Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

ATHENS GAY PRIDE 2008..!

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος Lady_in_Black, στις 12 Μαϊου 2008.

  1. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: ATHENS GAY PRIDE 2008..!

    Σε δουλειά να βρισκόμαστε..



    Επίσης διάβασε και τη #27 δημοσίευση και σε ευχαριστώ που μας παραθέτεις να αναζητήσουμε αλήθειες στα κείμενα κάποιου ακροδεξιού..Την ποπ αρτ σβάστικα δεν την είδες φίλε μου;Ή μήπως θες να σε παραθέσω στο Μαίανδρο να δεις ανάλογες γραφές(ως προς το στυλ)..Είναι τραγικό αυτό που μόλις έκανες και δεν καταδέχομαι να το σχολιάσω αυτό το παράθεμα και το 27..



    Μου έκανες τον πυρετό μπουρλότο τώρα..Ποιοι πλουτίζουν και πως..Μπορείς να μου κατονομάσεις κάποιους
    και να αποδείξεις ότι δεν λες παπαριές;;Και στοι κάτω κάτω της γραφής το να έχει μια κοινότητα ένα back up, (μπορείς να το ψάξεις που χρησιμοποιείται;για hiv φορεις,για ενημέρωση ,για εστίες φιλοξενείας κτλ κτλ?) Μα πραγματικά είσαι άτυχος..σόρρυ που ασχολήθηκα....


    Γιατί πρέπει να μαθαίνω τι κάνεις εσύ με τον σύντροφό σου, αυτό λέμε τόση ώρα τι με νοιάζει αν ο άλλος είναι straight bi κ.τ.λ και εμένα μου αρέσει η Γυναίκα από πάνω αλλά δεν βγάζω τελάλη να τα πει... αυτά είναι προσωπικά και καλό είναι να τα κρύβουμε γιατί δεν έχει νόημα να τα συζητάμε...[/QUOTE]


    Ωωωωωωωωωωωωωω..μα δεν παλεύεσαι.Δε σου πα και την άλλη φορά πως κάποια πράγματα δεν τα σκαλίζεις,εφόσον δεν τα πιάνεις γιατί οι γενικεύσεις ενοχλούν;
     
  2. latexduck

    latexduck Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: ATHENS GAY PRIDE 2008..!

    Φυσικά με βρήκε το BDSM@EROTICA σύμφωνο εξάλλου ήταν κάτι που εγώ προσωπικά το περίμενα χρόνια να γίνει αλλά που κολλάει το BDSM με το Gay Pride? Το BDSM είναι ένα "παιχνίδι" που γίνετε κατά βάση απο 2 ή και περισσότερα άτομα και έχει ως στόχο την υποταγή το δέσιμο και τον πόνο, δεν υπάρχει πάντα σέξ σε ένα session, δεν έχει να κάνει με σέξ αλλα με την ανάγκη να υποταχθείς ή να Κυριαρχήσεις...
    Το Gay Pride είναι μια παρέλαση στην οποία πάνε gay και straight άτομα (πιο πολύ για χαβαλέ) για να δείξουν ότι ναι είμαστε εδώ ζητώντας τί όμως? Τι ζητάτε? Ελευθερία συμβίωσης δεν έχετε? Δεν έχετε αυστηρά δικούς σας χώρους και δικά σας bar? Ούτε εμείς δεν έχουμε "straight bar"! Μήπως όλο αυτό γίνετε για να γίνετε μετά διαχωρισμός παντού σαν γυναίκες , άντρες , gay κ.τ.λ ?
     
  3. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    " Επίσης διάβασε και τη #27 δημοσίευση και σε ευχαριστώ που μας παραθέτεις να αναζητήσουμε αλήθειες στα κείμενα κάποιου ακροδεξιού..Την ποπ αρτ σβάστικα δεν την είδες φίλε μου;Ή μήπως θες να σε παραθέσω στο Μαίανδρο να δεις ανάλογες γραφές(ως προς το στυλ)..Είναι τραγικό αυτό που μόλις έκανες και δεν καταδέχομαι να το σχολιάσω αυτό το παράθεμα και το 27.. "

    σωστα το ειδες και το επεσημανα και εγω αυτο ... ωστοσο απο το ποστ κρατω τα στοιχεια που δινει και οχι τις αποψεις του και το υφος του που τα θεωρω απαραδεκτα ...
    ΟΜΩΣ ... εαν τα στοιχεια ειναι αληθινα .. εγω θα παραμεινω καχυποπτος για τους σκοπους τις διοργανωσης με ησυχη την συνειδηση μου ..
    Για να μην παρεξηγηθω , αυτος ειναι ο μοναδικος λογος που στεκομαι επιφυλακτικα απεναντι .... πιστευω οτι υπαρχουν αλλοι καλυτεροι τροποι και θα θυμησω και παλι οτι καλυτερο εχω δει προς αυτη την κατευθυνση , την Ελληνικη ταινια : "Straight Story" ..
    Επισης δεν πιστευω στην λεξη "διαμαρτυρια" ... δεν μπορεις να διαμαρτυρηθεις εναντια στα πιστευω του αλλου ... ειναι θεμα παιδειας , κατανοησεις , ακομα και εκπαιδευσεις ...
    Δεν μπορεις να διαμαρτυρηθεις γιατι ο αλλος φοβαται αυτο που δεν καταλαβαινει .. και δεν το καταλαβαινει διοτι δεν το νιωθει ....
     
