Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Το δικαίωμα στη μυστικότητα (ή μήπως μυστικοπάθεια)

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος cider, στις 16 Ιανουαρίου 2009.

  1. sentinel79

    sentinel79 New Member

    Re: Απάντηση: Το δικαίωμα στη μυστικότητα (ή μήπως μυστικοπάθεια)

    συμφωνώ απόλυτα... ο κόσμος έχει αρκετό φθόνο μέσα του...
     
  2. elektra

    elektra New Member

    ετσι ειναι, αγαπητε sentinel............
     
  3. tinkerbelle

    tinkerbelle Regular Member

    Η σκέψη δηλαδή ότι κάποιος δεν θέλει να συμμετέχει σε συναντήσεις επειδή δεν θα ήθελε να κατακρεουργήσει τον ελεύθερο του χρόνο συναντώντας και μιλώντας με μερικούς / αρκετούς / πολλούς (delete as appropriate) τους οποίους έχει αξιολογήσει κατάλληλα και δεν επιθυμεί να ακούει και live τις ανοησίες τους, δεν έχει περάσει απο το μυαλό;

    Στα προσωπικά μου κριτήρια πχ για το ποιοι απαρτίζουν την παρέα μου ή σε ποιές παρέες συμμετέχω εγώ,
    δεν συμπεριλαμβάνεται καθόλου μα καθόλου η βδσουμική σύγκλιση. Αν προκύψει, ωραιότατα, αλλά δεν θα το επιδιώξω ανεχόμενη πρόσωπα που δεν εκτιμώ. Δεν είμαι απλά κακιασμένη, είμαι εκλεκτική κακιασμένη.  

    Επιπλέον, όποιος είναι *εδώ γύρω* αρκετό καιρό, γνωρίζει πρόσωπα και καταστάσεις και ήδη γνωρίζει εκείνους που θέλει. Οσο για τα τυχόν νέα αξιόλογα άτομα που θα ήθελε να γνωρίσει, υπάρχουν πολλοί τρόποι πλην των συναντήσεων.
     
  4. slave_manos

    slave_manos New Member

    θα μιλήσω μόνο για τον εαυτό μου: Θα μου ήταν πολυ δυσκολο να εμφανιστώ σε μια δημόσια συνάντηση με ανθρώπους που δεν ξέρω. Αν ειχα το θάρρος να εξωτερικεύω τόσο ευκολα τις προτιμήσεις μου θα το έκανα και σε ασχετους κύκλους ανθρώπων αν το έφερνε η κουβέντα, αλλά αν και -όπως σε όλους/ες- έχει τύχει να μιλάμε για θέματα "ιδιαιτεροτήτων" στην σεξουαλικη ζωή, ποτέ δεν έχω αναφέρει τις δικές μου. Άρα ναι το προβλημα ειναι μεν προσωπικό αλλά και υπαρκτό και δεν ειμαι ο μόνος βέβαια.
     
  5. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Re: Το δικαίωμα στη μυστικότητα (ή μήπως μυστικοπάθεια)

    Προσωπικά δε μου έχει περάσει από το μυαλό..  
    Συνηθίζω να μη μιλάω εκεί που δεν ενδιαφέρομαι και λύνω το πρόβλημα αυτόματα .. Πιστεύω πως δεν είναι δύσκολο.. Σωστά;  
     
  6. tinkerbelle

    tinkerbelle Regular Member

    Υπάρχει λόγος που αποκαλούμε τα κουνούπια ενοχλητικά. Οσο κι αν τα αγνοείς, επιμένουν να βουίζουν μές στ' αυτί σου. Δεν μπορώ να σκεφτώ κανένα λόγο να ήθελα το ίδιο και με τους ανθρώπους.
     
  7. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Re: Το δικαίωμα στη μυστικότητα (ή μήπως μυστικοπάθεια)

    Σαφώς.. κυρίως όταν πιστεύεις πως όλα τα κουνούπια ή όλοι οι άνθρωποι έχουν σκοπό να ασχοληθούν μαζί σου...
     
  8. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Απάντηση: Re: Το δικαίωμα στη μυστικότητα (ή μήπως μυστικοπάθεια)

    Aγαπητε inco,εσυ τι περιστρεφεσαι γυρω απ τα κουνουπια, σε τσιμπανε γλυκα η μοχθηρα? 
     
