Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

AIDS!!! μηπως μας δουλευουν κανονικά?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και υγεία' που ξεκίνησε από το μέλος extreme32, στις 6 Μαρτίου 2008.

  1. SalinasValley

    SalinasValley New Member

    Ποτέ δε μου άρεσαν οι συνομωσιολογικές εξηγήσεις.Συνήθως δεν έχουν καμία βάση,απλά γοητεύουν και κάνουν τη φαντασία μας να τρέχει με χίλια.Οι θρησκόληπτοι και οι πουριτανοί,έχουν πλάσει πολλά,αλλά νομίζω όχι τον ΗΙV,me thinks. 
     
  2. Aetos30

    Aetos30 Regular Member

    Σε πολλές χώρες της Αφρικής ο θάνατος είναι πολύ εύκολος. Σχετικά με το aids ,υπάρχουν εκεί πολλοί επιβαρυντικοί παράγοντες που βοηθούν τον ιό να είναι σε υψηλά επίπεδα και να προκαλεί βλάβες και ασθένειες στον οργανισμό. Οι θάνατοι στην Αφρική οφείλονται στις μολύνσεις στην κακή και ελλειπή διατροφή, στις κακουχίες και στο χαμηλό βιοτικό επίπεδο.
    Όλα αυτά κάνουν τον ιό να δυναμώσει και να επιτεθεί στον οργανισμό. Αυτός είναι ο βασικός λόγος που στην Αφρική πεθαίνουν από aids τόσοι πολλοί φορείς.
     
  3. extreme32

    extreme32 Regular Member

    Καλα εχουμε ξεφυγει εντελως. Αλλα οκ.
     
  4. Lost Hours

    Lost Hours Regular Member


    Lost Hours φοράει τα γυαλιά του, παίρνει τον χάρακα και ξεκινά...

    Το 1981 αναγνωρίστικαν οι πρώτες περιπτώσεις μιας νέας νόσου η οποία ονομάστηκε συνδρομο επίκτητης ανασολογικής ανεπάρκειας. Τα θύματα πέθαιναν από σπάνιες λοιμώξεις επειδή το ανοσοποιητικό τους σύστημα ήταν κατεστραμένο. Η αιτία αναγνωρίστηκε 2 χρόνια αργότερα απο τους Luc Montagnier και Robert Giallo....

    Το κύτταρο- ξενιστής του ΗΙV είναι το λεμφοκύτταρο CD4+, ένα ζωτικό κύτταρο που συνεισφέρει στην ανοσιακή απόκριση . Τα λεμφοκύτταρα CD4+ χρησιμεύουν ως βοηθητικά και επαγωγικά κύτταρα στην δράση των λεμφοκυττάρων Β και άλλων λεμφοκυττάρων Τ (κρατήστε το στην μνήμη σας αυτό).

    Προφανώς όλοι γνωρίζετε τα αντισώματα, αυτό που ίσως να μην γνωρίζετε είναι ότι τα αντισώματα είναι διαλυτές πρωτεΐνες οι οποίες αναγνωρίζουν τα ξένα σώματα που εισέρχονται στον οργανισμό. Τα αντισώματα λοιπόν, είναι οι μπάτσοι του οργανισμού μας στην ουσία, ελέγχουν οτιδήποτε κυκλοφορεί μέσα μας (για το πώς κρίνουν αν κάτι ανήκει στον εαυτό ή είναι ξένο οφείλεται στο γεγονός ότι το ανοσοποιητικό σύστημα έχει μνήμη-κουφό ε;

    Τα αντισώματα παράγονται από τα πλασματοκύτταρα τα οποία με την σειρά τους παράγονται από τα λεμφοκύτταρα Β. Αφού γίνει αυτό,(αφού γίνει η ανίχνευση δηλαδή από τα λεμφοκύτταρα Β) την βρώμικη δουλεία την κάνουν τα λεμφοκύτταρα Τ, που δικαιολογημένα τα έχουν ονομάσει φονικά κύτταρα, αφού μόλις πάρουν το σήμα σκοτώνουν τα κύτταρα του οργανισμού που έχουν προσβληθεί από ξένα σώματα. Κάπως έτσι λειτουργεί το ανοσοποιητικό σύστημα, λειτουργία περιγραφόμενη από μένα απλοϊκά σε τόσο μεγάλο βαθμό που οι ιολόγοι δικαιολογημένα θα μπορούσαν να με επικηρύξουν.

