Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Υποτακτικοί ανά κυρίαρχο.

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Syrah, στις 4 Απριλίου 2008.

?

Υποτακτικοί ανά κυρίαρχο

  1. 1

    6 vote(s)
    28,6%
  2. 2

    6 vote(s)
    28,6%
  3. 3

    2 vote(s)
    9,5%
  4. 4

    3 vote(s)
    14,3%
  5. 5

    1 vote(s)
    4,8%
  6. >5

    3 vote(s)
    14,3%
  1. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    @Heinrich: Νήφε και μέμνησο απιστείν αγαπητέ <χ>

    ΥΓ. Γιατι εσύ και το τριανταφυλλο σου μπερδευετε το G με το J ;
     
  2. Guest05

    Guest05 Guest

    Δεν θέλω να είμαι νηφάλιος ..θέλω να διασκεδάσω και μου παίρνεις τα παιχνίδια.

    Η αλήθεια είναι πως ένα μπέρδεμα το έχουμε...........
     
    Last edited by a moderator: 4 Απριλίου 2008
  3. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    3 μαζι, το εχω αναφερει στο thread 24/7.  
     
  4. Astarty

    Astarty Contributor

    Το μπέρδεμα προκύπτει συνειρμικά από το Τζ(ον), τουλάχιστον στην δική μου περίπτωση και μάλλον το ίδιο συνεβεί και στον καλό μου.

    Θα το προσπαθήσω και εγώ να μην επαναληφθεί. Κατανοώ πλήρως την ευαισθησία στην ακριβή απόδοση του ονόματος.
     
  5. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    @Heinrich & Astarty: Ευχαριστω
     
  6. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Τόσα χρόνια, αυτό το κορίτσι έχει τον ίδιο 'καλό'. Με καταλαμβάνει απελπισία!
     
  7. Syrah

    Syrah Contributor

    Το John γράφεται επίσης με "J" (Τζέι).
     
  8. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    @Syrah: <χαμογελάει> υπο την επίρρεια της ελληνικής το "τζ" ασυναίσθητα διαβάζεται "τζι" αν δεν ανατρέξει κάποιος νοητά στην "πηγή" του. Υποθέτω πως όσο κακό είναι να γραφονται τα ελληνικά με λατινικους χαρακτήρες (greekglish) αλλο τόσο και το να χρησιμοποιούνται ελληνικοι χαρακτήρες στην γραφή ξένων λέξεων.
     
  9. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Για πρακτικούς λόγους, λαμβάνοντας υπόψη τα στατιστικά στοιχεία του παρόντος φόρουμ, ο κάθε Κ πρέπει να αναλάβει γύρω στα 8 "υ". Για να είναι τα "υ" ικανοποιημένα και να μην μυξοκλαίνε για την έλλειψη Κυριάρχων.

    Έλα όμως που τα "υ" θέλουν αποκλειστικότητα και σχέση και περίπατο στη φεγγαράδα, σινεμαδάκι και ταβερνάκι. Τί μπορεί να πει κανείς επ' αυτού; Τι Θεέ μου; Ακόμη κι εγώ, για μια φορά, θα παραμείνω σιωπηλή. (Νάτο το δέος που λυσσάξατε. Δέος προ της βλακείας.)

    Αν ήμουν Κ θα είχα 3 "υ". Για να μπορώ να λειτουργήσω σωστά ως Κ κι επειδή έχουμε και δουλειές, δεν θα μπορούσα να ασχολούμαι όλη μέρα με τις ανασφάλειες των "υ" μου. Και επειδή 3 "υ" θα κάλυπταν πλήρως τις δικές μου επιθυμίες και θα λειτουργούσα ασφαλώς με βάση αυτό και μόνο.

    Ως "υ" δεν γνωρίζω πόσες άλλες έχει ο Κ μου. Και δεν ρώτησα.
     
  10. Erasmia66

    Erasmia66 New Member

    Νομίζω πως η σχέση ανάμεσα σε υποτακτικό και Κυρίαρχο είναι όπως όλες οι άλλες, η ερώτηση λοιπόν είναι σαν να ρωτάμε "Πόσους συντρόφους έχετε;" Κι η απάντηση η ίδια:
    Αν είσαι με κάποιον που είναι αρκετός για σένα, δεν αναζητάς κάτι άλλο.
    Επί προσωπικού, υπήρξε διάστημα που χρειάστηκε να έχω δυο υποτακτικές, αλλά σαφώς θα προτιμούσα να ήμουν με μία, σε απόλυτη σχέση. Η ενέργεια που δίνουμε για να συντηρούμε πολλαπλές σχέσεις είναι καλύτερα να διοχετεύεται στην εκπαίδευση ενός.
     
  11. dora_salonica

    dora_salonica Contributor


    Πολύ όμορφο. Δίνεις πολλές ελπίδες σε ρομαντικές ψυχές εκεί έξω που καραδοκούν την ευκαιρία για την στιγμή της ζωής τους που θα γίνουν η Μία ή ο Ένας.

    Η δική μου εκπαίδευση αποσκοπούσε στο να με κάνει αυτάρκη και να μην επιθυμώ την Νο 1 θέση στην καρδιά του Κυρίου μου, αν και ξέρω ότι νοιάζεται για μένα. Επίσης με έμαθε να μην κάθομαι σαν πουλάκι στη φωλιά και να ανοίγω το στόμα και να κρώζω "feed me, feed me".

    Παρόλα αυτά, κάποια ψήγματα αιώνων κοινωνικού conditioning μέσα μου αναθαρρούν στιγμιαία από τα λεγόμενά σου και μου λένε: βρε μπας και γίνεται αυτό και σε σχέση M/s; Υπάρχει κάποιος Κ που θα τον καλύψω εγώ;

    Δεν μπορώ να απαντήσω για τον Κύριο και το πώς με βλέπει. Μπορώ να πω ότι από τους υποτακτικούς άντρες που γνώρισα, αν ήθελα να κάνω τέτοια σχέση μαζί τους, δεν θα με κάλυπτε μόνο ένας. Λυπάμαι γι αυτό. Αν υποθέσουμε ότι είχα τα προσόντα και τη διάθεση να κάνω τέτοιου είδους σχέση, η ενέργειά μου φτάνει και περισσεύει για 3 άντρες υποτακτικούς (με πλήρη σεβασμό και απέραντη αγάπη, αλλά και ειλικρίνεια).

    Για γυναίκες υποτακτικές είναι μια άλλη ιστορία.
     
  12. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Χ.Φ.Κ σε νιώθω. Δε σε αφήνουν να εκτονώσεις το σαδισμό σου  

    Μετράμε και αυτούς που δεν είχαν συνειδητοποιήσει ότι είναι υποτακτικοί;