Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Aντιπαλότητες και έχθρες

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος íɑʍ_Monkeץ, στις 27 Ιανουαρίου 2015.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Wolverine

    Wolverine Wolvie

    Έτσι ήμουν παλαιότερα. Δυστυχώς (ή ευτυχώς) υπάρχουνε στιγμές που ακόμα και τώρα, τα ένστικτά μου και τα πάθη μου, με κυριαρχούν, με ελέγχουν (Wolverine γαρ), με αποτέλεσμα να χάνω τον ατομικό έλεγχο, να δίνομαι (όχι γιατί ενδεχομένως δεν έπρεπε, αλλά διότι δεν υπολογίζω τις επιπτώσεις) και στη συνέχεια να μαζεύω τα συντρίμμια. Έχω πληγωθεί στο παρελθόν, όπως ο κάθε φυσιολογικός άνθρωπος επάνω σε αυτόν τον πλανήτη. Αυτό που συνειδητοποίησα από ένα σημείο και μετά είναι πως η επιτυχία συντελείται όταν ναι μεν αποδέχεσαι να σε αγκαλιάσουν τα ένστικτά σου, αλλά μόνο όταν το συνδυάσεις με λογικές κινήσεις, όχι για να πληγώσεις, αλλά για να προστατεύσεις τον εαυτό σου και εννοείται τον/τη σύντροφό σου. Η συνδυαστική αυτή είναι αρίστη συνταγή. Το πρόβλημα ξεκινά όταν εφαρμόζεις στη ζωή σου το ακόλουθο:

     

    Τότε μιλάμε για Στρατηγική, Υστεροβουλία, Logistics, Αποθεματικά, Πολεμική. Και μία υγιής σχέση δεν το αξίζει αυτό...
     
  2. aethereal

    aethereal Guest

    ολοι λαθαινουμε,ο καθενας διαφορετικα
    αλλος καλοπροαιρετα,αλλος κακοπροαιρετα,βασει υποκειμενικων ειτε αντικειμενικων κριτηριων αναλογα με την ορθη (η μη) κριση του καθενος
    ουτε ο θεος/φυση εχει το Αλαθητο,ουτε οι "δυναμεις"των μωβ ευσημων της διαχειρισης..ουτε και οι Κυριαρχοι που τυχον εμπνεουν τη λαθος "θεοποιηση" Τους σε φερελπ(ι)δο σεναριο..
    η Ουσιαστικη Δυναμη αποκαλυπτεται στην εθελουσια επιλογη του συνδιαλεγεσθαι
    χωρις περαιτερω χρηση "σως",χωρις υπερβολικα "καρυκευματα"
    δια-τηρωντας τη γευση της επικοινωνιας απλη και καθαρη
    κι αυτο συμβαινει σε καθε Χωρο..και σε καθε "στατους"
     
  3. Είμαστε άνθρωποι, δεν είμαστε ο βούδας. Ακριβώς όπως τα περιγράφεις. Ενστικτα, συναίσθημα και λογική παλεύουν, φιλιώνουν, συμμαχούν. Το θέμα είναι ποιός κάνει κουμάντο τελικά. Γιατί η ζωή δεν είναι στρατηγικές. Είναι αυτό που συμβαίνει στο πεδίο της μάχης. Και είναι γνωστό πως οι μάχες σχεδιάζονται από τους στρατηγούς, αλλά κερδίζονται από τους στρατιώτες.
     
  4. _DaRkNiGhT_

    _DaRkNiGhT_ femdom art

    Έχουμε μπερδέψει τους χώρους με την πρακτική. Συμβαίνει πολύ συχνά να θέλουμε να μιλήσουμε για κάτι άλλο και να το τοποθετούμε αλλού. Εδώ το θέμα δεν είναι το bdsm αλλά το φόρουμ. Το εδώ φόρουμ. Αυτός είναι ο χώρος και όχι το τι είναι bdsm και τι δεν είναι.


