Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

τι θελει η πλειοψηφια των γυναικων?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος agent!, στις 10 Ιουλίου 2016.

  1. Έτσι ρε! Σαν τη μοναξιά δεν έχει! MGTOW for life!  

     
  2. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Η πλειονότητα των γυναικών θέλει σίγουρα :

    Αθλητικά παπούτσια, πατσά για πρωινό, διαρκείας για τους αγώνες ποδοσφαιρικής ομάδας Γ' Εθνικής, χαρτοσακούλες ( αντί για τις κλασικές άθλιες τσάντες ), να μην κρεβατομουρμουράει ο/η γκόμενος/α/σύντροφος τους, να ρεύεται/πέρδεται με την ησυχία της, να φτύνει ελεύθερη στο πεζοδρόμιο/δρόμο, να μην είναι αναγκασμένη να πηγαίνει για shopping, τρεις κασετίνες με κατσαβίδια/λοιπά εργαλεία, να κυκλοφορεί με ξυρισμένο γουλί κεφάλι.

    ** Συγνώμη αλλά μου έκατσε στραβά ο καφές χαχα...  
     
    Last edited: 19 Νοεμβρίου 2016
  3. Kαι τι ειναι φεμινισμος ξερουμε, και πως εχει καταντησει σημερα ξερουμε. ΕΣΥ μαλλον δεν ξερεις τι εστι φεμινισμος και το εχεις μπερδεψει με κατι αλλο.

    Οι περισσοτερες αρχες του φεμινισμου ειναι εντελως βλακωδεις, αφυσικες και το λιγοτερο... προσβλητικες για τις ιδιες τις γυναικες...

    Η “Υπεράσπιση των Δικαιωμάτων της Γυναίκας” (A Vindiacation of the Rights of Woman) της Mary Wollstonecraft του 1792, είναι ένα από τα πρώτα έργα που μπορούν αναμφίβολα να αποκληθούν φεμινιστικά. Το οργανωμένο κίνημα χρονολογείται από το πρώτο συνέδριο για τα δικαιώματα των γυναικών στο Seneka Falls, στη Νέα Υόρκη, το 1848. Το 1869, ο Τζον Στιούαρτ Μιλλ εξέδωσε το “Η Υποταγή των Γυναικών” (The Subjection of Women) για να δείξει πως “η νόμιμη κατωτερότητα του ενός φύλου από το άλλο είναι λάθος...και... ένα από τα κύρια εμπόδια στην βελτίωση και την πρόοδο της ανθρωπότητας.” Μεχρι εδω ειμαστε καλα... Μιλαει για αποκατασταση της νομιμοτητας..

    Βεβαια στον κοσμο του Ισλαμ υπαρχει νομιμη κατωτεροτητα των γυναικων αλλα δεν βλεπω εκει οι "αλληλεγγυοι" να κανουν κατι, κι ας εχει μετακομισει στην Ευρωπη αυτος ο εξωθεν "πολιτισμος".

    Ας δουμε που εχει φθασει σημερα ο φεμινισμος.... Εχουν μπλεξει τα μπουτια τους!




