Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

24/7

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος bdsmcouple_cy, στις 29 Ιανουαρίου 2008.

  1. Kits

    Kits Contributor

    μεχρι να το δεις δεν το πιστευεις ....
     
  2. Dome of Affection

    Dome of Affection Contributor

    θα συμφωνήσω και με τους δύο και την pleasing αλλα και τον Master_Pier.

    Oi χρυσοί κανόνες (υπάρχουν?) είναι για να δίνουν το στιγμα ίσως αλλα οχι την ουσία. Εδω και 7 μήνες και για πρώτη φορά στη ζωή μου ζω το bdsm - ή προσπαθώ - σε μορφή 24/7 και εννοώ τη συμβίωση.
    Ναι έχω βιώσει το συναίσθημα του ανήκειν ολοκληρωτικά στο παρελθόν και επι μακρόν αλλα με κάποια απόσταση ...οχι μεγάλη. Μη φανταστείτε!! Εκεινος δυο συνοικίες πιο κατω και γω εδώ. Ομως το 24/7 μένοντας μαζί Του , ξυπνώντας , τρωγοντας περνόντας κυριολεκτικά 24 ωρες το 24ωρο μαζί δεν το ειχα βιώσει ξανα.

    Ετσι θα πω πως ναι είναι πολύ δυσκολο, και τα ΤΑΣΚS και το ΔΕΟΣ και όλα τα σχετικά νήματα που αυτή τη στιγμή τρέχουν στο φόρουμ είναι όλα πιο δύσκολα υλοποιησιμα στην καθημερινότητα και στις ανάγκες της ζωής.

    Ομως όλα μπορεί να συμβούν αν υπάρχει βούληση , θέληση κατανόηση και συγχρονισμός. Αν νοιαζεται ο Ε/ενας για τον Α/άλλο, αν θέλει να προσπαθεί .

    Οι σχέσεις....και εννοώ οι σχέσεις , όχι οι συνευρέσεις ούτε τα ιντερνετικά που λεει ο @ Kits θέλουν κόπο συνεχή προσπάθεια και διαρκή ανανέωση.

    Οχι δεν κοιμάμαι καθε βράδι στο πατωμα αλυσοδεμένη  (σαφώς θα το κάνω αν μου ζητηθεί). Ούτε φορώ τα ρούχα του bdsm οπως διάβασα κάπου. Ομως ναι προσπαθώ και Π/προσπαθούμε καθημερινά πολύ να δημιουργησουμε τις σωστές βάσεις. Υπαρχουν τοοοοσο σημαντικές διαφορές στο ζειν απο μακρόθεν (έστω και 2 γειτονιές πιο κει , όπως ειπα πριν) απο το να ξυπνας και να κοιμάσαι μαζί Του.
    Το να ακολουθείς κάποιους κανόνες και κάποια task καθως ακομα και κάποια πρωτόκολλα σε οποιαδηποτε στιγμή και οποιαδηποτε ώρα δεν ειναι απλο, εχει τη δική του ομορφιά όμως και φυσικά έχει άλλες παραμετρους ανοχών , αντοχών και σαφώς επαναπροσδιοριζει τη σχέση και τα ζητουμενά της καθημερινά , για να μην πω ώρα με την ώρα!!

    αυτά σαν κατάθεση προσωπικής εμπειρίας για οποιον μπορεί να του φανεί χρήσιμη.
     
  3. sklava_epi8ymiwn

    sklava_epi8ymiwn Regular Member

    Με βρίσκεις σύμφωνη εδω. Έχοντας κι εγω μια 6μηνη εμπειρία του 24/7 μπορώ να πω πως και για Ε/εμάς τα "πρέπει" που ίσως όλοι μας έχουμε κατα νου, είναι οι "γενικές γραμμές" ,θα έλεγα, πάνω στις οποίες προσαρμόζει το ζευγάρι τις ανάγκες του.
    Αυτό που Θ/θέλουμε έιναι αυτό που μας "Ε/έλειπε", όχι αυτό που "ζει" κάποιος άλλος. Την Δ/δική μας "ιδιαίτερη" σχέση και όχι το αντίγραφο της σχέσης κάποιων άλλων που έτυχε να Δ/διαβασουμε στο ίντερνετ.  

