Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Υπόγεια Ρεύματα.

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος Queen87, στις 3 Νοεμβρίου 2016.

  1. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    @vussinada, σου συστήνω τη σαδιστική πλευρά του @espimain.
    @espimain, παρακαλώ, σεβασμό για τα όρια της @vussinada.

    Aς το σβήσουν οι μοντς, δεν το βρίσκω άσχετο με το θέμα του νήματος  
     
  2. espimain

    espimain Contributor


    Τα δικά μου υπόγεια ρεύματα.  
     
  3. vussinada

    vussinada ελεγχόμενη Contributor

    Δε θελετε να βγει το σαδιστικο μου στην επιφανεια,ειμαι αρρωστη  και το εννοω παρεπιπτοντως,37,7 εδειξε το θερμομετρο
     
  4. Iagos

    Iagos Contributor

    Κάτι τα πλαστικά καυλιά από την Κίνα, κάτι οι τσόντες από την Αμερική, κάτι οι πενήντα αποχρώσεις του γκρι από τους βιομήχανους του σινεμά, κάτι η (β)ρομαντίλα, κάτι τα λόγια του παπά και το φτιάξαμε το ασφαλές και το συναινετικό.

    Το κόψαμε και το ράψαμε στα μέτρα μας.

    Πήγαμε και στον ράφτη, βάλαμε και τον καβάλο στα δεξιά μας, και έτοιμο το κουστουμάκι.

    Ενταγμένο μέσα στην νοικοκυροσύνη μας.

    Όλα ενταγμένα στην βολή μας.

    Και με το κουστουμάκι μας μπουκάρουμε σε έναν άλλο κόσμο, που δεν τον γνωρίζουμε και προσπαθούμε να διαλαλήσουμε την πραμάτεια της νοικοκυροσύνης μας.

    Ασφυκτικά εγλωβισμένοι στα ταγιεράκια μας.

    Αιδιοραφή.

    Ησυχία.

    Όλα τακτοποιημένα και στην θέση στους.

    Βελόνες, νήμα, αιμοστατικά, γάντια, και ένα μουνί έτοιμο να ζήσει ανομολόγητη καύλα.

    Υπερβατική.

    Και η σκηνή ξεκινά.

    Τρύπημα.

    Το μουνί συσπάται.

    Πέρασμα νήματος.

    Το μουνί ανατριχιάζει από την κορφή έως τα νύχια.

    Και πάλι τρύπημα, και πάλι πέρασμα νήματος, και πάλι τρύπημα, και πάλι πέρασμα νήματος, και πάλι τρύπημα και πάλι πέρασμα νήματος, και πάλι πέρασμα νήματος, και πάλι τρύπημα, και πάλι πέρασμα νήματος, και πάλι τρύπημα και πάλι πέρασμα νήματος, και πάλι πέρασμα νήματος, και πάλι τρύπημα, και πάλι πέρασμα νήματος, και πάλι τρύπημα και πάλι πέρασμα νήματος....

    Το μυαλό μουδιάζει..

    Σαλτάρει.

    Απογείωση αισθήσεων και παραισθήσεων.

    Οι φόβοι καταστέλλονται.

    Το μυαλό χάνεται.

    Το σώμα αφήνεται.

    Αισθήσεις και παραισθήσεις.

    Και έρχεται το τέλος.

    Το μουνί ραμμένο.

    Έργο τέχνης.

    Ένα γλυπτό.

    Το κάλος εμπρός σου.

    Μουνί με φερμουάρ..

    Πόσο πρακτικό αλήθεια..

    Πόσο ηδονικό…

    Πόσο έντονο…

    Πόσο θελκτικό…

    Πόσο ασφαλές και συναινετικό…

    Προσδεθείτε και απολαύστε…

    Με τις υγείες μας…

    ΥΓ υπάρχει και η ραφή του στόματος.... για όσους ενδιαφέρονται


     
     
    Last edited: 4 Νοεμβρίου 2016
  5. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Περαστικά πρώτα απ' όλα, και στη συνέχεια, γιατί όχι;
    Ας βγουν τα ρεύματα από το υπόγειο, αρκεί να το κάνουν με διακριτικότητα.
    Οι πλημμύρες, είτε από νερά είτε από συναισθήματα, νομίζω δεν βοηθάνε και ιδιαίτερα.
     
  6. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Όι για πε μας. Έτσι λίγο αιματάκι να μου φτιάξεις τη μέρα μέσα σε τόσους βαρετούς σύνεδρους που 'μαι επαέ στην κλειστοαίθουσα  
     
    Last edited: 4 Νοεμβρίου 2016
  7. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Που ούτε υπάρχει και ούτε κανείς με σώας τας φρένας θα ήθελε να υπάρξει, λέω εγώ...
     