    Μορφές ισότητας:
    αμερόληπτος φεμινισμός
    ατομιστικός φεμινισμός
    φιλελεύθερος φεμινισμός
    Μορφές γυναικοκεντρισμού:
    πολιτιστικός φεμινισμός
    φεμινισμός φύλου
    ποπ φεμινισμός
    ριζοσπαστικός φεμινισμός
    Πίστη στην καταπίεση από την πατριαρχία:
    αναρχο-φεμινισμός
    Γαλλικός φεμινισμός
    ριζοσπαστικός φεμινισμός
    Πίστη στην καταπίεση από τον καπιταλισμό:
    Μαρξιστικός φεμινισμός
    σοσιαλιστικός φεμινισμός
    Διαφορές αποκλειστικά πολιτισμικές, όχι βιολογικές:
    Αμαζονικός φεμινισμός
    ψυχοαναλυτικός φεμινισμός
    Απομονωτισμός/διαχωρισμός:
    λεσβιακός φεμινισμός
    διαχωριστικός φεμινισμός
    μη-Δυτικοί:
    φεμινισμός τρίτου κόσμου
    μετα-αποικιακός φεμινισμός
    σεξουαλικά φιλελεύθερος φεμινισμός
    Υποκατηγορίες του φεμινισμού[Επεξεργασία | επεξεργασία κώδικα]
    Αμαζονικός φεμινισμός
    Αναρχο-φεμινισμός
    πολιτιστικός φεμινισμός
    οικοφεμινισμός
    αμερόληπτος φεμινισμός
    υπαρξιακός φεμινισμός
    φεμιναζισμός
    ατομιστικός φεμινισμός
    Γαλλικός φεμινισμός
    Ινδικός φεμινισμός
    φεμινισμός φύλου
    λεσβιακός φεμινισμός
    φιλελεύθερος φεμινισμός
    αντρικός φεμινισμός
    Μαρξιστικός φεμινισμός
    υλιστικός φεμινισμός
    ποπ φεμινισμός
    μετα-αποικιακός φεμινισμός
    φεμινισμός διαφορών
    μεταμοντέρνος φεμινισμός
    σεξουαλικά φιλελεύθερος φεμινισμός
    ψυχοαναλυτικός φεμινισμός
    ριζοσπαστικός φεμινισμός
    διαχωριστικός φεμινισμός
    σοσιαλιστικός φεμινισμός
    πνευματικός φεμινισμός
    φεμινισμός προσωπικής άποψης
    φεμινισμός τρίτου κόσμου
    υπερεθνικός φεμινισμός
    τρανσφεμινισμός
    γούμανισμ
    Μερικές δράσεις, προσεγγίσεις και άνθρωποι μπορούν επίσης να περιγραφούν ως πρωτο-φεμινίστριες ή μετα-φεμινίστριες.


    Δεν μιλαμε για κινημα πλεον αλλα για εναν αχταρμα που εχει ξεπερασει καθε οριο ανοησιας.
     
  4. vautrin

    vautrin Contributor

  5. _voltage_

    _voltage_ Ιδιόκτητη. Contributor

    Εντάξει ξέρω ότι το είπες για πλάκα αλλά περιέγραψες my dream situation. Και δεν έχω 3 κασετίνες με κατσαβίδια, δεν με αφήνουν να τα πάρω σπίτι από τη δουλειά  

    Edit - Ίσως εκτός απο το ξυρισμένο κεφάλι γτ άμα έχεις επική μαλούρα α) μπορείς να κάνεις ένα headbang της προκοπής και β) κανείς πολύ εντυπωσιακή έξοδο άμα έχεις νεύρα.
     
  6. Brigitte

    Brigitte Contributor

    Λοιπόν εγω θα ήθελα :
    -Καμποσους προσωπικους μασερ
    -Καμποσους προσωπικους κομμωτες
    -Καμποσους προσωπικους make up artists
    -Καμποσες πιστωτικες (χωρις όριο   )
    -Ενα ιδιωτικο τζετ και ενα καταμαραν
    -Καμποσους σοφερ
    -Μαυρισμενο δερματακι all year (ποιος τρεχει για σολαριουμ τωρα   )
    -Καμποσα εξοχικα σε αγαπημενους προορισμους
    -Να μη χρειάζεται να εργαζομαι αλλα να ασχολούμαι όποτε μου κανει κεφι με ο, τι πραγματικα αγαπώ

    Αυτά..  ​
     
    Last edited: 19 Νοεμβρίου 2016
  7. _voltage_

    _voltage_ Ιδιόκτητη. Contributor

    Ωωωωω τι ξέχασα..........

    ΝΑ
    ΜΗΝ
    ΠΡΕΠΕΙ
    ΝΑ
    ΞΥΡΙΣΤΩ

    Αυτό.
     
  8. gaby

    gaby Guest

    Έχω ό,τι θέλησα. Εκτός από λεφτά. Λεφτά θέλω, και ελεύθερο χρόνο, αν είμαι μειονότητα δεν με πειράζει.
     
  9. lotus

    lotus Silence

     
  10. Iagos

    Iagos Contributor

    Φίλτατε @Beyonder κατανοώ την θλίψη σου, τον θυμό σου, την απογοήτευση σου, την ματαίωση σου και ότι άλλο σε τυραννά...

    Δεν θα ασχοληθώ στο ελάχιστο με αυτά..

