Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

BDSM & εμφανιση!

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Astrovroxi, στις 28 Ιουλίου 2011.

  1. sw

    sw

    Re: Απάντηση: BDSM & εμφανιση!

    ...σχεση;;;;;;;  

    Νομιζω, απο κανενας εως ελαχιστοι (που προφανως δεν εχουν γνωρισει την εννοια της σχεσης)!


    Για καποιους ισως (κυριως λογω του μαρκετινγκ) να αποτελει εναυσματα κολακευτικα στις φαντασιωσεις τους...

    Γι ργος


    ΥΓ το πιο πιθανο ειναι η απολαυση να ερχεται μετα (στο ...χομγουωρκ) οπου γινεται η μανιουαλ επιλογη/αντικατασταση των συναισθηματων και των φαντασιωσεων...
     
  2. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    Απάντηση: BDSM & εμφανιση!

    και ο επιλογος μου επι του θεματος ...
    προσπερνω τις διαφορες προσωπικες αποδοκιμασιες και επιθεσεις που γραφτηκαν για μενα , με ενα μονο σχολιο .... καποια στιγμη εγραψε , νομιζω η Αστροβροχη , οτι εαν καποια ριξει χυλοπιτα σε αλλον μεσα εδω , μετα εκεινος βγαινει στο φορουμ και την κραζει ..... ε λοιπον εσεις ειστε χειροτερες ....
    εαν καποιος γραψει μια αποψη που δεν σας περιλαμβανει σε οσα τον ελκυουν ... μαυρο φιδι που τον εφαγε .....πθτε καν χρειαζεστε το δικαιωμα για να τον θιξετε προσωπικα ενω εκεινος καν δεν εχει αναφερθει σε εσας ..... τεσπα ..... παμε παρακατω .....

    εσεις λοιπον οι συγκεκριμενες σαμπιτσες , δεν θα χαντακωσετε την εικονα του αφεντη σας , ουτε με τα παραπανισια κιλα , ουτε με τα χειλια που δεν ειναι σαν της Α.Τζολι , ουτε με τα ματια που δεν ειναι σαν της Μισελ Πφαιφερ ..... αλλα με το στομα σας που ειναι σαν του κροκοδειλα .....
    να εχω εγω σαμπιτσα και να μου γυριζει σαν κουτσαβακι με περιοδο μεσα στα φορουμ .... και θα λεω ειμαι Μαστερ ....

    ΟΛΟΙ δινουμε σημασια στην γνωμη που εχουν οι αλλοι για την εικονα μας ... οι δε γυναικες 1000 φορες περισσοτερο και 3000 φορες περισσοτερο ανα μεταξυ τους ....οποτε αφηστε τα παραμυθια για το ποσο αδιαφοροι ειστε ως προς την γνωμη των αλλων κατα μερος ...
    Θυμαστε ισως στο Αμερικαν Beauty οτι εκεινος ο μεσσιτης ειπε , δεν εχει σημασια πως εισαι μεσα στο σπιτι σου σαν ζευγαρι αλλα τι εικονα δινεις προς τα εξω ..... οχι οτι ειναι απολυτα σωστο .. αλλα εχει point ....

    τεσπα θα επανελθω για ολοκληρωση της αποψης ...... εγινε το γαλατακι μου ...  
     
  3. MasterAndreas

    MasterAndreas Master of Scorpio

    Απάντηση: BDSM & εμφανιση!


    Seduction, o Alex έχει απόλυτο δίκιο. Σε ένα εξοχικό κέντρο που δούλευα πιτσιρικάς, αρχόταν ένας φραγκάτος ευπαρουσίαστος, με μια γυναίκα τόσο όμορφη, που όμοιά της δεν έχει πατήσει στην γή. Πήγαινε εκείνη μέσα με τα παιδιά και εκείνος ερχόταν να παργγείλει κρέας στην ψησταριά. Μιά βραδιά περνούσε μια εμφανίσημη μελαχροινή και καρφώνοντας τα μάτια επάνω της, έκανε ένα κολακευτικό σχόλιο και μου γέλασε πονηρά. Όταν του είπα "κύριε Βασίλη, δεν έχει άλλος κανείς, τόσο όμορφη γυναίκα όσο η δικιά σας" χαμογέλασε και μου είπε. Το ξέρω λεβέντη μου, αλλά φάε κάθε μέρα παϊδάκια....μπορείς????
    Μήν κατηγορείς λοιπόν τον Alex, κυρίως αν μιλάει για μακροχρόνια σχέση του.
     
  4. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: BDSM & εμφανιση!