  9. tinkerbelle

    tinkerbelle Regular Member

  10. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Re: Το δικαίωμα στη μυστικότητα (ή μήπως μυστικοπάθεια)

    Η ανθρώπινη επαφή δεν είναι περιστροφή,εκτός αν έχεις ναρκισσιστικές τάσεις καλή μου ..  

    Δεν έχω νιώσει στο συγκεκριμένο χώρο πως υπάρχει κακού είδους περιστροφή.. Τώρα αν κάποιες κυρίες ,επειδή κάποιοι τους στέλνουν 5 pm παραπάνω(που ίσως να μην το έκαναν άμα τις έβλεπαν έξω) ,νομίζουν πως ο κόσμος περιστρέφεται γύρω τους,ας μιλήσουν εκείνες επί της κατάστασης..Εξάλλου το internet πάντα ήταν σωτήριο για αδιάφορους ανθρώπους και κυρίως γυναίκες που αποκτούσαν προσοχή και αξία πίσω από μια οθόνη ..  

    Δεν ήταν της εποχής μου και χαίρομαι που έχεις ακόμα αποθέματα ..    
     
  11. jimboy

    jimboy Regular Member

    Απάντηση: Το δικαίωμα στη μυστικότητα (ή μήπως μυστικοπάθεια)

    Χωρίς την παραμικρή διάθεση να θίξω-αμφισβητήσω κανέναν διαβάζοντας επιδερμικά το νήμα παρατηρώ το εξής: τα περισσότερα επιχειρήματα που διάβασα όσον αφορά την επιλογή αποφυγής διαπροσωπικών επαφών πέρα των διαδικτυακών υπήρξαν και στο δικό μου μυαλό σαν σκέψεις προκειμένου να παρευρεθώ στην τελευταία(και μοναδική) συγκέντρωση που το έχω κάνει! Όσον αφορά εμένα δηλώνω ευθαρσώς ότι όλα αυτά τα επιχειρήματα που κατασκεύασα με το μυαλό μου δεν ήταν πάρα μια προσπάθεια εκλογίκευσης των φόβων - αναστολών μου.Δεν τραβώ κάνα ζόρι να μιλήσω γι αυτούς(τους φόβους αναστολές) -αν μοιάζει να υπάρχει ενδιαφέρον ευχαρίστως να το κάνω- απλά δεν είναι επί του παρόντος.

    Όσο για το meeting κανένας φόβος δεν επαληθεύτηκε γνώρησα ανθρώπους στην συντριπτική πλειοψηφία τους αξιόλογους,πρόσχαρους και... όχι "στημένους" !!! Ένιωσα δε πολύ άνετα χωρίς κανένα πρόβλημα να επικοινωνήσω ή να μην νιώσω αποδεκτός.

    I am looking forward for the next meeting


    Υ.Γ. H όποια σχέση μου με το bdsm είναι(για μένα) ζήτημα επιλογής και όχι υπαρξιακή προϋπόθεση. Επίσης το τελευταίο πράγμα που αναζητώ είναι να κοινωνικοποιηθώ μέσα από μια κλειστή ομάδα αλλά προσπαθώ να είμαι ανοιχτός σε ενδιαφέρουσες και απολαυστικές γνωριμίες. Υπάρχει χώρος και για μένα και οφείλω απέναντι στον εαυτό μου να τον διεκδηκώ 
     
  12. cider

    cider Kitchen master

    Θα είμαι ειλικρινής: ποστ όπως το παραπάνω, αποτελούν ακριβώς το είδος τοποθετήσεων που με ενοχλούν. Ο αγαπητός jimboy μας πετάει στα μούτρα την άποψή του για μας, και μας την τρίβει κιόλας με τα τεράστια γράμματα της κατακλείδας.

    Κι ας πρόκειται για ένα ποστ χωρίς χαρακτηρισμούς και απροκάλυπτη εμπάθεια. Τη δουλίτσα του την κάνει.

    Λυπάμαι, φίλτατε, αλλά προσωπικά με έθιξες. Λίγο. Αλλά με έθιξες.