Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Φως & Σκοτάδι (και μια ταλεντάρα)

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Octavios, στις 7 Σεπτεμβρίου 2010.

  1. Octavios

    Octavios New Member

    Απάντηση: Φως & Σκοτάδι (και μια ταλεντάρα)

    Κάτι σημαντικό θα είναι τα rep, οπότε ευχαριστώ, αν και δε γνωρίζω -ακόμα- τη σημασιολογία τους.

    Η ερμηνείες (διαγνώσεις   ) έχουν την αξία τους καθώς προέρχονται από την βιωμένη εμπειρία των μελών !

    Ναι, έχω την τάση στην αποκλίνουσα πλευρά των γεγονότων, το παιχνίδι για εμένα αρχίζει εκεί όπου σπάει το taboo, και αν η κινκιά και το φετίχ είναι το πεδίο μου, παραμένω εκεί με όλο μου το γούστο και την προτίμηση. Ωστόσο ξέρω να εκτιμώ την κοκκινίλα (ή και μελανιά) στο σώμα, το λεκτικό και σεξουαλικό abuse.
    Ίσως αργότερα αυτό να παει παραπέρα, ίσως και να μαζευτεί. Κανείς δεν γνωρίζει, αν και όλοι έχουμε τη γνώση πως αυτά δεν τελειώνουν. Αρχίζουν κάποια στιγμή, και μόνο εξελίσονται .

    Χαίρομαι που βρίσκω έναν χώρο έκφρασης, και στηρίζω από την πλευρά μου το lifestyle !

    see you around my friends   
     
  2. MastroMitsos

    MastroMitsos New Member

    Απάντηση: Φως & Σκοτάδι (και μια ταλεντάρα)

    κ εμενα ετσι μου φαινεται κ συμφωνω απολυτως!
    ολοι perv ειμαστε, αλλα σκεφτομενος κ εγω κ διαβαζοντας ολο το νημα ετουτο, βλεπω τον εαυτο μου στην θεση του φιλου συμφουριτη octavios, κ ολα οσα εχει σκεφτει η εχει κανει, εχω κανει κ εγω, εκτος τα zakoyla-taratata, κ τα παιχνιδια με τα ζευγαρια!
    Απο την αλλη δεν ειμαι φετιχιστης, οπως καπου αναφερεται στο glossary για τους perv.
    Μηπως να αλλαξω στατους;, ακομη κ καποιο ερωτηματολογιο εδω μεσα χαζουλι, dom εβγαλε.
    Προτεινω κ εγω να αλλαξει το στατους perv..(το perv Σ/Κ πετυχημενο, αλλα μοιαζει πολυ υβριδικο, κ ευκαιριακο)
    ισως ομως κ να εξηγει κ μεταφερει μια μεγαλη αληθεια...
    ποσοι αναμεσα μας κανουμε συνευρεση,sessions, στα μεσα της εβδομαδας καθημερινη;;;; 

    y.γ. μηπως να βαλουμε περισοτερα απο 1 στατους;; η ειναι καθαρα υπερβολη;
     
  3. chemical23

    chemical23 Regular Member

    Απάντηση: Φως & Σκοτάδι (και μια ταλεντάρα)

    Ο αυτοπροσδιορισμος εγκυται στους εαυτους μας. Ξερουμε τι ειμαστε. Το ζητημα ειναι θελουμε να το δειξουμε και αν ναι που να το δειξουμε...