    Είναι το βασικότερο για μια σχέση. Ακόμα και οι σχέσεις με απόσταση το χρειάζονται αυτό. Δεν τις απορρίπτω, είναι εξίσου δυνατές και θαυμάζω τα ζευγάρια που το καταφέρνουν.
    Απλώς η προσπάθεια και η ανανέωση σε 24/7 περιβάλλον είναι κάτι το εντελώς διαφορετικο απο το να βρίσκεσαι κατα καιρούς ή ιντερνετικά. Τελείως διαφορετικό.
    Έχει άλλες δυσκολίες.


    Πρακτικά κάθετι που επαναλαμβάνεται ίσως και να γίνεται "βαρετο" τελικά.
    Όχι δεν φοράω κανενός είδους στολή. Δεν είμαι σε δουλειά. Είμαι σε σχέση. Φοράω ότι μου πει ο Κύριός μου. Δεν Ζ/ζουμε "θεατρικά" δρώμενα. Ζ/ζουμε απλά, σαν καθημερινοί άνθρωποι "της διπλανής πόρτας", που όμως δεν Ε/είμαστε ακριβώς "της διπλανής πόρτας"  
    Κοιμάμαι όπως και όπου επιθυμεί Εκείνος. Μέχρι τώρα στο κρεβάτι δίπλα Του. Αύριο μπορεί στα πόδια Του, στο πάτωμα ή δεμένη. Αυτό που θέλω να πω είναι πως, επειδή Ε/είμαστε ένα "ιδιαίτερο" ζευγάρι δεν πάει να πει πως όλα γίνονται "αλλιώς", και φυσικά τίποτα δεν γίνεται γιατί εγω δήλωσα υποτακτική κι Εκείνος Κυρίαρχος. Δεν υπάρχει λόγος να Α/αποδείξουμε κάτι. Να ταιρίαξουν τα χνώτα Μ/μας ήταν απο την αρχή το "θέλω" Μ/μας. Να μην γίνεται κάτι για το "πρέπει".

    Το νήμα ρωτάει αν μπορεί να γίνει το 24/7 κάπως πιο "διακριτικά". Θα έλεγα πως σαφώς γίνεται. Όπως το ζω και το αντιλαμβάνομαι ίσως να μην γίνεται και αλλιώς. Γιατί να κυνηγάμε μια φαντασίωση όταν μπορούμε απλά να δώσουμε "έδαφος" στην φαντασιώση να πορευτεί χέρι-χέρι με Ε/εμάς. Κάπου εκεί αποχωρούν σιωπηλά και τα όποια όρια και φόβοι, αφήνοντας το μυαλό ανοιχτό σε έναν δρόμο χωρίς τέλος και επιστροφή.
     
  4. kali crow

    kali crow Guest

    μου φαινεται πολυ δυσκολο να κανεις μια σχεση 24/7 με συνεχη "παιξιμο" αυτων των ρολων εστω και χαλαρα...
    πιστευω οτι καποια στιγμη ο οποιοσδηποτε ανθρωπος θα θελησει να συμπεριφερθει αυθορμητα,να μιλησει αυθορμητα.
    ειναι εφικτη μια σχεση 24/7 BDSM απλα πιστευω οτι θα πρεπει να υπαρχουν και παυσεις τακτικα προς ξεκουραση του μυαλου και του κορμιου και των 2.
     
  5. sklava_epi8ymiwn

    sklava_epi8ymiwn Regular Member

    Μιλώ και συμπεριφέρομαι αυθόρμητα.....
    και
    για πρώτη φορά μπορώ να πω.....είμαι επιτέλους ο εαυτός μου. 
     
  6. kali crow

    kali crow Guest

    χμ....αν καποιος αισθανεται ετσι τοτε καλο αυτο...το θεμα ειναι οτι (παραδειγμα κανω) ειμαι με τον Κ μου μιλαμε με συγκεκριμενο τροπο που Τον ευχαριστει,οκ?εγω ως εντελως αυθορμητο ατομο ,θα θελησω καποια στιγμη να εκφραστω περα απο τους κανονες που εχω σε πλαισια BDSM.
    η μπορει να μενω με τον Κ μου....οκ?και καθε βραδυ να με αλλαζει θεση για να κοιμηθω.μια χαλι,μια πορτα,μια μπαλκονι μια ο,τι θες βαλε....πιστευω οτι καποια στιγμη,εγω παντα,θα πεθυμησω να κοιμηθω στο κρεβατακι μου για μια βδομαδα συνεχομενα....
    πιστευω οτι εγινε κατανοητο αυτο που εννοω μεσω των παραδειγματων....
     
