Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

ATHENS GAY PRIDE 2008..!

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος Lady_in_Black, στις 12 Μαϊου 2008.

  1. latexduck

    latexduck Contributor

    Re: Απάντηση: Re: ATHENS GAY PRIDE 2008..!

    Όμορφε, αν θες μπορούμε να μιλήσουμε prive για τις απόψεις μου και θα δείς ότι ίσως και να συμφωνήσεις ότι οι παρελάσεις αυτές μόνο κακό σας κάνουν...
     
  2. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: ATHENS GAY PRIDE 2008..!

    Θα χαρώ να τις συζητήσω σε κάποια συνάντηση μελών στην Αθήνα και μη βάζεις το χέρι σου στη φωτιά για πράγματα που αφορούν ουσιαστικά τη θέση μου και την αξιοπρέπεια μου..Για την ώρα απλά θα επαναλάβω να μη γενικολογείς .Μπορείς εδώ να εκθέσεις τους λόγους που λες..
     
  3. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

      ... δυστυχως ο Λιακοπουλος ειναι τοσο γελιος που εχει καταφερει να παρασυρει στην γελιοτητα και τα 5 αληθινα πραγματα που εχει πει ...
    σε οτι αφορα την παρελαση δεν συμφωνω .. μα ειμαι φιλος ....... , απλα στεναχωριεμαι οταν ανθρωποι αδικουνται και στοιβαζουν ελπιδες σε κατι που δεν τους βοηθα , αν κανω λαθος , καλυτερα για ολους ..
    το μονο που επαληθευει την δυναμη του χρονου ειναι το χτες , μετρας τα βηματα , την εξελιξη και υπολογιζεις την βελτιωση ..
    σαν επιλογο να πω οτι δεν θεωρω πως θα αλαξει η γνωμη μιας μητερας βλεποντας οτι κατι πλεον νιωθει την αναγκη να φωναξει , η γνωμη της θα αλαξει οταν δει το παιδι της ευτυχισμενο , και με την σειρα του το παιδι , ενηλικος στα χρονια που θα ερθουν , θα αναλογισθει οτι ζει και ειναι ευτυχισμενο και θα απαλαχθει απο τους φοβους και τις πικρες του για την γνωμη των αλλων .. γι αυτο πιστευω τοσο στον χρονο ...
    Το δικαιωμα μιας κοινωνιας στο να μην μπορει να κατανοησει κατι , δημιουργει μονο την υποχρεωση της εκπαιδευσης της πανω σε αυτο , οχι ομως και την επιβολη του .
     
  4. G_E

    G_E Contributor

    Απάντηση: ATHENS GAY PRIDE 2008..!

    Απίστευτα πράγματα συμβαίνουν εδώ μέσα (στο φόρουμ). Το gay pride ενόχλησε? Εχει ασαφές ιδεολογικό περιεχόμενο? Όλα τ' άλλα, τα δικά μας, καλά?
     
    Last edited: 13 Μαϊου 2008
  5. latexduck

    latexduck Contributor

    Re: Απάντηση: ATHENS GAY PRIDE 2008..!


    Πρώτα απ όλα να σου πώ ότι και σε παρέλαση σας έχω βρεθεί να σας υποστηρίξω και με gay άτομα έχω βρεθεί και έχω μιλήσει και σεξ με το ίδιο φύλο έχω κάνει, ύστερα από όλα αυτά η γνώμη που έχω διαμορφώσει είναι η εξής. Όλα αυτά που κάνετε, shows εκδηλώσεις περιοδικά sites κατευθύνονται από ανθρώπους που τους νοιάζει μόνο το κέρδος, ο σκοπός τους είναι να σας έχουν στο περιθώριο για να κερδίζουν από εσάς, είναι όπως έχουμε τα προϊόντα light και τα κανονικά έτσι είναι και εδώ, προϊόντα για gay και straight. Δεν θα ήταν καλύτερο να κρατάτε αυτά τα πράγματα για το σπιτικό που θα ανοίξετε? Δηλαδή να έχεις τον άντρα σου να συζήτε να είστε ευτυχισμένοι και να μην ξέρει ο διπλανός τίποτα? Όπως κάνουμε και εμείς οι "straight".
    Ποιος σας το στέρησε να το κάνετε αυτό και φωνάζετε? Μήπως λέω εγώ ο καχύποπτος δεν θα υπήρχαν αυτά αν δεν ήταν τα λεφτά στην μέση? Μήπως φωνάζετε για κάτι που δεν σας ανήκει?
     
