Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Aντιπαλότητες και έχθρες

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος íɑʍ_Monkeץ, στις 27 Ιανουαρίου 2015.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. gaby

    gaby Guest

    Αν δεν σταματήσεις μόνη σου, είμαι υποχρεωμένη…
     
  2. Strong_Weakness

    Strong_Weakness smile....it can kill your enemy

    φυσικα υπαρχει...μονο που καμια απο τις δυο δεν ευθυνεται για τον λογο αυτο.......
    ο αμεσα ενδιαφερομενος απουσιαζει...κλασσικη ελληνικη νοοτροπια!
     
  3. Συνιστώ ψυχραιμία.
     
  4. brenda

    brenda FU very much

    Να κάνετε αυτό που πρέπει να κάνετε...εγώ δεν είμαι υποχείριο κανενός... 
     
  5. thanasis

    thanasis Contributor

    @brenda @lucozade

    Είναι κοινός τόπος (νομίζω και νομικώς) και στοιχειώδης κομψότητα η αποφυγή δημοσιοποίησης στοιχείων που αφορούν στο ιδιωτικό μας γίγνεσθαι, χωρίς τη συναίνεσή μας. Σε όλους τους ιστοχώρους που συχνάζω ισχύει το αυτό, θα επιθυμούσα να ελέγξετε αν ισχύει κάτι διαφορετικό σε αυτούς που συχνάζετε υμείς. Ως προς το νήμα που κοινοποιούνται πριβέ μηνύματα, υπάρχουν επίσης παντού και έχουν πολύ συγκεκριμένο raison d'etre. Ενδεικτικά, μπορείτε να δείτε το group Return to Sender στο ***, μια κοινότητα στην οποία υπάρχει υπερπολλαπλάσια κίνηση από ο,τι στην παρούσα κοινότητα και αντίστοιχο policy ως προς την δημοσιοποίηση προσωπικών στοιχείων.

    Ως προς τα υπόλοιπα, παρακαλώ θερμά να πέσουν οι τόνοι. Η διαχείριση δεν παίρνει θέση σε catfights όπως αυτά που διαμείφθηκαν.
     
  6. brenda για πολλούς από εμάς (και για να είμαι δίκαιος ξαναναφέρω ότι σε άλλο νήμα είπα την γνώμη μου, αν και δεν ήμουν παρών στην εξέλιξη του σκηνικού στο οποίο αναφέρεστε) η όποια αντιδικία μεταξύ εσού και την madlene είναι αδιάφορη.
    Η δε madlene άνοιξε ένα νήμα που δεν αναφέρει πουθενά στο αρχικό του ποστ εσένα συγκεκριμένα, αλλά αναφέρεται σε αντιδικίες γενικότερα.
    Αν ήμουν moderator θα σας έλεγα απλά να αδιαφορήσετε η μια για την άλλη - το ίδιο κάνω και τώρα - και να τελειώσει εδώ όλο αυτό.

    Σε γενικές γραμμές συμφωνώ με τα όσα αναφέρει ο Θανάσης πιο πάνω.
     
