Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

ειλικρίνεια

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος dom2012, στις 29 Σεπτεμβρίου 2012.

  1. TheWildOne

    TheWildOne Regular Member

    Re: Απάντηση: ειλικρίνεια

    Μαζί σου, όποια τα κάνει αυτα σε bdsm τα θέλει ο κώλος της... πολύ άσχημα...
     
  2. TheWildOne

    TheWildOne Regular Member

    Re: Απάντηση: ειλικρίνεια

    ΚΑΡΑΠΟΥΤΑΝΑΡΑ είναι σίγουρα... αλλά η βλακεία είναι κυριαρχικό στοιχείο;
     
    Last edited: 11 Οκτωβρίου 2012
  3. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Η καβάτζα δεν έχει να κάνει με ετικέτες...αλλά με τις ανασφάλειες και τις αδυναμίες που έχει ( η δεν έχει ) ο καθένας από μας...Εγώ την καβάτζα την βλέπω σαν ανικανότητα του να βρει ( η να κρατήσει κοντά του/της ) κάποιος/κάποια εκείνον/εκείνη που αληθινά θα του άρεσε/ταίριαζε και θα συμβιβαζόταν με ότι του "κάτσει". Ελπίζοντας κάποτε να του/της "κάτσει" κάτι πιο κοντινό στις επιθυμίες του/της...Η κλασική θεωρία της μαϊμούς και του κλαδιού δηλαδή...Καλώς η κακώς κάποιοι άνθρωποι ( αν όχι πάρα πολλοί για να μην πω η πλειοψηφία, δεν νοούν να μείνουν "αζευγάρωτοι" ούτε για μικρά χρονικά διαστήματα...)...Όσον αφορά την καβάτζα σε βουσουσουμική sauce, θα μπορούσε κάλλιστα να είναι και ο/η Κ που να είχε σαν καβάτζα μια/έναν Υ...Γιατί φαίνεται ότι ο καλός/καλή Κ, όλα τα τα Υ τ' αλέθει χαχαχα...

    Anyway, μετά από κάποια ηλικία δεν μπορώ να δεχθώ, ότι κάποιος/α θα πιανόταν για μεγάλο χρονικό διάστημα μαλάκας, ότι κι αν ένιωθε για τον άλλον/άλλη.
    Παρά μόνο αν το ήθελε και ο/η ίδιος/ίδια για τους δικούς του/της λόγους...Άρα η "εκμετάλλευση" θα ήταν αμφίδρομη...Δεν είναι γραμμένο πουθενά ότι επειδή ένας/μια δηλώνει Κ θα ήταν Κ και στ' αλήθεια η ότι δεν θα είχε και εκείνος/εκείνη της ανασφάλειες του/της...Η ότι όποιος/όποια δηλώνει Υ...Θα ήταν ένα παντελώς άβουλο και άμυαλο πλάσμα και το οποίο θα εξαρτώταν ολοκληρωτικά από τις ορέξεις ( η θα δενόταν φιόγκος από την "τεκμαρτά συντριπτική" νοητική υπεροχή ) του/της κάθε Κ...
     
    Last edited: 14 Σεπτεμβρίου 2014
  4. Nemo

    Nemo Nemo D/s Jongleur

    Στις πολυγαμικές σχέσεις η καβάτζα είναι αυτονόητη. Ήταν ο λόγος που κάποτε που πειραματίστηκα, με καλές προθέσεις και αληθινή αγάπη ωστόσο-ποτέ δεν υποκρίθηκα-, αποχώρησα πολύ σύντομα. Εξαιρετικά δυσάρεστη αίσθηση για έναν συναισθηματικό πλην όμως κτητικό άνθρωπο όπως εγώ. Είναι ένας κύριος λόγος που απορρίπτω όλα τα πολυγαμικά μοντέλα, όχι από συντηρητισμό ή ηθικολογία, απλά δεν το αντέχει ο οργανισμός μου. Θεωρώ την πολυκοσμία εντελώς αντιερωτική και με κάνει να γίνομαι ψυχρός σαν πέτρα. Με την ίδια λογική έχω απορρίψει κάθε είδους σχέση με παντρεμένες. Είναι εντελώς καταθλιπτική η αίσθηση. Tenebra μη το λες, ο έρωτας εξελίσσεται πολλές φορές σε βαθειά αγάπη, και τότε μπορεί να γίνει ο καθένας μαλάκας χωρίς να το καταλάβει. Υπάρχουν ζευγάρια που πεθαίνουν μαζί παντρεμένα και σφάζονται κάθε τόσο. Τι τους κρατά μαζί άραγε ; Ένα παιδί ; Ένα σπίτι ; Το σεξ ; Το χρήμα ; Δεν πείθομαι ότι αυτοί είναι οι πραγματικοί λόγοι στην εποχή μας που γυναίκα και άντρας είναι ίσοι στη δυτική κουλτούρα, κανείς δεν υποχρεώνεται να κρατήσει το ¨κολλάρο¨ του. Υπάρχουν ψυχές που δένονται βαθειά για άλλους πολύ βαθύτερους λόγους που όλοι εμείς οι απ΄έξω δεν μπορούμε να γνωρίζουμε.
     