  6. gothman

    gothman Regular Member

    Απάντηση: ATHENS GAY PRIDE 2008..!

    Το Gay Pride δεν αποτελεί τουλάχιστον στην Ελλάδα καμιά τεράστια οργάνωση η οποία πρόκειται να βγάλει τρελλα λεφτά, οπότε και το


    μου ακούγεται ολίγον τι άκυρο. Απο εκεί και πέρα, για το υπόλοιπο σκέλος του ποστ, το βρίσκω κάπως γενικό και δεν μπορώ να απαντήσω. Μου φαίνεται όμως δύσκολο να μην απαντήσω σε αυτό

    Καταρχάς, ο απόλυτος διαχωρισμών των ανθρώπων σε γκέι και στρέιτ που κάνεις μου φαίνεται ολίγον τι άκυρος, δεδομένου του ότι η ανθρώπινη σεξουαλικότητα είναι πολύ πιο περίπλοκη απο αυτό, οπότε απο την αρχή το ποστ σου χωλαίνει.
    Απο εκεί και πέρα, δεν καταλαβαίνω με ποιο δικαίομα θα πεί κάποιος σε ένα οποιοδήποτε ζευγάρι, γκέι-στρέιτ ή δεν ξέρω και εγώ τι ότι πρέπει να κρύψει την ύπαρξη του και να κάνει ότι κάνει στα κρυφά (αν κατάλαβα καλά αυτό έλεγες).
    Δεν είπε κανείς ότι τα γκέι ζευγάρια θα κάνουν επίδειξη των σχεσεών τους (σε περίπτωση παρεξηγήσεων, οι παρελάσεις αυτού του τύπου γίνονται κυρίως σε μέρη που τα δικαιόματα των ομοφυλόφιλων είναι λιγότερα απο αυτά των ετεροφυλόφιλων, οπότε και αποτελούν ένδειξη διαμαρτυρίας).
    Απο τη στιγμή που σε αυτό το κράτος και σε αρκετά άλλα, δεν έχω τη δυνατότητα να γίνει αναγνωρισμένη η σχέση μου με το σύντροφο μου, απο τη στιγμή που δεν μπορώ να τον εξασφαλίσω οικονομικά και κοινωνικά, τότε θεωρώ ότι μου έχουν πάρει πολλά πράγματα τα οποία μου/σου/μας ανήκουν.
     
  7. Τελικά και φέτος θα κάνω την τιμή και...
    ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΕΚΕΙ
     
  8. latexduck

    latexduck Contributor

    Re: Απάντηση: ATHENS GAY PRIDE 2008..!


    Τα ίδια λέμε ότι σε μια κοινωνία χωράνε όλοι, δεν γίνετε να ξεχωρίζουμε ανθρώπους απο το τί κάνουν στο κρεββάτι τους...αυτοί που κερδίζουν το κάνουν αυτό και δεν είναι μόνο το Gay Pride έχουν να λαμβάνουν απο παντού αυτοί οι ανθρώποι που κουνάνε τα σημαιάκια σας και πλουτίζουν. Γιατί πρέπει να μαθαίνω τι κάνεις εσύ με τον σύντροφό σου, αυτό λέμε τόση ώρα τι με νοιάζει αν ο άλλος είναι straight bi κ.τ.λ και εμένα μου αρέσει η Γυναίκα από πάνω αλλά δεν βγάζω τελάλη να τα πει... αυτά είναι προσωπικά και καλό είναι να τα κρύβουμε γιατί δεν έχει νόημα να τα συζητάμε...
     
  9. G_E

    G_E Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: ATHENS GAY PRIDE 2008..!

    Θα σε παρακλούσα να μου λυσεις μια απορία. Η προσφατη εκδήλωση-έκθεση στο erotica σε βρήκε σύμφωνο απ' οτι γνωρίζω. Πώς διαφοροποιείς το gay pride, από πλευράς "έκθεσης των προσωπικών" και λαμβάνεις κριτική στάση έναντί του?
     
  10. kali crow

    kali crow Guest

    πολυ θα θελα μια φορα να συμμετασχω.ποτε δεν ειχα την τυχη.ουτε στην ρωμη(οσο ειμουν ιταλια) ουτε εδω... 
     
