Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

τροποι τιμωριας

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM & Fetish' που ξεκίνησε από το μέλος bitchs, στις 19 Ιανουαρίου 2007.

  1. Guest05

    Guest05 Guest

    Ο σαδισμός δεν εκφράζεται με την τιμωρία. Όπως και η πειθώ μέσω τιμωρίας είναι βραχύχρονη.

    Άλλος; Γιατί θα πρέπει να υπάρχει η έννοια της τιμωρίας στις d/s σχέσεις;
     
  2. Apollyon

    Apollyon God's Demon Contributor

    Γιατι ο/η υποτακτικος/η κανει λαθος και θες να τον επαναφερεις το σκεφτηκε καποιος ?
     
  3. Guest05

    Guest05 Guest

    Αν κάνει λάθος φαντάζομαι μπορείς να του δείξεις ξανά και ξανά το σωστό, μέχρι να το μάθει.
    Η τιμωρία τι σκοπό έχει; Την μηχανιστική επιβολή του «σωστού;»
     
  4. Elysium

    Elysium Contributor

    Τι λες τώρα; Μια χαρά τρόπος είναι για να υποκριθεί κάποιος πως το κάνει για το "καλό" του υποτακτικού.

    Και λοιπόν; Μέχρι εκεί που φθάνει ο καθένας...
     
  5. Guest05

    Guest05 Guest

    Ναι εντάξει, συμφωνούμε για τις ντεμέκ ( όπως λένε Σαλλονίκη ) σχέσεις. Εγώ ρωτώ για τις d/s σχέσεις.
     
  6. Apollyon

    Apollyon God's Demon Contributor

    Μηχανιστικες επιβολες προσωπικα δεν εχω χρησιμοποιησει ποτε εχοντας σαν γνωμονα οτι δεν υπαρχει λογος να επιβαλλεις κατι ετσι.Μπορεις ανετα εαν θελεις να λειτουργεις ετσι να εχεις για σκλαβα ενα τραπεζακι με ενα μαγνητοφωνο πανω που θα σου λεει συνεχεια "Μαλιστα Κυριε".Επισης πιστευω οτι καμμια σχεση δεν ειναι 100% D/s ή 100% s&m.Βασιζομενος σε αυτο η "τιμωρια" οσον αφορα εμενα ειναι παιχνιδι και οχι τιμωρια.
     
  7. Guest05

    Guest05 Guest

    Αρα συμφωνείς πως η τιμωρία δεν έχει θέση στις d/s σχέσεις. Αν αυτό είναι κοινός τόπος στην κοινότητα, θα παρακαλούσα τους διαχειριστές να μεταφέρουν το νήμα στην ενότητα «οφ τόπικ»
     
  8. Apollyon

    Apollyon God's Demon Contributor

    Προσωπικα μιλαω.Αλλος μπορει να εχει αλλη αποψη σεβαστη και αυτη.Εγω για να καταλαβεις δεν ειμαι καν Σαδιστης  
     
  9. Guest05

    Guest05 Guest

    Εδώ υπάρχει ένα αντικειμενικό ερώτημα, τα εξής τέσσερα. Η τιμωρία έχει θέση σε μια d/s σχέση; Αν έχει είναι τρόπος εκπαίδευσης; Αν είναι τρόπος εκπαίδευσης έχει αποτέλεσμα; Αν έχει αποτέλεσμα είναι μακροχρόνιο;

    Ισχύουν τα παραπάνω; Αν δεν ισχύουν τότε το νήμα πρέπει να πάει στο οφ τόπικ.

    Υ.Γ. Όταν έχω χρόνο θα πιάσω τα θέματα ένα ένα.
     
  10. TangoHotel

    TangoHotel New Member

    Γιατι αρεσει και στα δυο μερη. Τι δεν καταλαβα καλα? δεν ειναι BDSM forum εδω??
     
  11. Elysium

    Elysium Contributor

    Αν αρέσει και στα δύο μέλη, τότε προφανώς λανθασμένα αναφέρεται ως "τιμωρία".
     
  12. anasia

    anasia Contributor

    Απάντηση: Re: τροποι τιμωριας


    .... μην βαζεις δυσκολα στο κοσμο Lost ....