Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Bdsm και χιουμορ

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος kathavra, στις 4 Νοεμβρίου 2014.

  1. gaby

    gaby Guest

    Μιλώ πάνω απ όλα για επικοινωνία και κοινή έκφραση βέρσους παιχνίδι ρόλων με λεπτομερές σενάριο όταν μιλώ για σαδομαζοχισμό. Έτσι, δεν με χαλάει κανένας αυτοσχεδιασμός, ούτε να κάνει χιούμορ ο άλλος ούτε να κλάσει.

    Εγώ αντίθετα δεν μίλησα για αυτοσαρκασμό του Κυρίαρχου, τις στιγμές εκείνες. Και ούτε θα μιλήσω!  

    Αυτό σας ανεβάζει στα μάτια μου. Ποτέ δεν μου επέτρεψαν να "χαθώ" στο S/M και ούτε το θεωρούσαν καλή ιδέα να χάνομαι, για μια σειρά από λόγους ο καθείς που θα νυχτώναμε ακόμα κι αν θυμόμουν να αναλύσω. Πάντως το γεγονός είναι αυτό. Αν το 'χα και καλά, είμαι βέβαιη πως σε κάποιο βαθμό θα μου το επέτρεπαν, όπως μου επιτρέπουν άλλωστε άλλα πράγματα με τα οποία έχω κόλλημα.

    Μα δεν είμαι βοηθός τελετάρχη, φίλτατε, να κοιλοπονώ για το αν θα χαλάσει η "σοβαρότητα της στιγμής" και για το τι είναι ταιριαστό ή όχι! Μου θυμίζετε το παλιό ανέκδοτο με τον τύπο που τον κάλεσαν σε όργιο και δεν πήγε - ενώ γούσταρε - γιατί δεν ήξερε τι να φορέσει για να πάει. Η σοβαρότητα προκύπτει από το ότι εμείς γνωρίζουμε ότι είμαστε σοβαροί άνθρωποι, από την άλλη το παίγνιο μπορεί να πάρει τη δική του δυναμική. Πώς να το κάνουμε; Αν μπερδευτούμε στα σκοινιά, ναι, θα σκάσουμε στα γέλια και οι δύο. Μετά θα ξαναβρούμε τη σοβαρότητά μας και θα μου πει ο έτερος "τσακίσου τώρα να πάρεις θέση" και είναι βέβαιο πως θα το κάνω επειδή το θέλω, επειδή με διέταξε και επειδή θέλω να με διατάζει. Αν είχε κάνει πως δεν καταλάβαινε ότι γίναμε κουλουβάχατα με τα σχοινιά, αν δεν επέτρεπε σ εμένα και στον ίδιο αυτό το διάλειμμα γέλιου, τότε θα το κρατούσα μέσα μου για ιδιωτική - και με την έννοια της ιδιωτείας - χρήση.

    Αν εσάς σας κάνει ημάς μας περισσεύει   Δεν έχουν όλοι ευχέρεια με τα κέικ, άλλωστε  
     
    Last edited by a moderator: 8 Νοεμβρίου 2014
  2. no_Taboo

    no_Taboo Αείκαυλος

    @golden slave , αν και με κουοτάρατε με κίτρινο, γεγονός με ιδιαίτερη σημασία για μία golden σκλάβα (     ), αντιληφθήκατε ακριβώς τι θέλω να πω και αναλύσατε εύστοχα και συνοπτικά τι συνέπειες -απολαυστικές τω όντι για ένα σαδιστή- θα είχε στο μυαλό σας μία τέτοια συμπεριφορά.

    @gaby , είναι προφανές ότι εν προκειμένω μιλάμε σε διαφορετικά επίπεδα, τα οποία δε συναντώνται. Παρόλα αυτά είναι ιδιαίτερη χαρά μου που ξεκινάμε από την κοινή βάση της επικοινωνίας των φορέων. Το one night ξύλο ποτέ δε με εξέφραζε.

    Σας ευχαριστώ και για το like και για την εκτενή απάντηση.  
     
    Last edited: 9 Νοεμβρίου 2014
  3. DadaOne

    DadaOne New Member

    Ο σύλλογος ΒΔΣΜ Καρδίτσας σας προσκαλεί στην εκδρομή στα λουτρά του Λαγκαδά το επόμενο σαββατοκύριακο. Κόστος συμμετοχής 14ευρως.
     
  4. milgeo69

    milgeo69 Regular Member

    εγώ είμαι μέσα... θα προτιμηθούν μεσόκοποι κύριοι να υποθέσω;
     
  5. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    To bdsm δε συνάδει με το ''γέλιο'', γιατί πάντα το πλήρωνα ακριβά.  

    Moυ έχει τύχει σε session να με πιάσει νευρικό γέλιο, γιατί η σούμπα που δεχόταν πυγοράπισμα και ο ήχος από το single tail σε συνδυασμό με τις κραυγούλες που έβγαζε δεν κούμπωναν, με αποτέλεσμα να έχω κουλουριαστεί και να πνίγομαι με τα σάλια/γέλια, σηκώνομαι, χωρίς άδεια κ κατευθύνομαι στην τουαλέτα να το φχαριστηθώ, με αποτέλεσμα = να χρεωθώ τιμωρία επειδή ήμουν αναιδής που δεν έδειξα τον απαιτούμενο σεβασμό, στο πρόσωπο της σούμπας, εγώ φταίω,; να το πνίγει και να μην ουρλιάζει σαν γάτα που την σκίζουν.

    Σαν ζέμπρα έμοιαζα, αργότερα... με πραγματικές ρίγες!