Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

τροποι τιμωριας

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM & Fetish' που ξεκίνησε από το μέλος bitchs, στις 19 Ιανουαρίου 2007.

  1. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: τροποι τιμωριας

    @nightdriver, αυτό δεν ειναι τιμωρία για την συγκεκριμένη κοπέλα αλλα απόλαυση!
     
  2. nightdriver

    nightdriver New Member

    Απάντηση: τροποι τιμωριας

    πιστεψε το για την συγκεκριμενη δεν ηταν απολαυση, σου εγραψα οτι πιο πολυ πονο και αγωνια της προκαλει αυτο, παρα το ζωναρι.
    δινει πολυ εμφαση στην εικονα και στο στατους της, και οταν καποιος της τα τσαλακωσει αυτα εχει τα αποτελεσματα που πρεπει.αν εισουν εκει και εβλεπες και ακουγες θα καταλαβενες..
     
  3. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: τροποι τιμωριας

    @nightdriver, δεν έγραψες ότι δεν ήταν απόλαυση γι΄ αυτήν ο δημόσιος εξευτελισμός, αντιθέτως έγραψες ότι "οταν το κοινό μπορεί να την αναγνωρίσει γιατί *έτυχε* να βρισκόμαστε σε μέρος που υπάρχουν αρκετοί δικοί της, τότε η καύλα μεγαλώνει και για αυτην", διάβασε το προηγούμενο ποστ σου να το καταλάβεις.

    Ακου φίλτατε, αυτό που νιώθει η κοπέλα αυτή, δεν ούτε πόνος, ούτε δυσφορία λόγω τιμωρίας της, απλά είναι καύλα επειδή της αρέσει ο δημόσιος εξευτελισμός.
    Γνωρίζω πολλά πάνω στο κομμάτι αυτό του bdsm, γιατί είναι κάτι που το εχω κάνει πολλές φορές με διάφορες υ, επειδή ειμαι φαν του δημόσιου εξευτελισμού μιας υποτακτικής-σκλάβας, φυσικά κοινή συναινέση πάντα.
     
    Last edited: 9 Μαρτίου 2012
  4. nightdriver

    nightdriver New Member

    Απάντηση: τροποι τιμωριας

    Ο υπερτατος πονος ειναι ο πνευματικος και ειδικα οταν μενει χαραγμενος στον εγκεφαλο για πολυ καιρο, ο σωματικος περναει και επουλωνεται γρηγοροτερα.
    Εφοσων δε γνωριζεις την συγκεκριμενη υ, το πως ειναι μετα, το πως αντιδραει, το πως εξελισεται η πνευματικη της κατασταση της μετα απο μερες,γιατι επιμενεις στο να επιμενεις ?
    Τιμωρια για μενα δεν ειναι μονο ο ζωστηρας, τα λουρια, ο βουρδουλας(τα οποια βεβαια και αγαπω να χρησιμοποιω)
    Να σε ρωτησω και κατι αλλο, οταν τιμωρεις με τον κλασσικο τροπο περιορισμος, ραπισμα κλπ, εκει η υ δεν νιωθει καβλα ? Η καβλα και αγωνια για το που θα προσγειωθει πχ: στο επομενο δευτερολεπτο το ραβδι ?
    Αν η απαντηση σου ειναι (ναι) δε καταλαβενω γιατι τονισες το (τοτε η καυλα μεγαλωνει και για αυτην)
    προσπαθεις να μου πεις οτι δε πρεπει να νιωθει καυλα ειτε σε μια τετοια φαση ειτε σε μια φαση με ραβδι και βουρδουλα, γιατι μονο τοτε εχεις πετυχει την τιμωρια της ?
    Μα αν δε νοιωθει καβλα δε θα *καθισει* να της φαει, ουτε να γινει το <<αντικειμενο>> σου για οσο θα διαρκεσει η συναντηση.
    προσοπικα δε πιστευω οτι μια υ νιωθει φρικη η απολυτο φοβο οταν σου παραδιδεται.
    ακομη και σε ακραιες καταστασεις σαδισμου η μ θελει να της βιωσει και παραδιδεται.
    Το ζητουμενο ειναι η καυλα, η δικια της γιατι δε ξερει πως θα την τιμωρησεις ποτε και που
    και η δικια σου, επιδη αποφασιζεις απολυτα το ποτε το πως και το που
    εσυ απο οτι καταλαβενω θελεις να μου πεις οτι σε αυτο που εκανα εγω καυλωσε αρα δεν ειναι τιμωρια
    ενω στο ραπισμα και σε λοιπες τεχνικες δε καβλωνει αρα ετσι ειναι η τιμωρια.
    Τι να σου πω αποψεις ειναι αυτα, Ασ μας πει και καποιος αλλος τη γνωμη του.
     
