Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Analyze This

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Ricardo, στις 4 Απριλίου 2007.

?

Έχεις πάει σε ψυχολόγο;

  1. Ναι, και μετράω πάνω από δέκα επισκέψεις

    12 vote(s)
    12,1%
  2. Ναι, και μετράω λιγότερες από δέκα επισκέψεις

    11 vote(s)
    11,1%
  3. Όχι

    76 vote(s)
    76,8%
  1. Zondag

    Zondag Regular Member

    όχι βεβαια, δεν θα πληρώσω κάποιον για να τον ψυχαναλύσω, γιατί αν πήγαινα μαλλον κάτι τέτοιο θα έκανα lol
     
  2. mr.goodcat

    mr.goodcat Regular Member

    Στο συμβουλευτικό κέντρο του πανεπιστημίου, μίλησα με μια ψυχολόγο 2-3 φορές.

    Έπειτα δεν ξαναπήγα, δεν την χρειαζόμουν άλλο.
     
  3. capeaway

    capeaway Regular Member

    Απάντηση: Analyze This

    Ναι, αλλα δεν ηταν ο κλασσικος επαγγελματιας με το γραφειο του και την επισκεψη. Ηταν και ειναι μια φιλη μου καθηγητρια ψυχολογιας η οποια με βοήθησε να καταλαβω πολλα΄για τον εαυτο μου. Την επισκεπτομαι ακομη που και που.

    Απο μικρος κυνηγαω τα όριά μου σε ολους τους τομεις. Εχω βαλει παρα πολλες φορες τη ζωη μου σε κινδυνο μονο και μονο για την απολαυση του οτι αγγιξα και ξεπερασα τα ορια. Καθως μεγαλωνω βλεπω οτι αυτο δε μπορει να συνεχιστει. Καπου πρεπει να ησυχασω.

    Εκανε ο,τι ηταν δυνατο, αλλα χρειαζεται πολλη δουλεια απο τον εαυτο μου. (Συνειδητοποιηση της καταστασης, συνειδητοποιηση των οριων, αυτοελεγχος κτλ κτλ.) Μεχρι στιγμης τα αποτελεσματα ειναι σχεδον ανυπαρκτα. Συνεχιζω....

     
     
  4. kali crow

    kali crow Guest

    ναι και τα ειδε ολα ο κακομοιρος....
    γιαυτο του χαρισα τη ψυχικη του υγεια με το να σταματησω τις συνεδριες.... 
     
  5. Όχι, αλλά κάποιες φορές όλοι τον χρειαζόμαστε.
     
  6. Elune

    Elune Priceless

    Οχι, το αποφεύγω σαν τον διάβολο το λιβάνι. Φοβάμαι, ότι θα πηδήξω την ψυχολόγο και θα πάω κατευθείαν στην ψυχίατρο...
     
  7. Xarhs

    Xarhs Hard limits: Μπουζούκια, Δράκοι και Μονόκεροι

    Ναι πηγα οταν πηγα στο στρατο...

    Ψυχολογος: - Εισαι καλα ψυχολογικα?
    Εγω: - Ναι
    Ψυχολογος: - Επομενος!....

    Πρεπει να ηταν πολυ καλος ψυχολογος για να καταλαβει οτι ειμαι καλα... Μου δωσανε και οπλο...  
     
  8. Elune

    Elune Priceless

    Χαχαχαχα! Εμένα είχε και το "θες να υπηρετήσεις"; Οχι ρε μεγάλε ήρθα μέχρι την Αρτα από την Αθήνα για να δω αν κάνει κρύο Απρίλη μήνα!
     
  9. Xarhs

    Xarhs Hard limits: Μπουζούκια, Δράκοι και Μονόκεροι

    Για να κανει μια ερωτηση παραπανω κατι πρεπει να ειδε... Ρε μπας και σου αρεσει το bdsm?  
     
  10. Elune

    Elune Priceless

    Ειδε στο μάτι μου τον σαδισμό! Μάλλον επειδή πριν μου πάρουν το αίμα οι νοσοκόμες ζήτησα να τους πάρω και εγω λίγο, για το καλό :/
     
  11. Xarhs

    Xarhs Hard limits: Μπουζούκια, Δράκοι και Μονόκεροι

    Χμμμ μαλλον εκει το πηραν χαμπαρι, και κανανε 1 ολοκληρη ερωτηση παραπανω για να ειναι 100% σιγουροι οτι εισαι οκ πριν σου δωσουν οπλο... Ειδες τι τσακαλια...
     
  12. Θυμάμαι ότι είχε μια Πυργιώτικη αξάν ο Κος Στρατοκαύλης όταν με ρώτηξε....."Θες να με υπηρετήσεις"?
    Κι εγώ του απάντησα.... ούτε με σφαίρες!
    Μετά μου έδωσε το διαζύγιό μας.... από τότε δεν τον ξαναείδα....