    Εγώ μια χαρά καταλαβαίνω, όπως και όσοι γνωρίζουν ότι δεν μιλάω για χαζομαρούλες τύπου μπάτσα - πίπα. Άντε έστω ζώνης - άουτς. Ειλικρινά, θα προτιμούσα να μη με αγαπάτε. Ίσως τότε να υπήρχε δυνατότητα συνεννόησης...

    Θα δανειστώ ένα απόσπασμα περί τιμωρίας, από τον DreamMaster. Είναι πιθανό ότι το απόσπασμα θα τύχει φθονερού αποδοκιμασμού, όσο και αυτά που παραθέτω κατά καιρούς από τις πάλαι ποτέ τοποθετήσεις του MasterJp. Δυστυχώς, συνεχίζω να ματαιοπονώ. Αλλά υπάρχουν αθώες ψυχές εκεί έξω, και αν έστω και μία σωθεί από την κακοποίηση στο όνομα ενός ψευδούς BDSM, θα κοιμάμαι πιο όμορφα τα βράδια...

    Να υπενθυμίσω ότι ο λόγος ήταν περί επώδυνων τομών. Όχι περί σαχλαμπούχλας.
     
  5. MasterAndreas

    MasterAndreas Master of Scorpio

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: BDSM & εμφανιση!


    Κατανοώ την διαφορά και την ένταση, στα αποτελέσματα που επιφέρει ο σωματικός και ο ψυχικός πόνος. Οι επώδυνες τομές, ίσως χρειαστούν παράδειγμα.  Εγώ που δεν είμαι της φιλοσοφικής, θα σου πω κάτι πολύ απλό, που άν το καταλάβεις.... θα νώσεις πολύ καλλίτερα με τον εαυτό σου. Κάθε τι που γράφεις, να είσαι προετοιμασμένη ψυχολογικά, πως ένα ποσοστό των αποδεκτών του μηνύματός σου (όσο σωστό και να σου φαίνεται εσένα, αυτό που λές) δεν θα το ενστερνιστεί. Καί δεν είναι μόνο αυτό, αλλά μερικές φορές οι άθλιοι, θα προσπαθήσουμε με λογικά επιχειρήματα να στηρίξουμε μια άλλη συλλογιστική. Δεν φταίς εσύ σε κάτι, έτσι συμβαίνει και έτσι θα συνεχίσει να συμβαίνει, όσο και να βελτιώνεσαι εσύ στις εκφράσεις και τους συλλογισμούς σου. Οι απόψεις σου, είναι πέραν του δέοντος αποδεκτές, απόλαυσέ το και μην βασανίζεσαι. (το τσίρκο που αναφέρεις.... είναι η ζωή και εμείς κομάτια αυτού του πολύπλοκου παζλ ).
    Το να μην σε αγαπώ, εύκολο είναι βρέ....Μίλησέ μου καμιά βδομάδα όπως δεν αντέχει κανένας έμφυτα κυριαρχικός να του μιλάνε, και θα το πετύχεις. Στην ανάγκη, ζήτα την βοήθεια και καμιάς φιλενάδας, αν εσένα δεν σου βγαίνει.  
     
  6. llazouli

    llazouli Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: BDSM & εμφανιση!

    Συγγνώμη για την παρεμβολή αλλά μιας και είναι δημόσια συζήτηση, εσύ αγαπάς όταν ακούς τα λόγια που χαϊδευουν τα αυτάκια κι ό,τι κοτσάνα μπορεί να πετάξει κάποια για να σε κολακέψει; Τι σχέση έχει η αγάπη εδώ; Ναι, είμαστε καλοί χριστιανοί, αγαπάμε το συνανθρωπό μας, δεν θέλουμε το κακό του. Αλλά εδώ παλεύουμε να συνεννοηθούμε και πώς να γίνει κάτι τέτοιο όταν, ηλιου φαεινότερον, πρόκειται για διαφορετική γλώσσα επικοινωνίας..
     
  7. MasterAndreas

    MasterAndreas Master of Scorpio

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: BDSM & εμφανιση!


