Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

ATHENS GAY PRIDE 2008..!

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος Lady_in_Black, στις 12 Μαϊου 2008.

  1. latexduck

    latexduck Contributor

    Συγνώμη, όποιος διαφωνεί με όλα αυτά είναι στενόμυαλος και πρέπει να πετροβολήτε απο τους υπόλοιπους? Πρέπει να λέω την γνώμη μου μόνο αν συμφωνώ με το Gay Pride? Και όχι δεν είπα ότι δεν είμαι ανώμαλος, είμαι! Όσο μου αρέσουν πράγματα που δεν αρέσουν στο σύνολο του κόσμου θα είμαι...
     
  2. Mistress_Vanda

    Mistress_Vanda Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: ATHENS GAY PRIDE 2008..!

    χμ...κάτι Μου λέει πως θα το φάει και αυτό η Ελληνική μιζέρια, με τα ειρωνικά σχόλια και τις ηλίθιες μπιχτές των τηλέ-παρουσιαστών.

    Δέν πτοούμεθα πάντως...

    latexduck, ότι και να πούμε, ακόμα υπάρχει βαθύτατος κοινωνικός ρατσισμός απέναντι στους gays. Τα gay bars που αναφέρεσαι δέν αποδεικνύουν κοινωνική ανοχή αλλά σε ένα βαθμό ίσως το αντίθετο - μεγάλη ανάγκη για ένταξη σε μία κοινωνική ομάδα όπου οι άνθρωποι είναι αποδεκτοί για αυτό ακριβώς που είναι, χωρίς κριτική και ντροπή.

    Το να είσαι gay ή straight, ή BDSM-er, με άλλα λόγια η σεξουαλικότητα, σίγουρα δέν είναι όλη σου η ζωή. Είναι όμως ένα πολύ μεγάλο κομμάτι της. Δέν είναι κάτι για το οποίο πρέπει να είσαι υπερήφανος, αλλά σίγουρα ούτε κάτι το οποίο οφείλεις μία ζωή να κρύβεις ή να εξηγείς...

    Παιδιά, μήν ρίχνετε πέτρες στο παπάκι...είναι εκ φύσεως αναρχικό!
     
    Last edited: 14 Μαϊου 2008
  3. muscle4master

    muscle4master Regular Member

    Το να διαφωνείς με την ελεύθερη βούληση και τα δικαιώματα των άλλων είναι αναρχικό; Mάλλον το αντίθετο είναι.
     
  4. latexduck

    latexduck Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: ATHENS GAY PRIDE 2008..!

    Υπάρχει ρατσισμός αλλά γιατί? Μήπως αυτό δεν θα αλλάξει ποτέ? H σεξουαλικότητα του ανθρώπου θα είναι να προτιμάει το αντίθετο φύλο όποτε και η απάντηση είναι όχι, όσο μακρυά και να κοιτάξουμε στο μέλλον όσο δεν αλλάζει η σεξουαλικότητα του ανθρώπου δεν θα αλλάζει και η γνώμη του για τους gay θα τους βλέπει σαν κάτι διαφορετικό και θα τους κοροϊδεύει εκτός και αν γεννιούνται μόνο gay στο μέλλον και γίνουν πλειοψηφία, θέλω να πώ με αυτό ότι η καλύτερη λύση είναι η σεξουαλικότητα μας να μένει στο κρεββάτι και στους straight και στους gay και να φτιάξουμε μία κοινωνία με όλους χωρίς διαφορετικά μαγαζιά και ξεχωριστά δικαιώματα για κάποιους άλλους και αυτό θα το πετύχουμε χωρίς ακρότητες και πανηγύρια.


    /me κρύβετε πίσω απο Vanda
     
    Last edited: 14 Μαϊου 2008
  5. blindfold

    blindfold Contributor

    oh well ...

    δεν θα παραβρεθώ , όσο αφορά την ομοφυλοφιλία είμαι διχασμένος ,δεν μπορω να την κατακρίνω ,αλλά δεδομένου της αρχής "η άγνοια είναι η βάση της ευτηχίας" , θεωρώ την ομοφυλοφιλία την αρχή μίας δυστηχίας ,όμοιας με αυτής του σαδομαζοχισμού ...

    δεν την κατακρίνω ούτε την επικροτώ ...

    το σίγουρο είναι ότι δεν κατανοώ τον λόγο μίας παρέλασης ... ίσως εδώ είναι που κίνουμε σε αναρχίκες αντιλήψεις,δηλαδή , ενάντια σε κάθε είδους παρέλαση ...



    latexduck δεν κατανοώ το μίσος σου απέναντι στους ομοφυλόφιλους ..! θα συμφωνούσα όμως ότι μία τέτοια παρέλαση ενδεχωμένος να προκαλέσει επιπλέον διαχωρισμό και αποξένωση ...