  5. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Nemo και εγώ έχω αγαπήσει ( η έτσι λέω ) και μάλιστα βαθιά...Αλλά καβάτζα δεν την έκανα, όταν κατάλαβα ότι είχαμε φτάσει στην τελευταία στάση...και ούτε καβάτζα συνειδητά θα δεχόμουν ποτέ να γίνω...Αλλά το έκοψα μαχαίρι...Γιατί και η αγάπη φθίνει...και πεθαίνει ακόμη, αν δεν ξέρουμε πως να την κρατήσουμε ζωντανή...Και τις φορές που μαλάκα με "έπιασαν"...ήταν εθελούσιο...Γιατί επαναλαμβάνω, όταν έχεις περάσει κάποια ηλικία και καλώς η κακώς κάποια εμπειρία την έχεις...Μαλάκα σε πιάνουν, μονάχα αν το επιτρέπεις...Και το επιτρέπεις επειδή θεωρείς ότι έχεις κάτι να κερδίσεις...Λίγο η πολύ, αυτό εξαρτάται από το πόσα αρκούν σε κάποιον η όχι...

    Όσον αφορά το "κολάρο", εγώ δεν θα το "φοράω" σε οποιαδήποτε γνωρίζω...Και σίγουρα οι καβάτζες δεν μου αρέσουν...μου κάνουν φτήνια...αδυναμία...που για μένα δεν τις δέχομαι...Τώρα τι κάνουν οι άλλοι, γούστο τους και καπέλο τους...Και όταν επιδιδόμουν σε πολυγαμήτιδα...δεν βρισκόμουν σε σχέση...αλλά απλά γαμιόμουν περισσότερο η λιγότερο σταθερά με κάποιες...
    Αλλά μου φαίνεται ότι ίσως και να βγήκαμε εκτός θέματος...
     
    Last edited: 15 Σεπτεμβρίου 2014
  6. Nemo

    Nemo Nemo D/s Jongleur

    Αυτό που αναφέρεις δεν είναι πολυγαμία, αλλά πρόσκαιρες σχέσεις. Εγώ μιλάω να είσαι με τον άντρα σου/γυναίκα σου και να σου κρύβει ότι πάει και με άλλον για να έχει εσένα καβάτζα. Με ποιά λογική θες σε αυτή την περίπτωση να εξαπατάσαι ; Απλά έρχεται η ώρα που ξεσκεπάζεται και τότε φεύγεις. Στα άλλα συμφωνώ. Διαφωνώ ότι μαλάκα σε πιάνουν αν το επιτρέψεις. Θα μπορούσα να εξαπατήσω τον κάθε άνθρωπο όσο έξυπνος και αν είναι αν ακολουθήσω μια συγκεκριμένη τακτική, και να τον χτυπήσει κεραυνός την ώρα που είναι εντελώς ανυποψίαστος. Το ότι δεν το κάνω οφείλεται στο ότι γνωρίζω τι θα εισπράξω μετά, όταν ο χρόνος περάσει, εγώ θα είμαι αυτός που θα τον γαμήσει το Σύμπαν, όχι ο εξαπατώμενος...
     
  7. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor



    Καβάτζα = κουτοπόνηρη/ος.
     
  8. SAP

    SAP η καλή νοικοκυρά είναι δούλα και κυρά Contributor

    Νομιζω οτι η καβατζα ειναι λιγο πιο ελαφρυς ορος. Ολοι δεν εχουμε τις καβατζες μας; πχ. Εγω εχω 3 καλους φιλους κι εχω κι ακομα μια φιλη λιγοτερο καλη αλλα φιλη που λειτουργει πανω κατω ως καβατζα. Ή εχω 5 γκομενους που καποτε πηδηχτηκα κ ξερω οτι μπορω οποτε θελω να ξαναπηδηχτω. Και το ξερουν κι αυτοι. Υπαρχει κατι το κακο σ αυτο; δε νομιζω. Το προβλημα ειναι μαλλον οταν σε κοροϊδευουν οτι εισαι ο/η αποκλειστικος/η ενω δεν ισχυει. Γι αυτο θα λεγα οπου ακους πολλα κερασια κρατα και μικρο καλαθι. Αποκλειστικες δεν ειναι ουτε οι νοσοκομες πλεον!  
     
