Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

ποσο αποδεκτη μπορεί να είναι η γυναικεία ανωτερότητα?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Γυναικεία Κυριαρχία' που ξεκίνησε από το μέλος ladykiller, στις 15 Δεκεμβρίου 2006.

  1. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Σίγουρα ο τρόπος ζωής της γυναίκας έχει αρκετά ενδιαφέρον κι εγώ το ενστερνίζομαι.
    Δεν παύει όμως να ήθελα να έχω δύο ζωές για να ζήσω και τις δύο καταστάσεις-και άρα να μπορώ και να κρίνω πιο δίκαια.

    Έχω δηλώσει ότι δεν είμαι φεμινίστρια. Αυτό δεν σημαίνει όμως ότι δεν πιστεύω στην Γυναίκεια ανωτερότητα και υπεροχή. Το ίδιο όμως πιστεύω και στην Ανδρικη ανωτερότητα. Άρα πιστεύω στην ισότητα.

    Η γυναίκα πρέπει να κατέχει την θέση στην κοινωνία μας, με ίσια δικαιώματα με τους άντρες ναι…αλλά σε καμία περίπτωση ανώτερη από αυτούς και χωρίς την δική τους συνεργασία.

    Είναι μάταιο και ουτοπικό, να πιστεύουμε ότι δεν υπάρχουν ανώτεροι άνθρωποι και στα δυο φύλα. Όπως επίσης πρεπει να γνωρίζουμε οτι ανώτεροι άνθρωποι, υπάρχουν σε όλα τα (BDSM) status.

    Στην ζωή μου, έχω συναντήσει Κυριαρχικές φύσεις αρσενικές και θηλυκές με φτωχά μυαλά και ακόμα φτωχότερες πράξεις. Η Κυριαρχική τους τάση για Με, αυτούς δεν τους κάνει ανώτερους ανθρώπους, έναντι άλλων με υποτακτική ψυχολογία..

    Μιλώντας λοιπόν για Με και την ιδιότητα Μου ως Mistress, θα σας πω ότι δεν έχει να κάνει με την ανωτερότητα μου σαν Γυναίκα έναντι των αρσενικών. Έχει να κάνει με την κυριαρχική φύση μου. Με τον χαρακτήρα Μου.
    Θέλω να υποτάσσω λοιπόν ακόμα και τα ανώτερα και από εμένα αρσενικά. Με εξιτάρει να χρησιμοποιώ το κορμί και το μυαλό τους θέτοντας τα στην υπηρεσία Μου.
    Αρέσκομαι και με ικανοποιεί στο να επιβάλλομαι στην δική τους ανωτερότητα και φύση.
    Είναι το "παιχνίδι" δύσκολο αλλά και ενδιαφέρον.

    Χάνω το ενδιαφέρον μου όταν συναντώ άτομα που δεν διακρίνω σε αυτά Ανθρώπινη Ανωτερότητα. Αυτή κάνει τους ανθρώπους να λάμπουν και να είναι μοναδικά ξεχωριστοί.

    Η ανωτερότητα λοιπόν ενός ανθρώπου είτε Γυναίκα είναι αυτή, είτε είναι Άντρας, είτε Κυριαρχικού-ής. είτε σκλάβου-ας δεν έχει να κάνει με το φύλο, με την μόρφωση, με το κοινωνικό status, η την οικονομική κατάσταση του, αλλά με την ΣΤΑΣΗ ΤΟΥ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΤΗΝ ΖΩΗ.

    * Μεγάλος μου καημός είναι, ότι θα ήθελα να μπορούσα να πάω στο ΄Αγιον Όρος που δεν μπορούμε εμείς οι Γυναίκες να πάμε!

    * Θα ήταν καλό να ρίχνατε και μια ματιά στο :"Μανιφέστο της γυναικείας Κυριαρχίας".
     
    Last edited: 17 Δεκεμβρίου 2006