Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

BDSM και βία

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Incomplete_, στις 28 Οκτωβρίου 2006.

?

Κάνετε χρήση βίας στα sessions?

  1. Δε νοείται BDSM χωρίς βία..

    23 vote(s)
    56,1%
  2. Δεν είναι υποχρεωτική η χρήση βίας στο BDSM.Δεν κάνω και ιδιαίτερη χρήση της..

    13 vote(s)
    31,7%
  3. Το ίδιο με το 2,με τη διαφορά πως δεν κάνω καθόλου χρήση της..

    4 vote(s)
    9,8%
  4. Υπάρχει βία στο BDSM ?????

    1 vote(s)
    2,4%
  1. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Αβίαστη "βία"....
    Συνειδητοποιημένα άτομα στο να την εκφράσουν και αντίστοιχα, ηθελημένα άτομα στο να την εισπράξουν.
    Πάντα συναινετική από τους συμμετέχοντες, είτε αυτοί είναι οι δότες (σαδιστές), είτε σαν αποδέκτες (μαζοχιστές).
    Έτσι συμβαίνει στο γνωστό σε όλους μας S/M που εκφράζετε με τους "κατάλληλους" πρωταγωνιστές από μόνο του, αλλά και συνήθως το εμπεριέχει το BDSM.
     
  2. TeoM

    TeoM New Member

    Εγώ προσωπικά είμαι στην 2η κατηγορία.. 
     
  3. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: BDSM και βία

    Το επαναφέρω(..στωωωω!)

    (μείναμε στις 43 ψήφους.. 24,14,4,1 κατ' επιλογίν)
     
  4. LordAini

    LordAini Regular Member

    Και εγώ είμαι στη 2η κατηγορία. Δεν είναι αναγκαστική η χρήση σωματικής βίας, αλλά ταυτόχρονα δεν νοείται Bdsm χωρίς καθόλου βια. Έστω και λίγη βρε αδερφέ. Εγώ προσωπικά δεν την πολυχρησιμοποιώ.