Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Analyze This

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Ricardo, στις 4 Απριλίου 2007.

?

Έχεις πάει σε ψυχολόγο;

  1. Ναι, και μετράω πάνω από δέκα επισκέψεις

    12 vote(s)
    12,1%
  2. Ναι, και μετράω λιγότερες από δέκα επισκέψεις

    11 vote(s)
    11,1%
  3. Όχι

    76 vote(s)
    76,8%
  1. madame A

    madame A Regular Member

    Με τοσο που εχει παει η επισκεψη προτιμω να κατσω στον καναπε μου να φαω τρουφες να πιω ενα μπουκαλι Τokai και να φιλοσοφισω μονη μου (αντε να βαλω και κανα Tom Waits στο cd) να τα λεμε παρεα!
     
  2. Maley

    Maley Contributor

    ..η άποψη μου για τους ψυχολόγους: ειναι οι άνθρωποι που δεν θέλουν να δουλεψουν στη ζωη τους και ετσι κανουν αυτο το "επαγγελμα"..ξερω τι λεω..
     
  3. ipakouos

    ipakouos Regular Member

    Re: Απάντηση: Analyze This

    Αυτο ειναι μια απο τις πιο συνηθεις αντιδρασεις και ειναι απολυτα φυσιολογικο
     
  4. ipakouos

    ipakouos Regular Member

    Εδω υπαρχει μια απαντηση πανω σε αυτο που ειπε η magda37 <<Originally Posted by magda37
    Όχι... Φοβάμαι πως αν αρχίσω να του λέω διάφορα μετά θα τον ...¨γουστάρω¨>>
    Θα ηθελα να επισημανω πως δεν ειναι δουλεια του να μην συμβει αυτο. Ενας ψυχολογος το περιμενει να συμβει. Απλα ξερει να δουλευει εχοντας και αυτο στο μυαλο του.
     
  5. ipakouos

    ipakouos Regular Member

    Και μαλιστα ερχονται στιγμες που οσο πιο αναστατωμενος νοιωθεις, τοσο περισσοτερο κανεις δουλεια και ακουμπας εκει που πρεπει να ακουμπησεις
     
  6. ipakouos

    ipakouos Regular Member

    Δεν θα μπορουσα να βρω καλυτερα λογια για να περιγραψω την δουλεια της ψυχαναλυσης.
    θα ηθελα μονο να συμπληρωσω πως ενας επιστημονας εκτος απο αυτην την στηριξη, δειχνει και αλλες πιθανες διεξοδους. Ποτε ομως δεν κατευθυνει προς καποια απο αυτες. Τις δειχνει και αποφασιζει μονος του ο θεραπευομενος ποια θα ακολουθησει
     
    Last edited: 11 Μαϊου 2007
  7. Gandalf

    Gandalf Storyteller, Rebel, Mentor

    Απάντηση: Re: Analyze This

    Mesodo, ειλικρινά, όχι. Από ένα σημείο και μετά, και τις βλέπεις και τις παίζεις!!  
    Εχεί να κάνει με το επίπεδο που παίζεις μόνο!!

    Προσωπικά, αποφευγω τους ψυχολόγους. Είναι απίστευτα βαρετό να ακούς τα προβλήματά τους!!!
     
  8. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Re: Απάντηση: Re: Analyze This

     
     
  9. Karxarias

    Karxarias New Member

    Εγω πάλι δεν είχα την ευκαιρία να πάω σε ψυχολόγο
    Πηγά κατευθείαν σε ψυχιατρούς ,οχι μονό σε ένα εχώ περάσει 3-4 ,αγωγές,φαρμακά,κοινωνικο αποκλεισμό,απομώνοση,απο όλα
    Τωρα καλα είμαι παντός.
    Δεν μασαμέ πουθενά , ουτέ κλαίμε την μοιρά μας..
     
  10. tangerine

    tangerine Regular Member

    Απάντηση: Analyze This

    Οχι δεν εχω παει. Μια φορα ομως προσπαθησα να πεισω μια ψυχολογα να βγουμε.

    "και ξερω ενα καλο μπαρακι εδω κοντα, και θα περασουμε ωραια, θα μιλησουμε για οτι μας απασχολει, θα αναλυσουμε, θα κανουμε θα ρανουμε..."

    και μου απαντησε κοφτα "δεν βγαινω με ασθενεις!"

    ακομα αναρωτιεμαι γιατι δεν τη συχτηρισα!!
     
  11. masterattilas

    masterattilas Regular Member

    Απάντηση: Analyze This

    Δεν εχω παει ποτε σε γιατρο.Ειμαι ενα τεραs δυναμηs και λατρευω να σκορπαω πονο στουs αλλουs.Στην ζωη επιβιωνουν και δημιουργουν μονο οι δυνατοι.
     
  12. Newby

    Newby New Member

    Σίγουρα καταλαβαίνω την έννοια που έχει αυτό το poll αλλά ειλικρινά πιστεύετε ότι τα ποσοστά των μελών τησ κοινότητας αυτής που έχουν επισκευθεί ψυχολόγο είναι υψηλότερα από τα αντίστοιχα άλλων κοινωνικών ομάδων?

    Για να απαντήσω στην ερώτηση όχι δεν έχω επισκευθεί ποτέ ψυχολόγο.
    Και ειλικρινά αναρωτιέμαι τα εξής : δεν είναι λογικό οι περισσότεροι από εμάς να ΜΗ χρειάζονται ψυχολόγο μια και έχουν αποδείξει ότι έχουν το σθένος να κάνουν τις επιλογές στη ζωή τους έξω απο κοινωνικές επιβολές (αντικειμενικα στην Ελλάδα δεν είναι και το συνηθέστερο για κάποιον να παραδέχεται την σεξουαλική του διαφορετικότητα) και άρα είναι αποδεδειγμένα ειλικρινέστεροι απέναντι στον εαυτό τους απ'ότι ο Μ.Ο. της ελληνικής κοινωνίας?

    ΥΓ> Ελπίζω να μην σας κούρασα στο πρώτο μου ποστ. Καλως ήρθα!!!