    Αλλά εγώ ιολόγος δεν είμαι, και δεν γνωρίζω την ακριβής διαδικασία κατάπτωσης του ανοσοποιητικού συστήματος εξαιτίας του ΗΙV , όμως αυτό που προκύπτει από τα παραπάνω είναι ότι η λειτουργία των λεμφοκυττάρων CD4+, των κυττάρων ξενιστών του ΗΙV, αναστέλλεται από την παρουσία του ΗΙV, και επαγωγικά επηρεάζεται και η εύρυθμη δράση των λεμφοκυττάρων Β και Τ και έτσι το ανοσοποιητικό σύστημα καταρρέει….γιατί γίνεται αυτό; Αφήστε απαντώ εγώ…

    Επειδή ο HIV είναι ρετροιός και όπως κάθε ρετροιος που σέβεται τον εαυτό του δεν έχει δικό του DNA, την βρίσκει με το DNA των άλλων, ο αλήτης. Αφήστε που είναι και άναποδος ο κερατάς!! Ενώ κάθε ιός πολλαπλασιάζεται ακολουθώντας την κλασική πορεία μεταγραφής- μετάφρασης, δηλαδή ο ιός μεταγράφει τις γενετικές του πληροφοριές που βρίσκονται στο DNA του σε μόρια RNA τα οποία με την σειρά τους μεταφράζουν αυτές τις πληροφορίες και παράγουν πρωτείνες (πρωτείνες που ειναι απαραίτητες για την περεταίρω εξάπλωση του ιου και αυτές οι πρωτείνες κάνουν τον ιό παθογόνο), ο HIV δρα αλλιώς (όπως και κάθε ρετροιός): εχει αποθηκευμένες τις γενετικές του πληροφορίες στο RNA του, καθώς DNA δεν έχει και σφετερίζεται το DNA του ξενιστή του, κοντολογίς ο ιός με το που θα βρεθεί στο κύτταρο- ξενιστή του, δημιουργεί το δικό του DNA το οποίο ενσωματώνεται στο DNA του ξενιστή και πλέον το μολυσμένο DNA παράγει νεα μόρια RNA του ιού τα οποία με την σειρά τους παράγουν τις πρωτεΐνες του ιού (η προαναφερόμενη ενσωμάτωση είναι απαραίτητη προϋπόθεση για την περεταίρω ανάπτυξη του ιού).

    Αντιλαμβάνεστε τώρα γιατι ο ΗΙV καταστρέφει το ανοσοποιητικό σύστημα αφού έχει προτίμηση στα λεμφοκύτταρα CD4+, ως κύτταρα ξενιστές. Το πώς γίνεται; Τρέχα γύρευε! Οι πρωτείνες που παράγονται από την ανάπτυξη του ιού είναι εξαιρετικά βλαβερές αφού αναστέλουν στην ουσία την λειτουργία των κυττάρων- ξενιστών , δηλαδή τα θεμέλια του ανοσοποιητικού.

    Επιπλέον το παραγόμενο DNA του ιού περιέχει γονίδια τα οποία μεταλλάσσονται με μεγάλη συχνότητα-οι προαναφερθείσες πρωτείνες παίζουν ρόλο και σε αυτό) με αποτέλεσμα ο ιος να μην είναι σταθερος, πράγμα που σημαίνει ότι αποτελεσματική φαρμακευτική αγωγή είναι εξαιρετικά δύσκολο να βρεθεί, αφού ο ιός ελίσσεται.

    Πιάνομαι από την τελευταία πρόταση για να μιλήσω για την συνομωσία που παρουσιάστηκε σε αυτό το νήμα. Είμαι αντίθετος σε ότι υποστηρίζει ο νηματοθέτης• δεν εχω κάποιον δικό μου να έχει τον ιο HIV, δεν γνωρίζω επίσης κανέναν να έχει αυτόν τον ιό, αλλά ένα φεγγάρι το έπαιζα επιστήμονας και είδα ότι πράματα που είχα διαβάσει και τα αποδεχόμουνα ως πανάκεια, τα είδα στην πράξη μέσα σε εργαστήρια και γνωρίζω ότι σχεδόν κάθε φράση που έχει γραφτεί σε επιστημονικές εργασίες γράφεται κατόπιν πειραμάτων και ευρέσεως αποδείξεων από ξεχωριστές μελέτες από ξεχωριστούς ανθρώπους-και πιστέψτε με- στην τάξη των επιστημόνων βρίσκονται οι πιο μισαλλόδοξοι άνθρωποι, ο καθένας θέλει την πίτα δικιά του κάτι που αποτελεί δικλείδα ασφαλείας για την εγκυρότητα των πορισμάτων.

    Πάντως για να τελειώνω κιόλας, αν ψάχνουμε συνωμοσία σε αυτήν την περίπτωση αυτή θα την βρούμε στην απόκρυψη αποτελεσματικών φαρμάκων από τις φαρμακευτικές, καθώς αυτές κοιτώντας το οικονομικό τους συμφέρον τους θα τα πλασάρουν όποτε αυτές κρίνουν απαραίτητο. Δηλαδή ακόμα και όταν η Χ φαρμακευτική εταιρία έχει έτοιμο ένα πιο αποτελεσματικό φάρμακο για μια αρρώστια, πιστοποιημένο με παράνομες κλινικές μελέτες στην Αφρική, το πλασάρει στον δυτικό κόσμο όταν η προηγούμενη πατέντα φαρμάκου της για την ίδια ασθένεια «ανοιγεί» και μπορεί να είναι εκμεταλλεύσιμη από άλλες εταιρίες με συνέπεια λόγω ανταγωνισμού να πέφτει η τιμή του φαρμάκου και συνεπώς και τα έσοδά της.


    Σαφώς ότι γράφω γίνεται για λόγους εντυπωσιασμού και επιδειξη γνώσεων,  , ελπίζοντας στην παρουσία καποιάς bottom με φετίχ την βιοχημεία σε αυτό το forum
     
    Last edited by a moderator: 12 Ιουνίου 2009
  5. Jomaru

    Jomaru Guest

    λογω ελλειψης χρονου επι της παρουσης δεν θα προεκταθω. lost ωραια απαντηση μαλλον διαβαζουμε απο τα ιδια site (med.. etc) αυτο που καταλαβαινω ειναι οτι ο ιος του aids δεν σκοτωνει , αλλα εξασθενει το ανοσοποιητικο συστημα τοσο ωστε να προκαλειται ο θανατος. μια αλλη μου απορια ειναι γιατι οταν καποιος πεθαινει απο aids οπως συνηθιζεται να λεμε γιατι δεν εντοπιζεται πουθενα μεσα του ο ιος?
     
  6. extreme32

    extreme32 Regular Member

    O νηματοθετης δεν υποστηριζει ακριβως. Εχει γνωρισει απλα καποια ατομα οροθετικα, και καποιους επιστημονες που υποστηριζουν τις θεσεις τους. Κι απο εκει και περα θετει ερωτηματα. Αν υπαρχουν αυτες οι μελετες που ολοι αυτοι υποστηριζουν πως δεν υπαρχουν, γιατι δεν τους βουλωνουν τα στοματα για να μην μπερδευεται και ο κοσμος; Που ηταν ολοι αυτοι που υποστηριζουν οτι υπαρχουν σε ολες αυτες τις συζητησεις που εγιναν δημοσια; Δεν ηθελαν να ασχοληθουν με το θεμα; Εγω παλι αν ειχα αυτα τα στοιχεια θα ηθελα πολυ να πω σε ολους αυτους "ΝΑ'ΤΑ ΠΑΠΑΡΙΔΕΣ. ΚΛΕΙΣΤΕ ΤΩΡΑ ΤΟ ΣΤΟΜΑΤΑΚΙ ΣΑΣ." Επισης θα πηγαινα να παρω και τα 50.000 $* κιαν δεν μου τα εδιναν θα εβγαινα στον Ευαγγελατο.

    "Σημειωτέον ότι έχει ανακηρυχθεί βραβείο 50.000 δολαρίων ΗΠΑ για όποιον βρει τη μελέτη με τις αποδείξεις ότι τα "τεστ αντισωμάτων για τον HIV" ανιχνεύουν τον HIV ή τα αντισώματά του. Κανείς δεν έχει πάρει το βραβείο ακόμα, ενώ η προθεσμία λήγει σύντομα. Αν ως τις 21 Απριλίου 2009, οπότε συμπληρώνονται 25 χρόνια από την επίσημη ανακοίνωση ανακάλυψης του AIDS, δεν έχουν βρεθεί οι αποδείξεις που ψάχνουμε, μήπως θα είναι καιρός να το ανακηρύξουμε ένα φιάσκο;"(πηγη www.hivwave.com)


    επισης... που αλλου κατι μου βρωμαει;;;;;

    "Ελληνική Εταιρεία Μελέτης και Αντιμετώπισης του AIDS, 14/2/2007

    Από M. K. Λαζανά, Τετ 14/2/2007 6:09 μμ

    Κυρία Παπαγιαννίδου,

    Σας αποστέλλουμε δελτίο τύπου της Ελληνικής Εταιρείας Μελέτης και Αντιμετώπισης του AIDS ως απάντηση στις απόψεις σας.

