Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τροχοπέδη ή ώθηση στον σαδισμό ο έρωτας για ένα υποτακτικό άτομο ?

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Astrovroxi, στις 15 Φεβρουαρίου 2011.

  1. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Απάντηση: Τροχοπέδη ή ώθηση στον σαδισμό ο έρωτας για ένα υ?

    Βρε δε στη λέω! Απλά πρέπει να ξεκαθαρίσεις αν αναφέρεσαι στους σαδιστές γενικά ή MONO στους σεξουαλικούς/αισθησιακούς σαδιστές που είναι και κυριαρχικοί (και απ' ότι έχω καταλάβει η πλειοψηφία στο BDSM).
     
  2. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Απάντηση: Τροχοπέδη ή ώθηση στον σαδισμό ο έρωτας για ένα υ?

    Καλέ ποιός μου την είπε?
    Σου ζητάω βοήθεια και καταλαβαίνεις τι?
    Δεν ειρωνεύομαι, δεν το συνηθίζω και δεν ντρέπομαι να ρωτήσω όταν δεν ξέρω.
    Αναφέρομαι σε ολους τους σαδιστές.
    Βοήθησέ με να καταλάβω την διαφορά.
     
    Last edited: 15 Φεβρουαρίου 2011
  3. sw

    sw

    Re: Απάντηση: Τροχοπέδη ή ώθηση στον σαδισμό ο έρωτας για ένα υ?

    ...μολις διαβασα μια γενικευση !!!

    ή μηπως ειναι ιδεα μου;

    Παντως αν αυτο ισχυει, ανηκω στο υποσυνολο των εξαιρετεων!

    Γι:nod:ργος
     
  4. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Τροχοπέδη ή ώθηση στον σαδισμό ο έρωτας για ένα υ?

    Αγαπητή elfcat, αυτό που γράφεις είναι δικό σου συμπέρασμα, που έχει βγει μέσα από τις δικές σου προσωπικές σχέσεις με σαδιστές ή είναι συμπέρασμα για όλους τους σαδιστές;

    Σε ρωτάω αγαπητή μου, γιατί ενώ εγώ είμαι ακραίος σαδιστής (φυσικά σε λογικά πλαίσια), πάντα περνάω πιο όμορφα και μπορώ μάλιστα να βγάζω περισσότερο σαδισμό με κάποιαν υ, σκλάβα, μπότομ, μαζοχίστρια κ.λ.π. όταν την έχω ερωτευτεί.
     
  5. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Απάντηση: Τροχοπέδη ή ώθηση στον σαδισμό ο έρωτας για ένα υ?

    Η ερώτηση είναι "Τροχοπέδη ή ώθηση στον σαδισμό ο έρωτας για ένα υ?"

    Ο σαδισμός -όπως τον αντιλαμβάνομαι από τον εαυτό μου τουλάχιστον- δεν χρειάζεται ώθηση, μόνο "εκτόνωση".

    Το αντικείμενο του σαδισμού -όπως τον αντιλαμβάνομαι εγώ- δεν έχει σημασία αν είναι υ ή Κ ή οτιδήποτε, αυτό που έχει σημασία είναι το/τα βασανιστήρια καθαυτά.

    Όσον αφορά το αν αποτελεί τροχοπέδη ή όχι η απάντηση γενικά είναι όχι. Η χαζή απάντηση είναι ότι ακόμα και αν δεν μπορείς να κάνεις τίποτα σαδιστικό σε αυτόν που αγαπάς (πράγμα που πχ για μένα δεν ισχύει) δε σημαίνει ότι δεν μπορείς να βρεις κάποιον που ΔΕΝ αγαπάς για να κάνεις τα ίδια  
     
  6. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Απάντηση: Τροχοπέδη ή ώθηση στον σαδισμό ο έρωτας για ένα υ?

    Αλήθεια,και απευθύνομαι στους σαδιστές φυσικά, γιατί σας δίνει ώθηση ο έρωτας?
    Λογικά θα έπρεπε να σας "φρενάρει" το συναίσθημα, να λυπάστε να πονέσετε το υ σας.
     
  7. Απάντηση: Τροχοπέδη ή ώθηση στον σαδισμό ο έρωτας για ένα υ?


    Δώσατε μόνη την απάντηση, δεσποινίς.


    (Και για να είμαστε ακριβείς, δεν είναι καν λογικό αυτό καθαυτό. Είναι λογικό, μόνον υπό την προϋπόθεση ότι το ερωτευμένο πρόσωπο δεν θέλει να προκαλεί πόνο στο αντικείμενο του έρωτά του. Γιατί όμως αυτό να θεωρείται δεδομένο; Η βιοτική εμπειρία δείχνει άλλα.)
     
  8. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Απάντηση: Τροχοπέδη ή ώθηση στον σαδισμό ο έρωτας για ένα υ?

    Thanks my friend
    Aπόλυτα σαφής. 
     
  9. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Απάντηση: Τροχοπέδη ή ώθηση στον σαδισμό ο έρωτας για ένα υ?

    Ευχαριστώ για το δεσποινίς....γλυκύτατε νεαρέ!

     
  10. Απάντηση: Τροχοπέδη ή ώθηση στον σαδισμό ο έρωτας για ένα υ?


    Αχ, με κολακεύετε. Παρακαλώ, παρακαλώ!

    Θα σας βάλω να κάμνετε μάθημα στη μπουμπού, μελετηρή, νέρντυ συμφοιτήτριά μου που δεν θέλει να την αποκαλώ δεσποινίδα, διότι κατά τη γνώμη της αντίκειται στην ισότητα των φύλων. (Οπότε συμπεραίνω ότι πρόκειται περί κρυπτόσουμπου και κρίμα, διότί πολύ θα μου ήρεσε εάν ήτο αυστηρή βιτσιόζα μαζοχίστρια στραπονόφιλη με τα γυαλιά της, αχ!)
     
  11. thanasis

    thanasis Contributor

    Re: Απάντηση: Τροχοπέδη ή ώθηση στον σαδισμό ο έρωτας για ένα υ?

    Διότι έρχεται να επιρρώσει με επιπλέον καταβροχθιστική έμπνευση την ανάγκη και την καύλα.

    Μπα. Και ευτυχώς που δεν προκαλεί τέτοιες αναστολές.
     
  12. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor