Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Analyze This

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Ricardo, στις 4 Απριλίου 2007.

?

Έχεις πάει σε ψυχολόγο;

  1. Ναι, και μετράω πάνω από δέκα επισκέψεις

    12 vote(s)
    12,1%
  2. Ναι, και μετράω λιγότερες από δέκα επισκέψεις

    11 vote(s)
    11,1%
  3. Όχι

    76 vote(s)
    76,8%
  1. Mesodo

    Mesodo Regular Member

    δηλαδη τι πήρες (εαν επιτρέπεται) και τι θα ήθελες να σου κανουν που δεν τα κατάφεραν?


    εμένα πάντως οι βενζοδιαζεπαμίνες μια χαρά δούλεψαν όταν τις χρειαστηκα lol
     
  2. G_E

    G_E Contributor

    Το thread λέει analyse this. Αρα μιλαμε για ψυχανάλυση ή ψυχοθεραπεία ατομική ή ομαδική. Δηλαδή για συγκεκριμενα πραγματα. Το μονο που μπορω να κανω ειναι να παραπεμψω στα βιβλια του Γιαλομ. Δινει μια καλη εικονα.
     
  3. Lola

    Lola Regular Member

    Απάντηση: Re: Analyze This

    α, τιποτα, απλα αντικαταθλιπτικα, αλλα οκ περασε μονη της η μαλακινση γιατι αν περιμενα απ' τα χαπια καλα χριστουγεννα  
     
  4. skia

    skia Contributor

    Πριν κάποιους μήνες επισκέφτηκα ένα ψυχολόγο μία φορά, προκειμένου να βρω μία λύση σε ένα προσωπικό πρόβλημα που αντιμετώπιζα εκείνη την εποχή και δεν ήξερα πως να φερθώ. Πάνω στη σηζήτηση, ανέφερα κάτι για το s/m και τελικά αντί να μιλήσουμε για το πρόβλημα που είχα, καταλήξαμε να με ρωτάει τι είναι ακριβώς αυτό το s/m και πως μπορούν τόσο πόνο.
    Άντε μετά να ξαναπάω η γυναίκα. 
     
  5. crystal angel

    crystal angel Contributor

    Απάντηση: Analyze This

    Εγώ έχω ανάγκη από ψυχολόγο 24 ώρες την ημέρα! 
     
  6. G_E

    G_E Contributor

    2400 την ημερα δεν είναι κι άσχημα
     
  7. G_E

    G_E Contributor

    ηταν απλά αχρηστος. Ο χωρος είναι γεματος από αδαεις και επικινδυνους
     
  8. crystal angel

    crystal angel Contributor

    Απάντηση: Re: Analyze This

    100 e η ώρα; 
     
  9. G_E

    G_E Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Analyze This

    Τοσο και παραπανω παει η ατομική με σωστό ψυ. Η ομαδική παίζει αλλά δεν είναι φθηνά. Αλλωστε η αμοιβή είναι μέρος της θεραπείας. Θέτει τα ορια, τη σχέση με το θεραπευτή, ο θεραπευόμενος αναγνωρίζει πως πρεπει να πληρωσει, αρα έχει πρόβλημα και παει εκεί για μια δουλειά, δεν μπρορεί να σπαταλαει το χρόνο, σοβαρευεται.
     
  10. gaby

    gaby Guest

    Re: Απάντηση: Re: Analyze This

    Το ξεκίνησα με 60 το 2000 και το άφησα με 80 το 2005, οπότε μπορεί να έχει πάει 100.

    Χρήσιμοι, αλλά τα ερωτικά μας λύνονται στην πράξη.

    Και σου βγάζουν την ψυχή μέχρι να σου δώσουν release  

    ooooookeeey!
    Για να πάρουν όμως άδεια άσκησης επαγγέλματος κάνουν και οι ίδιοι ψυχανάλυση και περνάνε από πρακτική εξάσκηση με εποπτεία. Εσύ μπορεί να έχεις διαβάσει και περισσότερα από κάποιους, δεν μπορώ να ξέρω, αλλά το να βγάλεις συμπεράσματα επί πάσχοντων βασισμένος σ αυτά που έχεις διαβάσει... άλλου παπά ευαγγέλιο  
     
  11. Lola

    Lola Regular Member

    Απάντηση: Analyze This

    Εγω παντως που πρεπει να ξυπνησω σε λιγες ωρες και μαλακιζομαι ως συνηθως, πινω το βοσπορο μεχρι να πεσω σε κομα και ξερω οτι θα το σκυλομετανιωσω για μια ακομα φορα οταν ξυπνησω το πρωι με μαυρους κυκλους για να παω στη δουλεια και σερνομαι σαν το ιγκουανα ανικανη να κανω οτιδηποτε, αρχιζω να το σκεφτομαι πολυ σοβαρα.. θελω απλα να κοιμαμαι οταν πεφτω στο κρεβατι οπως ολος ο κοσμος χωρις πρασινα και ροζ μικρα χαπακια... gggrrrrr....   αυριο βραδυ θα ειμαι καλα το ξερω, η ωρα ειναι δυσκολη και το μυαλο μου θολο, gute nacht
     
  12. Sado_M

    Sado_M Owner of pet kathavra

    Re: Απάντηση: Analyze This

    γυμναστικουλα πριν τον υπνο!