Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τρίο και συναισθήματα

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος AmateurGuy, στις 7 Σεπτεμβρίου 2019.

  1. tithon

    tithon Contributor

    η κτητικότητα δεν έχει σχέση με (και κυρίως δεν έχει πηγή) βαρειές ανασφάλειες. δεν καιροφυλακτεί παντού ο τρόμος της σύγκρισης.
    τα πράγματά του τα χρησιμοποιεί καθένας όπως νομίζει.
    αν φοβάσαι να χρησιμοποιήσεις το πορσελάνινο σερβίτσιο, τρως στο πρόχειρο, η πορσελάνη μένει στη ντουλάπα, μη και ραγίσει.
    ανήκει στη ντουλάπα.
     
  2. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Οι σκύλοι που ξέρουν ποιό είναι το πραγματικό αφεντικό τους, αν αυτό τους δώσει εντολή να γλείψουν το χέρι ξένου, με χαρά θα υπηρετήσουν την επιθυμία του αφέντη τους.
     
  3. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Προδοσία είναι ο ξένος να πει όρμα του και ο σκύλος να ορμίσει στο αφεντικό του. Το να κάνει χαρές σε ένα ξένο, όχι.
     
  4. Εγώ το σκυλι μου δηλαδή που κάνει χαρές σε όλους να το δωκω αλλού;

    Αφού όταν απομακρυνομαι μαζί μου φεύγει, παρατάει τον ξένο συξυλο και ακολουθεί εμένα.

    Το ότι χαίρεται και είναι φιλικό είναι η εκπαίδευση που του έδωσα, το ότι γυρνάει σε εμένα είναι η εμπιστοσύνη που μου έχει και η λογική για το τετράποδο ότι εγώ το φροντίζω άρα εμένα έχει σίγουρη, εμένα θα ακολουθήσει.
     
  5. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    προσθεσα κατι πιο πανω.
     
  6. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    αν εσυ λες στο σκυλο σου, τωρα θα εχεις αυτον/αυτην για αφεντικο, οκ, δικαιωμα σου. Προσεξε μονο, μην σε αμφισβητησει ο σκυλος "σου".
     
  7. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Γνωστότατη καραμέλα εξ αρχαιοτάτων...
    Το συναίσθημα είναι σαν το καλαμαράκι, αν δεν ξές να το μαγειρέψεις, λάστιχο γίνεται...
    Και τέτοιο λάστιχο δεν κάνει ούτε για σφεντόνα...
    Τεσπά... Αρκεί ως εδώ...
     
  8. Ανέφερα κάπου ότι θα δώσω εντολή στο σκυλί μου να έχει άλλο αφεντικό;

    Μιλάμε για τρίο τώρα ή για δανεισμό σ/υ;

    Επίσης, μιλούσα για κανονικό τετράποδο, το οποίο και ανέφερα.  
     
  9. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Ολα μια χαρα.
     
  10. blonde mermaid

    blonde mermaid Contributor


    Από τα συμφραζόμενα σας περί έρωτος εντός Κ/υ σχέσης δεν κατανοώ την
    δυσανασχέτηση σας ως προς την εισβολή ενός τρίτου προσώπου ..
    Ότι ο εισβολέας θα φάει τις περισσότερες από τον παλιό ;
    Η το Κ θα ασχοληθεί περισσότερο με το νεόφερτο μέλος με αποτέλεσμα το παλιό να δυσαρεστεί ;

    Στο φάσμα των Κ/υ σχέσεων υπάρχει ιεραρχία και τα υπό ζούνε υπό κανόνες .
    Το Κ μέλος ορίζει το ποιος θα είναι το έτερον ήμισυ βάση προτίμησης.
    Το έτερον ήμισυ του Κ ας το πούμε Α/υ για να είναι πιο κατανοητό .

    Προανέφερα ότι το Κ μέλος της σχέσης θα πρέπει να δώσει βαρύτητα στο Α/υ μέλος και ο ρόλος του Β/υ μέλος θα πρέπει να είναι βοηθητικός ως προς την ιεραρχία των υ μελών .

    Το Κ μέλος της σχέσης οφείλει να διασφαλίσει την αρμονία μεταξύ των υ .
    Οφείλει επίσης να διασφαλίσει τυχόν συναισθηματικό χάσμα του Α/υ μέλους .
     
  11. tithon

    tithon Contributor

    πρέπει να είναι φρικτό να φοβάσαι τον σκύλο σου.
     
  12. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Βλεποντας παλια νηματα, διαπιστωσα οτι ο μεσος ορος ζωης συμμετοχης εδω στατιστικα ειναι στα δυο χρονια.