Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

τροποι τιμωριας

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM & Fetish' που ξεκίνησε από το μέλος bitchs, στις 19 Ιανουαρίου 2007.

  1. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Δεχομαι την αποψη σου, δεν μπορω ομως να συμφωνησω μαζι σου.
    Δεν βλέπω εδώ να έχει γίνει άχρηστη η από κάτω. Γιατί αυτό εδώ είναι ΣΜ και δεν είναι προνόμιο των Ds

    Υπάρχουν αρκετοί φαν του Extreme -Pain. Απλά μπροστά στην ακούραστη κάθοδο των φαν των αποχρωσεων και των ρομαντικών τους φαντασιώσειων για ένα αποστειρωμένο μοδάτο ΣΜ, που να φανούν?

    Όσο για το τι ορίζει και τί όχι έναν μάστερ, και αν είναι λογικό να καλαθιάζουμε και να αποφασίζουμε πως εμείς κρατάμε όλες τις απαντήσεις για το τι αξίζει να ορίζεται ως σοβαρό και τι όχι, έχω μία Αρχή την οποία έκανα "μάντρα" και επαναλαμβάνω στον εαυτό μου, όταν πάω να μολυνθώ με τον ιόι της αλαζονείας.

    "Δεν είσαι και δεν είναι όσα κατανοείς και αντιλαμβάνεσαι και βλέπεις εσύ προσωπικά, το μέτρο βάσει του οποίου οφείλει ορίζεται κάθε άνθρωπος στον πλανήτη και δεν είσαι εκείνος ο ειδημονας που θα αποφανθεί για την αυθεντικότητα οποιουδήποτε">

    Με βοηθά.  

    @Master NK Εξαιρετικές φώτο! Ομολογώ με ...γαργάλησαν! Ευχαριστώ πολυ  
    Θα επανέλθω όταν θα βρίσκομαι σπίτι με μερικές άλλες γαργαλιστικές, κατά την άποψη μου, φώτο.
     
  2. alex85

    alex85 Regular Member

  3. bumblebee

    bumblebee Contributor

    -> Δεν βλέπω εδώ να έχει γίνει άχρηστη η από κάτω. Γιατί αυτό εδώ είναι ΣΜ και δεν είναι προνόμιο των Ds

    Γιατι πιθανόν να μην βλέπεις καλα ή εγω ποιος ξέρει ;  

    -> Υπάρχουν αρκετοί φαν του Extreme -Pain. Απλά μπροστά στην ακούραστη κάθοδο των φαν των αποχρωσεων και των ρομαντικών τους φαντασιώσειων για ένα αποστειρωμένο μοδάτο ΣΜ, που να φανούν?

    Αυτο ειναι παιχνίδι, οχι τιμωρία που γράφεις. Και επίσης ανάμεσα στο ένα και το άλλο καθεστώς που περιγράφεις, υπάρχει μεγάλοοοοοοοοοοοοοοοοοοο κενό ανεκμετάλλευτο, πάνω απο μια 100 τρόποι τιμωρίας που μπορείς να βάλεις πριν φτάσεις στην φωτό.

    -> Όσο για το τι ορίζει και τί όχι έναν μάστερ, και αν είναι λογικό να καλαθιάζουμε και να αποφασίζουμε πως εμείς κρατάμε όλες τις απαντήσεις για το τι αξίζει να ορίζεται ως σοβαρό και τι όχι, έχω μία Αρχή την οποία έκανα "μάντρα" και επαναλαμβάνω στον εαυτό μου, όταν πάω να μολυνθώ με τον ιόι της αλαζονείας.

    Καλα ναι μακριά απο τον κωλο μου και σε οποιον κώλο θέλει. Μια άλλη άποψη έγραψα για το πραγματικό sm. Ωστε οταν κάποιος το διαβάσει να μπορέσει από την συνθεση των απόψεων να βγάλει την δική του άκρη. Αυτο το sm αν το δεχτουμε οπως λές, είναι ακυρωτικό όλωνννννννννννν των άλλων του βδσμ για καιρό.

    -> "Δεν είσαι και δεν είναι όσα κατανοείς και αντιλαμβάνεσαι και βλέπεις εσύ προσωπικά, το μέτρο βάσει του οποίου οφείλει ορίζεται κάθε άνθρωπος στον πλανήτη και δεν είσαι εκείνος ο ειδημονας που θα αποφανθεί για την αυθεντικότητα οποιουδήποτε">

    Μεγιά σου με χαράς σου. Εγω σου έγραψα ότι τέτοιο παιχνίδι, θα στερήσει την σκλάβα από τον Αφέντη της και κατά συνέπεια τις υποχρεωσεις εναντι του που έχει αναλάβει . Απο κει και πέρα.... οτι νομίζεις εσυ, εγώ και όλοι  

    -> Με βοηθά.  
    Μακάρι.


