Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Το κλουβί που φοράω, έχει χαλαρά/στενά τα κάγκελα ( Αναφορικά με την Φετιχό/BDSMική "ορθοδοξία" )

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Tenebra_Silente, στις 18 Σεπτεμβρίου 2014.

  1. Nemo

    Nemo Nemo D/s Jongleur

    Είναι σαν να σε γνωρίζω πολλά πολλά πολλά χρόνια. Έτσι νοιώθω τουλάχιστον χωρίς να υπονοώ κάτι  
     
  2. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Xaxxaxa, αλεπού της ερήμου χαχαχα    ...Την ίδια εντύπωση έχω κι εγώ μαζί σου...Αλλά...Το "κλουβί" μου δεν μου επιτρέπει να σου κάτσω χαχαχα ( μην και επαναφέρω λίγο το νήμα στη θέση του )...Anyway η συνέπεια στον τρόπο σκέψης και ο συνεπαγόμενους αυτοπροσδιορισμός...από την στιγμή που αφορά πρωτίστως τον καθένα από μας...Είναι "καλή" έως ότου δεν μεταμορφώνεται σε μπετόν αρμέ...Εμένα μου αρέσουν οι "ρωγμές" στο φρούριο/εγώ μου...Και πάντα προτιμούσα τις παρτενέρ με πολυσχιδή προσωπικότητα...ακόμα και για εκείνα ου θα αφορούσαν τα φετίχ η τις πιθανές βουδουσουμικές αποχρώσεις τους...Μετά αν κάποιες δεν κατάφερναν να με κατανοήσουν η έκριναν εξ' ιδίας εμπειρίας τον "αλλότριο", δίχως να με "ακούσουν" η να προσπαθήσουν να κατανοήσουν το "ακατανόητο"...Πρόβλημα δικό τους που λύθηκε χαιρετώντας τες με ελαφρά η βαριά πηδηματάκια χαχαχα...Π.Χ. είναι τουλάχιστον ηλίθιο να γνωρίζεις κάποιον σαν Κ και να εκπλήσσεσαι όταν σου λέει, ότι δεν θα έπεφτε ποτέ στα πόδια σου, μόνο επειδή άλλοι Κ με τους οποίους είχε σχετισθεί/συνευρεθεί, το είχαν κάνει...Αυτό είναι κάτι που στα χρονικά μου έχει τύχει 3-4 φορές και όχι μόνο στο Ελλάντα...Δηλαδή κάποια να με ρωτήσει αν θα έπεφτα στα πόδια της, κάποια που θα γνώριζε ήδη κάποια πράγματα για το ποιον μου...Και που τουλάχιστον να ήθελα να βουρκώσω από τα γέλια...Η το άλλο το αμίμητο...από ξένη "αιθέρια ύπαρξη" ότι crossdresser ( η καλύτερα...κυρίως Gender Fucker στην περίπτωση μου...αλλά αυτό το τελευταίο και αν δεν μπορούσε να το "πιάσεε" με την καμία χαχαχα ) θα σήμαινε φτερού 24/7 και ότι θα ήμουν τουλάχιστον σκλάβος...και ότι θα καθόμουν να με μαστιγώσει...Αν και τις είχα ήδη πει ότι θα είχα και σαδιστική "φλέβα" και καθόλου μαζό...και το χέρι/κουπί μου το είχε δοκιμάσει και της άρεσε ελεεινά...Run and seek δηλαδή αχχαχα  

    Αλλά επαναλαμβάνω το πασίγνωστο ( τουλάχιστον τέτοιο νομίζω εγώ ότι θα ήταν )...ο καθένας λειτουργεί με τα πρότυπα, τις εμπειρίες, τις σκέψεις και τις επιθυμίες του...Αν βρίσκουν "άσυλο" και στην εκάστοτε "πραγματικότητα" όλα καλά...σε αντίθετη περίπτωση °What we have here, is failure to communicate" που έλεγε και ο Dylan... 
     