    Όχι αγαπητή μου, δεν ενοώ αυτό. Ένα συγκεκριμένο ύφος, που θα ταίριαζε στην συνομιλήτριά μου άν ήταν αφέντρα μου ή η μητέρα μου που με κανακεύει ή με επιπλήτει, δεν αρμόζει στην ιδιοσυγκρασία μου.... με ξενερώνει και με απωθεί. Δεν είμαι κανίς....είμαι ροντβαϊλερ και δεν μπορείς να έρχεσαι να μου λές, τι γλυκούλι που είμαι. Πες το κακή επικοινωνία ...πες το λάθος στάση, το αποτέλεσμα όμως είναι τραγικό, κυρίως όταν νιώθεις πως η άλλη, το κάνει επίτηδες να σε τσιτώνει. Δεν είμαι πλασμένος να δέχομαι εντολές (έτσι δεν έγινα δημόσιος υπάλληλος, πράγμα για το οποίο σπούδασα). Η λέξη αγάπη τώρα, στην συγκεκριμένη περίπτωση περισσότερο σχήμα λόγου είναι, χωρίς βέβαια να έχω κρύψει ποτέ, την εκτίμησή μου και το σεβασμό μου για αυτό που πρεσβέυει για μένα η Dora.
    Μια τελευταία απορία να εκφράσω. Γιατί θεωρείς κοτσάνα, κάθε τι καλό, που θα με κολακέψει όπως λές, και θεωρείς καλώς καμωμένη κάθε κακία και κάθε προσπάθεια υποτίμησης της προσωπικότητάς οποιουδήποτε, τόλμησε να παραδεχθεί και να δηλώσει, πως είναι κυριαρχικός????.
     
    Last edited: 5 Αυγούστου 2011
  8. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: BDSM & εμφανιση!

    Η τοποθέτησή σας περί...αργοπορίας στην αντίδραση έχρηζε κάποιας διευκρίνισης. Χαίρομαι που κατανοείτε όμως.

    Πολύ ευχαρίστως. Αν και θα έπρεπε ίσως να γνωρίζετε, εκ πείρας. Ακόμη κι εγώ ξέρω τουλάχιστον 20 παραδείγματα, άλλα δικά μου προσωπικά και άλλα φίλων μου.

    Πρίν δύο χρόνια λοιπόν, μέσα σε σχέση, έλαβα την εντολή να φάω ξύλο και να με σοδομίσει κάποιος που εγώ θεωρούσα υποτακτικό μου. Το έκανα. Η περιγραφή βρίσκεται εδώ, για όποιον ενδιαφέρεται. https://www.greekbdsmcommunity.com/forums/13232-master-servant.html

    Σήμερα, δύο χρόνια αργότερα, η ματαιοδοξία μου έχει εξατμιστεί. Της γάμησαν τον πάτο και δεν ξαναγύρισε ποτέ. Και όσοι πιστεύουν ότι είμαι μία βλαμμένη εγωπαθής, το πιστεύουν χωρίς να γνωρίζουν ότι αυτό που ακούνε είναι η ηχώ ενός πλάσματος που έχει πεθάνει.

    Θα σας προκαλέσει εντύπωση ίσως, αλλά νιώθω πολύ καλά με τον εαυτό μου. Εδώ και πολύ καιρό.

    Καθόλου δεν βασανίζομαι. Ζω μία πολύ απολαυστική και πολύ ενδιαφέρουσα ζωή και αυτό το φόρουμ πλέον αποτελεί ένα πολύ μικρό κομμάτι της.

    Σπάνια μιλάω σε έμφυτα κυριαρχικούς με τρόπο που θα τους δυσαρεστήσει. Μου είναι πολύ επώδυνο και το αποφεύγω. Εάν επομένως κάποιος δυσαρεστηθεί από τον τρόπο που θα του μιλήσω, να ξέρει ότι δεν είναι έμφυτα κυριαρχικός (καλό ε; ) 
     
    Last edited: 4 Αυγούστου 2011
  9. MasterAndreas

    MasterAndreas Master of Scorpio

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: BDSM & εμφανιση!


    Να λοιπόν που τίποτα δεν είναι τυχαίο....Λέτε αυτός να είναι ο λόγος που σας "αγαπώ". Νομίζω πως αυτό, είναι ένα καλό μάθημα για εκολαπτόμενες Ιέρειες του BDSM. (Ανταμοιβή σας, ο πληθυντικός που τόσο λατρεύετε) ωραία μου κυρία.!!!) 






    Εδώ σε χάνω λίγο. Πολαπλοί ρόλοι και προτιμήσεις, τι ήταν αυτό....αναζήτηση της ταυτότητάς σου? ή κάποιος σου επέβαλε μια τέτοιου είδους σχέση? Έτσι απλά γυρίζεις το διακόπτη και αλλάζεις ρόλο? Πως μπορείς να έλκεσαι από έναν κυρίαρχο, αλλά και κάποιον υποτακτικό? είναι τόσο διαφορετικοί μεταξύ τους στην συμπεριφορά και την στάση τους. Τι φοβερή προσαρμοστικότητα είναι αυτή? Πολύπλοκες οι γυναίκες....γι αυτό σας φαίνονται ακατανόητες οι εμονές μας σε σταθερές συμπεριφορές . 
     
  10. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: BDSM & εμφανιση!

    Δεν ξέρω. Δεν μπορώ να το ελέγξω, γίνεται μόνο του. 
     
  11. Storm

    Storm Regular Member

    Απόσπασμα από το ιστολόγιο μιας φίλης.

    "Είχα βρει πριν κάτι μέρες μία λίστα σε ένα blog κάποιας Αμερικανίδας αν δεν απατώμαι (οι αόριστες αντωνυμίες πάνε σύννεφο,δε φταίω εγώ, η κακή μνήμη φταίει) στην οποία απαριθμούσε 10 πράγματα που γούσταρε πάνω στο σώμα της. Όπως ανέφερε και η ίδια, συνήθως είναι πιο εύκολο να καταδείξουμε τα αρνητικά χαρακτηριστικά μας, πχ το ο,τι μπορεί να έχουμε χοντρά μπρατσάκια (όπως η αφεντιά μου για παράδειγμα) ή κοντό λαιμό ή πεταχτά αυτιά ή κουνελίσια δόντια ή αραιά μαλλιά ή οτιδήποτε άλλο θεωρείται άσχημο. Δη οι κοπέλες λόγω καταπιεστικών και πλαστικοποιημένων προτύπων (τα οποία σιγά,σιγά υποχωρούν βέβαια, αλλά για να ξεπεράσουμε τον αισθητικό μας μεσαίωνα σαν ανθρωπότητα θα μας πάρει αρκετό καιρό) δε περνάει μέρα που να μην κάνουν σκέψεις τύπου "πρέπει να χάσω το ένα κιλό που πήρα" ή "εμένα γιατί τα βυζιά μου δεν είναι σαν της τάδε γκόμενας" και άλλα τέτοια ανασφαλή. Και λόγω ανασφάλειας υπάρχει μια εξωφρενική ανάλωση της γυναικείας ζωτικότητας στο θέμα "ομορφιά" πρακτική και διανοητική. Πάντα υπήρχε βέβαια, απλά πλέον τα πρότυπα έχουν ξεφύγει όχι από τη σφαίρα του "φυσιολογικού" αλλά από τη σφαίρα του "υπαρκτού". Ούτε δέρμα βερυκοκιένιο χωρίς πόρους υπάρχει στους ενήλικες, ούτε γκόμενα χωρίς έστω και ελάχιστες ραγάδες ή κυτταρίτιδα, ούτε βρίσκεις "ιδανικές" αναλογίες κάθε μέρα στους ανθρώπους που κυκλοφορούν γύρω σου. Και όλα αυτά πρέπει να τα αντιληφθούμε εμείς τα ξεμυαλισμένα θηλυκά, οι άντρες ξέρουν να εκτιμούν ποικίλους τύπους ομορφιάς. Καιρός είναι λοιπόν να συμφιλιωθούμε με τα άσχημα, να πάψουμε να τα τριβελίζουμε και να δώσουμε σημασία σε ότι όμορφο μας έχει χαρίσει ο καλός Θεούλης, η Μαμά Φύση, το Ιπτάμενο Μακαρονοτέρας, η χρόνια εξελικτική πορεία του ανθρώπινου είδους, ή όποιος άλλος τέλος πάντων θεωρούμε πως μας το χάρισε."

    Το αρθράκι της Άννας συνεχιζόταν με μια όμορφη, εξαιρετικά χαριτωμένη λίστα αυτολατρείας, την οποία δεν υπάρχει λόγος να δημοσιεύσω αυτή τη στιγμή.


    Δεν μπορούν όλες οι γυναίκες να είναι βγαλμένες από ιλουστρασιόν περιοδικά μόδας. Όπως δεν μπορούν όλοι οι άντρες να μοιάζουν στον Έρολ Φλυν.

    Επίσης, αν δεν είσαι ο Αλαίν Ντελόν, φίλε μου, μην περιμένεις να γαμήσεις ούτε τη Νίκο, ούτε τη Ρόμυ Σνάιντερ. Συμβιβάσου με τις κοινές θνητές, που είναι και η πλειοψηφία στον πλανήτη. Και κοίτα λίγο και τη μούρη σου, χρειάζεται καμιά φορά για να προσγειώνεσαι και να μη νομίζεις ότι είσαι ο γιος του πάρτα-όλα.