  8. Marqui

    Marqui sitting on a park bench

    Κάνω αυτό, το όποιο αυτό, όσο ακραίο ή light και να είναι, που γουστάρω Εγώ και το ταίρι (υ, σ, κατσίκα ή βόας) μου. Είμαστε όλοι ενήλικες.
    Γιατί να Με/μας νοιάζει εάν ο Ο/οιοσδήποτε Με/μας θεωρεί ψυχοδιανοητικά υγιείς ή ασθενείς?
    Γιατί, πέραν των προσωπικών αποριών της νηματοθέτιδος, να ασχολούμεθα με το θέμα?
    Μπορώ να φαντασθώ αρκετές απαντήσεις σχετικά με το γιατί να μπαίνουν νόρμες στη κάβλα/καθημερινότητα. Οι "καλύτερες" έχουν να κάνουν με άλλοθι και απενοχοποίηση.
     
  9. subwhat

    subwhat Gandalf's property, not for sale Contributor

    Οι άνθρωποι, ψάχνοντας την ευτυχία και την ολοκλήρωση, παίρνουν διαφορετικούς δρόμους.
    Επειδή δεν ακολουθούν το δρόμο που ακολουθείς εσύ, δεν σημαίνει ότι έχουν χαθεί.
    H. Jackson Brown, Jr.
     
  10. gaby

    gaby Guest

    Εξαρτάται. Για μια μεμονωμένη ενέργεια πάντα η απάντηση είναι "εξαρτάται". Εμένα, στην προκειμένη, μου φαίνεται για βανίλλα. Ίσως επειδή το έχω δει να συμβαίνει βανιλλοειδώς, Κυρία να δίνει εντολή για outing, μαζί της, στον σκλάβο και να μου λέει ότι το κάνει για να "δείξει στον σκλάβο τη θέση του" ενώ στην πραγματικότητα ήθελε να την γνωρίσει το υ στο περιβάλλον του. Για την ιστορία, ο σκλάβος έκανε ότι δεν άκουσε την εντολή και η Κυρία δεν έδωσε συνέχεια, για να μην του κάνει κακό, όπως μου είπε.

    Για να μην το αφήσω ασύνδετο με το νήμα, άλλο ο οριακά διαταραγμένος, άλλο ο ψυχωσικός και άλλο ο απλά (και χαριτωμένα) μπερδεμένος ή ούτε καν, υποθέτω ότι η @Queen87 θέλει να μιλήσουμε για τους δύο πρώτους και πώς και αν συνδέονται με το βουδουσουμου. Η γνώμη μου είναι ούτε θετική ούτε αρνητική συσχέτιση υφίσταται αλλά το θέμα προσφέρεται για έρευνες και ερωτηματολόγια. Επίσης, αν υπάρχουν ψυχολόγοι που, όπως μας λέει η Queen87
    υπάρχουν επίσης ψυχολόγοι που σε καμία περίπτωση δεν θα γενίκευαν με αυτόν τον τρόπο και είναι πολύ επιφυλακτικοί στο να κρίνουν έτσι μονοσήμαντα γενικά αλλά και ειδικά ακόμα και αν έχουν τον πάσχοντα απέναντί τους να χτυπιέται ότι είναι σαϊκο επειδή κάνει BDSM.
     
  11. Διαβαζοντας ξεχασα στην πορεια ποιο ηταν το θεμα του νηματος. Πως αντιλαμβανομαστε οτι καποιος νοσει ψυχικα? Ποια ειναι τα ορια? Τι ειναι ανωμαλο και τι οχι? Αν το ανωμαλο ειναι αντικειμενικος ή υποκειμενικος όρος? Αν συνδεεται το bdsm με ανωμαλες συμπεριφορες?
    Anyway θα απαντησω πανω στην γενικοτερη γευση που μου εδωσε η εξελιξη του νηματος. Φυσικα και υπαρχουν ενδειξεις αντικειμενικα ανωμαλης συμπεριφορας. Οσο και να θελουμε να δικαιολογουμε συμπεριφορες πισω απο το πεπλο των "προσωπικων προτιμησεων" δεν ειναι και δεν μπορει να ειναι το οτιδηποτε αποδεκτο.
    Οχι....οτι ΔΕΝ γουσταρω δεν ειναι εξτριμ. Απλως δεν το γουσταρω. Εκει κολλαει η εννοια των προσωπικων προτιμησεων και κει παει ο σεβασμος στις καυλες του καθενος που απλως τυχαινει να μην συμμεριζομαι.
    Το τι ειναι αρρωστημενο και τι ξεπερναει τα ορια το γνωριζεις πολυ καλα. Δεν χρειαζεται να στο πει κανενας. Ο μονος που δεν το γνωριζει ειναι ο αρρωστος. Αν και τυχαινει σε πολλες περιπτωσεις να το γνωριζει και ο ιδιος ο αρρωστος κι απλως να αποδεχεται με ευχαριστηση την αρρωστια του.
    Αααα και τελος...προφανως και δεν συνδεεται το bdsm με τους ψυχικα νοσουντες. Οι ψυχικα νοσουντες ομως πολυ πιθανο να συνδεονται με το bdsm.

    V.
     
  12. vussinada

    vussinada ελεγχόμενη Contributor

    Το V. στο τελος τι σημαινει;