    Θα επιθυμούσαμε να προβληθεί στην ιστοσελίδα σας και η άποψη της εταιρείας μας στο πλαίσιο μιας αντικειμενικότερης πληροφόρησης.

    Με τιμή




    Π. Γαργαλιάνος-Κακολύρης Μ.Κ. Λαζανάς



    Πρόεδρος Γραμματέας

    ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ
    Η Ελληνική Εταιρεία Μελέτης και Αντιμετώπισης του AIDS, θεωρώντας άκρως επικίνδυνες για τη δημόσια υγεία τις απόψεις της δημοσιογράφου κυρίας Μαίρης Παπαγιαννίδου όπως αυτές εκφράζονται μέσα από την ιστοσελίδα της και το βιβλίο της και που δημοσιεύθηκαν σε μερίδα του τύπου, εκδίδει την ακόλουθη ανακοίνωση:



    1. Υπάρχουν αδιάσειστα στοιχεία που αποδεικνύουν ότι ο HIV (ιός της ανθρώπινης ανοσοανεπάρκειας) προκαλεί το AIDS (σύνδρομο της επίκτητης ανοσοανεπάρκειας). Ο ιός έχει απομονωθεί, ακόμα και φωτογραφηθεί, η δε φαρμακευτική αγωγή κατά του ιού (η οποία χορηγείται δωρεάν στη χώρα μας) είναι υπεύθυνη για την σαφή μείωση των θανάτων αλλά και των λοιμώξεων που χαρακτηρίζουν το AIDS

    2. Τα επιδημιολογικά δεδομένα ως προς τον αριθμό των μολυνθέντων ατόμων αλλά και τους τρόπους μετάδοσης του ιού βασίζονται στην επιστημονική μεθοδολογία και είναι αναμφισβήτητα: 39.5 εκατομμύρια άνθρωποι ζουν με τον ιό (4.3 εκατομμύρια εξ αυτών μολύνθηκαν μέσα στο 2006), 24.7 εκατομμύρια ζουν στην υποσαχάρια Αφρική όπου ο κύριος τρόπος μόλυνσης είναι η ετεροφυλοφιλική σεξουαλική επαφή από τον άνδρα στη γυναίκα και από τη γυναίκα στον άνδρα, τροφοδοτώντας ένα φαύλο κύκλο που διαιωνίζεται εξαιτίας της οικονομικής ανέχειας, της άγνοιας και της παραπληροφόρησης.

    Η Ελληνική Εταιρεία Μελέτης και Αντιμετώπισης του AIDS θεωρεί ότι η επιστημονικά εξακριβωμένη γνώση και όχι η αποσπασματική παράθεση ανεξέλεγκτων και ατεκμηρίωτων πληροφοριών, αποτελεί το όπλο για τον τερματισμό αυτής της θανατηφόρου πανδημίας.

    -------------------------------------



    Απάντησα την ίδια μέρα:


    Αγαπητοί κύριοι,

    Ευχαριστώ για την ενημέρωση αυτή, αλλά αναρωτιέμαι: είδατε τι γράφω στην ιστοσελίδα μου;
    Στο site μου, στα βιβλία μου και στην πρώτη συνέντευξη Τύπου που έδωσα, καταγγέλλω τις «επιστημονικές» απόψεις που υποστηρίζετε ως «Νόθα επιστήμη». Μπορείτε να διαβάσετε τι είπα σε Συνέντευξη Τύπου (World AIDS Day presentation), για να δείτε σε ποια κατηγορία σας συγκαταλέγω.