    Ωραίες οι συζητήσεις περί του Εγώ. Διακρίνω την τάση να αποποιούνται οι περισσότεροι το Εγώ, πολλές φορές παρουσιάζεται ως ‘’κακό’’, ενώ δεν είναι τίποτα άλλο από τον ίδιο τον εαυτό μας, ο @peleas, μιλάει για τα τείχη που χτίζουμε γύρω μας και τους παράγοντες που τα δημιούργησαν, τα υλικά που έχει ο καθένας μας για να τα πλάσει κι έχει δίκαιο, όμως όλα αυτά είναι ο εαυτός μας και το Εγώ είναι κομμάτι του και η αποδοχή του εαυτού μας, ότι και αν σημαίνει αυτό είναι μέρος της ολοκλήρωσης μας. Από την άλλη μεριά είναι ο εγωισμός μας, εγωισμός είναι η κατάσταση, απόρροια του Εγώ μας και του εαυτού μας και είναι αυτός που αρκετές φορές μας οδηγεί σε διάφορες πράξεις μας. Δεν μπορούμε λοιπόν να κρίνουμε το Εγώ ως καλό ή κακό, αλλά ως μέρος της ύπαρξης μας. Αν μελετήσετε και λίγο το Εγώ, το Εκείνο και το Υπερεγώ του Φρόυντ ίσως γίνουν πιο κατανοητά αυτά που αναφέρω.


    Με μία πρόχειρη και άμεση πηγή, θα σας αναφέρω μερικά πράγματα για να συνδεθούν με τα παρακάτω.


    http://el.wikipedia.org/wiki/Εκείνο,_Εγώ_και_Υπερεγώ


    Το Εκείνο είναι μια συλλογική ονομασία για τις βιολογικές ανάγκες και ενορμήσεις του ατόμου. Λειτουργεί με την αρχή της ευχαρίστησης με απώτερο σκοπό (όπως υποδεικνύει και το όνομα) την απομάκρυνση του πόνου και την εκπλήρωση των ενστίκτων του ατόμου


    Το Εγώ διέπεται από την αρχή της πραγματικότητας και σκοπός του είναι να ικανοποιήσει τις επιθυμίες του Εκείνου λαμβάνοντας υπόψιν τους περιορισμούς της πραγματικότητας.


    Το Υπερεγώ στοχεύει στην τελειότητα και αποτελείται από ένα οργανωμένο μέρος της προσωπικότητας, κυρίως ασυνείδητο.


    Ας πάμε τώρα στο συμπέρασμα,

    Η αρμονική συνεργασία του εκείνου, του εγώ και του υπερεγώ χαρακτηρίζει τη λειτουργία του καλά προσαρμοσμένου ανθρώπου. Αντίθετα, η συμπεριφορά του νευρωτικού, ψυχωτικού ή διαταραγμένου στον χαρακτήρα ή προσωπικότητα ατόμου μπορεί να θεωρηθεί ως αποτέλεσμα της διαταραχής της δυναμικής ισορροπίας των τμημάτων αυτών της προσωπικότητας.



    Το χάος και η αρμονία. Η μάλλον πιο δόκιμο θα ήταν η αταξία και η αρμονία. Ο κόσμος διακατέχεται και από τα δύο. Η ανάπτυξη της θεωρίας του χάους, της θεωρίας των χορδών και ο συσχετισμός που έρχεται μέσα από την θεωρία των πάντων, δείχνει ότι αυτή η αταξία χαρακτηρίζεται από αρμονία. Στόχος εντελώς απλοϊκά είναι η εύρεση των συναρτήσεων που θα μπορούσαν να εξηγήσουν την λειτουργία του κόσμου. Αυτό και αν είναι ένα κτύπημα στον εγωισμό του ανθρώπου. Με ποίκιλες εφαρμογές, από οικονομικά μοντέλα, dpa-validation systems, νευρωνικά συστήματα, τεχνητή νοημοσύνη και πολλά πολλά ακόμα.