    anyway η εμπείρια μου με την ομοφυλοφιλία ήταν κάτι παρέες για ένα 6μηνο περίπου... γνώρισα αρκετά ενδιαφέροντα άτομα ,οι περισσότεροι με μίσησαν επειδή είμουν αμφιφυλόφιλος ..! δεν τους κρατώ κακία παρόλο που δεν τους επιτέθηκα ποτέ ,τους δικαιολόγησα σαν υπερβολικά δυστιχησμένους ...
    όχι δεν είμαι συντηριτικός γιατί στον έρωτα είμαι και παθητικός οπότε πότε μου δεν κατηγόρησα κάποιον γιατί γαμιέται, απλά συνάντησα αρκετή έχθρα γιατί ίσως είμουν πλέον κοντά σε αυτό που ζήτησα από ότι εκείνοι .
    ναι σε αυτό συμφωνώ η ελληνική κοινωνία που τους περιθωροποιεί συμβάλει στην δυστηχία τους με όποιες επιπτώσεις έχει αυτό στο χαρακτήρα τους ...

    μακρυγορώ ...
     
  6. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Re: ATHENS GAY PRIDE 2008..!

    Τι μου κανες και πίνωωω,τσιγάρο στο τσιγαρόοοοοοό...Που ΄σαι Πόλυ να με δεις....

    Ωχούυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυύ..

    Μα εκεί είναι η διαφορά σου με τον υπόλοιπο νοήμονα κόσμο..Πως όλοι εμείς οι κάθε είδους """""""""παρεκλίνοντες"""""""""""",δε θεωρούμε τους εαυτούς μας ανώμαλους!!!!!Το πιάνεις?Το εννοείς?Το καταλαβαίνεις?Το αντιλαμβάνεσαι??????
     
  7. latexduck

    latexduck Contributor

    Re: Απάντηση: Re: ATHENS GAY PRIDE 2008..!

    Ναιιιιιιιιιιιιιιι! Χαίρω πολύ! Εσύ θεωρείς τον εαυτό σου ανώμαλο όσον αφορά τους υπόλοιπους ανθρώπους? Έτσι από περιέργεια ρωτάω...
     
  8. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: ATHENS GAY PRIDE 2008..!

    Εάν δεν αυταπατάμαι ,θεωρώ πως ήδη έχω απαντήσει... 
     
  9. latexduck

    latexduck Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: ATHENS GAY PRIDE 2008..!

    Ωραία, αφού δεν θεωρείς τον εαυτό σου ανώμαλο γιατί φοβάσαι να φιλήσεις τον άντρα σου δημόσια? Ποιος θα στο απαγορεύσει αν το κάνεις?
     
  10. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: ATHENS GAY PRIDE 2008..!

    Το σύζυγο????Κοίτα..δεν το κάνω όχι γιατί προσωπικά φοβάμαι(στο κέντρο της Αθήνας τουλάχιστον),αλλά γιατί δε θέλω να νιώσω 100δες βλέμματα πάνω μου..Σαφώς(εγώ προσωπικά) έχω ,να στο θέσω κομψά,χαριεντιστεί ανοιχτά,αλλά εγώ πες μικρέ πως είμαι από τις εξαιρέσεις.Για τις χιλιάδες των ομοφυλοφίλων που καταπιέζονται κυρίως στην επαρχία,θα σε συμβούλευα να πας να δεις εκεί σε τι συνθήκες φόβου ζούνε..

    Ξέρω περιστατικά πάρα πολλά που έχουν γίνει παρατηρήσεις σε gay ζευγάρια σε καφετέριες ή clubs επειδή είχαν μια οικειότητα παραπάνω..Οπότε τι μου λες τώρα...
     
  11. Mistress_Vanda

    Mistress_Vanda Regular Member

    Re: Απάντηση: ATHENS GAY PRIDE 2008..!

    Δυστυχώς πόσο δίκιο έχεις...έχω gay φιλους σe επαρχία που τους έχουν βάλει 'κουδούνια' σάν τον τρελλό του χωριού...

    Καληνύχτα Σ/ας.
     
  12. latexduck

    latexduck Contributor

    Re: Απάντηση: ATHENS GAY PRIDE 2008..!

    Που καταλήγουμε? Εγώ προσωπικά καταλήγω στο ότι πρέπει να κάνετε υποχωρήσεις, π.χ ένας ποδόλαγνος δεν μπορεί να γλύφει τα πόδια δημόσια της συντρόφου του, θα ήταν κάτι άσχημο σαν εικόνα να τρώει π.χ ο άλλος και να γίνετε αυτό δίπλα, το ίδιο είναι και εδώ (και με τους straight! ειδικά όταν κάνουν το bar ξενοδοχείο και παλεύεις να τους διώξεις και δεν ξεκολλάνε τα πρόσωπά τους! )... υπάρχουν χώροι που μπορείτε να εκφραστείτε ελεύθερα, δεν κατηγορώ τα αθώα φιλάκια και τις αγκαλίτσες...)
    Όσο για το χωριό γενικά εκεί υπάρχει μια δυσκολία να εκφραστεί κάποιος παντού, εγώ θυμάμαι που ζωγράφιζα στην πλατεία και όλοι με κοίταζαν περίεργα...