Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

θα κάνατε σχέση με κάποιον κάποια με αρκετά μεγάλη διαφορά ηλικίας?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος halkidikiotis, στις 9 Απριλίου 2016.

  1. Miaou

    Miaou New Member

    Όχι..τι δοκίμασα και δεν ήταν ότι καλυτερο
     
  2. MARKISIOS69

    MARKISIOS69 Regular Member

    Για μένα η διαφόρα ηλικίας δεν παίζει μέγαλο ρόλο αρκεί να ταιριάζουν δύο άτομα και να γουστάρουν ο ένας τον αλλόν , εχω κάνει τέτοιες σχέσεις και εχω περάσει μια χάρα , απλά πιστέυω δεν έχουν μέλλον τέτοιες σχέσεις , αλλα δεν κάνουμε πάντα σχέσεις για να φτάσουν κάπου , μπόρει να πέρνας πολύ καλα σε στην διαδρομή χώρις να υπάρχει τελικός προορισμός .
     
  3. Karlitos

    Karlitos ...A...

    Γνωριζω προσωπα που αυτη η σχεση ειχε μελλον και εχει ακομη! Ποτε δεν μηδενιζουμε ελπιδες και σχεσεις χωρις να τις βιωνουμε.. Σεβαστη η καθε αποψη ομως. Πιστευω πως το θεμα ηλικιας ειναι παντα μια παρεξηγημενη εκφραση. Οταν γουσταρεις τον αλλο και τα βρισκεις μαζι του τοτε για μενα δεν υπαρχει θεμα ηλικιας αλλα ωριμοτητας... Και ο χρονος θα δειξει για ολα!  
     
  4. halkidikiotis

    halkidikiotis reflexology, therapy massage tantra

    Αυτό μας έφαγε ή διαφορα...τοσα χρόνια..
     
  5. idiry8mos

    idiry8mos dare... feel it

    μα ναι   φυσικα   και προς τις δυο κατευθυνσεις
     
  6. Justmeandme

    Justmeandme Status astatus

    Δεν παίζει ρόλο από την στιγμή που δεν υπάρχει χάσμα ανάμεσά τους. Και χάσμα για μένα ισούται κοινά ενδιαφέροντα, επικοινωνία, κοινή αισθητική, αντιλήψεις, αξίες, κοινή πορεία πλεύσης, γενικά κοινός κώδικας.
    Μιλώντας για σχέση πάντα, που είναι η συνύπαρξη δύο ανθρώπων, που είναι σύντροφοι και θέλουν να πορευτούν μαζί για όσο.
     
  7. slavenatasa2

    slavenatasa2 New Member

    Είμαι υπέρ της διαφοράς ηλικίας αρκεί να υπάρχουν κοινά θελω...Ναι το εχω ζήσει αυτό και η ωριμότητα ενός άντρα γύρω στα 20 χρονια (εγω μπαινω στα 30)μεγαλύτερο μου πιστεύω ήταν ότι καλύτερο μπορούσε να μου τύχει..αν και πιστευω οτι δεν παίζει ρόλο Ή ηλικία αλλα τι καταστάσεις έχει βιώσει κάποιος και κατά πόσο τον έχουν ωριμάσει...
     
  8. Ampelofilosofos

    Ampelofilosofos Regular Member

    Μονο short-term κι αφου εχει προσυμφωνηθει. Δεν λεω οτι δεν μου αρεσουν μεγαλες γυναικες απλα μου αρεσει το concept της οικογενειας. Και οταν εισαι 30 χρονων δεν μπορεις να κανεις οικογενεια με 50 χρονων γυναικα. Οποτε αυτοματα ακυρωνεται.

    Οταν μπω στα δευτερα -αντα θα μπορεσω να απαντησω και για σχεση με τη γυναικα πολυ μικροτερη απο τον αντρα  
     
  9. Siren_Peisinoe

    Siren_Peisinoe Ανενεργή επί του παρόντος.

    Πιστεύω πως το χάσμα μπορεί να γεφυρωθεί μέχρι και τα 15 βία 20 χρόνια , για κάτι μακροπρόθεσμο.
    Όταν αφορά short term καταστάσεις sky is (not) the limit.

    Υ.γ. αυτονόητο ότι μιλάμε για ενήλικες συνενούντες κτλ
     
  10. halkidikiotis

    halkidikiotis reflexology, therapy massage tantra

    Αυτά τα χρόνια που διανύουμε τ διαφορά και τι συνομιληκος κοιτάξτε να περνάτε καλά γιατί γύρω μας γίνεται ένας πανικός ένας χαμός δώστε αγάπη στους ηλικιωμένους ηλικιωμένες.. Άμ πως..
     
  11. Elena_gr

    Elena_gr Regular Member

    Εγω μαζι σου