Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τo BDSM, είναι - εμπεριέχει ηδονή ή είναι λογιστική πράξη;

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Discerning, στις 25 Αυγούστου 2020.

  1. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Δεν πρόκειται για επίθεση παιδάκι μου, ευγενής διαμαρτυρία είναι, στέρεψε η γκαρνταρόμπα...
     
  2. Nickname

    Nickname Όμορφος, έξυπνος και μετριόφρων Contributor

    ηδονή θηλυκό
    1. η ευχαρίστηση που αισθανόμαστε, όταν ικανοποιούνται οι φυσικές-βιολογικές επιθυμίες, ανάγκες ή ορμές μας
    2. (ειδικότερα) η έντονη σωματική ευχαρίστηση που αισθανόμαστε κατά τη διάρκεια της ικανοποίησης της γενετήσιας ορμής μας
    Αν το αρχικό ζητούμενο ήταν να απαντηθεί η ερώτηση - τίτλος του νήματος, δεν θα υπήρχε νήμα.
    Η αλήθεια είναι ότι κουράστηκα εδώ και μέρες να παρακολουθώ την αντιπαράθεση σας. Χεστήκατε θα μου πείτε. Το ξέρω, μύρισε.

    Επειδή οι σελίδες με τα ίδια και τα ίδια είναι πλέον αμέτρητες και επειδή δεν είμαστε όλοι έξυπνοι, λέω να ρωτήσω μήπως καταλάβω κι εγώ.

    @Discerning ,

    1) Συμφωνείς ότι η συναίνεση είναι απαραίτητη και σε καμία περίπτωση αυτή δεν πρέπει να παρθεί με δόλο; Ναι ή Όχι;
    2) Έχω ήδη γράψει ότι υιοθετώ και έχω χρησιμοποιήσει τον όρο "το δικό μου bdsm". Συμφωνείς ότι για να είναι "το δικό μου bdsm" θα πρέπει να είναι απαραίτητα bdsm? Ναι ή Όχι;
    3) Αν διαφωνείς με το (2) τζάμπα συζητάμε-τε τόσο καιρό. Αν συμφωνείς πως ορίζεις εσύ το BDSM? Και αν το ορίζεις, πως γίνεται να μην υπάρχει ένα πλαίσιο;
    4) Σε αυτό το bdsm που ορίζεις εσύ, χωράνε κανόνες που έχουν να κάνουν με την ασφάλεια των ατόμων που εμπλέκονται; Τους θεωρείς απαραίτητους ή οχι;
    5) Αφού μας τα εχουν κάνει καρπούζια όλοι με το ενδεχόμενο να είσαι ο @Seduction , που, από ότι κατάλαβα, τον θεωρούν όλοι οι παλιοί επικίνδυνο, γιατί δεν πας για πέντε λεπτά σε μια γαμημένη συνάντηση να τους το τριψεις στη μούρη;
    6)Που βρίσκεις τόσο χρόνο;

    Φυσικά μπορείς να απαντήσεις ότι θέλεις αλλά περιμένω στις ερωτήσεις 1, 2, 4, να διατυπώνεται με σαφήνεια το Ναι ή Όχι.

    Και δύο ερωτήσεις προς όλους:
    •Δεν βαρεθήκατε ένα μήνα τα ίδια και τα ίδια;
    •Τι ακριβώς προσφέρει η ειρωνεία; 

    Ευχαριστώ  
     
  3. Libertine SD

    Libertine SD Contributor

    Δώσε min, γιατί το είδα 3 φορές και δεν τα εντόπισα!
    Καλά ήμουν και λίγο βουρκωμένος από το μεγαλείο του προπονηταρά...
     
  4. tithon

    tithon Contributor

    δεν κοίταξες χαμηλά. άμα κοιτάς ψηλά δεν τα βλέπεις.
     
  5. tithon

    tithon Contributor

    πώς σου 'ρθε; πάνω απο 90 σελίδες σε δυό μήνες. πανηγύρι. είσαι καλά;

    κατά πλάτωνα: τη διερεύνηση της (α)συνέπειας ή (α)συνέχειας του λόγου (σκέψης).
    κατ' εμέ: καύλα, γιά τον ίδιο ακριβώς λόγο.
     
  6. espimain

    espimain Contributor

    Εμένα με διασκεδάζει ο συγκεκριμένος αχταρμάς.
     
  7. Nickname

    Nickname Όμορφος, έξυπνος και μετριόφρων Contributor

    "Δημοσιεύθηκε στο ΦΕΚ η ΚΥΑ ΔΙα/ΓΠ.οικ. 48595/31.7.2020 σύμφωνα με την οποία επιβάλλεται η προσωρινή απαγόρευση στο σύνολο της Επικράτειας, για προληπτικούς λόγους δημόσιας υγείας, για το χρονικό διάστημα από 1.8.2020 έως και 31.8.2020, κατά τα αναφερόμενα στην από 28.7.2020 εισήγηση της Εθνικής Επιτροπής Προστασίας Δημόσιας Υγείας έναντι του κορωνοϊού COVID-19 και προς περιορισμό του κινδύνου της διασποράς του κορωνοϊού COVID-19 της πραγματοποίησης πανηγύρεων"

    Read more at Taxheaven: https://www.taxheaven.gr/news/50107/terma-ta-panhgyria-mexri-kai-tis-3182020
     
  8. NewKatrin

    NewKatrin Very irregular member

    Επομένως αγαπητέ μου, αν (λέμε τώρα) βρεθούμε τυχαία εμείς οι δυο σε ένα μπαρ και «συμφωνήσουμε» να πάμε για γαμήσι, μη σου κακοφανεί αν σου γυρίσω μια ξανάστροφη στο μάγουλο λέγοντας σου «σκάσε και πέσε στα γόνατα» εκεί επι τόπου στο μαγαζί.......ε?