    Θέλετε να το επιβεβαιώσω με την αιφνίδια εμφάνισή σας;

    Εφόσον παρουσιαστήκατε μπροστά μου – γιατί δεν ήξερα την ύπαρξή σας – ευκαιρία να μου απαντήσετε: Πώς προκύπτει αν ένας άντρας είναι ετεροφυλόφιλος ή ομοφυλόφιλος;

    Με τιμή

    Μαρία Παπαγιαννίδου
    ----

    Εν όψει της Παγκόσμιας Ημέρας κατά του AIDS, 2007, έστειλα ακόμα την ακόλουθη επιστολή:


    Προς τους κκ. Π. Γαργαλιάνο-Κακολύρη, πρόεδρο της Ελληνικής Εταιρείας Μελέτης και Αντιμετώπισης του ‘AIDS’

    και Μ.Κ. Λαζανά, γραμματέα της Ελληνικής Εταιρείας Μελέτης και Αντιμετώπισης του ‘AIDS’

    1/11/2007

    Αγαπητοί κύριοι,

    Καθώς πλησιάζει η νέα Παγκόσμια Ημέρα κατά του ‘AIDS’, σας καλώ να κάνουμε ένα βήμα ακόμα προς αυτή την κατεύθυνση.

    Σε απάντηση της επιστολής σας εκ μέρους της Ελληνικής Εταιρείας Μελέτης και Αντιμετώπισης του ‘AIDS’, στις 14/02/07, όπου θεωρείτε ότι οι απόψεις μου είναι άκρως επικίνδυνες για τη δημόσια υγεία ενώ ισχυρίζεστε ότι ο ιός ‘HIV’ απομονώθηκε και φωτογραφήθηκε και «υπάρχουν αδιάσειστα στοιχεία που αποδεικνύουν ότι ο HIV (ιός της ανθρώπινης ανοσοανεπάρκειας) προκαλεί το AIDS (σύνδρομο της επίκτητης ανοσοανεπάρκειας)», σας καλώ να μας παρουσιάσετε τις αποδείξεις.

    Να μας πείτε πού και πότε δημοσιεύτηκε η επιστημονική εργασία σύμφωνα με την οποία αποδείχθηκε η ύπαρξη του ‘HIV’, και να μας παρουσιάσετε αυτή την εργασία προς έλεγχο. Επιπλέον, θα πρέπει να μας παρουσιάσετε την εργασία που αποδεικνύει την παθογόνο δράση του.

    Εν αναμονή της απάντησής σας,

    Μαρία Παπαγιαννίδου


    maria@hivwave.gr


    Απάντηση δεν δόθηκε ποτέ από την Ελληνική Εταιρεία Μελέτης και Αντιμετώπισης του AIDS. '

    Γιατί δεν δοθηκε ποτε αυτη η απαντηση; Ειληκρινα χεστηκα για ολα τα υπολοιπα. Γιατρος δεν ειμαι. Αλλα οταν βλεπω καποιον να προκαλει και να μην τον βαζουν στη θεση του, τοτε αρχιζω και τον πιστευω. Ποιος ειναι ο επικινδυνος εδω; Η Παπαγιαννιδου; Μηπως εγώ; Οχι φιλοι μου. Αυτοι οι ανευθυνοι ειναι που δεν παιρνουν θεση. Αν δεν μπορουν να το κανουν τοτε και παλι λαθος ειναι.
     
  7. Vanda

    Vanda Regular Member

    Εξω απο τον χορο λεμε πολλα. Ναι οκ πιστευω οτι υπαρχουν συνομωσιες, οτι οι φαρμακευτικες εταιριες βρισκουν τροπους να βγαζουν λεφτα, οτι καποιοι μας δουλευουν ψιλο γαζι οσο αφορα πολλα θεματα.
    Αν εσυ αγαπητε νηματοθετη, που δεν σου το ευχομαι με τιποτα, διαγνωστεις αυριο οτι εχεις AIDS τι θα κανεις? Θα παρεις τα φαρμακα η οχι?
     
  8. extreme32

    extreme32 Regular Member

    οχι σατανικοτατη μου. θα ψαξω πολυ περισσοτερο απο οτι ψαχνω κι αν παρω χαμπαρι οτι μου λενε μαλακιες οι γνωστοι μου (πλεον) οροθετικοι που δεν παιρνουν ουτε αυτοι τα φαρμακα , τοτε θα πραξω αναλογα.
     
