Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ως που????

Συζήτηση στο φόρουμ 'Master / slave' που ξεκίνησε από το μέλος amira, στις 15 Μαρτίου 2007.

  1. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Για αυτό ανεμάκι μου ήθελα να ξεκαθαρίσεις το ζητούμενο .

    Το μέλλον και η σιγουριά είναι έννοιες ευτυχώς πολλές φορές αντιφατικές . Σε ένα ταξίδι που μπαίνεις δεν μπορείς να είσαι ποτέ σίγουρος για το που θα σε πάει . Έχει όμως και αυτό την ομορφιά του , διαφωνείς ;

    Το να νιώσει ζεστά δίπλα σε κάποιον , οικεία , να τον εμπιστευθείς , να αφεθείς , να παραδοθείς , να κλείσεις τα μάτια και να του δώσεις το χέρι για να σε οδηγήσει , είναι ζητούμενα πολύτιμα που κερδίζονται τελικά , ακόμα και αν στον συγκεκριμένο χώρο είναι για πολλούς απαραίτητες προϋποθέσεις από την αρχή .

    Κάθε φορά που κάτι κάποιον τον τρομάζει , τον αγχώνει , πρέπει να σταματά και να το συζητά , με αυτόν που οδηγεί . Θέλει κόπο και χρόνο , αλλά αξίζει . Αν δεν νιώσει ο υποτακτικός την δύναμη μέσα του , τότε πρέπει να του την προσφέρει ο κυρίαρχος και για τους δύο . Αν αυτό δε συμβεί , η άποψη μου είναι να μην συνεχίσει σε αυτό που του προτείνεται .
    Σε μία ιδανική κατάληξη για εμένα πάντα , ο/η υπό φτάνει ψυχικά και σωματικά στο δέσιμο με την/τον υπέρ σε εκείνη την κατάσταση που είναι Ένα πια και όχι δύο αντιπαρατιθέμενοι…
     
  2. zinnia

    zinnia Contributor

    Amira.. νοιωθω πως κατι σ εχει φοβησει πολυ.. Δεν θελω να μου το πεις εμενα , η να το πεις εδω μεσα.. Βρες το και πες το σ ΕΣΕΝΑ...

    και τοτε θα βρεις και τις απαντησεις σου..
     
  3. amira

    amira Regular Member

    Θα ήθελα και εγω να ξαναπιάσουμε το νήμα απο την αρχή, σε περιπτωση που εγίνα αντιλιπτή...
     
  4. amira

    amira Regular Member

    Αυτό που με φοβίζει είναι αν είμαι τόσο δυνατή, όσο θέλω να πιστεύω και μπορώ να αντεξώ κάτι σε καθημερινή βάση...
    ΟΧΙ βια και κακοποιήση.
     
  5. amira

    amira Regular Member

    έφυγα η συνέχεια το απόγευμα.
    work time.
     
  6. perfect_number

    perfect_number Regular Member

    Απάντηση: Ως που????

    Για μενα παντως ειναι πολυ δυσκολο ακομα και να αναρωτηθω απλα πανω σε αυτο το θεμα,επειδη καθε φορα στεκομαι με δεος μπροστα σε αυτα που "ανεχεται" και προσφερει ο καθε δουλος/υποτακτικος.Ποσο μαλλον να ξεπερναει και τα ορια του για χαρη σου...

    Να'στε καλα ολοι σας,ενα πιο ομορφο θεαμα απο ενα δεντρο ειναι ενα δεντρο που λυγιζει στον ανεμο:exc:
    (Τι ειπα παλι ο ανθρωπος!!Κι ολο αυτο μονο με δυο γουλιες καφε!! )
     
  7. Δίας

    Δίας Live a life by design not by default

    Πιστευω πως ενας Κυριος πρωτα μαθαινει τα ορια του και τα ορια του αλλου,τιθασευει τον εαυτο του,ξεχωριζει την υπολοιπη μερα απο την ωρα που ειναι με την αγαπημενη του και φερεται αναλογα αν δεν γινεται κατι τετοιο τοτε καπου υπαρχει λαθος.Δεν λεω πως οτι συμβαινει εξω απο το σπιτι δεν μας επηρεαζει αλλα πως δεν φταινε ολοι οι αλλοι αν εχω καποιο προβλημα πχ με την δουλεια,με την οικογενεια μου!
     
  8. L_Strike

    L_Strike Contributor

    Πρώτα αναλογίζομαι, ύστερα πράττω... όχι το αντίθετο. Αν υπάρχουν αμφιβολίες, κακώς έπραξα.

    Υ.Γ. Ακούγεται ωμό και απόλυτο, αλλά έτσι το σκέφτομαι...
     
  9. crystal angel

    crystal angel Contributor

    Απάντηση: Re: Ως που????

    Βλέπεις και κάνεις αν δεν δικιμάσεις ποτέ δεν θα το μάθεις αυτο, μεσα απο τις εμπειριες θα μάθεις τα όρια και τις αντοχές σου.
     
  10. Apollyon

    Apollyon God's Demon Contributor

    Μπορεί να ακουστεί αστείο αλλά προσωπικά θεωρώ πολύ περισσότερο δυνατούς τους sub από ότι τους Master.
     
  11. perfect_number

    perfect_number Regular Member

    Απάντηση: Re: Ως που????

    Καθολου αστειο!!Ισχυει.
     
  12. amira

    amira Regular Member

    Η δυναμή είναι όμως κάτι σχετίκο πανω σε αυτό αναφέρομαι.
    Για να μπορέσουμε να αντέξουμε πρέπει να έχουμε φτάσει σε καποία επιπέδα και αυτό γίνετε μόνο μέσα απο την πάροδο του χρόνου και την κατάληλη εκπαίδευση...