Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Υπάρχουν και αυτοί οι Masters....

Συζήτηση στο φόρουμ 'Master / slave' που ξεκίνησε από το μέλος zoyzoy_, στις 2 Ιουνίου 2010.

  1. zoyzoy_

    zoyzoy_ Contributor

    Αχ αν και μου ήρθες λίγο αργα, κατι θα κάνω.
    Εχουν μείνει κάτι τελευταία κομμάτια, θα σου στείλω 
     
  2. zoyzoy_

    zoyzoy_ Contributor

    Re: Απάντηση: Υπάρχουν και αυτοί οι Masters....

    Ααα MasterPerris, μη μου τα χαλάς τώρα, γενικεύεις και δεν κάνει 
    Εγώ δεν ψάχνω να βρω τίποτα 
     
  3. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Υπάρχουν και αυτοί οι Masters....


    Καλά ζουζούνα μου, εσύ αποτελείς εξαίρεση... 
     
  4. kali crow

    kali crow Guest

    τι καλη που εισαι!ευχαριστω....ειχα χασει καθε ελπιδα!
     
  5. Master T

    Master T New Member

    Απάντηση: Υπάρχουν και αυτοί οι Masters....

    Gia su!
    Prota apo ola sorry gia ta greeklish ala to laptop ine apo eksoteriko ke to liturgiko tu den exi elinikus xaraktires(sidoma tha to diorthoso).
    Tora oson afora to thema su nomizo oti ine poli gnorimo se mena.
    Tha su grapso merikus apo tus kanones pu exo san standard stin epikinonia mu me to koritsi mu :

    Honor... in all

    Dominance... of himself and of those who depend on his command

    Consistency... in his dealings with free persons and slaves

    Strength... to not be swayed from his principles

    Self-assured... not dependent on others for approval

    Curiosity... to delve into the individual

    Wisdom... to understand what curiosity has discovered

    Maturity... to understand, but not misuse, the power of his Mastery

    Sensitivity... to have interest in, and to listen keenly for the concerns and issues of others and his slave

    Compassion... to hear the true feelings of his slaves, and to deal fairly with issues raised, within the confines of his principles and command

    Accountability... to accept the responsibility for the behavior of his slave and himself; to accept responsibility for the safety and security of his slave; and to deal honorably with any issues that arise for either concern

    Courage... both to stand up for his principles and honor and the courage to admit a mistake when he recognizes one has been made

    I sxesi mas ine poli omali ke isoropiimeni. Opote san sumvuli nomizo afti i kanones ine must gia enan master/dom.
     
  6. zoyzoy_

    zoyzoy_ Contributor

    Σε ευχαριστώ που κατέθεσες την άποψη σου.
    δεν θα χαρακτηριζα ωστόσο τα παραπάνω ως "κανόνες"
    αλλά ως αρετές ενός ανθρώπου (Κυριαρχικού στην προκειμένη περίπτωση).
     
  7. Master T

    Master T New Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Υπάρχουν και αυτοί οι Masters....


    Tha mu epitrepsis logo empirias ke meta apo arketes prospathies na vro kapia elinida, na po oti den iparxi gineka sto diadiktio pu na min psaxni, idietera oson afora aftes pu exzn sto profil tus pos den psaxnun  

    Vevea dikeoma tu kathenos ine na grafi ke na parusiazi ton eafto tu opos theli, ala na min ine siguros pos i ipolipi den exume apopsi se oti diavazume  
     
  8. zoyzoy_

    zoyzoy_ Contributor

    Απ'οτι βλεπω δεν εχεις ουτε μηνα στο φορουμ, μα παρολα αυτα βγαζεις συμπερασματα πολυ γρηγορα.
    Θα σου προτεινα λοιπον πριν ολοκληρωσεις την αποψη σου για τον οποιοδηποτε εδω μεσα,
    να διαβαζεις τουλαχιστον ολοκληρες τις συζητησεις,
    και οχι να απομονωνεις κομματια παρουσιαζοντας αυτο που σε συμφερει!
    Και τελος το τι ειμαι και τι οχι,
    εχω φροντισει να το γνωριζουν μονο οσοι με ενδιαφερουν,
    για τους υπολοιπους λυπαμαι δεν θα μπορεσω.
     
  9. MasterAndreas

    MasterAndreas Master of Scorpio

    Απάντηση: Υπάρχουν και αυτοί οι Masters....


    Δηλαδή πρέπει να πάω στον Άρη να ζήσω? Το μόνο μου έγκλημα, είναι πως θέλω να κάνω όλα αυτά που περιγράφεις, σε κάθε γυναίκα που πέφτει στα χέρια μου. Δεν ήξερα ότι είναι τόσο κακό και επιλήψιμο αυτό. Οτι εσείς οι προχωρημένες Bdsm, μόνο τις τρώτε μέχρι τώρα? Χάδια αγκαλιές και φίκι-φίκι δεν διαθέτει η πλούσια εμπειρία σας? Εαν μόνο αυτό κάνετε εδώ... ίσως να πρέπει να έρθετε στο δικό μου το χωριό .... ίσως έτσι δεν χρειαστεί να ναυλώσεις διαστημόπλοιο. Τα πήρα λίγο, και δεν σου έγραψα πως η περιγραφή σου είναι απόλυτα εύστοχη ( τουλάχιστο ξέρεις τι θα ήθελες να ζήσεις) και νομίζω ότι ακριβώς έτσι θα έπρεπε να είναι και στην πράξη.
     
  10. zoyzoy_

    zoyzoy_ Contributor

    Απάντηση: Υπάρχουν και αυτοί οι Masters....

    Χαίρομαι που κατάλαβες το νόημα έστω και από μια χιουμοριστική προσέγγιση του θέματος.
    Τώρα σχετικά με το τι θέλει ο κάθε ένας από εμάς να ζήσει διαφέρει ανάλογα με το χαρακτήρα, τα βιώματα και τις επιθυμίες μας.
    Το σίγουρο πάντως για όλους είναι (ή θα έπρεπε να είναι) πως στην πράξη τα πράγματα πρέπει να συμβαίνουν
    όχι με βάση τη φαντασία μας αλλά τη γνώση μας πάνω στο τι πραγματικά μας κάνει να είμαστε ο εαυτός μας. 
     
  11. MasterAndreas

    MasterAndreas Master of Scorpio

    Απάντηση: Υπάρχουν και αυτοί οι Masters....


    Διακρίνω ακόμα μια αμφιβολία. Θεωρείς πιστεύω, ότι απλά συμφωνώ μαζί σου, επειδή το έθεσες σωστά και αμφιβάλεις οτι όλα αυτά, αποτελούν τα παραγματικά μου πιστεύω και τον τρόπο ζωής μου. Δεν θα προσπαθήσω να σε πείσω δεσποσύνη, θα σου απαντήσω απλά με ένα τραγουδάκι

    Οι άντρες δεν μιλούν πολύ
    στο νου σου να το γράψεις
    κι οσο για την αγάπη τους
    την δείχνουνε με πράξεις.
     
  12. zoyzoy_

    zoyzoy_ Contributor

    Απάντηση: Υπάρχουν και αυτοί οι Masters....

    Δεν ξέρω πως έβγαλες αυτό το συμπερασμα γιατί δεν έχω δικαίωμα να αμφιβάλλω
    1ον διότι δε σε γνωρίζω και 2ον και σημαντικότερον δεν με αφορά.
    ..όσο για το τραγουδάκι το βρίσκω ξεπερασμένο πλέον,
    ασε που με παραπέμπει σε αυτό και ξενερώνω.  

     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014