Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Υιοθεσία από ομόφυλα ζευγάρια: Υπέρ;... κατά;...

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος D. Alessandro, στις 19 Δεκεμβρίου 2015.

  1. mr_K

    mr_K New Member

    ε βεβαια η αντιθετη αποψη από έναν ομοφυλοφιλο είναι ομοφοβια.....και μετα θα μας πεις και ρατσιστες.......σου ειπα και πριν μονοδιαστατη σκεψη.....κολλημενη .....και βαρετη..δεν ξανασχολουμε μεχρι το επιπεδο σου να φτασει εστω τον αστραγαλο μου για να φαινετε να μην το παταω...
     
  2. Voyager

    Voyager Regular Member

    Οι διαφωνίες με επιχειρήματα και στοιχεία μπορούν να είναι θεμιτές. Οι διαφωνίες που βασίζονται στο "εγώ πιστεύω αυτό γιατί έτσι μου κατέβηκε και οτιδήποτε λέει το αντίθετο νομίζω πως είναι προπαγάνδα" προφανώς δεν ανήκουν σε αυτή τη κατηγορία. Εγώ πηγές και στοιχεία παρέθεσα, ας βγάλει ο καθένας και η καθεμία τα συμπεράσματα του/ης. ^____^
     
  3. mr_K

    mr_K New Member

    αν καταλαβες αυτό ευγε .....βγαλαμε συμπερασμα ως προς την νοθροτητα που διακατεχει ένα κολλημενο μυαλο
     
  4. mr_K

    mr_K New Member

    ζητω συγνωμη από τον ανθρωπο που ανοιξε το thread που βγηκα εκτος θεματος.....
     
  5. Μια χαρα ....εσυ βαλε στο καδρο την φωτο της μαμας και ενος σπερματοζωάριου. Ελεος...τα εχεις κανει ολα χωμα.
    Μετα φωναζε την μαμα σου Γιωργο και τον μπαμπα σου Παντελη. Και μετα τραβα να βρεις αγαπη.

    QUOTE="Soraya, post: 605359, member: 27600"]πόσο πολύ διαφωνώ,,,,
    και θυμώνω με τέτοιες απόψεις...
    κανείς δεν μεγάλωσε με 2 μαμάδες και 2 μπαμπάδες (φανερά)... αλλά πολλοί μεγάλωσαν με μια μαμά... έναν μπαμπά... κτλ κτλ....
    και μην μου πεις για πρότυπα της οικογένειας... αν είσαι μακριά... δεν υπάρχουν...
    με το ίδιο περιβάλλον αγάπης και ασφάλειας που μεγαλώνει ένα παιδί... με το ίδιο περιβάλλον ανασφάλειας και μίσους μπορεί να μεγαλώσει... σε όποιο μοτίβο οικογένειας και αν βρεθεί... το μόνο που αρκεί είναι 1 η και περισσότεροι άμυαλοι ενήλικες γύρο του....
    πρότυπο... τι είναι το πρότυπο;;;;
    δεν υπάρχει...
    ΣΩΣΤΗ ΠΑΙΔΕΊΑ ΜΆΛΛΟΝ ΘΕΣ ΝΑ ΠΕΙΣ... και αυτό μπορεί να το προσφέρει κάποιος που αγαπά το παιδί του.
    όσο για το να υπάρχουμε όλοι εμείς φτάνει πλέον ένα γονιμοποιημένο ωάριο σε μια μήτρα...
    ΌΛΟΙ ΈΧΟΥΝ ΔΙΚΑΊΩΜΑ ΣΤΗΝ ΟΙΚΟΓΈΝΕΙΑ ΠΌΣΟ ΜΆΛΛΟΝ ΣΤΟ ΝΑ ΓΊΝΟΥΝ ΓΟΝΕΊΣ
    και πίστεψέ με... αυτοί που το αποζητούν.. το έχουν ήδη κάνει... απλά κουράστηκαν να κρύβονται...[/QUOTE]
     
  6. Soraya

    Soraya Guest

    [/QUOTE]
     
    όταν κάνεις γιο.. και έρθει και σου πει μπαμπά από δω ο θανάσης... υιοθετήσαμε μαζί ένα παιδί...
    διώξτους όλους μαζί... δείξε πραγματική αγάπη...
     
