Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

"Absolute Fetish BDSM Festival at Erotica - 14-17 Μαϊου '09

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM / Fetish Parties' που ξεκίνησε από το μέλος SM_Art_Lady, στις 12 Απριλίου 2009.

  1. Apollyon

    Apollyon God's Demon Contributor

    Re: Απάντηση: "Absolute Fetish BDSM Festival at Erotica - 14-17 Μαϊου '09

    Inco ηρθε ηδη ?

     

    Υ.Γ. Δεν αντεξα  

    Οσον αφορα το συγκεκριμενο event θα ηθελα αν ειναι ευκολο για τους mod και μετα απο συννενοηση με τον νηματοθετη να διαγραφουν τα σχολια που καταφερονται ανουσια εναντιων ατομων που θα συμμετεχουν στο event.Προσωπικα με προσβαλλουν σε μεγιστο βαθμο και ειναι προκλητικοτατα.το οτι εχουμε επιλεξει να μην μιλαμε μεχρι τωρα μην κριθει ως αδυναμια.Μαλλον βλακωδης ευγενεια ειναι και η ανοχη τελεωνει .
     
  2. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: "Absolute Fetish BDSM Festival at Erotica - 14-17 Μαϊου '09

    Εγώ πιστεύω πως θα τα βρούνε και θα ζητήσουν και οι δύο διαγραφή όλων των σχολίων..  

    Απολλύον..



    ..άει χέσου!  


    1.Το καλύτερο κάνεις man  ..

    2.Ευχαριστώ και σου εύχομαι μια μέρα να μαζέψεις ανεξαιρέτωςόλες τις γυναίκες του κόσμου,να τις δέσεις και να τις φωτογραφίζεις όσο θες!
    Θα εκτιμούσα ιδιαίτερα αν τις κρατούσες δεμένες κιόλας,ώστε να τις βλέπουμε μόνο στις φωτογραφίες σου!!  
     
    Last edited: 3 Μαϊου 2009
  3. El_Gato

    El_Gato Regular Member

    Και εγώ λέω συνεχώς θετικά για την Εύα. Αλλά φυσικά δεν αμείβομαι μόνο με ένα 50ράκι το post. Είμαι ακριβώς, πλην ποιοτικός και παίρνω τουλάχιστον 200 ευρώ το post. Οπότε καταλαβαίνεις γιατί δεν ξέμειναν λεφτά για να πληρωθείς για την έκθεση... Ελπίζω να δήξεις κατανόηση και να με συχωρέσεις. Έχω και έξοδα…

    Σε ευχαριστώ προκαταβολικά!!!
     
  4. pancyber

    pancyber Regular Member

    Πολύ σωστά τα λες Πάνο, η ειδοποιός διαφορά όμως ανάμεσα σε αυτό που λες και την πραγματικότητα βρήσκεται στο οτι υπεύθυνος επαγγελματίας γίνεσαι (η ποιό σωστά είσαι) όταν υπάρχει κάποιος που πληρώνει για αυτό που έχεις να προσφέρεις. Σε κάθε άλλη περίπτωση είσαι είτε ερασιτέχνης, είτε εθελοντής είτε απλά καλός αλλά όχι αναγνωρισμένος (work on that). Και φυσικά δεν αρκεί απλά το να ζητήσεις χρήματα για κάτι, για να μεταπηδήσεις...

    για τους απανταχού θειγμένους: Μη φοβάστε... όλοι οι μεγάλοι καλλιτέχνες αναγνωρίστηκαν μετά θάνατον... (βλ. Van Gogh)

     
     
  5. john_slave96

    john_slave96 Contributor

    Αναφέρεις τον μεγάλο Ολλανδό, αυτός όμως είχε ένα αφτί λιγότερο (που το έκοψε μόνος του) εμείς άραγε τι πρέπει να κόψουμε για να αναγνωριστούμε; (Για τη φουκαριάρα την Αφέντρα μου ρε γαμώτο)  
     
  6. pancyber

    pancyber Regular Member

    το κεφάλι ολόκληρο φαντάζομαι θα ήταν καλή επιλογή μιας και έχεις 2 σε 1...
    και κόβεις κάτι... και πεθένεις οπότε και αναγνωρίζεσαι...
    βέβαια μη βιαστείς... σιγουρέψου ότι άφεισες πλούσιο έργο πίσω σου  
     
  7. Εl_Gato, συγχωρεμένος από μένα (γέλια).

