Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

η στιγμη

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Kaveiros, στις 29 Δεκεμβρίου 2008.

  1. alnair

    alnair Regular Member

    Απάντηση: η στιγμη

     

    Να μια καλή στιγμή να αναλογιστεί κανείς το νόημα των στιγμών.
     
  2. sunny

    sunny Regular Member

    Μια στιγμή μπορεί να σου αλλάξει την ζωή.  
     
  3. llazouli

    llazouli Contributor

    Απάντηση: η στιγμη

    Mόνο να μην την πάρει ο ύπνος...

    ''Το να ξέρεις να κρατηθείς σ' αυτή την ακραία γωνιά που προκαλεί ίλιγγο, αυτό είναι αξιοπρέπεια, τα υπόλοιπα είναι υπεκφυγή''
    Samuel Beckett, Το τέλος του Παιχνιδιού
     
  4. Babylon

    Babylon Regular Member

    Η ζωή μας είναι μια σεορά από στιγμές. Όσες περισσότερες καλές στιγμές τόσο το καλύτερο.
     
  5. zoyzoy_

    zoyzoy_ Contributor

    Μία στιγμή, μικρή τοσοδούλα,
    μπορεί να σε κάνει να δεις αυτό που πραγματικά είσαι.
    Αρκεί να είσαι έτοιμη να το παραδεχτείς....
     
  6. master Thanassis

    master Thanassis Regular Member

    Απάντηση: η στιγμη

    τα παντα στιγμες ειναι
    το κακο ειναι οτι οι κακες ειναι οι περισσοτερες
    γι αυτο ισως ειναι πιο γλυκιες οι καλες
     
  7. Απάντηση: η στιγμη

    Δεν πρέπει να χάνεις ούτε μια στιγμή από την ζωή σου, γιατί αν συγκεντρώσεις όλες τις χαμένες σου στιγμές φτιάχνεις μια ολόκληρη ζωή.
     
  8. zoyzoy_

    zoyzoy_ Contributor

    Re: Απάντηση: η στιγμη

    :nod:Κάποιος μου το είπε πρόσφατα, και τον ευχαριστώ 
     
  9. Armida

    Armida Regular Member

    Απάντηση: η στιγμη

    είναι μοναδική, όλες είναι. Ακόμη και εκείνες που μοιάζουν ανυπόφορες μπορούν να σου δώσουν πολλά. Γι' αυτό τις βιώνει κανεις όσο πρέπει ενθυμούμενος πάντα το γνωστό ''Πώς θα ξαναγεννηθείς αν δεν γίνεις πρώτα στάχτη?''
     
  10. Η στιγμη...Ολοκληρη η ζωη μας αποτελειται απο στιγμες...στιγμες χαρας,πονου,ευτυχιας,δυστυχιας,προσφορας,ανταμοιβης!στιγμες που αλλες τις συνοδευει το δακρυ και αλλες το γελιο!Στιγμες που μας γεμιζουν εμπειριες,που δινουν νοημα στη ζωη μας,στιγμες αγαπης!Ειναι ολα αυτα που συνθετουν τη ζωγραφια της ζωης!Ειναι αυτες που θα κουβαλας παντα μαζι σου ως αναμνηση και αυτες που θα γινουν ο καλυτερος και σοφοτερος οδηγος μας...
     
  11. obetientpearl

    obetientpearl Regular Member

    Στιγμή... Λίγες λέξεις αρκούν να σε κάνουν να δεις τη ζωή με άλλη ματιά.

    Κυρια μου πασχετε απο...

    Κ επειδή η ζωή ειναι γλυκόπικρη..η "στιγμή" συνεχίζεται κάπως ετσι: Πάντως, αν ήθελα να έχω κάτι μέσα στο κεφάλι μου, θα ήταν σαν αυτο που έχεις εσύ.

    Μήπως τελικά η ζωή μας ολάκερη ειναι μια στιγμή; Συνονθύλευμα στιγμών;
     
  12. brenda

    brenda FU very much

    Κι αν έρθει κάποτε η στιγμή να χωριστούμε, αγάπη μου,
    μη χάσεις το θάρρος σου.
    Η πιο μεγάλη αρετή του ανθρώπου, είναι να 'χει καρδιά.
    Μα η πιο μεγάλη ακόμα, είναι όταν χρειάζεται
    να παραμερίσει την καρδιά του.

    Την αγάπη μας αύριο, θα τη διαβάζουν τα παιδιά στα σχολικά βιβλία, πλάι στα ονόματα των άστρων και τα καθήκοντα των συντρόφων.

    Αν μου χάριζαν όλη την αιωνιότητα χωρίς εσένα ,
    θα προτιμούσα μια μικρή στιγμή πλάι σου.
    Θα θυμάμαι πάντα τα μάτια σου, φλογερά και μεγάλα,
    Σα δυο νύχτες έρωτα, μες στον εμφύλιο πόλεμο.
    Α! ναι, ξέχασα να σου πω, πως τα στάχυα είναι χρυσά κι απέραντα, γιατί σ' αγαπώ.

    Κλείσε το σπίτι. Δώσε σε μια γειτόνισσα το κλειδί και προχώρα. Εκεί που οι φαμίλιες μοιράζονται ένα ψωμί στα οκτώ, εκεί που κατρακυλάει ο μεγάλος ίσκιος των ντουφεκισμένων.

    Σ' όποιο μέρος της γης, σ' όποια ώρα,
    εκεί που πολεμάνε και πεθαίνουν οι άνθρωποι για ένα καινούργιο κόσμο... εκεί θα σε περιμένω, αγάπη μου!

    Τάσος Λειβαδίτης- απόσπασμα από ''το τέλος μιας ιστορίας που δεν άρχισε ποτέ...''