  11. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Αυτό το φαινόμενο της άρνησης, το έχω δει πολλές φορές να συμβαίνει και το θεωρώ πλέον αστείο, αν και απαραίτητο συμπλήρωμα σε κάθε event …

    Υποθέτω ότι έτσι αντιδρούν οι άνθρωποι, που έχουν ενοχές για την κλίση τους ή την φύση τους...και ταυτόχρονα ζηλεύουν τους υπόλοιπους που χαίρονται και που εκφράζουν τις πεποιθήσεις τους, ακόμη και δημόσια.

    Έχω καταλάβει ότι τις περισσότερες φορές, η άρνηση αρκετών ανθρώπων, βγαίνει από τους ανομολόγητους φόβους γι αυτό που γουστάρουν να κάνουν πολύ, αλλά δεν θέλουν να το ομολογήσουν ούτε στον εαυτό τους και να το παραδεχτούν. Σε αυτήν την περίπτωση λοιπόν το καλύτερο που έχουν να κάνουν χωρίς να χάνουν την ευκαιρία, είναι να κατακρίνουν, να μέμφονται ακόμη και να μάχονται εναντίον των όποιων εκφράσεων τους δημιουργούν ενοχές. Με αυτόν τον τρόπο νομίζουν ότι επέρχεται η εξιλέωση και η αυτοκάθαρση τους.

    Σε μια ελεύθερη κοινωνία, όπου ο κάθε άνθρωπος αυτού του πλανήτη έχει δικαίωμα σε μια αξία, μια ιδέα, ή σε ένα τρόπο ζωής όπως αυτός των ομοφυλοφίλων, έχει την επιλογή να εκφραστεί δημόσια με όποιο τρόπο και να δώσει μέχρι και αίμα αν χρειαστεί, ώστε να την διατηρήσει.

    Η ελευθερία δεν είναι πολυτέλεια, δεν είναι πλεονέκτημα, είναι ανάγκη και αυτή η ανάγκη μπορεί να γίνει γιορτή. Οι αγώνες για την αποδοχή και τα δικαιώματα κάποιων ανθρώπων, που μέχρι πρόσφατα καταπιέζονταν και έκρυβαν την φύση τους, γίνονται γιορτή...

    Αν θέλουμε οι υπόλοιποι εμείς οι "straight", μπορούμε να συμμετέχουμε στην χαρά τους και να τους τιμήσουμε με την παρουσία μας, στις εκδηλώσεις τους. Αν δεν είναι αυτό εφικτό να γίνει για τους όποιους δικούς μας λόγους, ας αφήσουμε τους άλλους να διασκεδάζουν και να χαίρονται τις επιτυχίες τους, όπως εκείνοι ξέρουν!

    Καλή επιτυχία λοιπόν…Θα είμαι όπως πάντα εκεί και ας είμαι απλά μια φίλη και όχι ομοφυλόφιλη… Το Στέκι Μου είναι ο Εκδοτικός Οίκος και Βιβλιοπωλείο "Πολύχρωμος Πλανήτης". Περάστε να πάρετε κανένα βιβλίο, μπας και καταφέρετε να ανοίξετε τα μάτια σας και κυρίως να ακονίσετε το…. μυαλό σας!

     
     
  12. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    " Υποθέτω ότι έτσι αντιδρούν οι άνθρωποι, που έχουν ενοχές για την κλίση τους ή την φύση τους...και ταυτόχρονα ζηλεύουν τους υπόλοιπους που χαίρονται και που εκφράζουν τις πεποιθήσεις τους, ακόμη και δημόσια. "

      ... ή γιατι μπορει να ειμαστε απλα καχυποπτοι ... δικαια ή αδικα θα το δουμε ... ειλικρινα ευχομαι αδικα .. αν και δεν το βλεπω..
    για ριξτε μια ματια στην σελιδα αυτη και συγκεκριμενα στο Νο20 ποστ ... ετσι για να δειτε και την κρυφη πλευρα των πραγματων ... και ψαχτειτε να δειτε γιατι τοσος ντορος ... τι θα μπορουσε να εξυπηρετησει ? ....

    δειτε το Ποστ Νο20

    http://www.zortal.gr/modules/newbb/viewtopic.php?post_id=767509