Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Το επίπεδο των ανθρώπων που ασχολούνται με BDSM

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Painismyname, στις 4 Οκτωβρίου 2015.

?

Ποιο είναι το επίπεδο μόρφωσης που έχετε;

  1. Μέση εκπαιδεύση

    12 vote(s)
    17,4%
  2. Ανώτερη εκπαίδευση

    57 vote(s)
    82,6%
  1. no_Taboo

    no_Taboo Αείκαυλος

    Εγώ το βουλώνω τώρα.

    Αλλά, αν δεν το βούλωνα, θα σου έλεγα ότι υπάρχει συγκεκριμένο κονδύλιο για τη διατροφή των προσωρινώς κρατουμένων.
    (Στη σχετική κατάσταση ΔΕΝ υπάρχει ούτε μισός απεργός πείνας...   ).
     
  2. brenda

    brenda FU very much

    Το κονδύλι δεν ξέρω αν το παίρνουν και τι το κάνουν, αλλά ξέρω από πρώτο χέρι, ότι ένα κοριτσάκι που έμεινε στο κρατητήριο πολλλλλλλές μέρες μετά από αυτόφωρο, χρειαζόταν 10 ευρώ την ημέρα για να τραφεί και τα γομάρια στο τμήμα δεν με άφηναν να της πάω φαγητό, ούτε τσιγάρα, μόνο βιβλία επέτρεπαν, κι αυτό ως χάρη!!!
    Τουλάχιστον έτρεφε την μοναξιά της...Άι σιχτίρ μ´αυτό το κράτος πια...και με την αναλγησία των αστυνομικών...και με τα κονδύλια που χάνονται στο δρόμο!
     
  3. no_Taboo

    no_Taboo Αείκαυλος

    @brenda , εγώ, όπως ξέρεις, δεν είμαι ούτε μ' αυτοί, ούτε με τσι άλλοι.
    Εγώ είμαι ένας παρασιτικός οργανισμός κάπου στο ενδιάμεσο.
    Το μόνο που βδελύσσομαι είναι το κράτος, κατά τον τρόπο που λειτουργεί αυτό.

    Όμως, ως χρηστικές πληροφορίες, θα σου έλεγα αφενός μεν πως άνθρωποι υπάρχουν κι εδώ κι εκεί και παρακάτω, (οι υπηρεσίες αλλάζουν κάθε μεσημέρι), αφετέρου δε πολλές μέρες μετά από αυτόφωρο στο κρατητήριο δεν πολυνογάτε. Κάποιον λάκκο είχε η φάβα.
     
  4. Στο πατσατζίδικο αναφερόμαστε... ουχί στον Οίκο ΓΑΔΑ της ιδίας Λεοφώρου.
    Για μένα μια εντράδα.... (μοσχαράκι κοκκινιστό με πατατούλες)
     
  5. brenda

    brenda FU very much

    Ναι, είχε, τα παράδοξα του νομικού συστήματος...
    Όταν εκδώσω το βιβλίο με τις ιστορίες, θα την διαβάσεις... 
     