    Last edited: 19 Σεπτεμβρίου 2014
  3. Nemo

    Nemo Nemo D/s Jongleur

    Πολύ αναγνωρίσιμη ψυχή....σαν μια ψυχή πολύ οικεία, φίλος-κλειδί για τη ζωή μου. Στη δική μου περίπτωση, αφού ξεκίνησες με την αλεπού της ερήμου, την έχω αποδεχθεί αυτή την έρημο με αξιοπρέπεια, επιλέγοντας συνειδητά το εκτός κλουβιού τελευταία. Δεν είναι ευχάριστο πάντα, όμως όπως το εννοώ το κλουβί εγώ, και πάντα έτσι το εννοούσα, ξεχνάς ότι είναι κλουβί. Σε αφήνω λοιπόν προς το παρόν, και εύχομαι να συνεχίσεις να συνδράμεις έτσι θετικά με το δυνατό μυαλό σου να εμπνέεις. Και δεν κολακεύω άνθρωπο ποτέ.
     
  4. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Να είσαι καλά βρε Nemo και χωρίς καμία διάθεση να το παίξω ψευδομετριόφρων...ένας σαν όλους τους άλλους είμαι...τίποτε περισσότερο, τίποτε το λιγότερο...ίσως λίγο "φαφλατάς" και ακόμη αρκετά περίεργος...Όταν καταπιάνομαι με κάτι που μου τραβάει την προσοχή, συνήθως πηγαίνω μέχρι το μεδούλι του...Όσον αφορά την έρημο και τα κλουβιά...το ωραίο της ερήμου είναι ότι ούτε η ηχώ της σκέψης ακούγεται εκεί...και η σκιά από τα κάγκελα χάνεται με κάθε αμμοθύελλα....Η εσωτερική "σιωπή" είναι σπάνιο δώρο....τουλάχιστον για εκείνους τους άχρηστους σαν εμένα που δεν είναι ικανοί, να την "κερδίσουν" συνειδητά...

    Ως προς τις ψυχές...Έχουν δικό τους τρόπο να χαιρετούν τα "σπουργίτια"...και σε κείνο μοιάζουν στα περβάζια...Καλή σου συνέχεια και σ' ευχαριστώ για την "γνωριμία"...ειλικρινά...Η εκτίμηση είναι αμοιβαία...και ούτε εγώ την σπαταλάω αριστερά και δεξιά... 

    Υ.Γ. το καλό του ν'ανοίγει κάποιος ένα νήμα...είναι ότι μπορεί να το "ξεπαστρεύει" δίχως ενοχές χαχαχα...Στο τέλος το ήξερα ότι θα το έβγαζα εγώ πρώτος off...αλλά που θα πάει, θα επανέλθει...αλλιώς δε γαμενέται...Όλοι μας έχουν το "κερί" τους...για κάποιους λιώνει αργά, για άλλους γρήγορα χαχαχα    
     
    Last edited: 19 Σεπτεμβρίου 2014
  5. Τα πράγματα είναι απλά (η αγαπημένη μου εισαγωγή ). Δύο είναι οι δυνάμεις που καθορίζουν τον άνθρωπο σε σχέση με το περιβάλλον του. Η ανάγκη του ανήκειν και η ανάγκη για ανεξαρτησία και αυτονομία. Ανήκω σε μία ομάδα σημαίνει ακολουθώ κανόνες και συμπεριφορές της ομάδας. Αυτό με οδηγεί σε υποχωρήσεις της ατομικότητάς μου. Ο καθένας επομένως βρίσκει την ισορροπία ανάμεσα στις δύο αντικρουόμενες ανάγκες.

    Οσο πιό αυτόφωτος είναι κάποιος ως προσωπικότητα, τόσο λιγότερο γουστάρει τους κανόνες, τα κουτάκια και τις ταμπέλες. Εχοντας κατακτήσει αρετές όπως ο σεβασμός στη διαφορετικότητα των άλλλων, διαμορφώνει την προσωπική του ηθική και συμπεριφορά. Δεν καθορίζεται από το "τι είμαι", αλλά από το "ποιός είμαι".

    Αντίθετα, οι ομάδες, με την αγελαία λογική τους, είναι το καταφύγιο εκείνων που ετεροπροσδιορίζονται υιοθετώντας λάιφ στάιλς πακέτο. Συνηθισμένη ατάκα: "δε μπορείς να ανήκεις στο βδσμ, αν δεν...". Προσωπικά, χέστηκα για τις ομάδες, τις ταμπέλες και τα πρωτόκολα. Προσδιορίζομαι όπως γουστάρω και σε όποιον αρέσει. Αφήνω σε άλλους τις κατηγοριοποιήσεις. Αν θέλουν να ζουν με αυτές και μέσα από αυτές, δικαίωμά τους.