  7. Soraya

    Soraya Guest


    αφιερωμένο σε όλους όσους φορούν παρωπίδες...
    σε ανθρώπους που μιλούν για αγάπη... μα αγάπη δεν ξέρουν.. ούτε είδαν...
    λυπάμαι...
     
  8. kaizen

    kaizen New Member

    Η θεωρία της παράφρασης του "που ίστασαι", είναι γνωστή, αλλά έχει επιστημονική βάση, περίπου όση έχουν οι θεωρίες πως μας ψεκάζουν με ΦΛΙΤ. Η επικρατούσα θεωρία, θέλει την περσική λέξη να περνά στην τουρκική γλώσσα ως puşt και ακολούθως στην ελληνική.

    Με όλο το σεβασμό, είναι λίγο "κάπως" να μιλάς για πνευματική νωθρότητα και διαπαιδαγώγηση, παραθέτοντας θεωρίες συνωμοσίας και κακοποιώντας κάθε έννοια ορθογραφίας και συντακτικού.

    Off topic mode off/
     
  9. Voyager

    Voyager Regular Member

    kaizen, άδικα ασχολείσαι. Υπάρχουν άνθρωποι που δεν τους ενδιαφέρει τι λένε οι οργανισμοί υγείας, οι ΛΟΑΔ οικογένειες, τα καλύτερα βιβλία πάνω στο θέμα. Δεν χρειάζονται στοιχεία για να μάθουν την αλήθεια, την βρίσκουν στη καρδιά τους. Ή όπως ένας αγαπημένος κωμικός λέει.

    http://www.cc.com/video-collections/ha9eov/the-colbert-report-the-word/63ite2
     
  10. Iagos

    Iagos Contributor

    Και εμένα με έλεγαν Λαγό... μη δίνετε σημασία.... 
     
  11. MindFeeder

    MindFeeder Η ζωή Μου, να το ξέρεις, είναι επικηρυγμένη. Contributor

    Προσωπική άποψη περί της υιοθεσίας από ένα ομόφυλο ζευγάρι, είναι οτί πρέπει να αυτοί οι δύο άνθρωποι να σκεφτούν πολύ σοβαρά πριν προβούν σε μία τέτοια κίνηση ..
    όχι γιατί δεν έχουν δικαίωμα στο να γίνουν γονείς ... αλλά γιατί το παιδί που θα μεγαλώσουν (μέχρι να πάει σε μια ηλικία που θα μπορεί να αυτοπροστατευτεί),
    θα αντιμετωπίσει (χωρίς να έχει κάνει απολύτως τίποτα) τον "κοινωνικό περίγυρο".

    ..και εξηγούμαι:

    Με μια πολύ απλοική προσέγγιση, η Ελληνική κοινωνία (στην παρούσα τουλάχιστον φάση) είναι αρκετά ανώριμη να δεχθεί κάτι τέτοιο ..
    ας μην κοιτάμε μόνο τις αθήνα - θεσ/κη (που υπάρχει κάποιου τύπου ανωνυμία) ... σε άλλες πόλεις που είναι "κλειστές" και όλοι γνωρίζονται,
    ένα παιδί που μεγαλώνει από ομόφυλους γονείς μπορεί να αντιμετωπίσει (δυστυχώς) ακραία φαινόμενα bulling ..
     
  12. Iagos

    Iagos Contributor

    Εσείς αγαπητέ, φαντάζομαι πως μεγαλώσατε με ετερόφυλους γονείς έτσι δεν είναι;