Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

ψηλή γυναίκα είναι για παρέλαση?κοντή είναι για κρεβάτι?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος liss, στις 5 Απριλίου 2016.

  1. Έχω ήδη απαντήσει με το σχόλιό μου :
    Θεωρώ ατυχή την αρχική τοποθέτηση της νηματοθέτριας με την έννοια ότι, προσπαθώντας να δώσει μια χιουμοριστική νότα στο θέμα, άφησε σαφείς ρατσιστικές υπόννοιες. Είναι όμως εξίσου φανερό οτι κάποιοι την είδαν ως τροφή στη λιβελο-λαγνεία τους, ή απλά ευκαιρία να προβάλλουν το δήθεν "κοινωνικά ευαίσθητο" Εγώ τους με πύρινους καταγγελτικούς λόγους και ναρκισσιστικές πομφόλυγες.

    Σε αυτή ερώτησή μου όμως:
    δεν πήρα ακόμη απάντηση.
     
  2. dimfetishman

    dimfetishman Ζεις μονάχα μια φορά. Ενίοτε και καμία. Contributor

    Κάθε θηλυκό έχει τη χάρη του και από μόνο του το ύψος δεν προσδίδει ούτε αφαιρεί κάτι κατ'εμέ. Στις ψηλές γυναίκες εστιάζω κυρίως στα πόδια, στις (πιο) κοντές στη γλυκύτητα του προσώπου και στις καμπύλες. Χωρίς ποτέ να παραλείπω τα άτιμα τα πόδια...

    Χωρίς να έχω κανόνα προσωπικά με ελκύουν πιο πολύ οι σχετικά κοντές παρά οι πολύ ψηλές γυναίκες. Κι αυτό και λόγω του κανονικού δικού μου αναστήματος αλλά και γιατί τις θεωρώ πιο θηλυκές, πιο ευέλικτες, πιο "γατούλες".

    Ακόμη και για πιο ιδιαίτερα και "πικάντικα" παιχνίδια όπως της υποταγής συνήθως θεωρώ ότι ταιριάζω με πιο κοντές. Χωρίς φυσικά να με αφήνει ασυγκίνητο μία ψηλή και επιβλητική γυναίκα, ειδικά σε ρόλο Αφέντρας.

    Ωστόσο γενικά έχω καλύτερη "χημεία" με τις κάπως πιο κοντές.
     
  3. Κοντες αλλα παντα υπαρχει το αλλα!!!!
     
  4. Elune

    Elune Priceless

    Είναι απορίας άξιο πώς καταλήξαμε στο ρατσισμό...

    Το γεγονός ότι κάποιος/κάποια είναι κοντός/κοντή δεν σημαίνει τίποτα απολύτως. Οπως καυλώνει καθένας. Εμένα με καυλώνουν οι ξανθιές, τι πάει να πει ότι είμαι ρατσιστής απέναντι στις μελαχρινές; Η @liss μια χαρά το έθεσε το θέμα και κάποιοι φρόντισαν το... ανατινάξουν.
     
  5. halkidikiotis

    halkidikiotis reflexology, therapy massage tantra

    Χαλκιδικη
     
  6. Ψηλή,νταρντανα και....καυλιαρα.....
     
  7. gkass

    gkass τέταρτος τοίχος

    η απάντηση είναι μία:

    καλλίπυγος να είναι και ωραίους αστραγάλους να διαθέτει.....
     
  8. voluptas

    voluptas Regular Member

    Ξέχασα να σου απαντήσω, sorry,

    κατ' αρχάς δε σε κατηγόρησα για κάτι και αυτό με τη νηματοθέτρια δεν το ξέρω, δεν το πρόσεξα αλλά νομίζω είναι και το λιγότερο που μας αφορά εδώ.

    Αναφέρθηκα σε σένα για ρατσισμό (το είπα και σε άλλους), όχι επειδή το ανέφερες ειδικώς αλλά διότι νομίζω το bottomline είναι το ίδιο. Πιστεύω ότι ούτε σε κάποια κοινωνική προκατάληψη μπορεί να οδηγήσει το ζήτημα αυτό. Θεωρώ ότι είναι απλώς είναι ένα θρεντ - ζήτημα ανάλαφρης θεματολογίας. Δεν το βλέπω ως ευκαιρία εξύψωσης πχ κάποιου ''εγώ''. Εντάξει, μπορεί να έχω άδικο, απλώς γενικά προτού βγάλω κάποιο συμπέρασμα τέτοιου είδους είμαι αρκετά επιφυλακτικός θα έλεγα, όχι αφελής.

    Στα περί γυναικείου ανταγωνισμού πάντως, νομίζω κανείς-καμμία δεν μπορεί να διαφωνήσει.

    Παρεμπιπτόντως, το παράδειγμα με τη γειτόνισσα προσπαθεί απλώς να δείξει ότι δεν αποτελεί ρατσισμό ή κάποιο είδος κοινωνικής προκατάληψης να πει κανείς ότι δεν είναι κατάλληλη για ice-skating. Ο παραλληλισμός με το θρεντ έγκειται στο ότι προφανώς και δε ρωτά αν μία κοντή ή ψηλή μπορεί να κάνει σεξ, αλλά αν είναι θελκτικές περισσότερο ή λιγότερο αντιστοίχως οι μεν ή οι δε.
     
  9. idiry8mos

    idiry8mos dare... feel it

    .... και αστειρευτης καβλας.... και απο τους δυο (α;ν ειναι μονο δυο   )
     
  10. idiry8mos

    idiry8mos dare... feel it

    οι ορατες διαστασεις ανηκουν μονο στην εκμεταλλευση της φαντασιωσης..... οι αορατες διανυουν πολυ βαθυτερες αποστασεις
     
  11. ssmaster

    ssmaster Regular Member

    Κ οπως ελεγε κ ενα τραγουδι απο τα παλια...Ψηλες κοντες ολες καλες
     
  12. halkidikiotis

    halkidikiotis reflexology, therapy massage tantra

    Καλησπέρα στις κοντές αχαχ