Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

η στιγμη

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Kaveiros, στις 29 Δεκεμβρίου 2008.

  1. Kaveiros

    Kaveiros Regular Member

    Απάντηση: η στιγμη

    Εμενα παλι ο νους μου περιστρεφεται γυρω απο μια στιγμη μοναδικη οπου δε θα εχει σημασια

    ο χρονος,ο αριθμος τους,η αναγκη να γερασω...μια στιγμη διχως λογια παρα μονο ισως ενα ανυποπτο

    συναπαντημα του βλεμματος-ταξιδι ολοκληρης ζωης!


    Υ.Γ. προς moderators-αυτος ειναι και ο λογος που ανεβασα το νημα στο sex&relationships οπου πιστευω
    οτι ανηκει.
     
  2. female

    female Contributor



    Οι στιγμές πολύ - πολύ -πολύ σπάνια έρχονται τυχαία κι από μόνες τους. Συνήθως χτίζεις και μοχθείς και πονάς και προσπαθείς μια ολόκληρη ζωή, κι αυτές έρχονται απρόσμενα, μέσα στους κόπους σου, μέσα στις αγωνίες, μέσα στις προσπάθειες, εκεί που δεν το φανταζόσουν ποτέ ούτε πώς θα υλοποιηθούν, ούτε τι μαγεία θα φέρουν. Κάποιες φορές τη χάνω την πίστη μου σ΄αυτή τη μαγεία των στιγμών, κι όμως, με κάθε ευκαιρία "τις μαγειρεύω". Κι όχι μόνο τις προσωπικά ερωτικές, αλλά κι αυτές τις "καύλας της ζωής", όπως αυτή που μου δίνει η σκηνή που ανάρτησε ο DocHeart, όπως αυτές που αποπνέουν συχνά τα γραφόμενα και εδώ...



     
  3. Kaveiros

    Kaveiros Regular Member

    Απάντηση: η στιγμη

    ...
     
  4. DiDi

    DiDi Regular Member

    αχ παπάκια... μιαμ μιαμ
     
  5. tinkerbelle

    tinkerbelle Regular Member

    "να χωράς στο κεράκι τη στεντόρεια τη λάμψη την ηφαιστειακή"...αυτή είναι η στιγμή και η δύναμή της..
    η αιώνια στιγμή, η διεσταλμένη στο χρόνο στιγμή της κρυστάλλινης διαύγειας μέσα στην οποία χωρά όχι μόνο μια ολόκληρη ζωή, αλλά μια αιωνιότητα...
    στιγμή απόλυτης αγάπης, απόλυτης αλήθειας, απόλυτης πληρότητας, στιγμή υπερβατική...

    Οποιος έχει ζήσει τέτοιες στιγμές είναι ευτυχής και καταραμένος μαζί...
    γιατί δεν του αρκεί η ενδιάμεση διεκπεραίωση μιας μικρής πεπερασμένης ζωής, ούτε του αρκεί να περνάει απλά "καλά" ...
    δεν είναι πλήρης παρά μόνο εκείνες τις φευγαλέες και αιώνιες στιγμές...
     
  6. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor



    Μεσ΄τα μάτια σου βλέπω μια πληγή
    μια σιγή που τώρα με ματώνει
    γίνομαι αίμα μεσ΄τις φλέβες σου κυλώ
    Κόντρα με το χρόνο εσύ κι εγώ
    κι έμεινε μισή αυτή η αγάπη
    μέσα μας κι οι δύο ζούμε ένα κενό
    μ΄ένα όνειρο κοιμάμαι ξυπνώ και αυτό σου ζητώ

    Μια στιγμή να΄μαι εγώ αναπνοή
    στη ζωή σου μια στιγμή
    να μην έχει λογική χωρίς τέλος και αρχή
    Το χρόνο σταμάτα μια στιγμή
    κι ας είναι μια σταλιά μια στιγμή
    στη σκέψη σου να μπω να σου αλλάξω ρυθμό

    Τις στιγμές που ζήσαμε μαζί
    να τις κρύψεις σε ένα συρτάρι
    μη ξεχνάς εγώ θα είμαι εκεί
    κι ίσως κάποτε βρω το κλειδί και το όνειρο βγει

    Μια στιγμή να΄μαι εγώ αναπνοή
    στη ζωή σου μια στιγμή
    να μην έχει λογική χωρίς τέλος και αρχή
    Το χρόνο σταμάτα μια στιγμή
    κι ας είναι μια σταλιά μια στιγμή
    στη σκέψη σου να μπω να σου αλλάξω ρυθμό.
     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  7. danos

    danos Regular Member

    Απάντηση: η στιγμη

    Σε μια στιγμή πεθαίνεις δεν γαμητε ολόκληρη η ζωή εκείνη τη στιγμή .
    Έχεις μια μουναρα και χαίρεσαι που την έχεις και τη γαμας , σε μια στιγμή τελώνης , εκείνη τη στιγμή θέλεις να εξαφανιστεί από το κρεβάτι σου για να ξαπλώσεις πιο άνετα .
    Πάσχεις ολόκληρη τη ζωή από πονοκεφάλους και κάποια στιγμή τρως μια κλοτσιά στ @@ . εκείνη τη στιγμή έχεις ξεχάσει τους πονοκεφάλους μιας ολόκληρης ζωής και σε νοιάζει μόνο ο πόνος της στιγμής [ οι άντρες καταλαβαίνεται τη εννοώ ].
    Άρα μόνο η στιγμή έχει σημασία άλλωστε ολόκληρη η ζωή αποτελείτε από εκατομμύρια μικρές στιγμές , πότε ευχάριστες και πότε δυσάρεστες
     
  8. ypakouos

    ypakouos New Member

    Απάντηση: η στιγμη

    οσα δεν φερνει ο χρονος,τα φερνει η στιγμη.
     
  9. Ride a Woman

    Ride a Woman Regular Member

    Απάντηση: η στιγμη

    Και ομως ετσι ειναι....
    Η στιγμη που χιλιαδες απο εμας περιμενουν......πλησιαζει.....!!!!!
    Κουαξ κουαξ...καληνυχτα....!!!!! 
     
  10. Mirage2009

    Mirage2009 Non Serviam

    Απάντηση: η στιγμη

    " Ότι είναι παρελθόν, είναι πρόλογος. Αν εξουσιάζεις τη στιγμή εξουσιάζεις τη ζωή. "
    Σαίξπηρ
     
  11. Lost Hours

    Lost Hours Regular Member

    ...Σε εκείνο το μέρος όπου ο χρόνος κατέρρεε μέσα στην στιγμή και η στιγμή γινόταν αιώνια
     
  12. danos

    danos Regular Member

    Απάντηση: η στιγμη

    ‘’Τον αράπη κι αν τον πλένεις το σαπούνι σου χαλάς ‘’
    Ξέρω δεν κολάι , αλλά και αυτό σε μια στιγμή με ήρθε και το έγραψα:evil: