Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Bdsm Πορνεια και εκπορνευση σκλαβων απο Κυριαρχους

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος JokerGemini, στις 17 Απριλίου 2009.

  1. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Re: Bdsm Πορνεια και εκπορνευση σκλαβων απο Κ

    Μπορεί να είναι και έτσι, όμως δεν είναι απαραίτητα έτσι...

    Δεν μπορείς να κρίνεις τις bdsm σχέσεις και πρακτικές με κριτήρια, μέτρα και σταθμά αμιγώς εξω-μπιντιεσεμικά. Αυτό που μας τραβάει εδώ είναι η ένταση των όσων μπορούν να βιωθούν, και η βίωση αισθήσεων ιδιαίτερα έντονων, προϋποθέτει το πέρασμα μέσα από καταστάσεις που "έξω" θεωρούνται σαφώς ακραίες. Το ότι είναι ακραίες όμως, δεν σημαίνει πως εξ ορισμού στερούνται της ποιότητας που διαθέτουν και οι μη ακραίες, ως εκδηλώσεις ερωτικής αγάπης...


     
    Last edited: 18 Απριλίου 2009
  2. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Για λόγους αναζήτησης της Υπέρτατης Καύλας. Δεν υπάρχουν πολλά πράγματα που ΔΕΝ θα ρισκάριζα γι αυτήν. Αλλά αυτά είναι προσωπικές επιλογές, δεν με ενδιαφέρει να τις επιβάλλω σε άλλους ή άλλες.

    Πάντα υπάρχει ρίσκο στο BDSM, όπως αναφέρω συχνά σε novices. Είναι σαφές και πρέπει να το γνωρίζουν.

    Για 2 ώρες; Για 1 ευρώ; You must be joking. Τύφλα νάχει ο ιππόδρομος. Ιδίως αν το τυπάκι είναι χούφταλο. Excuse me, σε BDSM φόρουμ δεν βρίσκομαι; Μόνο εγώ καυλώνω με τούτα κείνα; Μιλείστε ρε. Ανώμαλη είμαι; Τι γίνεται, όλοι να παντρευτούνε θέλουνε; 

    Μια χαρά συσχέτιση υφίσταται. Με φαντάζεσαι να γυρίζω ξεσκισμένη (από το χουφταλέξ, καλά, διαλέγετε νέους ωρέ) και κλαμμένη με ένα σωρό τσαλακωμένα νομίσματα στα χέρια (ή το 1 κωλοευρώ, ιδρωμένο στην παλάμη) και να το εναποθέτω στα πόδια του Κυρίου μου; Ποια άλλη συσχέτιση θα μπορούσα να έχω; Να με ταϊζει γαριδούλες στο στόμα; (τις θέλω κι αυτές αλλά αυτό είναι δική του μεγαλοψυχία - ξανασκέψου αυτό που είπα για το φωτοστέφανο κτητικότητας και θα καταλάβεις που πραγματικά κολλάει η δουλειά, δεν κολλάει στην αδυναμία συσχέτισης). 

    Ναι, χρειάζομαι την εντολή του Αφέντη γιατί αλλιώς βαριέμαι. Δεν το κάνω από μόνη μου εδώ και πολύ καιρό, και αν το κάνω από μόνη μου, απλά δεν θα το ευχαριστηθώ. Αυτά είναι τα πράγματα με το όνομά τους. Για άλλους και άλλες είμαι βέβαιη ότι τα πράγματα έχουν άλλο όνομα. Συνεχίζουμε να μιλούμε για BDSM ελπίζω και προσωπικές απόψεις εναλλακτικής σεξουαλικότητας.

    @MindMaster, ακριβώς έτσι το βλέπω κι εγώ. 
     
  3. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Re: Bdsm Πορνεια και εκπορνευση σκλαβων απο Κ

    Δε μίλησα ρε; Τί θες πάλι;  

    Γιά ποιό ποστ μιλάς τώρα; Γιατί μπερδεύτηκα...


     
  4. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Bdsm Πορνεια και εκπορνευση σκλαβων απο

    Σόρρυ, τώρα είδα το προηγούμενο (το οποίο επίσης είναι απόλυτα κατανοητό). Ναι, είπες και ελάλησες. 

    Πολύ ωραία. Περιμένω με ανυπομονησία. Κι εγώ θα εξηγήσω αύριο περί "sounds". 
     
  5. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Bdsm Πορνεια και εκπορνευση σ

    Φοβάμαι πως γιά σένα θα είναι πολύ light, dora μου. Δεν ξέρω αν θα αρκέσει έστω γιά μιά μικρή ονειρωξούλα...  



     
  6. gaby

    gaby Guest

    Σας απολάμβάνω με την ψυχή μου, άθεοι!

    Περιμένω ασμένως την ιστορία του MindMaster. Βρίσκομαι αλλούθε και δεν έχω καλή πρόσβαση για να τα προφταίνω όλα   Ευχαριστώ πολύ που μου το είπατε, στα πεταχτά πανέμορφη είναι, θα την διαβάσω πιο προσεκτικά οικαδε.

    Και ως προς την εκπόρνευση... για όλα υπάρχει ο σωστός τρόπος / χώρος / χρόνος για να γίνουν   αν βέβαια είναι επιθυμητά.

    Προτείνω να ξεκινά κανείς με υποχρεωτικό καμάκι, αναλυτική αναφορά με αποδείξεις εκ των ουκ άνευ, και επιβράβευση βάσει αποτελεσμάτων καμακίου.

    Οι κίνδυνοι ποιοί ακριβώς είναι;

    Για την ψυχή της σκλάβας; Θέμα χρόνου να έχει το κατάλληλο mindset.
    Μη φάει κανένα χοντρό ξύλο η σκλάβα; Γι αυτό προτείνω καλυμμένες καμακοειδείς καταστάσεις στην αρχή και όχι πιάτσες με πραγματικά κακά παιδιά.
    Άλλοι;
     
    Last edited by a moderator: 18 Απριλίου 2009
  7. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

  8. vautrin

    vautrin Contributor

    Όταν μιλάμε για εκπόρνευση καλό είναι νʼ ακριβολογούμε και να μην τσουβαλιάζουμε μαζί ανόμοια πράγματα. Εκπορνεύω σημαίνει εξωθώ στην πορνεία δηλαδή στην κατ΄ επάγγελμα και με αμοιβή άσκηση, εκτέλεση της σεξουαλικής πράξης, στην προσφορά του σώματος για τη σεξουαλική ευχαρίστηση του άλλου έναντι χρημάτων. Αν το στοιχείο της χρηματικής αμοιβής εκλείψει τότε δεν πρόκειται για εκπόρνευση αλλά ενδεχομένως για διαστροφή ή σεξουαλικό παιχνίδι. Έχει σημασία αυτή η διάκριση; Ναι, και μάλιστα τεράστια. Μου κάνει εντύπωση η πελώρια άγνοια ευφυέστατων ανθρώπων για νομικά ζητήματα. Λοιπόν, είτε μας αρέσει είτε όχι η εκπόρνευση είναι παράνομη, θεωρείται μαστροπεία ή διευκόλυνση αλλότριας ακολασίας και διώκεται ποινικά ανεξαρτήτως εάν η σκλάβα-πόρνη συναίνεσε ή όχι. Αν θέλει ο Κυρίαρχος να την μοιράζεται με άλλους αφιλοκερδώς κι εκείνη το δέχεται, γούστο τους και καπέλο τους και κανείς δεν τους εμποδίζει. Αν όμως πάρουν έστω κι ένα ευρώ διαπράττουν έγκλημα. Κατανοητό; Θα μου πείτε βέβαια και ποιος θα το μάθει; Συγγνώμη αλλά είστε βαθιά νυχτωμένοι αν νομίζετε κάτι τέτοιο. 4 υποτακτικές πόρνες που γνώριζα προσωπικά συνελήφθησαν κατόπιν καταγγελίας ανταγωνιστριών τους. Είναι αδυσώπητος ο χώρος του αγοραίου έρωτα.

    Ζητώ συγγνώμη για το κάπως απόλυτο και δασκαλίστικο ύφος αλλά όπως έχω ξαναπεί νομίζω πως είναι προς το συμφέρον όλων ημών των εμπλεκομένων να διατηρήσουμε το BDSM αυστηρώς εντός των πλαισίων του νόμου και να μην δίνουμε λαβές για παρανοήσεις ή υπόνοιες πως υποθάλπουμε και διαφημίζουμε παράνομες κι εγκληματικές δραστηριότητες. Δεν αρκεί το Safe, Sane and Consensual, χρειάζεται να προσθέτουμε πάντα και το Legal-νόμιμο. Αν δεν το κάνουμε, δυσφημούμε το ίδιο μας το σπίτι και μακροπρόθεσμα θα βγούμε ζημιωμένοι.
     
    Last edited: 19 Απριλίου 2009
  9. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Φοβούμαι πως δεν μπορώ να καυχηθώ ότι σε όλη μου τη ζωή δεν παρέβην ουδέποτε κανένα νόμο.

    Η εκπόρνευση μπορεί να γίνει με αντίτιμο...φασόλια. Jack and the beanstalk. Γαμήθηκα για ένα φασόλι. Αλλά τι φασόλι!

    Σοβαρά όμως, νομίζω πως κανένας μας δεν μιλάει για την εξώθηση της σκλάβας στην πορνεία, ως επάγγελμα, κατ' εξακολούθηση, με σκοπό το χρηματικό κέρδος. Υπάρχουν εξαιρετικά ασφαλείς τρόποι (όπως και άλλοι λιγότερο ασφαλείς). Για παράδειγμα, ένας Αφέντης μπορεί να δανείσει τη σκλάβα του, έναντι ενός πολύ μικρού, συμβολικού αντιτίμου, σε κάποιον φίλο του τον οποίο εμπιστεύεται. Δεν νομίζω ότι αυτό είναι πιο επικίνδυνο από το jay walking στο οποίο επιδίδονται κάποιες τρελογιαγιάδες σε ώρες αιχμής ή από το να οδηγούμε μεθυσμένοι. Το να την εγκαταστήσει σε μπουρδέλο για ένα απόγευμα ή για να πάρει 2-3 πελάτες, είναι σαφώς πιο επικίνδυνο. Αλλά όχι πιο επικίνδυνο από άλλα επικίνδυνα πράγματα που ήδη έχω κάνει στη ζωή μου. Ο καθένας βέβαια έχει τα όριά του.

    Επίσης θα ήθελα να επισημάνω ότι είναι δύσκολο να διατηρήσουμε το BDSM αυστηρώς εντός των πλαισίων του νόμου, όταν η πρόκληση σωματικών κακώσεων αποτελεί αδίκημα που διώκεται ποινικά (αν και όχι αυτεπάγγελτα αλλά μόνο κατ' έγκληση). Καταλαβαίνετε επομένως όλοι το ρίσκο που ενέχεται εδώ. Ένα ρίσκο που πολλοί, ευφυείς ξε-ευφυείς, το παίρνετε.
     
  10. gaby

    gaby Guest

    Συμφωνώ με την τοποθέτηση του vautrin, χωρίς λεφτά δεν υπάρχει πορνεία και ούτε από συμβολισμούς καταλαβαίνω, ούτε τίποτα, λεφτά, από 250 ως 400 για έναν πελάτη μου φαίνεται λογικό, δεν θα ήθελα να τα δω ποτέ μου, δεν θα ήθελα να ξέρω πόσα είναι, θα ήθελα μόνο να γνωρίζω ότι άλλαξαν χέρια για μένα.

    Θεωρώ ότι είναι ένας από τους ultimate τρόπους υπογράμμισης της ιδιοκτησίας του Κυρίαρχου ως προς τη σκλάβα Του.

    Επειδή γνωρίζω ότι δεν είναι διόλου απλό ή σύντομο ή γραμμικό να αποδεχτεί κάποια πραγματικά ότι στα μάτια των άλλων είναι σκλάβα, πόσο μάλλον ότι είναι ιδιοκτησία, γι αυτό θεωρώ ότι η εκπόρνευση σκλάβας δεν είναι ιδιαίτερα εύκολη, ασχέτως του πλούτου ή της παραβατικότητας των βανίλλα χρονικών της.

    Εξ ού και τα συγκεκριμένα ερωτήματά μου. Οι real life κίνδυνοι που αναλύει ο vautrin και πολύ πολύ καλά κάνει, δεν αφορούν εμένα. Αφορούν τον εκάστοτε Κυρίαρχο που μπαίνει στη διαδικασία.
     
  11. vautrin

    vautrin Contributor


    Για το πελώριο θέμα της σχέσης BDSM και νομιμότητας προτίθεμαι να ξεκινήσω ξεχωριστό νήμα εντός των ημερών. Προς το παρόν περιορίζομαι να εκφράσω επιμέρους διαφωνίες σε ορισμένα σημεία. Αν το χρήμα δεν είναι το κίνητρο, αλλά η ηδονή, τότε γιατί να υπάρχει αντίτιμο έστω και μικρό; Κάντε το τζάμπα, ουδέν πρόβλημα. Στην αληθινή ζωή όμως ο πειρασμός είναι μεγάλος: αν κάνεις κάτι που σε ευχαριστεί κι επιπλέον αμείβεσαι αδρότατα ποιος εχέφρων άνθρωπος δεν θα σκεφτόταν να το μετατρέψει σε επάγγελμα; Χιλιάδες αφέντρες, ομοφυλόφιλοι ή σαδομαζοχιστές το κάνουν ήδη, γιατί όχι και μια σκλάβα κατ’ εντολή του κυρίου της; Ο υποφαινόμενος έχει γνωρίσει αρκετές γυναίκες που ενέδωσαν. Δεν κολυμπάμε δα όλοι οι του χώρου μας στα πλούτη.

    Ούτε ο γράφων καυχιέται πως υπήρξε απόλυτα νομιμόφρων σε όλη του την ζωή. Όμως υπάρχει μια κρίσιμη λεπτομέρεια. Αν σκοπεύεις να πράξεις μια παρανομία το κάνεις στα μουλωχτά, δεν το ομολογείς, διατυμπανίζεις, δικαιολογείς ή διαφημίζεις σε μια δημόσια διαδικτυακή κοινότητα που μπορούν να το διαβάσουν οι πάντες, από Ανήλικους ως την αστυνομία. Στοιχειώδες, αγαπητέ Γουάτσον.

    Συμφωνώ πως δεν είναι πάντα εύκολο να διατηρήσουμε το BDSM αυστηρώς εντός των πλαισίων του νόμου. Όμως βρίσκω ατυχές το παράδειγμα της πρόκλησης σωματικών κακώσεων. Ακριβώς επειδή αποτελεί αδίκημα που διώκεται ποινικά όχι αυτεπάγγελτα αλλά μόνο κατ' έγκληση, η συναίνεση του παθόντος ουσιαστικά και πρακτικά αίρει τον άδικο χαρακτήρα της πράξης στις ελαφρές περιπτώσεις. Αν δηλαδή υπάρξει έγκληση αυτό σημαίνει είτε ότι το θύμα δεν συναίνεσε είτε ότι ο θύτης υπερέβη τα συμφωνημένα όρια. Αυτά όμως δεν ισχύουν όσον αφορά την μαστροπεία ή την σωματεμπορία που διώκονται αυτεπάγγελτα.

    Είναι επίσης προφανές πως με την αγαπητή Ντόρα μας χωρίζει μια θεμελιώδης διαφορά αντιλήψεων. Αν δεν έχω πέσει έξω, μιλώντας σχηματικά, εκείνη μοιάζει να είναι της σχολής RACK ενώ η δική μου σκοπιά είναι η πιο συντηρητική SSC προσέγγιση στη οποία προσθέτω και το L-legal. (χρησιμοποιώ την αμερικάνικη ορολογία κι όποιος κατάλαβε, κατάλαβε). Σχημάτισα την εντύπωση πως αυτή η διαφορά, συνειδητή ή μη, ανιχνεύεται σε πολλές διαφωνίες και λογομαχίες που είναι διάσπαρτες σε κάθε ακανθώδες νήμα.

    Είμαι νομομαθής, όχι νομοθέτης. Πιστεύω πως υπάρχουν νόμοι άδικοι ή ξεπερασμένοι κι άλλοι που επιδέχονται βελτίωσης ή αλλαγών. Ας αγωνιστούμε γι’ αυτό το σκοπό όσοι το επιθυμούμε. Να θυμόμαστε όμως πάντα πως απολαμβάνουμε το προνόμιο να ζούμε στις πιο ανεκτικές και φιλελεύθερες κοινωνίες των τελευταίων 2.000 χρόνων. Σε άλλες εποχές, σε άλλες χώρες θα μας εξόντωναν μέχρι ενός. Ας διαφυλάξουμε ως κόρη οφθαλμού ετούτη την ανεκτικότητα κι ας την διευρύνουμε με προσεκτικούς χειρισμούς προστατεύοντας τον χώρο μας από την καταστολή που μοιραία ακολουθεί κάθε παρανομία. Μας επιτρέπονται χίλια· ας τα γλεντήσουμε στο μάξιμουμ. Τα δέκα όμως που μας απαγορεύονται, ας τα βιώνουμε μόνο στην φαντασία μας. Προς το παρόν τουλάχιστον…
     
  12. elfcat

    elfcat . Contributor

    Απάντηση: Re: Bdsm Πορνεια και εκπορνευση σκλαβων απο Κ

    Μια ερώτηση από εμένα (είμαι λίγο προβοκατορας ).

    Διατί να είναι ultimate τρόπος υπογράμμισης της ιδιοκτησίας του Κ η εκπόρνευση σκλάβας και όχι να της δίνει την πιστωτική κάρτα του να την τσακίζει η σκλάβα στα ψώνια για να ντύνεται όμορφα, να φροντίζει τον εαυτό της στο έπακρο και έτσι να αναβαθμίζεται διαρκώς και δημιουργικά η ιδιοκτησία του Κ, αντί νσ εκπορνεύται και να φθηναίνει διαρκώς ως προίον και ως ιδιοκτησία. Συνήθως την ιδιοκτησία μας τη φροντίζουμε, την προστατεύουμε και την ομορφαίνουμε  

    Μήπως οι σκλάβες, ή κάποιες από αυτές, στο όνομα δήθεν της καύλας, μετατρέπονται σε κορόιδα?