  9. Lost Hours

    Lost Hours Regular Member

    παραθέτω εδώ 2 επιστημονικές εργασίες, αγαπητέ extreme αμα έχεις πρόσβαση σε επιστημονικα περιοδικά μπορεις να το τσεκαρεις ( η on line συνδεση αν θυμάμαι καλά πρέπει να απαιτεί συνδρομή)

    1. R.C. Gallo. The AIDS virus, 1987, Scientific America Inc.
    2. B.S. Stein, S.D. Gowda, J.D.Lifson, R.C. Penhallow, K.G. Bensch and E.G. Englemen. Cell 4 (1987) 664

    στην 1. παρουσιάζεται το σχηματικό διάγραμμα του ιού καθως και ο γενετικός χάρτης του
    στην 2. φωτογραφία απο ηλεκτρονικό μικροσκόπιο της εισόδου του ιου εντος ενος πρόδρομου λεμφοκυττάρου Τ

    για να βοηθήσω στην έρευνά σου, στην 2. τα πλάγια γράμματα αναφέρονται στο όνομα του περιοδικού και οι επόμενοι αριθμοί στην χρονολογία και στην σελίδα...ίσως googlarontas τα προαναφερθήσα pappers να βρεις τα abstracts τους δωρεάν αλλά αμφιβάλω για ολόκληρες τις εργασιες

    όχι δε διαβάζουμε από τα ιδια site , ότι έγραψα είναι εκλαικευμένες πληροφορίες σε βιβλία βιοχημείας
     
    Last edited by a moderator: 13 Ιουνίου 2009
  10. extreme32

    extreme32 Regular Member

    φιλε μου δεν καταλαβαινω χριστο.

    τα ερωτηματα μου σε ολη αυτη την ιστορια ειναι πολυ πιο απλα. και να μου δειξεις την ερευνα του Gallo το μονο που μπορω να κανω ειναι να βρω links που θεωρουν οτι ο Gallo λεει οτι θελει. Δεν ειμαι γνωστης, δεν καταλαβαινω πολλα πραγματα. Δεν ξερω αν διαβασες καθολου σε αυτα που γραφω για ποιους λογους αμφισβητουν αυτοι που σμφισβητουν αυτα που αμφισβητουν. Μπορει να για παραδειγμα σε αυτο που λενε οτι η φωτογραφα του ιου "πρέπει να συνοδεύεται από την πλήρη περιγραφή σχετικά με το πώς προέκυψε, έτσι ώστε αυτή τη διαδικασία να μπορεί να την επαναλάβει ο καθένας προς επαλήθευση.Και φυσικά δεν αρκεί μόνο αυτό. Η απόδειξη του ιού εμπεριέχει και άλλα, π.χ. τον βιοχημικό χαρακτηρισμό και την απομόνωσή του,
    έτσι ώστε να μπορούμε να δούμε σκέτους ιούς σε μια φωτογραφία χωρίς την παρουσία κανενός άλλου σωματιδίου.
    ", εσυ να μου πεις οτι "να η φωτογραφια και να ολα αυτα που πρεπει να την συνοδευουν." ή "σιγα μην πρεπει να υπαρχουν ολα αυτα. " Εγω παλι δεν θα καταλαβω στα σιγουρα. Θα πιασω εναν απο αυτους που μου λενε οτι ετσι πρεπει να ειναι και θα του πω οτι ο Lost μου ειπε αυτο και αυτο. Και θα μου απαντησει κι αυτος κατι. Δηλαδη εγω πλεον θα κανω τον μεσαζωντα και παλι δεν βγαινει ακρη ετσι. Γνωμη μου οτι η μια πλευρα πρεπει να ερθει σε διαλογο με την αλλη. Μεταξυ τους θα μας διαφωτισουν. Στις δυο παρουσιασεις του "Η αλλη πλευρα του aids" ειχαν ειδοποιηθει πολλοι γιατροι αλλα δεν ηρθαν να κανουν τις ενστασεις τους. Καποιοι ηρθαν και εγιναν εξαλλοι με αυτα που ακουσαν γιατι τους φανηκαν πολυ λογικα και δεν ειχαν πραγματικα ιδεα. καποιοι αλλοι αρχισαν να εκτοξευουν πυρα στις φαρμακευτηκες εταιριες. δεν ακουστηκε αντιθετη πλευρα.
    Εκει στεκομαι. Γιατι στην προσκληση τους δεν ανταποκρινονται. Απο εκει ξεκιναω και ψαχνω.
     
  11. Jomaru

    Jomaru Guest

    εμενα παλι μου φαινεται οτι εχει πεσει πολυ μεντλουκ Medlook - AIDS

    λοστ δεν απηντησες στο προηγουμενο μου ερωτημα.

    οσο για τον γκαλο! ειναι κατι σαν τον καραβελα , πολυ μιζα ρε παιδι μου!
     
    Last edited by a moderator: 13 Ιουνίου 2009
  12. Lost Hours

    Lost Hours Regular Member

    το τι φαίνεται σε εσένα είναι δικό σου θέμα, δε σου απάντησα γιατί δε γνωρίζω