Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Το crossdressing δεν είναι θηλυκοποίηση, είναι ανδροπρεπές φετίχ!!!

Συζήτηση στο φόρουμ 'Φετιχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος El_Gato, στις 13 Ιουλίου 2008.

  1. Vermilion

    Vermilion Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Το crossdressing δεν είναι θηλυκοποίηση, είναι ανδροπρεπές φε

    Αρβύλες, μαστίγιο, τάπα μπινελίκι στα γερμανικά και οι Rammstein να γεμίζουν το χώρο κοπανίδια!!!
    Σε σένα μπορεί να μην αρέσει, άλλοι όμως τρελλαίνονται...  
     
  2. Elysium

    Elysium Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Το crossdressing δεν είναι θηλυκοποίηση, είναι ανδροπρεπέ

    Δε συμφωνώ. Η επιθυμία για «τάξη» - κοινωνικοποίηση, έχει ως σκοπό την ευκολότερη διαβίωση και την πρόοδο. Όλα βέβαια έχουν και το αντίτιμό τους. Λογικό δεν είναι;

    Ελπίζω το κίνητρο του όλου θέματος τελικά να μην είναι απλά η... «αταξία».
     
  3. El_Gato

    El_Gato Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Το crossdressing δεν είναι θηλυκοποίηση, είναι ανδροπρεπέ

    Καλό θα είναι να διαβάζεις όλο το post, για να μην εξάγεις λάθος συμπεράσματα.
    Έγραψα πουθενά ότι δεν μου αρέσει?
     
  4. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Το crossdressing δεν είναι θηλυκοποίηση, είναι ανδροπρεπές φετίχ!!!

    Hello? Anybody out there???
     
  5. El_Gato

    El_Gato Regular Member

    Re: Απάντηση: Το crossdressing δεν είναι θηλυκοποίηση, είναι ανδροπρεπές φετίχ!!!

    Έλα!!! Ο Κοπέρνικος όχι και πολλά μια και είχε την πονηράδα να αφιερώσει το βιβλίο του De revolutionibus orbium coelestium στον Πάπα Παύλο ΙΙΙ για να αποφύγει τις συνέπειες. Ο Galileo Galilei ήθελα να γράψω αλλά από κεκτημένη ταχύτητα... Ο δαίμων του πληκτρολογίου κάνει πλάκες και στους φίλους του!!!

    Μόνο που ο Ρουσσώ και το κοινωνικό του συμβόλαιο είναι προϊόντα της ντετερμινιστικής αντίληψης του Διαφωτισμού. Αυτή η αιτιοκρατική αντίληψη και συνεπώς φιλοσοφία έχει αρχίσει να εγκαταλείπεται μπρος στις σύγχρονες ανακαλύψεις για τις δυναμικές αστάθειες και τις εκφάνσεις του χάους στο σύμπαν.
     
    Last edited: 23 Αυγούστου 2008
  6. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Το crossdressing δεν είναι θηλυκοποίηση, είναι ανδροπρεπές φε

    Ναι, συμβαίνουν αυτά τα δαιμονιώδη... Πρέπει πάντως να σε έχει πολύ άχτι ο δαίμων, γιατί στην έκανε δυό φορές την πλάκα απ' ότι είδα...

    Σαφώς περισσότερα πάντως από τον Γαλιλαίο, υπέφερε ο Τζιορντάνο Μπρούνο, αλλά ποιός τον θυμάται αυτόν το φουκαρά...;
     
  7. G_E

    G_E Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Το crossdressing δεν είναι θηλυκοποίηση, είναι

    Ειπα "τέλος" για τα περί ανδροπρέπειας και δε σκοπεύω να ξανα-αναφερθώ σ' αυτά.

    Αλλά από που και ως που "η επιθυμία για τάξη είναι επιθυμία για θάνατο"; Ο πολιτισμός είναι τάξη, η σκέψη, στην οποία κατά κόρον αναφέρεσθε, είναι τάξη – δομή, τοπική και προσωρινή μείωση της εντροπίας. Ο θάνατος είναι αποδόμηση. Έχετε Ζιζελ διαφορετική θεωρία από εκείνη της συμπαντικής αύξησης της εντροπίας; Αν ναι, εκθέστε την.
     
    Last edited: 24 Αυγούστου 2008
  8. El_Gato

    El_Gato Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Το crossdressing δεν είναι θηλυκοποίηση, εί

    Μιας και βάφω τα νύχια μου πριν την νυκτερινή μου έξοδο θα απαντήσω λακώνικα:

    "Η Τάξη, όντας αντιεντροπική, απαιτεί ένα σταθερό και πεπερασμένο περιβάλλον για την ύπαρξη της. Το Χάος εμεπριέχει όλα τα πεπερασμένα περιβάλλοντα ως ασήμαντες δίνες που προσωρινά ανθίστανται στην βασική τάση του σύμπαντος προς την αύξηση της Κοινωνικής Εντροπίας"
    Νόρμαν Σπίνραντ

    Τα λέμε αύριο...!!!
     
    Last edited: 24 Αυγούστου 2008
  9. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Το crossdressing δεν είναι θηλυκο

    Να πω κι εγώ λοιπόν, μιά και ο πονόδοντος δεν με αφήνει να κοιμηθώ, και πρέπει να ασχολούμαι με κάτι:

    Η απάντησή σου, μιά και βασίζεται σε ρήση του Νόρμαν Σπίνραντ, έχει τόση επιστημονική ή φιλοσοφική βαρύτητα, όσο και το οποιοδήποτε γρύλισμα του Ε.Τ. ...
    Ο Σπίνραντ, περιώνυμος -και από τους αγαπημένους μου- συγγραφέας επιστημονικής φαντασίας, έχει σπουδάσει Νομικά, κι αυτά σε κολλεγιακό και όχι πανεπιστημικό επίπεδο...