    Δικά σου είναι και εσύ οφείλεις να βρεις τον τρόπο να τα διαχειριστείς...

    Θα ήθελα σε αυτό το σημείο όμως να επισημάνω το εξής..

    Όλα τα παραπάνω σε οδηγούν σε κανάλια που αναπαράγουν το μίσος, τον ρατσισμό και την μισαλλοδοξία..

    Τα βιντεάκια που κοινοποιείς εδώ είναι κομμάτια ενός λογαριασμού στο youtube που βρίθει από ρατσισμό και μισογύνισμο..

    Στο σημείο αυτό θέτω το εξής ερώτημα στο φόρουμ...

    Σύμφωνα με τους κανόνες του φόρουμ αν ανεβάσεις μια φωτογραφία που δείχνει μια κόκκινη σημαία και ένα σφυροδρέπανο έχεις παραβιάσει τους όρους περί.... πολιτικής...

    Υπάρχει όμως στους κανόνες και η λέξη "ρατσιστικό" περιεχόμενο...

    Παραθέτω την παράγραφο και το link...

    "Απαγορεύεται το περιεχόμενο των μυνημάτων να είναι Εσκεμμένα ψεύτικο, Ανακριβές, Καταχρηστικό, Ενοχλητικό, Προσβλητικό, Ρατσιστικό, Απειλητικό, Διαφημιστικό καθώς και Κερδοσκοπικού, Πολιτικού, Αθλητικού και Θρησκευτικού χαρακτήρα."

    https://www.greekbdsmcommunity.com/help/terms

    Κατά τη γνώμη μου τα βίντεο που έχουν κοινοποιηθεί εδώ είναι ρατσιστικά μέχρι το μεδούλι...

    Αν κατά την γνώμη των διαχειριστών του φόρουμ δεν είναι, τότε είναι δικαίωμα τους να τα κρατήσουν για να τα βλέπουν όσοι το επισκέπτονται και να "μορφώνονται ρατσιστικά"......

    Κατά την δική μου γνώμη παραβιάζουν τον κανονισμό...

    Ευχαριστώ..

    Iagos
     
    Last edited: 19 Νοεμβρίου 2016
  11. Amelie

    Amelie Guest

    Πραγματικούς άντρες!!
    Αυτό θέλει.
    Με λόγο, αισθήματα, ακεραιότητα και χωρίς κόμπλεξ.
    Α! Θέλει και να τρώει χωρίς να παχαίνει!  
    *Αλήθεια, σας έχει περάσει από το μυαλό ότι οι γυναίκες που κατηγορείται ως ανάξιες και κακές ήταν δική σας επιλογή; Μήπως έχετε και εσείς, οι άντρες που τις επιλέξατε, μερίδιο ευθύνης;
     
  12. Seras Victoria

    Seras Victoria My "give a fucks" are on vacation Contributor

    Υπάρχουν πολλές μορφές φεμινισμού. Μάλιστα.
    Υπάρχουν και λανθασμένες μορφές φεμινισμού με λανθασμένα κίνητρα και συμπεράσματα.
    Ξαναμάλιστα.

    Πως ακριβώς ακυρώνει όμως κάτι τέτοιο την βάση και την ουσία του όλου δεν μπορώ να το αντιληφθώ.

    Ο φεμινισμός θα υπάρχει για όσο χρειάζεται μεχρι να αναφέρεται μόνο ιστορικά.
    "Για όσο χρειάζεται" είναι η πρόταση κλειδί εδώ πέρα.
    Όσο υπάρχει σεξισμός, η κουλτούρα του βιασμού, ο εσωτερικευμένος μισογυνισμός, η αντικειμενοποίηση, οι κοινωνικές προσδοκίες για το τι πρέπει να είναι και πώς να φέρεται μία γυναίκα, ποια ειναι η φύση της και ο σκοπός της και πολλά άλλα, θα υπάρχει.

    Και όσο κάποιος προσπαθεί να υπονομεύσει αυτό που με βοηθάει να είμαι ελεύθερη στις επιλογές μου, έστω και στο ελάχιστο, για εμένα προσωπικά είναι άνθρωπος με, το λιγότερο που θα πω, ύποπτα κίνητρα.