  6. Tα απομνημονεύματα του Μακρυγιάννη είναι λιαν πιο ενδιαφέροντα  
     
  7. gaby

    gaby Guest

    ΙΤΑΛΟ ΚΑΛΒΙΝΟ (15 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 1923 – 1985)
    ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΚΛΑΣΙΚΟΥΣ
    -Κλασικά είναι τα βιβλία για τα οποία ακούμε συνήθως να λένε: « Τα ξαναδιαβάζω…» και ποτέ « Τα διαβάζω…»
    -Κλασικά είναι τα βιβλία που ασκούν μια ιδιαίτερη επίδραση τόσο όταν επιβάλλονται ως αλησμόνητα όσο και όταν κρύβονται στις πτυχές της μνήμης με τη μορφή του συλλογικού ή ατομικού ασυνείδητου
    -Κάθε νέα ανάγνωση ενός κλασικού βιβλίου είναι μια ανάγνωση ανακάλυψης όπως η πρώτη.
    -Σ’ ένα κλασικό βιβλίο κάθε πρώτη ανάγνωση είναι στην πραγματικότητα μια νέα ανάγνωση.
    -Κλασικό είναι το βιβλίο που δεν έπαψε ποτέ να λέει όσα έχει να πει.
    -Κλασικά είναι τα βιβλία που φτάνουν στα χέρια μας κουβαλώντας τα ίχνη των αναγνώσεων που έχουν προηγηθεί της δικής μας και σέρνουν πίσω τους τα ίχνη που άφησαν στην κουλτούρα ή στις κουλτούρες που διέτρεξαν (ή πιο απλά στη γλώσσα ή στα ήθη)
    -Κλασικό είναι το έργο που προκαλεί αδιάκοπα έναν κονιορτό κριτικών αναλύσεων γι΄αυτό, αλλά συνεχώς τον αποτινάζει από πάνω του.
    -Κλασικά είναι τα βιβλία που όσο περισσότερο πιστεύουμε ότι τα γνωρίζουμε επειδή τα έχουμε ακουστά, τόσο περισσότερο όταν τα διαβάζουμε μας αποκαλύπτουν νέες, απροσδόκητες, άγνωστες πλευρές τους.
    -Ο «δικός σου» κλασικός είναι εκείνος που δεν μπορεί να σου είναι αδιάφορος και σου χρησιμεύει για να ορίσεις τον εαυτό σου σε σχέση η σε αντιπαράθεση με αυτόν.
    -Είναι κλασικό ότι τείνει να εκτοπίζει την πραγματικότητα στη θέση ενός μακρινού θορύβου, αλλά ταυτόχρονα δεν μπορεί να λειτουργήσει χωρίς αυτόν τον μακρινό θόρυβο.
    -Είναι κλασικό ό,τι εμμένει να υπάρχει ως μακρινός θόρυβος ακόμα και όπου κυριαρχεί η πιο παράταιρη επικαιρότητα…

    ____________

    Μαθητές του Γκαίτε τον ερώτησαν: Δάσκαλε, τι να διαβάσουμε, για να γίνουμε σοφοί, όπως εσύ;» Τους Έλληνες κλασικούς», απάντησε. Και όταν τελειώσουμε τους Έλληνες κλασικούς, τι άλλο να διαβάσουμε;», ξαναρώτησαν. Πάλι τους Έλληνες κλασικούς.» (Από τις συνομιλίες του Γκαίτε με τον Eckerman, τομ. Α', σελ. 331)
     
  8. _DaRkNiGhT_

    _DaRkNiGhT_ femdom art

    Ανατρίχιασα.. ένα ρίγος διαπέρασε το σώμα μου..
     
  9. Jack Wolfskin

    Jack Wolfskin the big bad Wolf

    ο "χωρος" του BDSM ειναι μια μικρογραφια του "εξω" κοσμου.
    Οτι θα βρεις στον "εξω", θα βρεις και στον "μεσα".

    Υπαρχει ομως ενα "αλλά".

    Στην πραγματικότητα δεν υπαρχει "χωρος" του ΒΔΣΜ, τουλαχιστον οχι στην Ελλαδα.
    Υπαρχουν μοναδες, ατομα, παρέες, κλίκες, καθενας-καθεμια με τα δικα του μετρα και σταθμα,
    κατακερματισμος, διασπαση και μια διαχυτη απαξιωση για οτιδηποτε δεν ανηκει στο "δικο μας " στουμφοχωριο.
    Οτι ειναι θησαυρος για τον εναν, ειναι μετα βεβαιωτητας ανθρακες για τον αλλον.

    Καπου εκει κατατασσω και τον διαχωρισμο του τυπου "το επιπεδο των ανθρωπων που ασχολουνται με το BDSM".
    Μια -δικη μου απαντηση- για αυτους/αυτες που "ασχολουνται με το BDSM",
    θα μπορουσε να ειναι η εξης : "απελπιστικα χαμηλο".

    Οποιος/α εξασκει πρακτικες BDSM και οχι απλα ασχολειται με αυτο,
    θα επρεπε να ειναι σε θεση να επιλεγει τον/την/τις συντροφους τους
    με κριτηριο την "χημεια" των διαπροσωπικων σχεσεων.
    Κυριως με αυτο.
     
  10. ilias1

    ilias1 https://vimeo.com/61962404 Contributor

    μην τρελλαινόμαστε.

    το επίπεδο είναι το ίδιο παντού.

    απλά είναι λίγο πιο άνετοι οι του βδσμ λίγο πιο χαλαροί κ ευχάριστοι στην παρέα.

    χχχ
     
  11. Flame

    Flame give me the most powerful opportunities

    Εαν δεν εχεις επιπεδο Ακαδημιας και πανω δεν κανεις για BDSM μαλλον