    Ενα μπράβο στο φίλο Τενέμπρα για το νήμα.
     
  6. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Σου βγάζω το καπέλο, την ζώνη...μέχρι και τα σώβρακα χαχαχα...Δεν περίμενα κάτι λιγότερο από σένα φίλε μου Πελέα...Να πω ότι συμφωνώ μαζί σου σε κάθε γραμμή της παρεμβάσεως σου...είναι λίγο...

    Υ.Γ. Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια...  
     
    Last edited: 19 Σεπτεμβρίου 2014
  7. _DaRkNiGhT_

    _DaRkNiGhT_ femdom art

    Θα προσπαθησω να γραψω οσο πιο κατανοητα μπορω, ειμαι από το κινητο, οποτε επιθυμω την κατανοηση σας.


    Το bdsm για εμενα, ειναι σαν ένα qwerty πληκτρολογιο, εχει τα δικα του κουμπια και ο τροπος που θα διαταξω τα γραμματα του θα μιλησουν την γλωσσα που επιθυμω. Ειναι το αλφαβηταρι λοιπον, η γλωσσα και ο χειρισμος της αφορα εμενα και τους ανθρωπους που επικοινωνω,

    Χαιρομαι που διαβαζω σε αυτο το thread ανθρωπους που αλλαξαν την σταση τους απεναντι στο bdsm και ποσο μαλλον εκεινους που ειναι κατα της ταμπελοποιησης τους.

    Εχω υπαρξει κυριαρχος, σκλαβος, υποτακτικος, κρος και αλλα και ελπιζω στο μελλον να υπαρξω πολυ περισσοτερα. Αυτοπροσδιοριζομαι σαν ανθρωπος και αυτο θελω να ειμαι. Αυτη την περιοδο ειμαι σκλαβος και περναω υπεροχα με την τελεια κυρια μου divina. Αλλα και οταν ημουν αφεντης περνουσα τελεια με την υπεροχη μου σκλαβα kat. Δεν μετανιωνω ουτε για το ένα, ουτε για το άλλο. Σιγουρα σε ολες αυτες τις καταστασεις εχω κανει λαθοι, ελπιζω να τα διορθωνω.

    Η κυρια μου με λεει αυταρχικο σκλαβο, νομιζω οτι μου ειναι ταιριαστο.
     
  8. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Εγώ από μεριάς μου σου λέω να συνεχίσεις ν' αυτοπροσδιορίζεσαι σαν άνθρωπος και να "χαίρεσαι" το βουδουσουμικό σου "ταξίδι" με όποιο "όχημα" σου αρέσει κάθε φορά...

    Είσαι "ωραίος"....έτσι απλά...  
     
  9. _DaRkNiGhT_

    _DaRkNiGhT_ femdom art

    σε ευχαριστώ πολύ, κι ας γράφω τα λάθοι, λάθος... τι άλλο μήνυμα θα διαβάσω στα πμ μου χαχα  
     
  10. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Xaxaxa, καλά, όταν δεν έχουμε από που να "πιαστούμε" για να την "πούμε" σε κάποιον η όταν η στάθμη του εγώ μας έχει κατέβει και χρειαζόμαστε "ένεση" ( ηλίθιο και κομπλεξικό πράγμα θα έλεγα αυτό το τελευταίο )...Καταπιανόμαστε με "μαλθακίες"...Σαν την γάτα που προσπαθεί ν' αναρριχηθεί σ' έναν καθρέπτη... 

    Παρακαλώ αγαπητέ..Παρακαλώ...         
     
  11. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Αυτή τη φορά "ξεθάβω" ένα δικό μου νήμα...Το θέμα "κλασικό", αναμασημένο χιλιάδες φορές, μα από τα πλέον αγαπημένα για "χώσιμο".
    Η "καθαρότητα" του βουδουσουμου...
    Έτσι, γιατί αυτή την στιγμή βαριόμουν να διαβάσω κάτι άλλο...
    Και να πω την αλήθεια μου, ούτε αυτό το ξαναδιάβασα...
    Σίγουρα μαλακίες είχα γράψει, όπως πάντα χαχαχα...

      
     
  12. Jack Wolfskin

    Jack Wolfskin the big bad Wolf

    ειδες ? οταν στο ειπα γω, "εφαγα" 3+3 πόντους απ την ... κομαντατουρ !  

    μονος σου το επιβεβαιωνεις ! ατιμη κενωνια...