  4. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor



    Είδα το post 20 αγαπημένε μου φίλε isnogood και προσωπικά δεν μου λέει κάτι. Οι οποιοιδήποτε θα μπορούσαν να εκμεταλλευτούν το Gay Pride, αλλά και οποιαδήποτε εκδήλωση για να περάσουν δικά τους μηνύματα.
    Ας σταματήσουμε πια τις καχυποψίες και ας μείνουμε στην ουσία του θέματος που αφορά αυτήν την γιορτή...Σου προτείνω να διαβάσεις και να παραμείνεις στο μήνυμα του post#1 του ιδίου νήματος.

    Φιλιά και σε περιμένω εκεί!!!
     
  5. latexduck

    latexduck Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: ATHENS GAY PRIDE 2008..!

    Μα απο το να με βρίζεις απάντα καλύτερα, δεν κερδίζεις ούτε εσύ ούτε εγώ ούτε η συζήτηση κάτι με το να απαντάμε "λές μπούρδες" , σου είπα το πώς και το γιατί και περιμένω το ίδιο απο εσένα. Ποιοι πλουτίζουν... μάλιστα πήγαινε στο gay gr και lesbian gr και θα δείς πίσω από τα ιλουστρασιόν σίτε σας που σου παρέχουν τα πάντα απο chat μέχρι να φτιάξεις προφιλε, τους χορηγούς τα μαγαζιά και όλους αυτούς που κερδίζουν λεφτά από κάθε σας εκδήλωση. Τα σκαλίζω και θα τα σκαλίζω τόσο ώστε το δάκτυλο απο την μύτη να φτάσει στον εγκέφαλο...περιμένω μια φυσιολογική απάντηση όσον αφορά τις σχέσεις και αν είναι καλό να παρουσιάζονται δημόσια οι σεξουαλικές επιλογές...
     
  6. Emma

    Emma Contributor

  7. Mikra_Psemata

    Mikra_Psemata Contributor

    Απάντηση: ATHENS GAY PRIDE 2008..!

    xaxaxxaxaxxaxα πολύ καλός ο αρκας..

    Ασχέτως αρκα τωρα..

    Οταν σταματήσουμε να ασχολούμαστε με το τι κάνουν οι άλλοι κ δαπανήσουμε αυτόν τον χρόνο σκεπτόμενοι τι κάνουμε εμείς..
    ίσως όλοι να ήμασταν πιο ικανοποιημένοι κ ίσως πιο χορτάτοι άρα κ πιο ήρεμοι  

    Σημαντικό πράγμα η ηρεμία κ κυρίως η ψυχραιμία..



    Ψέμματα
     
  8. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: ATHENS GAY PRIDE 2008..!

    Που ναι η μπαλα..οεο που ναι η μπάλα!
    Μα πραγματικά θες και τα λες ολα αυτά;;;Πόσοι θα πάρουν μέρος στις εκδηλώσεις αυτές ρε τσάκαλε?!!!Που εισαι?Λονδίνο ή Παρίσι Που εκεί μιλάμε για 10δες χιλιάδες κόσμου;;;;Εδώ με το ζόρι,μαζί με αναρχικούς καί κάθε support team μαζεύονται 1000κατι άστομα ΣΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ!!!!!

    Οκ θου-βου...

    Αν θες την απάντηση μου ,ΝΑΙ ΡΕ.Αν εσύ νιώθεις ενοχές με τις επιλογές σου,κάποιοι δεν έχουν και θέλουν να ζουν φυσιολογικά,όπως όλοι οι άλλοι και να μη κρύβονται..Να μπορούν να εκφράσουν την αγάπη προς το σύντροφο τους ανοιχτά,όπως κάθε str8 ζευγάρι..

         
     
    Last edited: 13 Μαϊου 2008
  9. latexduck

    latexduck Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: ATHENS GAY PRIDE 2008..!

    Δεν νιώθω ένοχος απλά δεν χρειάζεται να είμαι με την κοπέλα μου και να το λέω παντού, "από εδώ η κοπέλα μου χαίρετε απο εδώ η κοπέλα μου Α είναι και Αφέντρα μου! Χεστήκαμε!"
    Γιατί ποιος στο απαγόρευσε να εκδηλώσεις την αγάπη σου δημόσια με τον δικό σου? Δεν νομίζω να γράφω κινέζικα, λέω για 3η φορά γιατί να βγαίνεις στον δρόμο να φωνάζεις ότι είσαι gay? Ποια η σκοπιμότητα?
    Σας διέκοψε κανείς όταν έκανες σεξ με τον φίλο σου ή όταν τον φίλησες κάπου δημόσια?
     
  10. muscle4master

    muscle4master Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: ATHENS GAY PRIDE 2008..!

    Το "διότι" πώς σου φαίνεται για απάντηση;
     
  11. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: ATHENS GAY PRIDE 2008..!


    Απο κοντά η συζήτηση..Υποκλίνομαι στο μεγαλείο σου μικρέ..
     
  12. john_slave96

    john_slave96 Contributor

    Re: Απάντηση: ATHENS GAY PRIDE 2008..!

    Συμφωνώ, ας κοιτάξουμε πρώτα τους εαυτούς μας. Δεν είμαι ομοφυλόφιλος, αλλά αγωνίζομαι για να έχουν και αυτοί δικαίωμα να εκφράζουν ελεύθερα τα συναισθήματά τους. Και, παρεπιμπτόντως, δεν μου αρέσει το gay και lesbian, προτιμώ και για τα δυο μόνο το gay, αποδίδει καλύτερα την πραγματικότητα.