Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Bdsm και τρίτη ηλικία

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος brenda, στις 21 Ιανουαρίου 2016.

  1. brenda

    brenda FU very much

    Τι να πω? Μερικές φορές τα λόγια είναι απλά περιττά. Πέραν του ότι συμφωνώ απόλυτα με τον @no_Taboo, θα πω ότι εκτιμώ αυτήν την μαρτυρία ως πολύτιμη κατάθεση ψυχής και νιώθω εξαιρετικά τυχερή που την μοιράστηκες μαζί μας. 
     
  2. _DaRkNiGhT_

    _DaRkNiGhT_ femdom art

    Οχι vs αλλα and.

    Η ελξη προς μεγαλυτερους ειναι υπαρκτη. Ειδικα μικροτερο υ, μεγαλυτερο κ, οποτε ναι στο bdsm με μεγαλυτερα ατομα.

    Αλλο τωρα, τα 60+ κανουν μεταξυ τους bdsm?
     
  3. thief

    thief παλιοπαιδο ο Νικολακης Contributor

    @brenda μου .... λες να ειναι τωρα η ωρα ? !
     
  4. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Εμ, πρόσεχε βρε παιδί μου, κυκλοφοράνε και νεούδια και μπερδεύονται τ' ατιμούλικα εν τη παρρησία τους... Άσε που καταλαβαίνουν άλλ' αντ' άλλα της Παρασκευής το γάλα... (παιδιά γαρ)...
     
  5. Stav

    Stav New Member

    Ποια είναι αυτή η Παρασκευή που φτιάχνει γάλα ;  
     
  6. elfcat

    elfcat . Contributor

    Ο Κ. σε ανύποπτο χρόνο, μου δήλωσε ότι θα αρχίσει να με χαστουκίζει από τα 65+ θέτωντας μου ως task, να μη μου φεύγει η μασέλα κατά το λάκτισμα του στο μάγουλό μου. Σε περίπτωση που ακουστεί κρακ στον καρπό του, ή εξαρθρωθεί ο ώμος του, οφείλω ταυτοχρόνως με την συγκράτηση της μασέλας εντός του στόματος να ειδοποιήσω άμεσα το ΕΚΑΒ.

    Τούτων λεχθέντων, λυπάμαι που το λέω, τo γήρας δεν είναι τίποτε άλλο από μια διαρκή κάθοδο προς το τίποτε. Το γήρας είναι θλιβερό, απ' όλες τις απόψεις. Σωματικά (περιλαμβάνω και τον εγκέφαλο), ψυχικά, συναισθηματικά. Όσοι τοποθετήθηκαν στο θέμα με άποψη και βρίσκονται στη μέση ηλικία, όχι στο γήρας, νιώθω ότι ελπίζουν στα καλά γεράματα, εξισώνοντας το γήρας με την ωριμότητα. Κάτι οι απολογισμοί, κάτι κάτι ψιλοπονάκια ή και χοντροπονάκια, τους βάζουν σε υποψίες μεν αλλά η ελπίδα πεθαίνει τελευταία. Μαζί τους και εγώ αλλά....

    Όσοι υπόλοιποι τοποθετήθηκαν και βρίσκονται μακριά και από τη μέση ηλικία και άρα από το γήρας, ό,τι και να γράψουν καλώς το γράφουν, H άγνοια τους είναι συγκινητική και δίνει δύναμη στους μεσήλικες τους φόρουμ μας.

    Η νηματοθέτρια έθεσε πολλά ερωτήματα. Απαντώ σε κάποια από αυτά.
    3. Πως σχετίζεται η συντροφικότητα (κάθε είδους) με την ''ωρίμανση''?
    Η συντροφικότητα συνδέετε με την ωριμότητα αλλά η ωριμότητα δεν συνδέετε πάντα με την ηλικία, ως θα όφειλε. Αν τώρα με τον όρο 'ωρίμανση' εννοείται, η υποχώρηση των δυνάμεων και η βούληση να συντροφευτούμε για να έχουμε το κεφαλάκι ήσυχο και κάποιον να μας κοιτάξει' στα γεράματα, είναι μια ακόμη απόδειξη, ότι όντως η ωριμότητα δεν έρχεται αυτονόητα με το πέρασμα των χρόνων

    4 Οι ηλικίες των συμμετεχόντων πρέπει να συνάδουν όταν περάσουν οι άνθρωποι τα πρώτα ή τα δεύτερα -ήντα για αισθητικούς λόγους? (Ή μπορούν όλες οι ηλικίες να διαπλέκονται μεταξύ τους αέναα?)
    Όχι δεν πρέπει να συνάδουν. Όποια και να είναι η διαφορά ηλικίας, ο μικρότερος θα είναι συνήθως 30 και πάνω, οπότε μπορεί να αποφασίσει τί ζωή επιλέγει. Απλά, σε προσωπικό επίπεδο, δεν θα δεχόμουν να έχω σύντροφο πολύ νεωτέρο μου που να του επιφυλάσσω ως μέλλον τη γηροκόμησή μου. Πράγματι, το να συνδέεσαι ή όχι με πολύ νεώτερους ή γηραιότερους είναι θέμα αισθητικής, χωρίς όμως να συνδέετε με το γήρας.


    7. Υπάρχει διαφορά ως προς το φύλο και την συνέχιση ή μη της δραστηριοποίησης στον χώρο? (Παρατηρείτε δηλαδή κάτι διαφορετικό στατιστικά, μεταξύ ανδρών και γυναικών?)

