Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

βιασμος

Συζήτηση στο φόρουμ 'Φετιχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος mimibdsm, στις 11 Ιουλίου 2014.

  1. 4misstres

    4misstres New Member

    Πιστευεις οτι αυτο το προτυπο ανδρα θα εκανε ευκολοτερες τις στιγμες σε ενα βιασμο;(ισως αντιδρω υπερβολικα σοβαρα σε αυτο το θεμα)το σχολιο σου ειναι προφανως περιπαιχτικο,αλλα "ξεφευγω"οταν μιλαω για τοσο σοβαρα θεματα...και ειδικα για τις γυναικες,που ειναι μια απο τις βασεις της ζωης μας.
     
  2. Το να αισθάνεται κάποια ενοχή για φαντασιακούς βιασμούς, είναι σαν να αισθάνεται ενοχή κάποιος που πάει να δει ένα κινηματογραφικό έργο με σκοτωμούς. Η ανθρώπινη φύση έχει την τάση της εξερεύνησης ακόμα και της βαθύτερης και σκοτεινής σκέψης του υποσυνειδήτου - και σε εμάς ειδικά τους σαδομαζοχιστές (bdsmικούς για τους politically correctικούς), αυτό είναι ιδιαίτερα ανεπτυγμένο και περίπλοκο (ω, ναι δεν καβλώνουμε νορμάλ αλλιώς θα ήμασταν βανίλλες), καυλώνουμε από απαγορευμένες σκέψεις για πράξεις που αν τις κάναμε θα ήμασταν νεκροί ή στην φυλάκα. Και πρέπει να τις εξερευνούμε αυτές τις σκέψεις και να τις λέμε με τους συντρόφους μας, χωρίς φόβο, αλλά με πάθος.
    Αυτό που λέει η νικολάγιεβνα ισχύει, ο βιασμός, (η φαντασίωση να το ξεκαθαρίζουμε) η ταπείνωση της υ, είναι ΚΑΙ το φόρτωμα της ενοχής στον έτερο.
    Ακριβώς, όπως, μας αρέσει (υποσυνείδητα) να πηγαίνουμε σινεμά για να δούμε μια οριακή εμπειρία που στην πραγματικότητα δεν θα κάναμε για να μας "τραυματίσει" ψυχικά (αυτό το καλό έχουν όλα τα αριστουργήματα "τραυματίζουν" την ψυχή μας / το μυαλό / της συνείδησή μας).
     
     
  3. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    Το τι πιστευω εγω και το τι εχω ζησει και το τι πιστευουν οσες φαντασιωνονται ενα βιασμο με το τι εχουνε ζησει απεχει ετη φωτος. Το σχολιο μου ειτε σου αρεσει ειτε οχι ειναι ακρως ρεαλιστικο  


    Φανταζομαι να με βιαζει ενας βρομικος, απλυτος, ισως και μεταναστης (μην ξεχναμε οτι ειμαστε και ρατσιστες) και καυλωνω.......συγκινηση.... 
     
    Last edited: 26 Ιουνίου 2015
  4. Lousifer

    Lousifer Παράδεισος χωρίς σεξ ? Δεν θα ήταν κόλαση?

    Αν προσθέσεις κανέλα στο κιμά του παστίτσιο έχεις ένα απίστευτο αποτέλεσμα.
    Αν προσθέσεις ενοχές σε κάτι που έχει ήδη, τότε το αποτέλεσμα είναι βαρύ.
    Αν αποστασιοποιηθείς .... τότε το απολαμβάνεις.
     
  5. aethereal

    aethereal Guest

    μια με εισαγωγικά...
    μια χωρίς....?

    υ.γ προσωπικά...
    ούτε με εισαγωγικά,
    ούτε καν με Εκείνον.
     
  6. brenda

    brenda FU very much

    Δεν έχουν όλες οι γυναίκες την ίδια φαντασίωση, αλλά γεγονός είναι ότι είναι και μία από τις πλέον συνηθισμένες...το πόσο ενοχικά το φέρει η καθεμία από εμάς, που μας καυλώνει σαν ιδέα και σαν σαφώς οριοθετημένη πράξη, σχετίζεται ακόμη και με την απόλαυση που αντλεί κανείς από αυτό...
    Άποψή μου είναι, ότι πρέπει να το απολαμβάνει και ο άνδρας εξίσου (κάτι που δεν σπανίζει among bdsmers) και τότε, αν και μόνο τότε, γίνεται μία άκρως απολαυστική και ιδιαιτέρως απολαυστική ερωτική εμπειρία...
     
  7. Έτσι σπάσε τα πολίτικαλι κορέκτ στερεότυπα  
     
  8. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    Αυτό είναι άλλου τύπου φαντασίωση! Όχι φαντασίωση βιασμού! Απλά με ολίγον από μπούκοβο στο όνειρο της Ωραίας Κοιμωμένης...
    Ο βιασμός έχει οπωσδήποτε ένα στοιχείο αποστροφής για να λειτουργεί ως η φαντασίωση στην οποία αναφέρθηκα εγώ.

    Και νομίζω ότι και η @brenda αναφέρεται σε κάτι ελαφρώς διαφορετικό σαν φαντασίωση.
     
     
  9. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    Αγαπητη 50αροτραγανιστα @margarita_nikolayevna   η φαντασιωση για εμενα σημαινει : οι φανταστικες αναπαραστασεις μιας επιθυμητης πραγματικοτητας.

    Εχω αλλου ειδους φαντασιωσεις (πολυ πιο ανωμαλες ) τις οποιες θα ηθελα να κανω πραγματικοτητα, αλλα ο βιασμος δεν ειναι μεσα σε αυτες....το να σκεφτομαι οτι καποιος με παρανοχλει σεξουαλικα, κανει κατι που δεν θελω ή ακομα με βιαζει που προκαλει αγχος, ανατριχιλα και εκνευρισμο τεραστιο.

    Γουστα ειναι αυτα κυρια μου  
     
  10. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    Ντααααααααααααααααααξ!!!! Λάτρεψα όμως!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!      
     
  11. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    Γούστα ναι σαφώς. Αλλά θα μπορούσαμε να το δούμε και ως "άσκηση" σε μια μη επιθυμητή πραγματικότητα. Ίσως κάτι σαν να βλέπουμε θρίλερ και αυτά που εύστοχα περιέγραψε ο @Seirios_79 για το σινεμά. Να ακονίζουμε ένστικτα και αντιδράσεις που υπάρχουν αλλά έχουμε την τύχη (συνήθως) να μην τα ζούμε σε οργανωμένες κοινωνίες  
     
  12. conner

    conner Contributor


    θα ήθελα να ακούσω πολύ για τις ανώμαλες φαντασιώσεις σου κάποτε