    υγ - Η διαφορά μας ειναι στην λέξη -πραγματικό-

     
     
    Last edited: 6 Ιουλίου 2016
  4. Master NK

    Master NK Regular Member

    @bumblebee εσυ κι εγω μπορει να μην ειμαστε των τοσο ακραιων τιμωριων η καταστασεων ως Κ αλλα στον χωρο του bdsm υπαρχουν τα παντα και σε πολλα επιπεδα...αρα το τι θεωρητε τιμωρια για μια υπο-σκλαβα-ο ειναι εντελως υποκειμενικο και θεωριτικο...να σου φερω κι ενα γεγονος που μου ετυχε στην πορεια στον χωρο[περιληπτικα], λοιπον ειχα παει σε ενα σπιτι φιλο μου Κ στην Χακιδικη οπου ειχε ερθει για διακοπες μια σκλαβα[μαζοχα] φιλη του απο το ***...ηταν εκει με τον Κ της και φιλους γνωστους διαφορους...σε καποια φαση την δεσανε[με δεστρες] σε μια αλυσιδα απο το ταβανι και αρχισανε να την μαστιγωνουν παντου 3 ατομα με φλογκερ...οταν κουραστηκαν μετα απο μεγαλο διαστημα[την ειχαν κανει μαυρη παντου] και πηγα να δω πως ειναι η κοπελα...την τραβηξα απο τα μαλλια και κοιταξα μεσα στα ματια της[ηταν σε subspace], την ρωτησα πως νιωθει?....εκεινη μου απαντησε...<<ειμαι τελεια-ειμαι ευτυχισμενη-θελω κι αλλο-μην σταματατε σας παρακαλω>>.........καταλαβες τωρα bumblebee????
     
  5. bumblebee

    bumblebee Contributor

    Πιθανόν, αλλά εγω ξέρω και κατα 1.000.000 βάζελους που κάθε χρόνο πιστεύουν ότι έχουν ομαδάρα  
    Η @lara[E-p] , λέγοντας -πραγματικό- προσπάθησε να θέσει -στάνταρ- του s/m. Και η ένσταση μου, δεν υφίσταται πια γιατί αλλαξε την φράση της σε εξτρίμ πέιν.
    Ποιος μπορεί να διαφωνήσει με αυτή την επιλογή και να έχει δίκιο; Κανείς. Μεταξύ δυο παιζεται το παιχνίδι.

    Οπότε , λόγος διαφωνίας δεν υπάρχει πιά.
     
  6. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Ο καθένας ό,τι θέλει βλέπει...
    Μια χαρά...
     
  7. Master NK

    Master NK Regular Member

    Η κοπελα-σκλαβα που προανεφερα ειναι κολητη Μου πια εδω και καιρο, δεν ειχαμε ποτε σχεση M/s or D/s αλλα την εχω κανει να χυσει 32 φορες σε μια μερα[24 ωρες] μονον με Extreme pain games και καθολου σεξ....ειναι καθαρα φιλη μου τιποτα αλλο κι εγω να φανταστεις οτι δεν ειμαι φαν των extreme games....χαχαχα!...σκεψου τι κανει με τους καμενους ....και ναι λατρευω τις μαζοχες σκλαβες και αυτες που ξερουν τι ειναι και τι θελουν μεσα στον χωρο.
     
  8. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    χαχαχα
    Εχεις απολυτο δικιο και διορθωνω βασει της παρατηρησης σου.
    Σ ευχαριστω  
     
  9. bumblebee

    bumblebee Contributor

    Δεν πειράζει   Απλά εντάξει μην μένουμε απ' έξω και εμείς , που λύνονται τα κορδόνια από τα παπούτσια μας εύκολα.
    Πες , οχι πες , ότι είμαι τώρα στο Συνταγμα και λύνονται ταγαμω κορδόνια μου (οταν πρέπει τιμωρία). Επιτρέπεται να τα δέσω μονος μου ;
    Απαπαπαπαπαπα

    Θα πιάσω μια σκιά, θα πάρω ένα νερό απτο περίπτερο και θα παρω τηλ την σούμπα να έρθει από το Ίλιον πχ να έρθει να μου τα δέσει και μετά θα συνεχίσω την δουλειά μου.

    Αν τα μπούτια της έχουν μαύρες χαρακιές , πως να ρθει ;
    Δεν ειμαστε και θεο -πάλαβοι   Καποια βάσικα πράγματα τα καταλαβαίνουμε  

    Υστερα το να παω σουπερ μάρκετ εγω δεν λέει πιά, στο βδσμ ειμαι.

    Και έχει και άλλα      χαχαχαχα
     
  10. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Έχεις απόλυτο δίκιο και ευχαριστώ που διορθωσες μια ασυνειδητη συμπεριφορα την οποια παλευω χρονια να αποβαλω! Δεν δουλευει καλα το μαντρα θέλει κι άλλες επαναλήψεις χαχαχαχα
     
  11. Master NK

    Master NK Regular Member

  12. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Δεν θα μπορουσα να μην κάνω αναφορά στο Electro βεβαια.