    (Μερικές φορές Ζιζέλ, απορώ μαζί σου... Μα με ποιούς νομίζεις ότι έχεις να κάνεις; Με τους μαγκίτες που χαμηλώνουν το βλέμμα, όταν τους αγριοκοιτάζεις πίσω από τη μασκάρα και τη σκιά σου;
    Θα σε μαλώσω -τρυφερά έστω, έχω αρχίσει να σου έχω μιά κάποια αδυναμία-...).


    Υ.Γ.1: Το "λακώνικα", ακολουθεί τους ίδιους κανόνες τονισμού με το "τσακώνικα";

    Υ.Γ.2: Μη μου κακιώσεις γιά το Υ.Γ.1, δεν έπιασαν ούτε τα Depon, ούτε τα Niflamol, και το 'χω ρίξει στο στο ουίσκυ (κι αυτό δίχως πάγο, γιατί με τα κρύα πονάω περισσότερο)...
     
    Last edited: 24 Αυγούστου 2008
  10. El_Gato

    El_Gato Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Το crossdressing δεν είναι θη

    Τελικά για να γίνει κάποιος "αποδεκτός" πρέπει να έχει παπαγαλίσει κάποιο ποσοστό ακαδημαϊκών "γνώσεων", να είναι συνετός περνόντας την εξέταση και να του έχει δωθεί ένα χαρτί που να πιστοποιεί ότι είναι κάποιος!!!! Παραδόξως πολλά μεγάλα πνεύματα δεν είχαν ακαδημαϊκή πιστοποίηση!!! Αλήθεια, γιατί από όλες τις βαθμίδες της εκ-παίδευσης απουσιάζει η σεξολογία? Είναι όντως επαρκής και συνολική η αυτή η "γνώση". Ή αποτελεί ένα κομμάτι της κοινονικοποίησης με τους όρους του παιχνιδιού που κάπιοι έχουνε κατασκευάσει προς τα συμφέροντα των ιδίων?

    Στο επόμενο post σου μην παραλήψεις να με ρωτήσεις τι πτυχία έχω, τι βαθμούς επέτυχα, πόσες απουσίες έκανα και αν με έγραψαν ποτέ στο πινολόγιο...

    Καλύτερα να γαμιέσε στις τουαλέτες του σχολείου από το να κάθεσε σε ένα θρανίο. Είναι σοφότερο και σύγουρα προσφέρει περισσότερες γνώσεις!!!
     
  11. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Το crossdressing δε

    Να' σαι καλά που με συντροφεύεις τέτοια ώρα μεσ' στον πόνο μου, παρότι, αν κρίνω από τη διάθεσή σου, τα "θηλυκά" που συνάντησες εκεί που πήγες απόψε, μάλλον δεν επιβράβευσαν πρακτικά το χρώμα των νυχιών σου...

    Θα έπρεπε παρ' όλ' αυτά, να έχεις αφήσει την απάντηση, γιά κάποια ώρα που θα ήσουν πιό κεφάτος.

    Ρωτήθηκες περί του εάν μπορείς να στηρίξεις θεωρητικά το "η επιθυμία για τάξη είναι επιθυμία για θάνατο", απάντησες κουοτάροντας επιστημονική φαντασία, και τώρα προσπαθείς να μου πεις ότι π.χ. ο Φώσκολος, θα μπορούσε να θεωρηθεί αυθεντία, αν και δεν διαθέτει ακαδημαϊκές περγαμηνές...

    Γιά τα πτυχία σου δεν θα σε ρωτήσω, αλλά κι εσύ μην μου λες γιά "πινολόγια", που δεν είναι της ειδικότητός μου. Πινολόγιο τηρεί ο isnogood, γιά να καταγράφει πόσες πίνες βγάζει όταν κάνει τις καταδύσεις του.


    Καληνύχτα τώρα, κι όνειρα γλυκά. Αν τα δεις, πές μου αύριο, "Do Androids Dream of Electric Sheep";
    (Αυτό δεν είναι του Spinrad, είναι του Dick, που φαντάζομαι ότι είναι ο δικός σου αγαπημένος)...
     
  12. thelma

    thelma Regular Member

    Απάντηση: Το crossdressing δεν είναι θηλυκοποίηση, είναι ανδροπρεπές φετίχ!!!

    Το νημα αποκταει τρελλο ενδιαφερον και προβλεπεται ετσι οπως παει να ξεπερασει σε ποστ, ακομα και το "τι σκεφτεσαι τωρα".
    Προκειμενου να πεισθουμε και να αποδεχτουμε την αποψη της Ζιζελ περι του τι εστι ανδροπρεπεια (κατα το τι εστι βερυκοκκο), αναλυσαμε πολιτισμο, φιλοσοφια, μουσικη, κριναμε και επικριναμε την κοινωνια, τσακισαμε το κατεστημενο, πιασαμε και λιγο απο Δρουζα, Κοπερνικο, Γαλιλαιο, Εριχ φον Νταινιγκεν και 7-8 ακομα αρχαιους ημων προγονους, απαξιωσαμε καθε ειδους μορφωση, δεν φαγαμε και καμμια πινα του isnogood, πασαλειψαμε και την θερμοδυναμικη εννοια του θανατου.
    Και ολα αυτα γιατι? Για να δημιουργηθει κινημα απελευθερωμενων ζαρτιεροφορων ανδροπρεπεστατων ανδρων με κοκκινα νυχακια.

    ΖΗΤΩ Η ΤΡΕΛΛΑ !!!!
    ---------------
    Τελος για σημερα. Δεν παιζω αλλο γιατι παω παραλια. Κι αυριο μερα ειναι