαφείς εντολές.