    Αναφέρεις εδώ:

    "Και εγώ λέω συνεχώς θετικά για την Εύα. Αλλά φυσικά δεν αμείβομαι μόνο με ένα 50ράκι το post. Είμαι ακριβώς...."

    Και σου απαντώ:

    "Πιθανόν να σου αλλάζει και πάνα έναντι αμοιβής δεν Μ/μας αφορά"


    pancyber (Παντέλο, γνωστός χρόνια από το mirc),

    Δεν είχα σκοπό να συμμετάσχω, ούτως ή άλλως σε αυτή την έκθεση (γι' αυτό και οι απαιτήσεις μου, όταν μου ζητήθηκε "βοήθεια" από την γνωστή ομάδα των παρατρεχάμενων, ήτανε εξοργιστικά υψηλές επίτηδες).

    Είμαι ελεύθερος επαγγελματίας (σκίτσο, φωτογραφία, σκηνοθεσία κ.α.) και έχω την δική μου εταιρία (Ναι, πληρώνομαι για φωτογραφήσεις και μάλιστα αρκετά καλά). Ασχολούμαι δε, εδώ και χρόνια, με την θεματική bdsm (σε φώτος, σκίτσα κλπ). Επίσης, το shibari αποτελεί μιαν άλλη πολύχρονη δραστηριότητά μου (σημ. με το bdsm ασχολούμαι ενεργά, πάνω-κάτω 10 χρόνια, αν βγάλουμε απέξω τις παιδικές και εφηβικές φαντασιώσεις κλπ).

    Η ομάδα της Εύας (η Εύα, κυρίως, να λέμε την αλήθεια) δεν θα μπορούσε να αποτελεί εξαίρεση (να της γίνει χάρη δηλαδή) όταν ήρθε να με προσεγγίσει, ειδικότερα από την στιγμή που μου ζήτησε, προκαταβολικά, να κάνει αυτό που κάνει πάντα:

    Nα "δανειστεί" κείμενο (της πρόσφατης δικής μου έκθεσης http://xristostsakalos.blogspot.com/) και να το οικιοποιηθεί για το event που οργάνωνε. Nα μιλήσει στις εφημερίδες κλπ ή να βάλει κανέναν Μaster-φρικίο (επιχειρηματίες που βρίσκει, της τα σκάνε και τους μαθαίνει κάνα 2 κόλπα) να τα πει αντί για αυτή.

    Βλέπετε, για όσους δεν το ξέρουν, εγώ σαν Χρήστος (μέσω της ιδιότητάς μου σαν καλλιτέχνης) μιλάω επώνυμα για τον σαδομαζοχισμό στην Ελλάδα και όχι πίσω από nick (χωρίς βέβαια να ισχυρίζομαι, όπως η Absolute Fetish, ότι είμαι η ΜΟΝΗ ΑΛΗΘΕΙΑ του ΒDSM ΚΑΙ ΛΟΙΠΕΣ ΜΠΟΥΡΔΕΣ).

    Όταν εγώ αρνήθηκα, ευγενικά, η στάση της άλλαξε απέναντί μου (κάτι που περίμενα  ) - Πάλι καλά που οι δικηγόροι μου ήτανε ενημερωμένοι Ευάκι (και ακόμα είναι).

    Δεν θα μπορούσα, επίσης, να αφήσω την Εύα να κάνει παραπληροφόρηση, σχετικά με τον "Εθελοντισμό στο BDSM για το καλο του χώρου" (μιας και το έθεσε σαν θέμα στο παρών νήμα).

    Μ/μας αφορούσε όλους πιστεύω, να δούμε ότι εθελοντισμός:
    Δεν υπάρχει, Δεν υπήρξε και ούτε θα υπάρξει ποτέ (κυρίως, δε, από την στιγμή που μπένουνε στο bdsm εταιρίες άσχετες με αυτό, όπως η MEGADANCE, για παράδειγμα, με σκοπό το άμεσο κέρδος).