    Τα μοτίβα, είναι πολλά, όπως golden spiral, fibonacci number, η χρυσή τομή; Πάνω σε αυτά τα μοτίβα έχουν στηριχθεί σενάρια συνωμοσίες, θρησκείες, μακρυά από εμάς.


    Η χρυσή τομή που είναι τελικά; Δεν ξέρω, αλλά ελπίζω όσο ζω η επιστήμη να την πλησιάζει όλο και πιο κοντά και αυτό το τελευταίο σχόλιο είναι έκφραση του Εγώ μου.


    @Wolverine όμορφα φράκταλς, αν είναι δικά σου, μπορείς να μου πεις πώς τα χρωματίζεις; Επίσης ήθελα να σου πώ ότι έστω και αν μία μικρή παράμετρο αλλάξεις τότε η αλλαγή είναι φανερή και η αρμονία διαφοροποιείται.

    @spartacus όπως λες κι εσύ είναι ώρα ν’ αφήσουμε τις θεωρίες και να μιλήσουμε για τα εδώ, όχι γενικά.


    Θα πώ κατ΄αρχήν αυτά που αφορούν εμένα και πως η εδώ αταξία έχει για εμένα την αρμονία της, δεν θα κρυφτώ πίσω από το δάκτυλο μου και θα πω ακριβώς πως βλέπω εγώ τα πράγματα, αν και πολύ φοβάμαι ότι είτε ίσως σβηστεί μέρος της δημοσίευσης μου, είτε αλλαχτεί από moderator.


    Όταν μπαίνεις σ’ ένα φόρουμ διαβάζεις τους κανόνες λειτουργίας του και αν θες να συμμετάσχεις σε αυτό τους τηρείς. Ακόμα και ανορθόγραφοι, αυτούς τηρείς. Δεν τηρείς όμως άλλους, άγραφους και τα λοιπά. Όμως απαιτείς από τους moderators να διοικούν το φόρουμ με τους κανόνες που έχουν θέσει οι ίδιοι ή ο χώρος στον οποίο εργάζονται (ανεξάρτητα αν αμείβονται ή όχι, αυτό είναι δίκο τους θέμα).


    Ένας από τους κανόνες που δεν υπάρχει είναι το τι κάνουμε με τα πμ μας, οπότε αν θέλει κάποιος να δημοσιεύσει κάποιο πμ που του έχει σταλθεί μπορεί να το κάνει, αφού δεν υπάρχει απαγόρευση και για να μην έχουμε στο μέλλον παρεξηγήσεις παραθέτω εδώ τους κανόνες που ισχύουν τώρα που γράφω αυτό το μήνυμα.


    Δημοσιεύσεις (posts)

    Τα μηνύματα στα Forums θα πρέπει να είναι γραμμένα στα Ελληνικά. Posts με greeklish θα διαγράφονται.

    Μην γράφετε Κεφαλαία, ούτε στον τίτλο του μηνύματος αλλά ούτε και στο περιεχόμενό του. Σημαίνει ότι "φωνάζετε" και είναι ενοχλητικά απο οπτικής άποψης.

    Απαγορεύεται η κατάχρήση χρωματιστών Γραμμάτων, Bold, Italics, Μεγάλων Fonts κτλ, Χρησιμοποείστε τα Μόνο όταν θέλετε να δώσετε έμφαση σε κάτι, και όχι συνέχεια.

    Απαγορεύεται η δημοσιοποίηση links από άλλα ελληνικά sites/forums με σχετικό περιεχόμενο. Επιτρέπεται όμως η αναφορά σε ξένα sites με την προυπόθεση πως το περιεχόμενο τους είναι νόμιμο.

    Απαγορεύεται η δημοσιοποίηση προσωπικών στοιχείων όπως ονοματεπώνυμα, τηλέφωνα, emails, διευθύνσεις κτλ, είτε πρόκεται για τα δικά σας, είτε άλλων πρόσωπων.

    Απαγορεύονται θέματα σχετικά με Αθλητικό, Πολιτικό και Θρησκευτικό περιεχόμενο.