  7. sklava_epi8ymiwn

    sklava_epi8ymiwn Regular Member

    Απολύτως κατανοητό  
    Αυτό που ήθελα να πω πριν είναι πως δεν νοιώθω να καταπιέζομαι σε τίποτα, ούτε να φέρομαι βάση κανόνων που περιορίζουν τον αυθορμητισμό μου.
    Ούτε μια στιγμή δεν πεθύμησα το "χθές". Εδω που τα λέμε, στο "χθές" ανήκει όποιο συναίσθημα καταπιέσης του αυθορμητισμού μου. Τότε ναι δεν ήμουν αυθόρμητη, ένοιωθα πολλές φορές άβολα και δεν ήξερα πως να φερθώ.
    Τα παραδείγματα που διάβασα, στην δική Μ/μας σχέση, μόνο θετικά συναισθήματα και σκέψεις φέρνουν.
    Δεν εννοώ πως αυτό είναι και αλλιώς δεν γίνεται και όποιος δεν νοιώθει/ζει κλπ έτσι είναι λάθος. Την άποψη μου λέω, ίσως φανεί χρήσιμη σε κάποιους.
    Δεν διαφωνούμε, διαφορετικές απόψεις έχουμε.  
     
  8. Dome of Affection

    Dome of Affection Contributor

    Nα βοηθήσω λίγο την κουβέντα σας κοριτσια?

    Υπαρχει μια πολύ σημαίνουσα διαφορά ! Μιλάμε για Μ/s σχέση και ξεχναμε τη λέξη σχέση η οποία κάνει και τη διαφορά! Τι εννοω? Οκ τα σεσσιονς και οι εξ αποστάσεως σχέσεις έχουν τη δυνατότητα - ευχέρεια να συναντιόνται καποιες ωρες ή εστω καποιες μέρες τα 2 μέρη τους. Αυτο σημαινει αυτόματα ότι ακόμα και στο βαθμό που έχει ζητηθει να ακολουθούνται καποιοι συγκεκριμμένοι κανόνες τις άλλες ώρες αυτό δεν υπάρχει η συνεχής επαφή οπότε αμβλύνονται οι δυσκολίες. (λχ εντολή : θα μου μιλας στον πληθυντικο >>> οκ όταν θα ειμαστε μόνοι μας όκ όταν θα Τον παρεις τηλέφωνο τις άλλες ώρες? Οταν θα χτυπήσει την πόρτα ο διαχειριστής ? όταν θα έθρουν οι γονείς για επίσκεψη ? ειναι τραγικά ακατορθωτο να μιλάς τη μια στον ενικό και την αλλη στον πληθυντικό και είναι μάλλον απίθανο να εισαι με τις αλυσιδες γυμνή όλες τις ώρες στο σπίτι 365 μέρες το χρόνο!)

    Ομως ακριβώς επειδή μιλάμε για B]σχέση[/B], όπου και οι Δ/δύο νοιάζονται ο Ε/ενας για τον Α/άλλο για τα θέλω Τ/του , τις Α/αναγκες , τα Μ/μπορώ , απο εκει απορρέει μια εξισορόπηση. Καποτε άκουσα απο μια φιλη εδω στο φόρουμ ότι οι Κ νοιάζονται 'μόνο για την πάρτυ τους' και να δίνουν εντολές.
    Ναι ισως αλλα τοτε δεν βρίσκονται σχέση!

    Ποιος είπε οτι ένας Κ νοιάζεται μόνο για την πάρτυ Του και για να γίνεται μόνο ό,τι θέλει χωρις να λαμβάνει υπόψη Του την υπό Του? Ποιος είπε ότι δεν νοιάζεται λχ για το να κοιμηθεί σωστά να είναι ξεκούραστη , να είναι υγειής, να είναι ήρεμη κλπ κλπ.
    Ας σοβαρευτούμε λιγουλάκι. Αν θέλουμε να μιλάμε για B]σχέσεις[/B] έστω και συνευρέσεις , ας ξεχάσουμε τα κόμικ και τις ταινίες και ας προσγειωθούμε στην πραγματικότητα. Και ποιος λέει πως ο Κ δεν ανέχεται ουτε ενα λάθος απο την υ Του όταν μαλιστα βρίσκονται στο ίδιο σπίτι συγκατοικούν και αντιμετωπιζουν όλα τα προβλήματα και τις δυσκολίες που αντιμετωπίζει κάθε ανθρωπος ενταγμένος σε μια κοινωνία με καθημερινά θέματα προς επίλυση (κούραση , στρες , εργασία ,οικονομικά, κοινωνικές υποχρεώσεις)?