  9. gaby

    gaby Guest

    @SAP

    να κρατάτε επίσης μικρό καλάθι όταν έχετε να κάνετε με νήματα που αφορούν μικρές προσωπικές κωμωδίες από το μακρινό παρελθόν  

    Αγαπητή @Madeleine Rk

    αυτά που συμπεραίνει και δηλώνει ο καθένας χαρακτηρίζουν τον ίδιο και τον τρόπο που σκέπτεται ο ίδιος. Αυτό ισχύει για τον τυπάκο που άνοιξε το νήμα αλλά και για σας επίσης με τα βιντεάκια και τα κουνήματα δαχτυλακίων σε πράγματα για τα οποία δεν έχετε ιδέα και είναι φυσικό να μην έχετε ιδέα και ήταν εντελώς ασήμαντα και τότε που έγιναν ώστε να έχετε ιδέα. Αλήθεια, κάθεστε και κοιτάζετε στο current visitors ποιο νήμα διαβάζει ο ένας και ο άλλος και είστε με τα βιντεάκια στο χέρι ψάχνοντας να βρείτε πού θα τα κολλήσετε; Μου φαίνεται άπειρα αστείο…

    Κάντε μου τη χάρη να  "γκρεμοτσακιστείτε"  έξω απ τη ζωή μου   διότι εκεί πήγατε και μπλέξατε αγαπητό πριγκηπικό brat   άκου λέει να μη μπορεί μια υποτακτική απορρίψει κάποιον τον Σεπτέμβρη του 2012 γιατί θα το βρεί μπροστά της άνοιξη του 2015!!!!!      
     
  10. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor


    Η απάντησή σας εμπεριέχει διπλό νόημα. Αφενός στο πρώτο προσπαθείτε να επιβάλλετε τη γνώμη σας και να αναδειχθείτε ως η "φωτεινή παντογνώστρια" (προφανώς λόγω ηλικίας θα το θυμάστε το συγκεκριμένο επιτραπέζιο παιχνίδι), προκειμένου να δημιουργήσετε ένταση, αλλά και "πάτημα" ώστε να γράψετε αυτό που θέλατε εξ' αρχής. Δεν περίμενα να πέσετε τόσο χαμηλά, διότι αφενός είστε moderator και αφετέρου μας έχετε υποδείξει αλλά και "διατυμπανίσει" πολλάκις, πως έχετε το θάρρος της γνώμης σας, δίχως να κρύβεστε πίσω από λέξεις και προσωπικές αντιπαραθέσεις. Οσο για το αν εγώ έχω τις εμπειρίες για να κρίνω και να εκφέρω γνώμη στο συγκεκριμένο νήμα, δεν νομίζω πως σας πέφτει και πολύς λόγος. Το τι έχω κάνει εγώ στη ζωή μου, δεν το γνωρίζετε εσείς, αλλά και ούτε πρόκειται.

    Στο δεύτερο σκέλος τώρα, η αξιακή κρίση στην οποία υποπέσατε αντενδείκνυται στους όρους - τουλάχιστον όπως αναφέρει το επίσης μέλος της διαχείρισης @MasterJp - χρήσης του φόρουμ.

    Δια του λόγου του αληθές:
    Από εκεί και πέρα, η λάσπη που προσπαθείτε να ρίξετε στην προσωπικότητά μου, αλλά και οι μπηχτές που πετάτε προς το πρόσωπό μου, είναι τουλάχιστον φαιδρές και μου θυμίζουν τα παιδάκια στο δημοτικό. Επειδή εγώ δεν φοβάμαι, σε αντίθεση με κάποιες που αλλάζουν στάτους για να κρυφτούν πίσω από το δάχτυλό τους και να μην αποκαλύπτουν την πραγματική τους ταυτότητα (ότι είναι σκλάβες), ας παραθέσετε τι ακριβώς γνωρίζετε, αλλά και το λόγο της επίθεσης την οποία δέχθηκα.

    P.S: Τελικά η μεγαλύτερη τιμωρία για κάποιον είναι να σε αγνοεί αυτός που νομίζεις ότι σε συμπαθεί !
     
  11. gaby

    gaby Guest

    @Madeleine Rk

    που ακριβώς έκανα αξιακή κρίση; Σε εσάς είπα ευθέως τη γνώμη μου, χωρίς αξιακή κρίση. Χιούμορ να καταλάβω ότι έχετε μόνον όταν το κάνετε εσείς;

    Μάθετε να χάνετε, αγαπητή. Θα σας βοηθήσει πολλαπλώς  

    ΥΓ. Άχαρη η προσπάθειά σας συνεχώς να υπογραμμίζετε την ηλικία μου, που ποτέ δεν έκρυψα και δεν έχω λόγο να κρύψω. Πάλι εσάς δείχνει   Χώρια που είναι και αξιακή κρίση.
     
  12. Uther

    Uther Contributor

    Το θέμα δεν είναι τί αισθάνεται, γιατί δεν υπάρχει συγκεκριμένο σύνολο αισθημάτων, που κάποιος πρέπει ή δεν πρέπει να βιώνει... Το θέμα είναι πώς αντιδράει και πώς το διαχειρίζεται.