    Flames: Απαγορεύονται αυστηρά οι διαμάχες μεταξύ των μελών. Δηλαδή ύβρεις, προσβολές, ειρωνίες, χλευασμός των απόψεων των συνομιλητών μας κτλ.

    Απαγορεύονται αυστηρά οι αναφορές σε Επαγγελματίες που παρέχουν οποιαδήποτε ερωτική αμοιβόμενη υπηρεσία. Δηλαδή μυνήματα στα όποια δίνονται η ζητούνται πληροφορίες για επαγγελματίες καθώς και "εντυπώσεις" η reviews επαγγελματιών όσον αφορά τις υπηρεσίες που παρέχουν.

    Απαγορεύεται το περιεχόμενο των μυνημάτων να είναι Εσκεμμένα ψεύτικο, Ανακριβές, Καταχρηστικό, Ενοχλητικό, Προσβλητικό, Ρατσιστικό, Απειλητικό, Διαφημιστικό καθώς και Κερδοσκοπικού, Πολιτικού, Αθλητικού και Θρησκευτικού χαρακτήρα.

    Απαγορεύονται αυστηρά τα μηνύματα ή και υλικό που σχετίζεται με Παιδεραστία, Παιδοφιλία, Ζωοφιλία, Νεκροφιλία, Αιμομιξία και Βιασμούς.
    (συμπεριλαμβάνται οι φωτός που απεικονίζουν ανάλογο περιεχόμενο ή στις οποίες οι εικονιζόμενοι είναι ανήλικοι)

    Απαγορέυονται αυστηρά τα μυνήματα τα οπόια παραβιάζουν τους νόμους του κράτους ή που σχετίζονται με την παραβίαση των προσωπικών δικαιωμάτων ενός προσώπου. (ονοματεπώνυμα, διευθύνσεις, τηλέφωνα κτλ.)






    Όταν λοιπόν έρχεται ένας moderator και σβήνει ή τροποποίει δημοσιεύσεις κατά το δοκούν τότε ρωτώ κι εγώ με την σειρά μου σε ενδιαφέρει ο χώρος;


    Αν αυτό δεν κρύβει σκοπιμότητες, ενδεχομένως φιλίες ή οτιδήποτε άλλο τότε μπορώ να φανταστώ μόνο τα χειρότερα, ότι εδώ μιλάμε για λογοκρισία, αν λοιπόν η λογοκρισία είναι ο αυτοσκοπός, πείτε το ανοιχτά και για να προλάβω τον οποιονδήποτε απηύθηνα δημοσίως και σ’ εκείνο το νήμα τα ερωτήματα μου στην συγκεκριμένη moderator που δεν απάντησε.


    Το φόρουμ για πολύ καιρό είχε πέσει δεν είχε καθόλου ενεργή συμμετοχή και η κινητικότητα του ήταν ελάχιστη, τελευταία έχει πάλι κινητικότητα, επίσης μέχρι ένα σημείο είχε διαφορετικότητα, δυστυχώς παρατηρώ καταστάσεις και πρακτικές του παρελθόντος.

    Είδες @Wolverine τα μοντέλα, τα μοτίβα επαναλαμβάνονται, είναι πιο εύκολο αντιληπτό όταν συμμετέχουμε κι εμείς στις παρατηρήσεις μας.

    Τέλος να πω, ότι στο μίτινγκ που πάει να γίνει, από το παρελθόν βλέπω να συμμετέχουν nickname που έχουν κόψει κάθε επαφή με το φόρουμ και ξαφνικά θα πάνε σε μία συνάντηση για να δουν ανθρώπους με τους οποίους στο ανοικτό φόρουμ δεν έχουν καμία επαφή, εμένα αυτό με παραξενεύει.
     
