Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Υπάρχει ελευθερία άποψης στο forum?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος latexduck, στις 8 Μαϊου 2008.

?

Υπάρχει ελευθερία άποψης στο forum?

Poll closed 20 Σεπτεμβρίου 2009.
  1. Ναί

    56,1%
  2. Όχι

    26,8%
  3. ΔΞ/ΔΑ

    17,1%
  1. Guest05

    Guest05 Guest

    Λιάκο. Την επόμενη φορά που θα με εγκαλέσεις να μιλήσω για όποιο θέμα, φρόντισε να μου δώσεις και την δυνατότητα ( τεχνικά ) να το κάμω.
    Διαφορετικά οποιοσδήποτε κακοήθης μπορεί να θεωρήσει ότι οι διαχειριστές δεν ξέρουν να κάνουν σωστή διαχείριση.
     
  2. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Για αυτό και όμορφε άνοιξα και νέο νήμα.
     
  3. Guest05

    Guest05 Guest

    Δεν ξέρω τι έκανες Λιάκο, μα το ανόητο όριο των 5 δημοσιεύσεων πεισματικά βγαίνει μπροστά μου σε κάθε προσπάθεια να απαντήσω.
    Λυπάμαι.
     
  4. Astarty

    Astarty Contributor

    Να επέμβω;
    Προφανώς το ποστ των 5 ισχύει για όλο το τμήμα του οφ τόπικ. Ηλία φαντάζομαι μπορείς να το δεις αυτό έτσι;
     
  5. chemical23

    chemical23 Regular Member

    Η χωρίς λόγο εμπάθεια ή μάλιστα η με λόγο ΔΙΑΡΚΗΣ εμπάθεια σε πολλά νήματα, είναι κάτι που θεωρώ ότι σαφώς ενοχλεί. Δεν είναι ελευθερία άποψης ούτε οι προσβολές, ούτε η κοινοποίηση προσωπικών στοιχείων άλλων μελών αντίθετα είναι προσβολή της ελευθερίας των μελών που θίγονται. Ποτέ δεν μου άρεσε η ιδέα της πλήρους αναρχίας και όποιος δεν σέβεται τους νόμους και τους κανόνες σε οποιονδήποτε χώρο βρίσκεται, έτσι ή αλλιώς δεν έχει θέση σε αυτόν. Διαγράφηκε και ένα δικό μου post προχθές όμως τηρουμένων των αναλογιών, σαφώς το δικαιολόγησα (καθώς βέβαια μπήκα σε διαδικασία να κρίνω τον διαχειριστή που το έσβησε) αφού ούτε την ελευθερία έκφρασής μου προσέβαλε (μιας και δεν έλεγα και κάτι το σημαντικό), ενώ ίσως αποτελούσε και κακοπροαίρετο πείραγμα προς άλλο μέλος.

    Αυτό πήγαινε στο νήμα "νησάφι πια", αλλά μου βγαίνει επίσης αυτό το όριο. Αν κρίνουν οι διαχειριστές ότι πρέπει, ας το μεταφέρουν.
     
  6. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

     
     
  7. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Υπάρχει ελευθερία άποψης στο forum?

    Ελευθερία έκφρασης υπάρχει. Ο νηματοθέτης ετελεύτησεν.
     
  8. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Στο νημα "μαζοχισμος νο2 drama queen" ενα ποστ του Κορνηλιου σβηστηκε ως ασχετο με το θεμα.
    Η συζητηση που επηκολουθησε ομως,μεταξυ Κορνηλιου,Ντορας και Ανασια,επ'αυτου,καθως και οι διαμαρτυριες του Κορνηλιου,δεν σβηστηκαν,τουλαχιστον μεχρι τωρα.
    Ερωτηση:η επακολουθησασα συζητηση δεν ηταν εκτος θεματος του νηματος; γιατι δεν σβηστηκε;
    Δεν προλαβα να διαβασω το απαλειφθεν σχολιο του Κορνηλιου οποτε δεν εχω ιδιαν αποψη αν ηταν οντως εκτος θεματος.Τα σχολια που ακολουθησαν ομως σιγουρα ηταν.
    Αρα,η εκτος θεματος επικληση σαν αιτια διαγραφης του σχολιου μαλλον ως προφαση πρεπει να εκληφθει.
    Κατι δεν παει καλα στο βασιλειο της Δανιμαρκιας...
     
  9. μπορεις να το διαβασεις στο νημα που ανοιξα "ΕΚΤΟΣ ΘΕΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΕΝΤΟΣ ΑΝΑΘΕΜΑΤΟΣ" στο ιδιο τοπικ σημερα
    δες το ποστ που σβηστηκε και αν θελεις πες τη γνωμη σου εκει.
     
    Last edited: 22 Μαϊου 2008
  10. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Κορνηλιε ηδη την ειπα την αποψη μου.Εμμεσως πλην σαφως.
    Το προβλημα δεν ειναι αν ηταν η δεν ηταν το συγκεκριμενο σχολιο εκτος θεματος.
    Ουτε επελεξα τυχαια να σχολιασω την δικια σου περιπτωση σ'αυτο το νημα.
     
  11. Μα το ξερω οτι δεν ηταν αυτο το προβλημα. Και δεν με νοιαζει και για το ποστ που σβηστηκε
    Εμενα θα το πεις?
    Απλα ισχυουν αυτα που αναφερω στο νημα
     
  12. Syrah

    Syrah Contributor

    Όπως και για το αρχικό σχόλιο του cornilios, έτσι και για τα υπόλοιπα εκτός θέματος, έχω παρακαλέσει ως νηματοθέτρια να γίνει διαγραφή, πλην όμως θα πρέπει να κάνουμε λίγο υπομονή καθώς οι moderators δεν είναι 24/7 συνδεδεμένοι στα fora, και για το λόγο αυτό ενίοτε υπάρχει χρονοκαθυστέρηση στην αξιολόγηση και έγκριση ή απόρριψη των αιτημάτων μας. Παρακαλώ, τουλάχιστον σε ό,τι αφορά στο εν λόγω νήμα, να χαμηλώσουν οι τόνοι και να δοθεί χρόνος στη διαχείριση να διορθώσει το νήμα χωρίς περιττές εντάσεις.

    Πέρα από αυτό, και για να επιστρέψουμε στο θέμα του παρόντος νήματος, τα fora μας δίνουν βήμα για να εκφράσουμε την άποψή μας επί του θέματος που εισάγει ο νημαθοτέτης, όχι την άποψή μας για θέματα της αρεσκείας μας. Συνεπώς η ελεθερία μας να μιλούμε εν γένει για ό,τι επιθυμούμε δεν είναι μία ελευθερία που στέκει να διεκδικήσει κανείς εδώ, όπως λ.γ. συνηθίζει ο αγαπητός cornilios. Δεν δικαιούται καθείς σε κάθε νήμα να γράφει για ό,τι θέλει, δικαιούται να γράφει ό,τι θέλει, για το θέμα που προλογίζει το νήμα αυτό.