    ....ούτε να διαμαρτυρηθείς αν στα ξαφνικά, εκεί που μπήκαμε στο δωμάτιο του ξενοδοχείου και έχεις βγάλει το παντελόνι πχ σε πλακώσω και σε γυρίσω ανάσκελα και σου χώσω το... μικρό μου έστω στραπον (για πρωτη φορά) χωρίς να το έχουμε συζητήσει πρώτα?
    Διότι τότε, πού θα είναι η καύλα αφού θα πρεπει να έχεις συμφωνήσει με τη συζήτηση σε όλες τις λεπτομέρειες......?
    Οχι?

    Ακραίο παράδειγμα? Δεν πρέπει να έχουμε κατανοήσει πρώτα τα άκρα για να κατανοήσουμε τη μέση?
     
    Last edited: 27 Αυγούστου 2020
  9. tithon

    tithon Contributor

    παίρνουμε ρίσκα και το γλεντάμε.
     
  10. espimain

    espimain Contributor

    Πείτε τα πείτε τα! Όλο και κάτι θα βρει να απαντήσει.
    Όλη η πλάκα στις απαντήσεις του έγκειται.
     
  11. espimain

    espimain Contributor

    Θα πάθουμε τίποτα στο τέλος, με τόσο γλέντι.  
     
  12. Discerning

    Discerning Contributor

    Xαίρομαι που συμφωνούμε, αλλά μην ξεχνάς πως σε αυτό το νήμα γράφτηκε πως "το BDSM εμπεριέχει ... που μπορεί ΚΑΙ να είναι ηδονικές..."!

    Μπορεί, όχι σιγουράκι! Βλέπεις στη λογική μου, και στη δική σου σύμφωνα με την απάντησή σου, το να δένεις, να δένεσαι, να πειθαρχείς κάποια/ον, να πειθαρχείσαι, να Κυριαρχείς, να υποτάσσεσαι, να δίνεις πόνο - ταπείνωση... να λαμβάνεις πόνο - ταπείνωση, είναι εξ ορισμού καύλα, και δεν τα κάνει κανείς με το πιστόλι στον κρόταφο.

    Πάμε στα ερωτήματά σου

    1) Συμφωνώ απολύτως. Ο Κυρίαρχος, δεν Κυριαρχεί ποτέ με δόλο.
    2) Χρειάζεται ερώτημα; Φυσικά και συμφωνώ.
    3) Το πως ορίζω εγώ το BDSM αφορά εμένα και τις s μου.
    4) Απολύτως απαραίτητους, σε ότι αφορά την ψυχολογική και σωματική ακεραιότητα. Εξω από αυτά, σε σχέση πάντα με το SS, κάποια σημεία είναι θέμα ρίσκου και τύχης. Για παράδειγμα, όταν κάνεις παιχνίδι ή γαμήσι public, όσο και να έχεις ελέγξει την περίμετρο, όσο και να την ελέγχεις κατά την διάρκεια, πάντα υπάρχει ο κίνδυνος να σε παίρνει κάποιος με κάμερα από απόσταση μη ορατή σε σένα.
    5) Α. Δεν πηγαίνω ποτέ κάπου απρόσκλητος. Β. Δεν πηγαίνω ποτέ κάπου που δεν θέλω. Εγώ επιλέγω. Γ. Οπως σωστά γράφτηκε, όταν κατηγορείς κάποιον ότι είναι ελέφαντας, εσύ πρέπει να αποδείξεις τον ισχυρισμό σου. Δ. Λες να με απασχολεί, τι πρόσχημα βάζει ο οποιοσδήποτε, προκειμένου να βγάλει τα κόμπλεξ του;
    6) Εχω καλές s. Δεν τις τσιμπουκώνω μόνο όταν οδηγώ, αλλά και όταν γράφω. Είμαι πολυπράγμων. (Χαμογελάω)

    Δεν υπάρχει ερώτημα που μου έχει τεθεί καλοπροαίρετα και δεν έχω απαντήσει. Ούτε ένα.

    Ιδιαίτερο ενδιαφέρον, έχουν τα ερωτήματά σου προς όλους. Μην θέτεις τύπου "ιδού η Ρόδος". Δεν...

    Εδώ λοιπόν, σε ένα φόρουμ για το BDSM, σε θέματα που το αφορούν ουσιαστικά, που μιλούν για την ιστορία του..., θα έπρεπε λογικά να υπήρχε μεγάλο ενδιαφέρον και συζήτηση. Ξέρεις πόσα σχόλια είχε η Συνέντευξη με τον david stein? KANENA σε 13 χρόνια! Από την άλλη, ξέρεις πόσα σχόλια είχε το τεραστίου BDSM-ικού ενδιαφέροντος νήμα Στα άδυτα της brattοσύνης; 748 σε μόλις 15 ημέρες! ΟΧΙ, μην σκεφτείς πως πολλά μέλη, ενδιαφέρονται μόνο για το μαλλιοτράβηγμα. Θα είσαι άδικος!

    Δεν θα πάρεις απαντήσεις, όπως δεν πήραν τα ερωτήματα της @Brt

    Το λες και υποκρισία. Ευκολάκι.