    Ιnco λυπάμαι που το συνεχίζω, αλλά ο Thundercat (Gato) ήθελε και άλλο λάδι στην φωτία.

    Sorry

    johnslave96 σκοπεύεις να ευνουχιστείς για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο τι ακούω?  
     
  8. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Κύριε Τσάκαλε... θα τα πούμε μετά την έκθεση...και πίστεψε με έχουμε να πούμε πολλά....!

    Τώρα αδυνατώ πλέον... Τα λουριά σφίγγουν!

    Α... και μια συμβουλή...έως τότε… Σταμάτα να απειλείς άτομα που βρίσκονται γύρω μας..(ξέρεις εσύ τι λέω)....γιατί "πίσω έχει η αχλάδα την ουρά"
     
  9. Δεν έχω απειλήσει κανέναν Κυρία Εύα.

    Άλλοι απειλούνε όπως εσείς παραπάνω

    το τηλέφωνό μου είναι ανοιχτό.

    και όχι μόνο το τηλέφωνο και επάνω δημόσια Αθήνα έρχομαι και γίνεται λεκτική αντιπαρέθεση (σε meeting όχι στο event) όποτε θέλετε

    Δεν κρύβω τίποτα
     
    Last edited: 5 Μαϊου 2009
  10. Lola

    Lola Regular Member

    Απάντηση: "Absolute Fetish BDSM Festival at Erotica - 14-17 Μαϊου '09

    Δε θελω να σχολιασω απολυτως τιποτα επι του θεματος, απο τη μυτη κοντευει να μας βγει αυτη η erotica και δεν προλαβε καλα καλα να αρχισει η ερμη!   Ποιος ο σκοπος ολων αυτων τον αντιπαραθεσεων; Ο καθενας μας μπορει να εκφραζει ελευθερα τη γνωμη του χωρις ομως να προσβαλλει/υποτιμα τους υπολοιπους.. Προσωπικα δε θα μπω καν στον κοπο να χαλαστω, ο καθενας απο μας μπορει να γραφει το μακρυ του και το κοντο του, ειτε εχει καποια σχεση με αυτο που συζηταμε ειτε οχι. Λιγες μερες εμειναν, relax.. Θα τα πουμε συντομα απο κοντα και σιγουρα θα εχουμε να κανουμε πολυ πιο ευχαριστα πραγματα απο οτι εδω.. 

    Seirios_79 καλο θα ηταν ολα αυτα να συζητηθουν μετα την erotica, ειμαστε ολοι πολυ πιεσμενοι και απασχολημενοι αυτο τον καιρο για debate μεσω του forum  

    φιλικα
     
  11. Syrah

    Syrah Contributor

    Moderator's notification:

    Το νήμα κλειδώνεται για 24 ώρες προς αποφυγή περαιτέρω flames. Αν αυτά συνεχιστούν και μετά το άνοιγμά του, τα επίμαχα σχόλια θα διαγράφονται πάραυτα, επιφέροντας τις προβλεπόμενες ποινές και οι χρήστες που τα αναρτούν θα είναι οριστικά banned από το thread.
     
  12. James_Bondage

    James_Bondage Regular Member

    Erotηση για Erotica '09  p)

    Θα υπαρχει καποιος στην Erotica (ας πουμε <<υπευθυνος>> ή <<εντεταλμένος>> απο τους συμμετέχοντες διοργανωτές) για να εξηγεί στον κόσμο και κυρίως στους ημιμαθείς για το τι ειναι το bdsm, το s/m, τα διάφορα φετιχ, και τις σχεσεις τους με τον ερωτισμό, καθώς και γιατι δεν ειναι ανωμαλία από ψυχολογικής, κοινωνικής, ηθικής αποψης;
    Βεβαια μιλάω για καποιον ο οποίος θα εξηγεί με επιχειρήματα και οχι με συγκρίσεις τυπου "α, θεωρεις τον πολεμο ηθικο και το s/m ανήθικο".

    Αν ναι, λοιπον, ποιος θα ειναι εκεινος/η για να φερω καναδυο φιλους να τους απομυθοποιήσω την <<ανωμαλία>>. Γιατι η ημιμαθεια ειναι χειρότερη της ξεροκεφαλιάς και της αγραμματοσύνης.