  5. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Μμμ...περίπου. Οσο είμαστε παιδιά τα τείχη μεθοδικά και προσεκτικά τα ορθώνουν οι γονείς για λογαριασμό μας.Και οι δάσκαλοι. Για το καλό μας βεβαίως.Και αυτό κάποιοι το λένε Υπερεγώ.
    Οταν τους πάρουμε χαμπάρι, μεγαλώνοντας, για κάποιους είναι αργά για να τα γκρεμίσουν η ν'ανοίξουν κα 'να παράθυρο.Θέλει κόπο και βαριούνται. Βολεύονται λοιπόν έγκλειστοι ταυτιζοντας το Υπερεγώ με το Εγώ τους. Απο κει και μετά συμφωνώ μαζί σου.
     
  6. Vakhos

    Vakhos Regular Member

    Εμένα μου φαίνεται πολύ λογικό και αναμενόμενο να υπάρχουν αντιπαλότητες μέσα
    σε ένα φόρουμ που απαρτίζεται από άτομα κάθε λογικής , μόρφωσης , και σεξουα-
    λικού προσανατολισμού. Ως ένα σημείο το βρίσκω υγιές.
    Έτσι και αλλιώς το Bdsm δεν το αντιλαμβάνονται όλοι με τον ίδιο τρόπο και ούτε το
    εφαρμόζουν όλοι το ίδιο , μια και έχει να κάνει με τις ανάγκες του καθένα.

    - Από που πιστεύετε ότι πηγάζουν οι κατά καιρούς αντιπαλότητες /έχθρες στο φόρουμ;

    Πιστεύω από την αδυναμία μας να καταλάβουμε και να σεβαστούμε μια διαφορετική άποψη.
    Η αντιπαράθεση επιχειρημάτων είναι άλλο και η έχθρα άλλο.


    - Oι έχθρες ποικίλουν μεταξύ Κυρίαρχων-υποτακτικών- vanilla;

    Νομίζω έχει να κάνει με τον χαρακτήρα του ατόμου και όχι με το στάτους. Έχω δει
    πολλούς τσαμπουκάδες από υποτακτικά άτομα και το έχω χαρεί πολύ.

    - O Θυμός, ο τσαμπουκάς,τα νεύρα, η εκδίκηση, δεν έχουν να κάνουν με το bdsm.

    Έχουν και παραέχουν , γιατί απλά είναι ανθρώπινες αντιδράσεις . Η διαχείριση τους
    είναι το ζητούμενο και εννοείται το δύσκολο.

    - Έχω μια απορία... σας ενδιαφέρει ο χώρος;

    Ναι με ενδιαφέρει ο χώρος , αλλά κυρίως βρίσκω εξαιρετικά ενδιαφέρουσα την τριβή
    των ανθρώπων εξασκώντας bdsmικές πρακτικές.



     
  7. Αγαπητέ @lucozade , συμφωνώ στα περί τριπλής ισορροπίας-αρμονίας (δες το ποστ μου #15), παρ' όλο που δεν είχα κατά νου το φροϋδικό μοντέλο όταν αναφέρθηκα στο Εγώ. Ως εγωισμό θεωρώ την πεποίθησή μας πως οτιδήποτε συμβαίνει περιστρέφεται γύρω από εμάς. Πως ο κόσμος οφείλει να μας αγαπά και να μας εκτιμά, χωρίς να χρειαστεί να κάνουμε κάτι για να κερδίσουμε το σεβασμό και την εκτίμηση.

    Απο εκεί και πέρα είμαστε ένα κράμα λογικής, συναισθημάτων και ενστίκτων. Δε μπορούμε να αρνηθούμε κανένα κομμάτι μας, παρά μόνο να τα αποδεχτούμε και να συνεργαστούμε μαζί τους.
     
  8. brenda

    brenda FU very much

    Έχεις θίξει τα πάντα Λούκο darling, και πολύ ταυτίζομαι σήμερα με πολλά από αυτά που λες, όσο κι αν με έχεις προβληματίσει-εκνευρίσει στο παρελθόν...
    Η επεξήγηση των αυτονόητων δεν ήταν ποτέ το φόρτε μου, αλλά όσο κι αν μιλάμε μερικές φορές και ν΄αναλύουμε βαθυστόχαστα, το Λό-λα να ε-να μή-λο έχει καταντήσει must εδώ μέσα...
    Αν κάποιος θέλει να κάνει ειλικρινή διάλογο ας ξεκινήσει με τον εαυτό του...(ποιος είμαι, τι θέλω, τι ζητάω, γιατί συμμετέχω κλπ)
    Ας αναρωτηθεί εις έκαστος γιατί συμμετέχει στο φόρουμ...γιατί θα τον ενδιέφερε (ή δεν θα τον ενδιέφερε πλέον) μία πιο ενεργή ή πιο απαθής στάση στα τεκταινόμενα/γραφόμενα...