    Πάντα πίστευα ότι μια θεϊκή εμφάνιση, αν δε συνοδεύεται κι από κανένα δράμι φαιάς ουσίας/καλλιέργειας και ερωτικής θέρμης, δεν κάνει τίποτα. Από μόνη της, άνευ περιεχομένου, είναι μόνο ένα άδειο καύκαλο. Ένας ερωτικός σύντροφος, πάνω απ' όλα χρειάζεται ερεθίσματα για να μείνει με κάποιον. Αν βαρεθεί, αν η σάρκα που έχει απέναντί του είναι ψυχρή και δεν ανταποκρίνεται, αν ντρέπεται γι' αυτόν που είναι μαζί του ή τον θεωρεί ηλίθιο κτλ, το πράγμα δεν πάει μακριά. Πόσο μάλλον στο bdsm, όπου ο εγκέφαλος χρησιμοποιείται περισσότερο.

    Όσοι με έχουν γνωρίσει από κοντά, ξέρουν ότι εγώ και η ομορφιά είμαστε αντίθετες έννοιες. Παρόλα αυτά, επειδή δεν είμαι (ακόμη) ιδιαιτέρως τερατώδης ή τρομακτική, I had my share κι επειδή είμαι και επαρκώς τσουλάκι δεν τα πηγα άσχημα. Στο παρελθόν γνώρισα μια γιατρό εκπάγλου ασχήμιας και με πολύ κακό χαρακτήρα κατά τη γνώμη μου, παντρεμένη με έναν εντυπωσιακό άντρα και μαζί του είχε δύο παιδιά. Με το θράσος των δεκακάτι μαρτίων μου τότε τον χαρακτήριζα τερατολάγνο και ανωμαλάρα, αλλά σήμερα το βουλώνω. Κανόνες και καλούπια δεν υπάρχουν πουθενά όπως διαπίστωσα. Άλλωστε κι εγώ ποτέ δεν έμπλεκα με τυπικά ωραίους άντρες.

    Συμπέρασμα; "Η αρχική υπόθεση απορρίπτεται- Τα κατάλοιπα δεν αυτοσυσχετίζονται".
     
  12. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    Απάντηση: BDSM & εμφανιση!

    .... τελος ...... παρα τα γλαφυρα που ακουστηκαν .. η εμφανιση της γυναικας που συνοδευω , δειχνει το ποσο μαγκας ειμαι ....
    suprize !!!!!!!!!!!!!! ω ναι ... το αντρικον συμπαν αδιαφορει για περγαμηνες, δεικτες IQ (οχι να ειναι και ηλιθια βεβαια) , και ποσους δρακους εχει σκωτωσει μεχρι σημερα ....
    μας ενδιαφερουν :
    να κανει καλες πιπες με παθος και να καταπινει
    να δινει κωλο ζητωντας το ικευτευτικα
    να εχει μουναρες φιλες με τις οποιες να "παιζει" που και που
    να διαφημιζει στις φιλες της τις ερωτικες μου ικανοτητες κατα τροπο που εκεινες θα με βλεπουν στα ονειρα τους
    να ειναι τοσο μουναρα οταν θα την κυκλοφορω , που θα ξερω οτι οι αλλοι αντρες την βλεπουν και μετα πανε να τραβηξουν μαλακια για παρτη της ....

    Το οτι ειμαι φετιχιστης , δεν σημαινει οτι καβλωνω με πτυχιακους τιτλους και επιδειξη γνωσεων και ετυμολογιας ... διοτι ειμαι ΑΝΤΡΑΣ και οχι γκομενα ..... thats what men do ......

    και παμε στο μεγαλο φιναλε .....
    μην αυταπατασθε (γυναικες) ....
    κανεις (λογικος) δεν περιμενει να συναντησει ενα μοντελο για να ικανοποιησει τα εμφανησιακα του στανταρ για την συντροφο του ....
    η καθε γυναικα εχει την δικη της ξεχωριστη ομορφια και το ιδιαιτερο ξεχωριστο προσον που εκεινος θα προσεξει και θα την καταταξει στο ποσο γαμησιμη ειναι στα ματια του .
    αυτο που ποτε δεν θα κατανοησω και ποτε δεν θα δεχθω ... την μαλακια του : "ποτε δεν γυμναζομαι , χλαπακιαζω οτι βρω μπροστα μου .. κανω σκληρη αυτοκριτικη (θεωρητικα) ...αλλα ... σε οποιον αρεσουμε"
    γυναικα δεν σημαινει μακιγιαζ και κομμωτηριο ... μου ειναι παντελως αδιαφορο το πως φορεσε ο μανωλιος αποψε τα ρουχα του ... παλι ο μανωλιος ειναι .....

    δεν γαμαμε το μαλλι σας αγαπητες ....... αλλα το μουνι σας ... φροντιστε να μπορουμε να το εντοπισουμε διχως να χρειαζομαστε γνωσεις ανθρακωρυχου ....