Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Φτάνει πια!!!

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Guest000060256, στις 20 Μαϊου 2009.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Βασίζεσαι σε μία στατιστική ένδειξη, η οποία όμως δεν είναι απόδειξη στο ότι το πρόβλημα είναι στη διαχείριση. Άλλωστε και πριν από την τοποθέτηση της Syrah στη θέση του διαχειριστή έκανε έντονα αισθητή την παρουσία της. Προνόμιο μίας ξεχωριστής προσωπικότητας θαρρώ. Σε αυτό μας οδηγεί η στατιστική ένδειξη. Ότι ξεφεύγει της κανονικής όμως κατανομής δεν είναι λάθος το οποίο πρέπει να διαγραφεί.
     
  2. Durcet

    Durcet In Loving Memory

    Αναφερόμουν στον τρόπο που ασκεί το ρόλο της. Η υπόλοιπη παρουσία της δε μ' ενοχλεί καθόλου. Αντιθέτως, άσχετα αν συμφωνώ η όχι μαζί της, τις περισσότερες φορές μου είναι ευχάριστη.
     
  3. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Δεν διάβασα όμως πουθενά μία εμπεριστατωμένη άποψη που να δείχνει ότι δεν είναι σωστή στα διαχειριστικά της καθήκοντα. Το μόνο θολό σημείο είναι το αν οι φωτογραφίες αυτές μπορούν να θεωρηθούν ως πολιτική δήλωση.

    Αλήθεια ένα σκηνικό με μία κοπέλα με ρούχα SS που βασανίζει τον αιχμάλωτο, μία σκηνή καθαρά σαδομαζοχιστικού χαρακτήρα, αποτελεί πολιτικό σχόλιο; Χαζή ερώτηση, ακυρώστε την.

    Υπάρχει ένα εξαίρετο νήμα του G για τον κυρίαρχο αναρχικό, εκεί μπορεί να καταλάβει κανείς γιατί και το bdsm έχει ανάγκη από πολιτικά σχόλια. Για να ξεκαθαρίζουν τα πράγματα.
     
  4. thaleia

    thaleia Contributor

    Απάντηση: Φτάνει πια!!!

    φιλικη συμβουλη προς vautrin :

    vautrin μην αναφερεσαι μονο στο χιτλερ και το σταλιν,.
    βαλε και κανεναν αλλον αναμεσα γιατι κινδυνευεις
    να χαρακτηριστεις κι εσυ ως ανοος
     
  5. κοίτα να δεις Ηλία υπάρχουνε τέτοιες "σκηνές" στο πλαίσιο του σαδομαζοχισμού από τις ταινίες όπως το Night Porter μέχρι τις κακόγουστες live action απομιμήσεις τύπου ILSA η βασίλισσα των ss - τις οποίες τρώμε στην μάπα από παντού εδώ ελλάδα (πλέον είναι μόδα  ) σε κλάμπς, meetings κλπ

    αλλά οκ αυτό δεν έχει να κάνει βέβαια με την αλήθεια και τα πολιτικά φρονήματα έχει να κάνει με παιχνίδια role play, με φαντασίωσεις κλπ
     
  6. vautrin

    vautrin Contributor

    Σοβαρά μιλάς; 3 ναζιστικές ρατσιστικές αφίσες, 2 «στημένα» προπαγανδιστικά πορτρέτα του Χίτλερ και 1 σβάστικα, αν δεν εκθειάζουν τον ναζισμό, ποιον εκθειάζουν; Τους οικολόγους;
     
  7. Elysium

    Elysium Contributor


    Δε θα απολογηθώ εκ μέρους άλλων. Δική μου εκτίμηση όμως είναι πως ούτε κι από άλλους εκθειάστηκε. Οι φωτογραφίες (ιδίως αυτή της παράταξης) παραμένει όμορφη για μένα και προκαλεί δέος.
    Παρόλο τους 500.000 νεκρούς (στα παλιά μου τα παπούτσια για τις άλλες χώρες), οι εικόνες αυτές αποτελούν ιστορικά ντοκουμέντα δύναμης και πειθαρχίας (ξέρω πως δε διαφωνεί κανείς με αυτό).
    Παρόλ’ αυτά οι ναζιστές σαφώς και υπήρξαν εχθροί μας και τον εχθρό που προξενεί τόσο κακό στον τόπο σου ΔΕΝ δικαιούσαι να τον εκθειάζεις. Την αναγνώριση της πειθαρχίας και της δύναμης όμως αν δεν είσαι φανατισμένος «σχεδόν οφείλεις» να την πραγματοποιήσεις.


    Από εκεί και πέρα. Κάνεις λόγο εσύ και άλλοι περί προπαγάνδας και προσπάθειας συσχετισμού του bdsm με το ναζισμό (φαγωθήκατε 17 σελίδες τώρα).
    Περιμένω να με παραπέμψεις στα αντίστοιχα posts που το αποδεικνύουν.

    Η δική μου θέση είναι ξεκάθαρη κι αν δεν είναι ακόμη, θα γίνει. Περιμένω και τις δικές σου ξεκάθαρες κουβέντες.
     
  8. sapfw

    sapfw out of order Contributor

    Απάντηση: Re: Φτάνει πια!!!

    διαφωνώ εγώ
     
  9. elfcat

    elfcat . Contributor

    Απάντηση: Re: Φτάνει πια!!!

    Εδώ θα σε στεναχωρήσω. Η έντονη παρουσία της ως διαχειρίστρια έχει συνδεθεί με την λογοκρισία, επιβολή μπαν κλπ κλπ. Δεν έχει να κάνει με προνομιο μιας ξεχωριστής προσωπικότητας αλλά με άσκηση αυταρχικής διαχειριστικής εξουσίας.
     
  10. crystal angel

    crystal angel Contributor

    Απάντηση: Re: Φτάνει πια!!!

    μαλλον bot ειναι τελικα! ειχα δικιο.
     
  11. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Re: Απάντηση: Re: Φτάνει πια!!!

     
     
  12. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Re: Απάντηση: Re: Φτάνει πια!!!

    Δεν υπήρξε mod στο παρελθόν που να μην τα έχει ακούσει. Το ιδανικό για εμένα θα ήταν καμία τιμωρία, κανένα ban,η πλήρης ελευθερία, αλλά τότε θα ήμασταν βουτηγμένοι στην αμαρτία της αναρχίας.

    Αχ...

    Ελπίζω να μη θεωρηθεί αυτό ως πολιτικό σχόλιο.
     
Thread Status:
Not open for further replies.