    Last edited: 10 Μαρτίου 2012
  5. thanasis

    thanasis Contributor

    Συμφωνώ με την ένσταση του MasterPerris, άλλο punishment και άλλο funishment. Σε μια ασύμμετρη σχέση που τα dynamics της περιέχουν τιμωρία, αυτή λαμβάνει χώρα για behavior modification. Και (δέον να) είναι μια διαδικασία συνήθως δυσάρεστη (συχνά και για τους 2), ουχί καυλωτική.
     
  6. nightdriver

    nightdriver New Member

    Απάντηση: τροποι τιμωριας

    Ας το σπηκαρουμε στο εγκλεζικο λοιπον, Η συγκεκριμενη τονισα πολλες φορες οτι περισοτερο behavior modification νιωθει με αυτο που εσυ αποκαλεις funishment και περισοτερα dynamics τιμωριας δεχεται με το funishment παρα με το punishment.
    Τονιζω και παλυ δεν ομιλουμαι γενικως τι υσχιει περισοτερο στο πλατυ κοινο, ομιλουμαι συγκεκριμενα για συγκεκριμενη.
    παραξενο δεν ειναι σε ενα φορουμ γεματο με ανθροπους με *παραξενα* γουστα να τους φενεται παραξενο μια αποκλινουσα συμπεριφορα διαφεροντας απο το μεσο ορο.
    good morning all of you.
     
  7. thanasis

    thanasis Contributor

    @nightdriver

    Μάλλον δεν έχεις καταλάβει ούτε τι σου λέει ο MasterPerris, ούτε αυτά που σου λέω εγώ. Μιας και σπρεχάρεις το αγγλικό, lack of homework διακρίνω, ίσως να ήταν και το προκεχωρημένο της ώρας, εσύ ξέρεις καλύτερα.

    Επίσης, δεν νομίζω κανείς να βρήκε (ή να αποκάλεσε) λίγο απολαυστικό public humi ως παράξενο.

    Καλή εβδομάδα εύχομαι.
     
  8. nightdriver

    nightdriver New Member

    Απάντηση: τροποι τιμωριας

    συνεχιζουμαι στα ελληνικα, ξερω τι ακριβως ενοω, τι κανω, και τι εισπρατω, τι εισπρατει η αλλη. απο τη δικη μου μερια οπως τα βλεπω, μαλλον δεν εχεται καταλαβει τι ενοω, δεν πειραζει δε γινεται να συμφωνουμαι ολοι σε ολα, δε θα ειχε νοημα η ζωη ετσι.
    σου στελνω πισω το: lack of homework ισως το χρειαζεσε περισοτερο..
    ας τερματισουμαι εδω αυτη τη συζητιση για να μη κουρασουμαι και τους αναγνωστες του φορουμ.
     
  9. thanasis

    thanasis Contributor

  10. menelaos

    menelaos New Member

    Απάντηση: τροποι τιμωριας

    χαχαχαχαχαχαχα

    μη μου το κανεις ποτε αυτο!! σε παρακαλω!!!
     
  11. menelaos

    menelaos New Member

    Απάντηση: τροποι τιμωριας

    πο πο.....με αναψες!! αντε τωρα να παω για δουλεια.....
     
  12. MasseurAthens

    MasseurAthens Regular Member

    Απάντηση: τροποι τιμωριας

    Ευτυχώς γύρισα σπίτι.. Πολύ ωραίο