    Last edited: 27 Ιανουαρίου 2015
  7. folha

    folha deja vu

    Κλεμμένο από ένα άλλο φόρουμ:
    "Δημοσίευσα την γνώμη μου σε μία συζήτηση. Κάποιος αμέσως μετά απαντάει με επιθετικό/προσβλητικό ύφος προς εμένα και την άποψή μου. Δεν πρέπει να "ανταποδώσω τα πυρά" αμέσως;
    Σε αυτές τις περιπτώσεις χρειάζεται ψυχραιμία. Συνήθως, αν κάνουμε λίγο υπομονή, θα βρεθεί κάποιος άλλος που εκφράζοντας την άποψή του θα ενισχύσει την δική μας και θα απαξιώσει την όποια προσβλητική απάντηση δεχτήκαμε προηγουμένως. Αυτό έχει μεγαλύτερη αξία από το να απαντήσουμε οι ίδιοι γιατί δείχνει ότι τις απόψεις μας τις συμμερίζονται κι άλλοι εκτός από εμάς. Εναλλακτικά, μπορούμε να στείλουμε πμ (προσωπικό μήνυμα) στο άτομο που μας προσέβαλε ζητώντας του να χαμηλώσει τον τόνο του μέσα στο φόρουμ, χωρίς απειλές και λόγια που θα επιδεινώσουν το πρόβλημα αντί να το λύσουν. Τέλος, αν αποφασίσουμε να απαντήσουμε με δημοσίευση στο φόρουμ θα πρέπει να προσέχουμε ώστε η απάντησή μας να μην "ανάψει κι άλλο τα αίματα". Οι προσωπικές κόντρες χαλάνε το φόρουμ, κάνουν δύσκολη την συνέχιση της συζήτησης και δεν προσφέρουν τίποτα σε κανέναν μας."
     
  8. aethereal

    aethereal Guest

    κι επειδη οι ανθρωποι εχουν "αδυναμιες"
    εχω παρατηρησει καποιες στιγμες οπου εθελουσια συγχεονται καποιες εννοιες....κατα το δοκουν

    -υποκειμενικο/αντικειμενικο
    -εγωισμος/αυτοσεβασμος/ματαιοδοξια
    -δικαιοσυνη/συμφερον
    -ελευθερια/αναρχια
    -υποτακτικοτητα/θυματοποιηση
    -κυριαρχικοτητα/αυταρχικοτητα
    -δυναμη/βια
    -καλοσυνη/αδυναμια
    -μορφωση/πτυχιοποιηση
    -θρασος/θαρρος
    -διαλογος/ελληνορωμαικη παλη
    -αποδομηση,αλλοτριωση/βελτιωση...
    -χιουμορ/μπηχτη

    η εθελουσια αυτη συγχυση των εννοιων,δημιουργει αλλοτε τις σπιθες,κι αλλοτε τις φλογες
     
  9. brenda

    brenda FU very much

    Να διευκρινίσω εδώ, ότι εγώ δεν έχω δημοσιοποιήσει ποτέ ΠΜ κανενός, και στο νήμα του ξεκατινιάσματος αυτό που παρέθεσα ήταν από άλλο φόρουμ, ο λόγος της παρέμβασης μου ήταν το δικαίωμα του @lucozade να αναφερθεί σε παλιά τους συζήτηση για να της αποδείξει ότι άλλα λέει κι άλλα κάνει....

    Δεν έχω κανένα προσωπικό θέμα με την @Madeleine Rk, την οποία δεν γνωρίζω και δεν έχω τίποτα να μοιράσω...απλά ξέρω κι εγώ να απαντώ σε προκλήσεις...
    Αφού αναφέρεστε στο raison d'etre του νήματος, θα σας παραπέμψω στο Βολταίρο...δεν είμεθα φίλοι με τον @lucozade για να πάω να προστατέψω τις θέσεις του, το ίδιο θα έκανα για τον οποιονδήποτε...είμαι υπέρ της ελευθερίας του λόγου και το έχω τηρήσει σε όλη την 44χρονη ζωή μου...
    Δεν εκτέθηκαν ούτε γυμνές φωτό, ούτε σεξουαλικού περιεχομένου θέματα...εκεί θα ήμουν κάθετα αντίθετη (και διορθώστε με αν θέλετε αλλά και αυτό έχει γίνει)...