    Ναι τον αποκαλώ "Κύριέ μου" και αυτό σημαίνει πολλά για μενα και όχι επειδή μου το ζήτησε μόνο. Ναι προσπαθώ να μην ξεχνιέμαι και χρησιμοποιώ προστακτική στο λόγο μου τον προφορικό (αλήθεια ξέρετε ποσο δύσκολο είναι αυτο? να ψωνίζεις στο σουπερ μαρκετ να γινεται χαλασμος απο τις σακκούλες τον κόσμο στο ταμείο και να πέφτει η 6άδα με τ αβγα και να μην πεις...."πιάστα!!" ή να μην πεις..βρέχει πάρε ομπρέλα... χαχαχ ασκηση θάρρους!!και άλλα πολλά) Ομως δεν θα με βάλει στο υπογειο αλυσοδεμενη για 3 μερες επειδη ειπα πάρε την ομπρέλα κι αν εν παση περιπτώσει κρινει ότι πρεπει να τιμωρηθώ θα τιμωρηθώ την κατάλληλη στιγμή που Εκείνος θα κρίνει.

    Αυτά ειναι κάποια παραδείγματα και άλλα πολλά. Ομως το κυριοτερο είναι να έχουμε στο μυαλο μας καλα τι σημαινει B]σχέση[/B]. Καποιοι νομίζουν οτι το Μ/s είναι φυλακή , είναι καταναγκασμός είναι βία είναι ...Γκουαντανάμο... Δεν ξερω τι!
    Το Μ/s είναι μια ανθρώπινη σχέση μεταξύ δυο ατόμων με όλα τα ανθρώπινα χαρακτηριστικά!! όπου έχουν προκαθορίσθει οι θέσεις και έχουν γίνει αποδεκτοί ρόλοι και κανόνες γενικότερα. Ομως σαν σχέση εχει δυναμική, εξελισσεται μεταβαλεται , βρίσκει λόγους καινούριων κανόνων ή καταργησης κάποιων αρχικών και γενικά ΖΕΙ - ΑΝΑΠΤΥΣΕΤΑΙ με σκοπο να κανει τα 2 μέρη να αισθάνονται γεμάτα , ευχαριστημένα και υγειή ψυχικά.
     
  9. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Γινεται και το εχω κανει!!!!!!!
    Δεν κυκλοφορουσε βεβαια με αλυσιδες και μπαλλες σαν το φαντασμα σε πυργο του Εδιμβουργου.
    Τον ενα τον ειχα μπατλερ, εναν αλλον σωφερ, και εναν τριτο κηπουρο.
    Αυτα οταν εμενα στο αδειο πατρικο μου στην Κηφισια.
    Οταν ξευτιλιζα τον εναν οι αλλοι παρακολουθουσαν δεμενοι και φιμωμενοι με...............κατουρημενα, πλην σατεν κυλλοτακια.
    Κρατησε εναν μηνα και κοιμοντουσαν γυμνοι στο πατωμα διπλα στο κρεββατι μου!
     
  10. kali crow

    kali crow Guest

         
    μιλαμε Θεα η μιστρες!!!!!αυτο θα θελα να μουν απο κοντα να το εβλεπα.... 
     
  11. L_Strike

    L_Strike Contributor

    Εκτιμώ πως το σφάλμα του συλλογισμού σου είναι πως το θεωρείς "ρόλο" που "παίζεται". Ακριβώς λόγω επιθυμίας και αυθορμιτισμού καταφεύγουν/ βιώνουν το 24/7 όσοι έχουν την επιθυμία να το ζήσουν.
     
  12. kali crow

    kali crow Guest

    μαλιστα...αυτο ειναι δεκτο που μου λες.το θεμα ειναι ομως οτι εγω προσωπικα εκφραζομαι με χιλιουδυο τροπους που απεχουν πολυ απο αυτους στα πλαισια του BDSM.
    εχω μαθει να εκφραζομαι αλλιως μεσα στα 28 μου χρονια.....
    δε νιωθω να καταπιεζομαι οταν συμπεριφερομαι καπως στα πλαισια μιας τετοιας σχεσης,απλα χρειαζομαι και τα διαλειμματα μου....
    αυτο αλλαζει βεβαια απο ανθρωπο σε ανθρωπο.αλλοι αντεχουν περισσοτερα,αλλοι λιγοτερα,αλλοι καθολου.