Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

24/7

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος bdsmcouple_cy, στις 29 Ιανουαρίου 2008.

  1. ipakouo_skilaki

    ipakouo_skilaki Regular Member

    Αδύνατο δεν είναι ,απλά είναι πολύ πολύ δύσκολο στην εφαρμογή...πάντως νομίζω ότι τις πιο σωστές απαντήσεις μπορούν να τις δώσουν ζευγάρια με τέτοια εμπειρία.Σχετικά με τη συντήρηση αγαπητέ john slave νομίζω ότι δεν μιλάμε για ένα τεράστιο ποσό.Να δώσω ένα παράδειγμα.Ας υποθέσουμε ότι έχεις κάποιο ακίνητο που σου αποφέρει πχ 500 ευρώ.Εγώ θεωρώ ότι μπορεί να σε συντηρήσει άνετα η Αφεντρα της ζωής σου.Τα προβλήματα είναι αλλού.Στους κώδικες επικοινωνίες έξω και στην περίπτωση που εμφανίζονται παιδιά.Ο Master Spiler έχει απόλυτο δίκιο.Όλα μπορούν να γίνουν αν βρεις και βάλεις τους κανόνες.Πχ αν σε ένα bar με παρέα άσχετη με το bdsm ξέρεις ότι σου επιτρέπετι να πίνεις το ποτό σου μόνο όταν πίνει Εκείνη ,υπάρχει περίπτωση να το καταλάβει κανείς?Δεν νομίζω...
     
  2. john_slave96

    john_slave96 Contributor

    Ναι αλλά, υπάρχει και η ζωή σε ηλικίες λίγο δύσκολες. Ξέρεις μετά τα 60 είναι λίγο δύσκολο να είσαι σκλάβος/α. Τότε τι θα κάνει αν είναι νεώτερη; Κατά συνέπεια με τη σύνταξη τι θα γίνει αν αυτή πεθάνει πιο νωρίς και με δεδομένο ότι δεν θα έχεις κολήσει ούτε ένα ένσημο; Αυτά είναι τα προβλήματα. Τα άλλα που αναφέρεις δεν τα θεωρώ άλυτα. Και με τα βλέμματα επικοινωνούμε.  
     
  3. ipakouo_skilaki

    ipakouo_skilaki Regular Member

    Κοιτάς μπροστά   εγώ πάντως αμφιβάλλω αν θα πάρω σύνταξη.
     
  4. john_slave96

    john_slave96 Contributor

    Συγνώμη που θέλεις να κοιτάω. Αν μιλάμε για 24/7 θα μιλάμε με προοπτική όλη τη ζωή μας. Εκτός και αν θέλεις να έχεις για αφέντρα την Πετραλιά!!!    
     
  5. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Απάντηση: Re: 24/7

    Το τι λες το ελεγχεις το τι κανεις ομως...Ποιος γονιος σκλαβος/α βλεπει Λαζοπουλο κουλουριασμενος στα ποδια Του/Της π.χ
    Το 24/7 στις οικογενειες με παιδια πρακτικα νομιζω πως δεν εφαρμοζεται.
     
  6. sapfw

    sapfw λιβελούλα Contributor

    Απάντηση: 24/7

    το 24/7 είναι ουτοπία
     
  7. Master_Spiler

    Master_Spiler Contributor

    underherfeet, μπορώ να φανταστώ πολλούς σκλάβους ή σκλάβες που θα το κάνανε και χωρίς να έχουν κανένα πρόβλημα. Όπως ξαναείπα, αν βρεθεί ο σωστός τρόπος, όλα μπορούν να γίνουν  
     
  8. john_slave96

    john_slave96 Contributor

    και εγώ πιστεύω ότι είναι μια ουτοπία.
     