    Άλλοι συνδυάζουν δουλειά και διασκέδαση...ψυχολόγοι-ψυχίατροι θα πρέπει να υπάρχουν (πέραν των γνωστών) αρκετοί στο παρόν φόρουμ (τα ρομποτάκια είναι τα μόνα που συναντούσα τις insomniac νύχτες μου, καθώς οι υπόλοιποι είτε είχαν καβατζώσει, είτε είχαν κοιμηθεί ευτυχείς στα μοναχικά τους κρεββάτια με τα χεράκια κάτω από το πάπλωμα...)
    Άλλοι αρέσκονται να ακκίζονται, ξεδιπλώνοντας τις σπουδές-γνώσεις τους επί σύνθετων γνωστικών αντικειμένων-αρκτικόλεξων που εμείς οι πτωχοί και πνευματικά ανοχύρωτοι αγνοούμε...
    Εγώ δυστυχώς δεν μπορώ να αυτοδιαφημιστώ στο γνωστικό μου αντικείμενο ρε γαμώτο, όσο κι αν προσπάθησα ν΄ανοίξω κουβέντα για το ΑΕΠ του Λουξεμβούργου, τα δομημένα ομόλογα και τα future options...
    Το κοτέτσι είναι γεμάτο από κότες και κόκκορες....εγώ σαν ταπεινή κοτούλα θα πω ότι ναι, θα καυλαντίσουμε κιόλας, αναπόφευκτα, αλλά γι αυτό υπάρχει τόσο το τσατ, τα ΠΜ, το skype, όσο και τα πιο εξειδικευμένα φόρα (να ενημερώσω ότι δεν υπάρχει η λέξη forums...έτσι με είπε η απαρχαιωμένη ΒΙΚΙΠΑΙΔΕΙΑ που χρησιμοποιώ....)

    Δεν χρειάζεται να γαμάμε κάθε συζήτηση...(τα λέω στους άλλους για να τα ακούω κι εγώ, που ένα νήμα άνοιξα, όχι 50 κι αυτό το σοδόμισα μόνη μου...)

    Δεν χρειάζεται να μοστράρουμε το πουλί μας στα μούτρα του άλλου αν δεν μας το έχει ζητήσει σε συζήτηση για την αγάπη ή τον έρωτα...βέβαια υπάρχει και καύλα-αλληλεπίδραση όταν γαμάμε την συζήτηση, δε λέω...(γι αυτό υπάρχουν και τα νεύρα άλλωστε, τα γούστα ποικίλλουν...)
    Τα τρολ κρατάνε την κουβέντα ζωντανή, αλλιώς οι μισοί θα έμεναν σε λογοτεχνικές ομάδες της Αλκυόνης Παπαδάκη ή του Λειβαδίτη, ή στην τελική στο fb, στο badoo κοκ...(που φροντίζουν να μας τα μοστράρουνε και αυτά, αδιάλλειπτα)
    Οι αντιπαραθέσεις έχουν εξαιρετικό ενδιαφέρον...Οι αρένες είναι alltimesclassics...μόνο που εδώ θα περίμενε κανείς αίμα και σπέρμα, όχι ατάκες, διαγραφές και reports....
    Μάλλον έχω θέμα τελικά με το Υπερεγώ μου...μου το είπε και η Έφη Ζαρατούστρα που είναι φίλη μου...