    8. Παίζει αντίστοιχα το status κάποιο ρόλο ανάλογο με το φύλο? (Γυναίκες κυριαρχικές σε σχέση με γυναίκες υποτακτικές, αντίστοιχα άνδρες κοκ)

    Κακώς μεν αληθές δε, η κοινωνική θέση της γυναίκας είναι στην από κάτω. Η ερωτική αξία της γυναίκας, από μια ηλικία και μετά παίρνει την κάτω βόλτα. Είναι θέμα κοινωνικό, όχι φυλετικό ή βιολογικό. Δυστυχώς. Το χειρότερο είναι και ό,τι οι γυναίκες, ως μέλη αυτής της κοινωνίας το αναπαράγουμε.
     
  7. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Κόρη δοκησίσοφος άμα τε και ισχυρογνώμων, παπαγαλίζουσα, εφεκτικώς αυστηρά, αδηρίτως σπουδαρχίδης, αενάως κλαυθμηρίζουσα...
     
    Last edited: 23 Ιανουαρίου 2016
  8. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Παρακαλούνται οι γράφοντες να χρησιμοποιούν το δικό τους nickname όταν συμμετέχουν σε οποιαδήποτε συζήτηση...
     
  9. thief

    thief παλιοπαιδο ο Νικολακης Contributor

  10. prodigal sub

    prodigal sub ΠαΝούργα Premium Member

    Έχω να κάνω τις εξής προτάσεις:

    1. Πρόταση προς τους διαχειριστές του φόρουμ.

    Α. Να μπει στους κανονισμούς όριο ανώτατης ηλικίας.
    Στα 65 για τους άντρες και στα 55 για τις γυναίκες (διότι όπως έχει ειπωθεί, η φύση είναι σκληρή με τις γυναίκες και ίσως να μην το αντέχουν κάποιοι αισθητικά...)
    Μετά το πέρας του ορίου ηλικίας τα μέλη θα διαγράφονται αυτόματα.

    Β. Να χωριστούν τα μέλη σε ηλικιακές κατηγορίες.
    α) 18-30
    β) 31- 42
    γ) 43-60
    δ) 60+
    Η κάθε κατηγορία δε θα μπορεί να επικοινωνεί με καμία άλλη.
    Η κάθε κατηγορία θα μπορεί να διαβάζει τα νήματα των άλλων κατηγοριών αλλά δε θα μπορεί να συμμετέχει.

    Γ. Να δημιουργηθεί κατηγορία πρόωρα αποσυρμένων bdsmers λόγω προβλημάτων υγείας χωρίς ηλικιακό όριο.

    2. Πρόταση προς τους διοργανωτές parties, συναντήσεων, events γενικώς...

    Να διοργανώνονται εκδηλώσεις για την κάθε ηλικιακή ομάδα ξεχωριστά και να απαγορεύεται η είσοδος σε άτομα που δεν ανήκουν στην ηλικιακή ομάδα.
    Να απαιτείται επικυρωμένο πιστοποιητικό γέννησης κατά την είσοδο στο χώρο της εκδήλωσης.

    Π.χ.
    α) Φεστιβάλ bνε (bdsmική νεολαία Ελλάδος)
    β) Bdsm party
    γ) Meeting για ρετσίνα και κουβέντα
    δ) Συνάντηση για καφέ και τσάι στο ΚΑΠΗ της γειτονιάς

    Οι πρόωρα αποσυρμένοι θα συναντιούνται στο κυλικείο του νοσοκομείου.

    Επίσης θα μπορούσε μία φορά το χρόνο να διοργανώνεται μία μεγάλη γιορτή προς τιμήν των παλαίμαχων (65+ & 55+) όπου θα μπορούν να δίνουν τα φώτα τους στους νεότερους και να αναπολούν τις παλιές δόξες...

    Με αυτόν το τρόπο θα εξασφαλίσουμε την αισθητική μας, διότι δε θα υπάρχουν ανομοιόμορφα ηλικιακά ζευγάρια, το ηθικό κομμάτι γιατί δε θα μπορεί ένα ραμολί να ξελογιάσει ένα νεανούδι, αλλά και την υγεία των ηλικιωμένων - πρόωρα αποσυρμένων.

    Κι εις ανώτερα...!
     
  11. Lazycat

    Lazycat Αριστόγατα

    Περίεργο... Βιώνω το ακριβώς αντίθετο εδω και δεκαπέντε περίπου χρόνια... Κι ακόμη πιο περίεργο, όσο περνούν τα χρόνια, η "ερωτική μου αξία" παρατηρώ ν ανεβαίνει κατακόρυφα, τουλάχιστον στα αντικείμενα του δικού μου πόθου.
    Αυτό που κατεβαίνει με ορμή είναι ο αριθμός των ερωτικών αντικειμένων που μου κάνουν "κλικ".
    Πολύ δύσκολα πλέον κάποιος ή κάποια να μου κινήσει την προσοχη, να με συγκινήσει λίγο παραπάνω από το καθημερινό.

    Ίσως στη ζωή μου το παράκανα στο αλάτι...
     
  12. Πολύ Σπανίως

    Είν’ ένας γέροντας. Εξηντλημένος και κυρτός,
    σακατεμένος απ’ τα χρόνια, κι από καταχρήσεις,
    σιγά βαδίζοντας διαβαίνει το σοκάκι.
    Κι όμως σαν μπει στο σπίτι του να κρύψει
    τα χάλια και τα γηρατειά του, μελετά
    το μερτικό που έχει ακόμη αυτός στα νειάτα.

    Έφηβοι τώρα τους δικούς του στίχους λένε.
    Στα μάτια των τα ζωηρά περνούν η οπτασίες του.
    Το υγιές, ηδονικό μυαλό των,
    η εύγραμμη, σφιχτοδεμένη σάρκα των,
    με την δική του έκφανσι του ωραίου συγκινούνται.

    Κ.Π. Καβάφης