  9. MasteR_PieR

    MasteR_PieR Regular Member

    Απάντηση: 24/7

    Ναι, είναι δυνατόν. Για μένα τουλάχιστον που θέλω να το ζω. Είναι δύσκολο να πραγματοποιηθεί, σαφώς. Χρειάζονται γερές βάσεις και απόλυτη συναίσθηση των ευθυνών μιας τέτοιας σχέσης. Μέσα στις ευθύνες που είναι ποικίλες, ο καθένας ξέρει για τον εαυτό του, θεωρώ από τις σημαντικότερες την διασφάλιση του υποτακτικού με ότι συνεπάγεται αυτό. Πιστεύω πως για να λειτουργήσει πρέπει να προσαρμόσεις το bdsm σύμφωνα με τις ανάγκες σου και όχι τις ανάγκες σου σύμφωνα με τους “χρυσούς bdsm κανόνες”. Το ιδανικό θα ήταν να είχαμε τους πόρους να ζήσουμε όλη την υπόλοιπη ζωή μας χωρίς να χρειάζεται να δουλεύουμε. Ελάχιστοι όμως μπορούν να το καταφέρουν. Εκ των πραγμάτων είναι ανέφικτο το απόλυτο 24/7. Κατά την άποψη μου ο όρος περισσότερο αναφέρεται στην πρόθεση του Κυρίαρχου και την διαθεσιμότητα του υποτακτικού να κάνει την ολική ανταλλαγή δύναμης (ΤΡΕ) τρόπο ζωής.

    Αφού για μένα είναι απόλυτα φυσιολογικό γιατί να μην φαίνεται έτσι και στους γύρω μου; Σε τι τους αφορά αν η σκλάβα μου κοιμάται αλυσοδεμένη στο πάτωμα; Εγώ ξέρω ποιες στάσεις του κάμα σούτρα πχ εφαρμόζει ο γείτονας; Επίσης πολλά πράγματα δεν μπορείς να κάνεις μπροστά στα παιδιά σου, βρίσκεις τον τρόπο και τα κάνεις όμως. Λύσεις υπάρχουν αρκεί να το θέλεις πραγματικά και να σε ολοκληρώνει.
     
  10. Apollyon

    Apollyon God's Demon Contributor

    Re: Απάντηση: 24/7

    4 λεξεις που συμφωνω 100%
     
  11. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Δεν μπορώ να πω τίποτα πριν ρωτησω. Όταν λεμε 24/7 τι εννοούμε?
    Γιατί αν εννούμε μια γυμνη σκλαβα και τον Αφεντη απο πανω της με ενα μαστυγιο τότε θα συμφωνήσω πως είναι σχεδόν αδύνατο.
    Αν όμως αναφερόμαστε στο ότι ο καθένας 24/7 γνωρίζει ποια είναι η θέση του τότε δεν βλέπω γιατί να είναι κάτι τέτοιο ουτοπικό.
     
  12. sklava_epi8ymiwn

    sklava_epi8ymiwn Regular Member

    Καλωσορίσατε bdsmcouple_cy   Νέα σχετικά εμπειρία και για Ε/εμας το 24/7 και αυτό που μπορώ να πω είναι πως εαν το δείτε ρεαλιστικά, ως συμβίωση ενός ζευγαριού, δεν θα χρειαστεί να αγωνιάτε για "πρέπει".
    Αυτά που παρουσιάζονται απο δω κι απο εκεί με προφανώς "κινηματογραφικό" τρόπο τύπου Story of O, καλά είναι δε λέω...αλλά για να τρέφουν τις φαντασιώσεις μας.  
    Η ζωη είναι διαφορετική και ευτυχώς θα έλεγα. Έτσι όλοι μας μπορούμε να ζήσουμε την δική μας ξεχωριστή πραγματικότητα.


    Όπως είπε και ο MasteR_PieR
    Η 24/7 συμβίωση σε μια D/s σχέση έχει τις δικές της ιδιαιτερότητες και δεν βλέπω γιατί θα πρέπει να τις κάνουμε δυσκολίες και όχι τα ιδιαιτερα χαρακτηριστικά της, όπως και σε κάθε άλλη σχέση (βανίλα όπως λέγεται στον χώρο). Μήπως και σε τέτοιες σχέσεις ακυρώνονται οι επιθυμίες και ο τρόπος ζωής του ζευγαριού γιατί υπάρχουν τρίτοι μπροστά?