    Επειδή ΚΑΙ ΕΓΩ όλως αιφνιδίως χρειάστηκε να κληθώ (χαχαχαχααχα) εσπευσμένα στα νησιά του Πάσχα από το τοπικό Πανεπιστήμιο να παρουσιάσω το γνωστό σύγγραμμά μου
    ''Γιατί συνήθιζε ο πεοκρούστης Διογένης να αυτοϊκανοιποιείται δημόσια?-μία ριζοσπαστική ανάλυση...'' πραγματικά δεν γνωρίζω αν θα καταφέρω να παραστώ στην συνάντηση...πολύ θα χαιρόμουν να γνώριζα εκτός από τους αγαπητούς συνομιλητές με τους οποίους αναπτύξαμε σχέσεις πάθους, στοργής, εκνευρισμού και αδιαφορίας και όλους όσους όψιμα θέλησαν να ικανοποιήσουν την περιέργειά τους...
     
    Last edited: 27 Ιανουαρίου 2015
  9. @brenda (άνευ προσφωνήσεως), η βιοπικοιλότητα του φόρουμ είναι κατά το μάλλον ή ήττον γνωστή. Μπορούμε να κάνουμε εικασίες σχετικά με τους λόγους συμμετοχής των παρεπιδημούντων το φόρουμ. Μέσα θα πέσουμε. Τα προβλήματα αρχίζουν όχι από το τι ζητάμε, αλλά από τις προσδοκίες που φτιάχνουμε -εντελώς αυθαίρετα- για το τι ζητούν οι άλλοι και , κυρίως, από το πώς περιμένουμε πως θα συμπεριφερθούν. Είναι σωστό και δίκαιο να αναμένουμε πως θα μας φερθούν όπως τους φερόμαστε εμείς. Απλά κάτι τέτοιο δεν ισχύει. Οι λόγοι είναι πολλοί και βαριέμαι να γράφω σεντόνια.

    Αφέσου και απόλαυσε το χάος εν τάξει, με τα τετραδιάστατα γυαλιά του χιούμορ. Γιατί είναι αστείο να παρατηρούμε εαυτούς και αλλήλους νιαουρίζοντες, γουρουνίζοντες, κοκκορευόμενους, μουγκρίζοντες κ.λ.π. Εχει γούστο να παρατηρούμε την ευκολία με την οποία καταφεύγουμε συχνά σε συμπεριφορές ειδών του ζωικού βασιλείου, ενώ αυτοαποκαλούμαστε άνθρωποι...
     
  10. _DaRkNiGhT_

    _DaRkNiGhT_ femdom art

    ναί, αλλά το θέμα εδώ είναι και λειτουργικό, είναι διαφορετικό το πώς λειτουργούν τα μέλη και το πώς οι moderators. Είναι συγκεκριμένο το πρόβλημα.
     
  11. Αγαπητέ @lucozade , καλά κάνεις και διαμαρτύρεσαι, και διεκδικείς τα δίκια σου. Καλώς ή κακώς όμως και οι μοντερέιτορς λειτουργούν όπως όλοι. Οταν έχεις την εξουσία του κουμπιού, ο πειρασμός να το πατήσεις είναι μεγάλος....
     
  12. offtopic: στους κανονισμούς απαγορεύονται αυστηρά οι διαμάχες μεταξύ των μελών,δηλαδή ύβρεις, προσβολές, ειρωνείες, χλευασμός των απόψεων των συνομιλητών μας κτλ. (flames). Από τη στιγμή που ένα μέλος θεωρεί ότι θίγεται/προσβάλλεται από την ανάρτηση άλλου μέλους και κάνει report, γίνεται διαγραφή του επίμαχου ποστ. Νομίζω ότι είναι κατανοητό.

    ontopic:
    το βρίσκω λογικό να υπάρχει αυτή η ένταση πρώτον γιατί υπάρχει το ερωτικό στοιχείο (κρυφά ή φανερά) και δεύτερον επειδή τα ποστς που ανεβαίνουν καθημερινά από πολλά άτομα είναι πάρα πολλά. Ε, αναμενόμενο.
     
Thread Status:
Not open for further replies.