    Το θέμα ήταν οι παρεμβάσεις στα νήματα των άλλων και πως το διαχειρίζονται οι νηματοθέτες...
    Προφανώς κάποιοι πάνω στον εκνευρισμό τους είπαν πολλά...ο καθένας θα αναλογιστεί το ύφος και το ήθος του...
    Προστακτική στην ζωή μου επιτρέπω μόνο στον Κυρίαρχό μου και σε ΚΑΝΕΝΑΝ άλλον ή άλλη....
    Εγώ πάντως και κρύο νερό ήπια και εννοούσα αυτά που έλεγα περί διαγραφής...θα κάνω όσα like θέλω, δεν είδα να απαγορεύεται αυτό στους κανόνες του φόρουμ...
    Δεν έχω κάνει κανένα report μέχρι σήμερα σε ΚΑΝΕΝΑΝ, αν και έχω προσβληθεί βάναυσα πολλάκις...δεν μπορείς να απαιτείς ελευθερία αν δεν την εκχωρείς!!!
    Λυπάμαι αν σας στεναχώρησα, αλλά καλώς ή κακώς είμαι άνθρωπος ανυποχώρητος στις αρχές μου με το θάρρος της γνώμης μου...
    Αν αυτό θεωρείται κατινιά, επίσης λυπάμαι, αλλά δεν μπορώ να κάνω κάτι γι' αυτό...
    Γνωρίζω ότι δεν μπορούμε όλοι να συμφωνούμε, γι αυτό άλλωστε υπάρχουν και τα επιχειρήματα...
    Δεν θα ξανασχοληθώ με το παρόν νήμα, ούτε και με κανένα άλλο, αφού τόσο ενοχλούν τα γραπτά μου...
    Καληνύχτα σας....
     
  10. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

     

    Να διευκρινίσω εδώ, ότι εγώ δεν έχω δημοσιοποιήσει ποτέ ΠΜ κανενός, και στο νήμα του ξεκατινιάσματος αυτό που παρέθεσα ήταν από άλλο φόρουμ, ο λόγος της παρέμβασης μου ήταν το δικαίωμα του @lucozade να αναφερθεί σε παλιά τους συζήτηση για να της αποδείξει ότι άλλα λέει κι άλλα κάνει....
    [/QUOTE]
     
  11. Καταρχάς, αυτό λέγεται γκρίζα διαφήμιση - με χιούμορ το λέω.
    Ναι, όλοι γνωρίζουμε από τους παλιούς πως υπάρχουν, πλέον, πολλά φόρα όσο και groups στο FB (όλοι είμαστε μέλη ολούθε) - αφού κάποια στιγμή έγινε ότι και το 1989 στην Ελληνική Τηλεόραση.
    Όοοχι να μην δημοσιοποιήσεις κανένα ΠΜ σε πιστεύουμε, κάτι παρόμοιοι "στηλοβάτες" (αλήθεια που είναι το εικονίδιο του αυνανισμού) στέλνουν (και αυτό είναι εξακριβωμένο όσο και βδελυρό συνάμα) ΠΜ με τα οποία στοχοποιούν / συκοφαντούν - με ψέματα που θα ζήλευε και ο Μινχάουζεν - ανθρώπους με τους οποίους διαφωνούν ή αντιπαθούν - μερικοί εξ' αυτών γράφουν κατά καιρούς μπηχτές στους τοίχους τους στο FB κεκαλυμμένοι πίσω από τα ψεύτικα προφίλ τους, καλούν κόσμο να μην πηγαίνει σε συναντήσεις, βάζουν λόγια και άλλα ωραία (το 'χουμε δει το εργάκι από πολύ κοντά)... όλα τούτα με την προκάλυψη της αυθεντίας και της υπέρμετρης αλτρουιστικής αγάπης για το καλό του BDSM όπου δει (κάτι σαν την ιεραρχία της Μονής Βατοπεδίου).
    Ότι κάνει ο Πατερούλης του "Κυνόδοντα" (2009) του Λάνθιμου ένα πράγμα.
    Και όσοι από αυτούς κάνουν τον κόπο να έρθουν στις 31 και τους δω θα τους πω πως....ΜΟΥΝΙ ΛΕΜΕ ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΗ ΛΑΜΠΑ!
     
  12. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    μια μερα πηγα νωρις για υπνο κι εχασα τα καλυτερα  
     
Thread Status:
Not open for further replies.